Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2014, 11:37

karauzov написа:да съобразих се с натварването,но по принцип имах ситуация в която пак се появиха без натварвания просто си вървях,мисля че просто си излизат когато ми стане топло и избиват.Това е ужасно,не не съм си правил никакви изследвания в близке 2 години,бихте ли ми преложили какво да предприема и много ли лоша тази диагноза,благодаря за отделеното внимание

Здравейте, Karauzov!

Да, напълно възможно е дори и само затопляне, без физическа активност да провокира поява на този вид уртикария.
След като скоро не сте си правил изследвания съветът ми е да посетите личния си лекар, който да пусни изследване на кръв и урина и с резултатите да потърсите кожен лекар, за да се прецени имате ли нужда от допълнителни изследвания и какво да бъде лечението!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 14 Апр 2014, 18:14

а дали няма да има някакъв резултат ако не взема някъкви добавки за имунната система,бирена мая и такива стимуланти ? благодаря отново
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2014, 18:16

karauzov написа:а дали няма да има някакъв резултат ако не взема някъкви добавки за имунната система,бирена мая и такива стимуланти ? благодаря отново

По-добре е за Вас да направите това, което препоръчах!

Поздрави,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 15 Апр 2014, 15:30

да благодаря много за отделеното време ще се съобразя с вашето мнение и направя изследвания благодаря отново
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот dimitrova_ » 25 Апр 2014, 16:44

Здравейте,
бременна съм в 31-ва седмица.От около 10дни съм с обриви по корема и гърдите.Започнаха с малко пъпки, които лека-полека се разпространиха и продължават да се разпространяват.Видя ме и дерматолог и алерголог.Предполагат, че обривът е в резултат от олиото, с което се мажа.Спряла съм го веднага.Предписаха ми фенистил гел и Aerius по една таблетка вечер.От 5 дни мажа с фенистил от 3 дни пия лекарството, но не усещам абсолютно никакво подобрение.Обривите сърбят ужасно и продължават да се разпространяват.Какво можете да ме посъветвате? С бебчо всичко е наред, бяхме на консултация вчера, но все пак се притеснявам.
dimitrova_
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2014, 16:34

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Апр 2014, 14:00

dimitrova_ написа:Здравейте,
бременна съм в 31-ва седмица.От около 10дни съм с обриви по корема и гърдите.Започнаха с малко пъпки, които лека-полека се разпространиха и продължават да се разпространяват.Видя ме и дерматолог и алерголог.Предполагат, че обривът е в резултат от олиото, с което се мажа.Спряла съм го веднага.Предписаха ми фенистил гел и Aerius по една таблетка вечер.От 5 дни мажа с фенистил от 3 дни пия лекарството, но не усещам абсолютно никакво подобрение.Обривите сърбят ужасно и продължават да се разпространяват.Какво можете да ме посъветвате? С бебчо всичко е наред, бяхме на консултация вчера, но все пак се притеснявам.

Здравейте, г-жа Димитрова!

Най-вероятно сте развила състоянието Сърбящи уртикариални папули и плаки на бременността (Pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy). Не Ви съветвам да мажете фенистил, защото няма да помогне. Това състояние не засяга бебето, но е доста неприятно за майката и се поява точно в края на бременността. Локалното лечение е по-добре да е друго, но без преглед и проследяване не е уместно да Ви съветвам, защото не е просто безобиден козметичен продукт.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот shenko » 26 Апр 2014, 23:02

Здравейте,преди месеци ми излезе бяло петно по пениса.мислех че ще мине но петното взе да става голямо.моля помогнете...
shenko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Апр 2014, 21:19

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот shenko » 26 Апр 2014, 23:25

снимките как да ви покажа
shenko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Апр 2014, 21:19

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Апр 2014, 11:31

shenko написа:снимките как да ви покажа

Здравейте, Shenko!

Използвайте някой от посочените по-долу в подписа ми е-мейли!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот shenko » 27 Апр 2014, 17:56

изпратих снимките дано ми помогнете
shenko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Апр 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта