Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот julianne » 23 Дек 2016, 10:58

страстоцвет написа:Статията отдолу под форума също дава много добра идея да се каже на детето, че то вече е достатъчно голямо самото то да се превърне в Дядо Коледа. Какво мислите за тоя вариант ?


На мен много ми хареса идеята, а децата сигурно страшно ще се зарадват на този вариант. Доста полезно ще е за тях във всяко едно отношение :smile: . Хем го издигаш в ранг голям човек, хем запазваш магията на Коледа, супер :grin: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот kauda » 28 Дек 2016, 16:11

Добра идея е определено, така се запазва пак магията, но кога е времето да кажеш, че го няма дядо коледа? Не е ли редно в един момент, ако детето само не се сеща, да му се каже?! :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Дек 2016, 16:53

kauda написа:Добра идея е определено, така се запазва пак магията, но кога е времето да кажеш, че го няма дядо коледа? Не е ли редно в един момент, ако детето само не се сеща, да му се каже?! :roll:

Моят още вярва и то искрено вярва, че го има, надявам се скоро да започне да се усеща, че всъщност не е истински, а че ние подаряваме подаръците. Макар че съм си вързала гащите, като съм казала, че до 10г. носи Дядо Коледа, а после вече - ние си подаряваме. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот balsam » 28 Дек 2016, 17:24

Нечие дете преживяло ли е сериозен шок, като е разбрало, че няма Дядо Коледа? Неусетно става това, поне по мои наблюдения.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2016, 10:06

Всяко дете се досеща, чак шок и аз не мисля, че може да има, около 8-9г. им светва лампичката. Важното е обаче, когато дойде времето, да им се каже в прав текст, че го няма, почнат ли въпросите по-добре да се каже истината.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот svetlozara » 09 Мар 2017, 15:02

A ако детето не почне само да се досеща бихте ли му казали?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2017, 16:11

svetlozara написа:A ако детето не почне само да се досеща бихте ли му казали?

Е според мен 2-3 клас вече, ако не се е сетило трябва да им се каже на децата, че няма дядо коледа..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот vanusha » 24 Юли 2017, 15:01

Децата почват да питат и разбират, че не съещствува. В това няма лошо, но да се вярва наивно до 12-13 годишна възраст.. е смешно направо
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот maia the bee » 09 Ное 2018, 13:41

Вече не. Оставих ги сами да разберат и осъзнаят. Не виждам защо съзнателно да ги просветлявам по въпроса. Това си е нещо типично за децата, нека вярват.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Съществува ли Дядо Коледа за децата ви? А как ще им кажете, когато дойде времето?

Мнениеот Karina_85 » 12 Ное 2018, 15:05

Моите разконспирираха Дядо Коледа и улесниха нещата :mrgreen:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron