Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани със сърдечни заболявания, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 26 Яну 2020, 11:26

От файла,който сте пратил, заключвам,че баба Ви е с тежка форма на сърдечна недостатъчност,пулмонална хипертония.Тези болни често са отпаднали,имат задух,с ограничен физически капацитет са,имат отоци,артериалното има налягане е ниско...Била е с пристъп на ПМ,но е взъстановен синусов ритъм,който е физиологичният ритъм.Лечението е индивидуално,но диуретиците почти винаги са задължителни.
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Мохарем.Мустафов » 20 Юли 2020, 16:56

Имам високо кръвно налягане придружено със. Задух, сърцебиене, гадене. Не съм ходил на лекар, свалям кръвното и след около 2 часа същата работа. Как да постъпя. Благодаря
Мохарем.Мустафов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2020, 16:53

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 31 Юли 2020, 16:06

Най-крактият,но и най-правилен отговор на въпроса Ви би бил-отидете на лекар !
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Цветомира.Кръстева-Лечева » 02 Ное 2020, 15:23

Здравейте,от май месец пия невотенс плюс и кръвното ми се движи от 120-135/75-85 преди това се качеаше до 160/110.Чувствам се добре с това лекарство,но в момента съм бременна в 3гс.,въпроса ми е мога ли да продължавам да го пия или трябва да се смени.Ако можете да ми препоръчате лекарство и дозировка.Благодаря.и
Цветомира.Кръстева-Лечева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2020, 15:00

Re: Високо кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Славея.Христова » 01 Дек 2020, 13:24

Здравейте пия лозап н.за кръвното и ксанакс за световъртеж. Мога ли да взимам аспирин протект???
Славея.Христова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2020, 13:21

Предишна

Назад към Сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта