Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани със сърдечни заболявания, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Георгиева03 » 08 Май 2019, 08:45

Невролога ми изписа деанксит,грандаксин и алора.Кардиолога ми изписа бизогамма,мовалис и милгамма,някаква клапа малко изпускала имам и сърцебиене.Сега по-страшна от болката в гърдите,стомаха и гърба се оказа пулсирането в главата вечер,пулсира всякаш ще експлодира.
Георгиева03
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Апр 2019, 14:02

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот veiza71 » 11 Юли 2019, 16:06

С хипофункция на щитовидната жлеза и диабет тип 2 съм, високо кръвно, пия Конкор 5 мг и Лориста 50 мг, които спрях постепенно от един месец, но ми се вдигна кръвното. Днес ходих на кардиолог, който ми изписа Пропранолол, защото помагал на функцията на жлезата, но прочетох в упътването, че се изписва при хиперфункция и се притесних. Бихте ли ми казали какъв е Вашият съвет, да го пия ли или да си върна старият бета блокер- Конкор 5 мг?
veiza71
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2019, 16:02

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 11 Юли 2019, 23:30

Пропранололът е предпочитаният бета блокер при лечение на хипертиреоидизма,да.За избора на ББ по-добре се консултирайте и с ендокринолог
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот danata » 10 Авг 2019, 08:51

Здравейте. От както се помня при извършване на физически труд, особено свързан с навеждане и при топло време, ми се появява силно главоболие в горната част на главата. При продължително натоварване болката става непоносима, появява се задух и гадене. Особено ако трябва да вдигам нещо тежко от земята. Например, вчера се наложи да монтирам лайсни на пода и след 15 минути от започването се появи главоболието, което продължи 6-7 часа, докато не си легнах. На сутринта нямах болка. В нормално състояние кръвното ми е малко ниско - 110/70, но винаги по време на изследване ми е нормално, може би го вдигам, защото се притеснявам по време на прегледите. Всяка година от фирмата ни правят пълни изследвания(кардиограма, кръв, урина и т.н.) и резултата е един и същ - напълно здрав. Един ден експериментирах - направих си много силно кафе преди да започна да работя и болката сякаш беше по-слаба. Кафе по принцип избягвам да пия, особено варено. Четох някъде, че това може да се дължи на рязко повишаване на кръвното налягане или недостиг на кислород в мозъка. Какво мога да направя, за да избегна тази болка?
danata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2019, 08:33

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 30 Авг 2019, 23:00

Трудно е да се даде еднозначен отговор на въпроса ви,още повече без преглед...Трябва да се установи причината за главоболието ви,а евентуалните причини могат да са стотици
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Мирa Хриcтевa » 29 Окт 2019, 09:44

Егирaмлон и мокcотенc - могат ли да се приемат едновременно? Мaйкa ми пие по един егирaмлон cутрин и вечер, Но вечер кръвното cе покaчвa въпреки товa, И кaрдиоложкaтa кaзa дa пие и мокcотенc. от него поcле доcтa пaдa. Еднa aптекaркa ми кaзa, че по добре е хлофaдон, но не cмея дa пробвaм без дa ми кaже лекaр. мaйкa ми имa и диaбет, нa хaпчетa, моля зa cъвет, ще ходя и нa друг кaрдиолог, но чaк cлед 10 денa имa чac.
Мирa Хриcтевa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2019, 21:54

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 03 Ное 2019, 16:29

Двата медикамента могат да бъдат комбинирани
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Дани.Йорданова » 07 Ное 2019, 16:38

Здравейте от четри месеца вдигам кръвно и постоянно главоболие,напрегната съм по цял ден,имам висок холестерол.Искам да попитам дали мога да пия Аtorvastatin да го смъкна и дали може да ми навреди
Дани.Йорданова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2019, 16:34

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 12 Ное 2019, 16:52

Решението за започване на статиновото лечение се основава на рисковия ви профил,това е изцяло в компетенциите на лекуващия Ви кардиолог/друг специалист,не ви препоръчвам започване на терапия без консултация и преглед при специалист
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот paveln » 23 Яну 2020, 23:22

Здравейте, докторе. Баба ми е на 88 години, много жизнена и активна жена. До тази Нова Година, когато настина и внезапно здравето ѝ се срина. Приеха я в кардиологична болница с нарушен синусов ритъм и хипертония. След два дни я изписаха, но от тогава тя е постоянно отпаднала, в депресия, има задух и уринарна инконтиненция. Според лекаря на контролния преглед, е в добро общо състояние и няма какво да се направи, защото е "повредена". Според Вас възможно ли е някак поне да повишим качеството на живота ѝ по отношение на описаните проблеми?
Приложенo e становището от контролния преглед: https://imgur.com/a/zIqHJbk
paveln
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2020, 22:31

ПредишнаСледваща

Назад към Сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта