Мислите ли, че харчите безразборно?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Dipsy » 02 Апр 2018, 16:00

Смятам че определено харча повече от колкото печеля. От известно време работя дори извънредно, но сякаш наливам от пусто в празно. И наистина не мога да си обясня къде отиват парите ми. :cool:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Jolene » 02 Апр 2018, 16:09

Dipsy написа:Смятам че определено харча повече от колкото печеля. От известно време работя дори извънредно, но сякаш наливам от пусто в празно. И наистина не мога да си обясня къде отиват парите ми. :cool:

Нали, понякога се чудя, как може и преди да нямам и сега да нямам, а сега да изкарвам примерно 2- пъти повече от преди! И пак не мога да си обясня, всеки месец се заричам да почвам да пестя и все не ми се получава..
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Dipsy » 03 Апр 2018, 16:09

Jolene написа:
Dipsy написа:Смятам че определено харча повече от колкото печеля. От известно време работя дори извънредно, но сякаш наливам от пусто в празно. И наистина не мога да си обясня къде отиват парите ми. :cool:

Нали, понякога се чудя, как може и преди да нямам и сега да нямам, а сега да изкарвам примерно 2- пъти повече от преди! И пак не мога да си обясня, всеки месец се заричам да почвам да пестя и все не ми се получава..

Значи трябва някой друг да пести вместо нас. Събирам пари за почивка на море и за целта явно ще ми трябва голяма глинена касичка, която е добре да няма как да "преджобя" :lol: Аз обаче имам една чаша в къщи, за която помня,че нямах пари преди време, доста време. И мина поне седмица преди да мога да си я купя. Струваше само 1,50... И понякога харченето безразборно не е непременно лошо нещо и порок :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Апр 2018, 17:50

За първа година направихме касичка, която не може да се отваря, купих я от Джъмбо, голяма за 3-4 лв. :) За да се отвори трябва да се среже. Любопитна съм колко пари има вътре и мислихме да бъде за семейна почивка, но решихме с тези пари да пратим детето на 10 дневен лагер. Сигурна съм, че са над 100 лв.:)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Frac » 04 Апр 2018, 12:16

Определено харча повече, отколкото изкарвам и най-вече след заплата - някак се успокоявам, че имам пари и тогава най-бързо заминават за глупости. По принцип мога да пестя, но когато съм сама. Когато бях студентка разполагах с доста по-малко пари, но ми стигаха за всичко - с лишения и без. Но сега със семейство и деца- е много трудна задача :) сега си давам сметка, че пестя най-вече от себе си - всичко отива по други на правления.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2018, 14:15

И аз винаги лишавам себе си и гледам да има за другите, но и харчим страшно много за храна, а уж не ядем кой знае какви неща, а съвсем обикновени. Не излизаме по заведения, че все нямаме пари, ама те свършват, с тея двама тийнове..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Милинка » 04 Апр 2018, 14:18

При мен това е трудна задача :) Спестявам само, когато съм в сесия :grin:
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта