Диагноза "Пиодермия" - къде мога да я потвърдя или отрека?

Диагноза "Пиодермия" - къде мога да я потвърдя или отрека?

Мнениеот Живко Георгиев » 12 Яну 2019, 20:44

Здравейте Д-р Тодева, аз съм от гр.Ямбол и ви пиша с молба да ми помогнете със съвет или консултация от ваша страна, става въпрос за следното. Преди повече от месец, баща ми, който е на 77г. получава обриви по почти цялото тяло придружени с упорит сърбеж.След посещение при личният лекар, е изпратен с направление при кожен лекар (Д-р Янкова от Ямбол) която от своя страна го изпраща в Кожно отделение на МБАЛ "Св. Пантелеймон" гр.Ямбол на хоспитализация. Там е лекуван от Д-р Цингов. Ще ви напиша дословно терапията гледайки епикризата която щи ви изпратя,заедно със няколко снимки на състоянието му в момента като прикачен файл. Гентамицин амп.80мг- мускулно, Алергозан амп. мускулно, Метилпреднизолон амп.40мг.- мускулно, Бевит форте -таблетки, Локоид крем,Гентамицин крем, Детралекс табл. След едноседмично лечение, е изписан в горе-долу добро състояние, с диагноза Пиодермия. За съжаление обаче може би около коледните празници, състоянието му се влошава отново, обриви по цялото тяло и упорит сърбеж. Следва отново посещение при личният лекар който назначава изследвания за диабет, които ще излязат на 14.01.2019г.Искам да ви кажа че тези обриви започнаха да се появяват още през лятото доло по глезените на отделни зони, но с мазане с различни успокояващи кожата кремове успяваше да увладее положението.В момента се маже с Локоид-крем, но без резултат. Въпросът ми е, дали не става въпрос за някаква алергия, и ако е така какви изследвания трябва да се направят.Къде в София или друг град е най-подходящо, според вас, да бъде заведен зада му бъде обърнато адекватно внимание. Моля за вашето компетентно мнение и съвет, Благодаря ви, предварително. Резултатите от иследванията които му са направени в болницата са описани в епикризата която ще ви изпратя.

линк към сниките:https://drive.google.com/drive/folders/1WflXsCTaqGwMWVy4gqfhQFgmLV-J698c
Живко Георгиев
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2019, 17:03

Re: Диагноза "Пиодермия" - къде мога да я потвърдя или отрека?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2019, 12:55

Живко Георгиев написа:Здравейте Д-р Тодева, аз съм от гр.Ямбол и ви пиша с молба да ми помогнете със съвет или консултация от ваша страна, става въпрос за следното. Преди повече от месец, баща ми, който е на 77г. получава обриви по почти цялото тяло придружени с упорит сърбеж.След посещение при личният лекар, е изпратен с направление при кожен лекар (Д-р Янкова от Ямбол) която от своя страна го изпраща в Кожно отделение на МБАЛ "Св. Пантелеймон" гр.Ямбол на хоспитализация. Там е лекуван от Д-р Цингов. Ще ви напиша дословно терапията гледайки епикризата която щи ви изпратя,заедно със няколко снимки на състоянието му в момента като прикачен файл. Гентамицин амп.80мг- мускулно, Алергозан амп. мускулно, Метилпреднизолон амп.40мг.- мускулно, Бевит форте -таблетки, Локоид крем,Гентамицин крем, Детралекс табл. След едноседмично лечение, е изписан в горе-долу добро състояние, с диагноза Пиодермия. За съжаление обаче може би около коледните празници, състоянието му се влошава отново, обриви по цялото тяло и упорит сърбеж. Следва отново посещение при личният лекар който назначава изследвания за диабет, които ще излязат на 14.01.2019г.Искам да ви кажа че тези обриви започнаха да се появяват още през лятото доло по глезените на отделни зони, но с мазане с различни успокояващи кожата кремове успяваше да увладее положението.В момента се маже с Локоид-крем, но без резултат. Въпросът ми е, дали не става въпрос за някаква алергия, и ако е така какви изследвания трябва да се направят.Къде в София или друг град е най-подходящо, според вас, да бъде заведен зада му бъде обърнато адекватно внимание. Моля за вашето компетентно мнение и съвет, Благодаря ви, предварително. Резултатите от иследванията които му са направени в болницата са описани в епикризата която ще ви изпратя.

линк към сниките:https://drive.google.com/drive/folders/1WflXsCTaqGwMWVy4gqfhQFgmLV-J698c

Здравейте!

Какво е състоянието към момента?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Диагноза "Пиодермия" - къде мога да я потвърдя или отрека?

Мнениеот Живко Георгиев » 05 Мар 2019, 21:02

Здравейте, в момента състоянието на баща ми е следното. Направените изследвания за диабет са добри, сърбежите са предимно по ръцете, врата и гърдите, обривите са почти изчезнали, има леко зачервяване и то след чесане, като цяло състоянието на кожата е видимо добро но сърбежите продължават, сега се маже с алергозан, мехлем невен и пие хапчета алергозан, но облекчение няма.Незнам дали си внушава, но казва че когато е навън не го сърби , а само когато се прибере във вкъщи, пълна загадка като цяло.Мнението на личната лекарка е че трябва да отиде на добър алерголог,и да му се направят тестове към различни алергени. Лошото е че тук в Ямбол няма такива специалисти, разбрах за Стара Загора, д- р Яковлиев , ако може да ме насочите щи ви бъда много благодарен. Благодаря ви предварително и ви пожелавам всичко добро.
Живко Георгиев
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2019, 17:03

Re: Диагноза "Пиодермия" - къде мога да я потвърдя или отрека?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Мар 2019, 12:44

Живко Георгиев написа:Здравейте, в момента състоянието на баща ми е следното. Направените изследвания за диабет са добри, сърбежите са предимно по ръцете, врата и гърдите, обривите са почти изчезнали, има леко зачервяване и то след чесане, като цяло състоянието на кожата е видимо добро но сърбежите продължават, сега се маже с алергозан, мехлем невен и пие хапчета алергозан, но облекчение няма.Незнам дали си внушава, но казва че когато е навън не го сърби , а само когато се прибере във вкъщи, пълна загадка като цяло.Мнението на личната лекарка е че трябва да отиде на добър алерголог,и да му се направят тестове към различни алергени. Лошото е че тук в Ямбол няма такива специалисти, разбрах за Стара Загора, д- р Яковлиев , ако може да ме насочите щи ви бъда много благодарен. Благодаря ви предварително и ви пожелавам всичко добро.

В Стара Загора има още двама алерголога д-р Вълчанова и д-р Колева. Би могъл да бъде прегледан и от дерматолог.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Диагноза "Пиодермия" - къде мога да я потвърдя или отрека?

Мнениеот Живко Георгиев » 12 Мар 2019, 20:27

Dr Violina Todeva написа:
Живко Георгиев написа:Здравейте, в момента състоянието на баща ми е следното. Направените изследвания за диабет са добри, сърбежите са предимно по ръцете, врата и гърдите, обривите са почти изчезнали, има леко зачервяване и то след чесане, като цяло състоянието на кожата е видимо добро но сърбежите продължават, сега се маже с алергозан, мехлем невен и пие хапчета алергозан, но облекчение няма.Незнам дали си внушава, но казва че когато е навън не го сърби , а само когато се прибере във вкъщи, пълна загадка като цяло.Мнението на личната лекарка е че трябва да отиде на добър алерголог,и да му се направят тестове към различни алергени. Лошото е че тук в Ямбол няма такива специалисти, разбрах за Стара Загора, д- р Яковлиев , ако може да ме насочите щи ви бъда много благодарен. Благодаря ви предварително и ви пожелавам всичко добро.

В Стара Загора има още двама алерголога д-р Вълчанова и д-р Колева. Би могъл да бъде прегледан и от дерматолог.
Благодаря ви, ще ви пиша ако има развитие.
Живко Георгиев
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2019, 17:03


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта