Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 11 Яну 2022, 07:11

Здравейте, Добре е ,че сте направили тези изследвания.
Повторете ги след месец - пълна кръвна картина, с-реактивен протеин, пълна урина.
Прочетете още в - https://www.d-rmario.com/shop/page/2/
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот NataliaRo » 11 Яну 2022, 16:40

Благодаря, д-р Янакиев! Тъй като мина месец от последните изследвания днес пуснах отново. Всичко е в норми. Има ли от какво да се притеснявам и възможно ли е температурата да се дължи на високата активност тъй като се проявява само в будно състояние?

Поздрави,
Наталия
NataliaRo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2022, 22:27

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 12 Яну 2022, 07:04

Здравейте Наталия, След като изследванията са добри, не се притеснявайте.
При много деца регистрираме субфебрилна температура.
Прочетете повече в - https://www.d-rmario.com/product/kod/
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот NataliaRo » 12 Яну 2022, 16:10

Благодаря Ви, д-р Янакиев!
NataliaRo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2022, 22:27

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s.elenkova » 12 Мар 2022, 13:02

Здравейте. Детето ми е на 5 г. и е с ларингит, с лаеща кашлица- предписаха ни Вентолин сироп 3х 2мл и инхалации с пулмикорт 2 х 1 ампула. Но кашлицата не минава от 8 март е така. Тичане, скачане, смеене кашля много силно. Първите 2 дни имаше ефект, но сега дори и така като си седи без да прави нищо пак кашля. Гърдите са чисти, гърлото е сърсем леко червено. Личната каза до понеделник да продължаваме с това лечение!
Въпроса ми е мога ли да му давам Калциев глюконат лактат за да облекчим кашлицата, защото чета доста мнения против това сиропче.
Преди 2 години пак бяхме с ларингит, който продължи доста дълъг период от време (6 месеца) водихме го къде ли не (пулмолог,алерголог,УНГ), правихме всякакви изследвания и всички казваха че всичко е наред, да не се притесняваме, а детето чак повръщаше от кашлица!Притеснявам се да не стане пак същото!
s.elenkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2018, 16:43

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот miritka » 17 Мар 2022, 22:29

Добър вечер! Искам да попитам за стофилококовата инфекция. С дъщеря ми шежахме в болница, когато не още на 20 дни заради такава.Спря да се храни, заради това, че не дишаше нормално. Слава Богу, изписаха ни и казаха, че тази инфекция е на родило ниво. Дадоха ни да я мажа с Бактробан. Смятам след 3 месечния кура на лечение по 10 дни в месеца, да й пусна отново микробиология.
Как се разбира дали след този курс на лечение трябва да продължа, и трябва ли често дая водя на микробиология.?има ли напълно лечение на стофилококовата инфекция?
miritka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2022, 22:23

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 21 Мар 2022, 16:33

Здравейте s.elenkova,
Кашлицата няма да се подобри от Калцевия глюконат.
Най-вероятно имаме стичане на секрети по задната част на гърлото от възпалена трета сливица.
Мога да Ви помогна да съставим профилактична схема.
Моля, пишете в рубриката коментари на този линк - https://www.d-rmario.com/%d0%b8%d0%bd%d ... %bc%d0%b8/
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 21 Мар 2022, 16:34

Здравейте miritka,
няма нужда да се правят непрекъснато микробиологични изследвания на носен секрет.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Krasimira. » 06 Май 2022, 09:23

Здравейте, дъщеля ми е на 9м и има лактозна непоносимост(получихме резултатите след замразяване на стволови клетки). От 2м е наАдаптирано мляко без лактоза NAN,но от 1 седмица веднага след изпиването на млякото има диария. (2 дни беше и с температура и повръщане,но трима доктори казаха,че й няма нищо). Правиха и изследвания микробиология,но всичко е наред. А и освен мляко хапва по много малко друга храна. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително
Krasimira.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2022, 09:08

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Севдалина » 08 Май 2022, 01:55

Здравейте.
Надявам се, че тук вече ще получа някой отговор на въпросите си или поне насока за "изход"!
Детето ми е 3,5год.и боледува често. Пътвият път, когато се разболял беше само на около 2 месеца. Всеки път започва с обикновенна хрема, като се има предвид, че го водя всеки ден на педиатър, защото вече ме е страх от него. 24часа е само със сополи, след това има и кашлица, която до вечерта вече е толкова силна, че кашля докато не повърне. Ако това се случи вечер и отидем на доктор сутринта... Вече е или с бронхит или с пневмония. До сега има 4 пневмонии, 2 бронхит, 1 ларингит. Лечението му всеки път е с хоспитализиране на антибиотик, сироп за кашлица, капки в носа и инхалации с Пулмикорт или вентолин. След изписване е на Панцеф, Гринтус Имуномикс и някакви капки в зависимост от секрета. От както се е родил няма месец в който да НЕ пие хапчета, даже седмица няма.
Посетихме пулмолог, който ни прати на алерголог за да го тестваме, защото каза, че е възможно всичко това да идва от алергия, но за сега нямаме резултат, защото беше болен от бронхит и няма как да направим теста. Повлиява се добре от Десибел, а сега последния път пи Ефира и нямаше такава кашлица до повръщане. Две седмици след последния антибиотик, се оплака, че боли пенисът вечерта и сутринта, преди да го заведа на доктор имаше бял секрет, който капеше от пениса му. Казаха гъбична инфекция от антибиотика и сега приема пробиотик и го мажа с Клотримазол, като болките и сърбежа отшумяха още с първото намазване. Педиатърът, който го прегледа, понеже го води в спешното, каза че всичките му проблеми идват от многото лекарства, който приема и трябва да направя детокс в най скоро време. Гризе си ноктите и сърца със зъби, когато спи и тя каза, че всичко е от паразити. Може ли някой да ме посъветва от къде да започна да търся проблема и как да го реша? Ходим при всички доктори и всеки казва различно и изписва лекарства, а на мен ми омръзна да му ги давам, защото наистина мисля, че вече му вредят повече от колкото да му помогнат, а той е само на 3години.
Благодаря предварително и се извинявам за дългото обяснение.
Севдалина
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Май 2022, 01:31

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта