Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот соня.маркова » 20 Авг 2016, 15:10

Здравейте!

Моля за помощ относно притеснителни за мен петна по кожата на приятеля ми. Откакто сме заедно(около две години), наблюденията ми са, че са се увеличили почти двойно,което най - много ме притеснява. Те са бледо кафяви(допреди няколко месеца бяха по-скоро розови, но измениха и цвета си), с неправилни граници и текстура различна от останалата кожа. Има ги само в основата на врата. Той не иска да отиде на лекар, смята че е безобидно, но аз се притеснявам и бих искала да получа компетентно мнение, има ли за какво да се притеснявам? Не мога да прикача снимка тук,тъй като не мога да сваля качеството до нужния размер :(

Благодаря предварително :)
соня.маркова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2016, 15:02

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот anna.leonteva » 30 Авг 2016, 23:05

Здравейте от месец насам имам следния проблем,излизат ми дребни до средно големи пъпки идеално оформени по корема,над гърдите и ръцете само горната половина малко над лакътя,интересното е,че се появяват само след като съм се намокрила.Първо започнаха на басейна,после на два пъти ми се появиха и от морската вода,но вчера се появиха и от дъжда,а днес вече дори и под душа,но когато изсъхна веднага се скриват,днес водата беше спряла и ме съмнява,че е по мръсна и затова ми се появиха,получавам силен сърбеж в момента на избиването им и след това просто си стоят докато изсъхна.
Благодаря предварително
anna.leonteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2016, 22:52

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот evgeni.genov » 03 Сеп 2016, 22:13

Здравейте !
Имам витилиго от доста време. Желая да попитам има ли вече успешно лечение?
Имам също проблеми които мисля че са свързани с това заболяване, тъй като е автоимунно доколкото знам.
Как може да се изключат симптомите които имам дали са свързани с него или не.
Благодаря Ви много за отделенто време
evgeni.genov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 22:06

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Сеп 2016, 11:01

соня.маркова написа:Здравейте!

Моля за помощ относно притеснителни за мен петна по кожата на приятеля ми. Откакто сме заедно(около две години), наблюденията ми са, че са се увеличили почти двойно,което най - много ме притеснява. Те са бледо кафяви(допреди няколко месеца бяха по-скоро розови, но измениха и цвета си), с неправилни граници и текстура различна от останалата кожа. Има ги само в основата на врата. Той не иска да отиде на лекар, смята че е безобидно, но аз се притеснявам и бих искала да получа компетентно мнение, има ли за какво да се притеснявам? Не мога да прикача снимка тук,тъй като не мога да сваля качеството до нужния размер :(

Благодаря предварително :)

Здравейте!

Мисля, че от вас получих снимки на е-мейла и ви върнах отговор, ако не е така приложете там снимките!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Сеп 2016, 11:03

anna.leonteva написа:Здравейте от месец насам имам следния проблем,излизат ми дребни до средно големи пъпки идеално оформени по корема,над гърдите и ръцете само горната половина малко над лакътя,интересното е,че се появяват само след като съм се намокрила.Първо започнаха на басейна,после на два пъти ми се появиха и от морската вода,но вчера се появиха и от дъжда,а днес вече дори и под душа,но когато изсъхна веднага се скриват,днес водата беше спряла и ме съмнява,че е по мръсна и затова ми се появиха,получавам силен сърбеж в момента на избиването им и след това просто си стоят докато изсъхна.
Благодаря предварително

Здравейте!

Възможно е да имате някакъв вид алергична реакция. Ако е само от водата това е изключително рядко срещано явление. Съветът ми е да потърсите кожен лекар, за да се направят тестове и да се установи причината!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Сеп 2016, 11:05

evgeni.genov написа:Здравейте !
Имам витилиго от доста време. Желая да попитам има ли вече успешно лечение?
Имам също проблеми които мисля че са свързани с това заболяване, тъй като е автоимунно доколкото знам.
Как може да се изключат симптомите които имам дали са свързани с него или не.
Благодаря Ви много за отделенто време

Здравейте!

Към всеки човек с витилиго трябва да се подходи индивидуално! Определено ефекта върху заличаване на петната е тясно свързан с това дали витилигото се съчетава и с други проблеми и не е изключено с времето, освен витилиго да се отключат и други заболявания, ето защо е важно проследяване от специалист, дори и за хората които смятат, че петната по кожата не са притеснителни.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Nadsi » 18 Сеп 2016, 16:21

Здравейте, д-р Тодева.

Имам витилиго от 12-13 години. В момента имам над 50-60% загуба на пигмент, като в последните две години заболяването прогресира доста, заради многото стрес в новата ми работа. Тъй като вече съм се отказала от лечение, все по-често мисля за перманентно избелване с монобензон (кремове, които го съдържат). Струва ми се единствената алтернатива за добиване на равномерен, бял цвят, тъй като не ми се чака още 10 години, за да се почувствам поне малко комфортно в кожата си. Чела съм по темата и в известна степен съм наясно съм с рисковете, както и че монобензонът не е разрешен за продажба в България. Имам обаче три въпроса:

1. След като не са разрешени за продажба, забранена ли е употребата на такива кремове?

2. Ако имам възможност да си набавя Бенокуин например, има ли лекар, към който мога да се обърна за консултация и проследяване процеса на депигментация? Моят личен лекар също е с витилиго, но не одобрява депигментирането и не желае да ме насочи. Трябва ми дерматолог, който дори да няма опит, да е готов да проучи въпроса, но и да не бъде прекомерно критичен към решението ми.

3. Четох, че монобензона действа чрез изпускане на свободни радикали, които лавинообразно разрушават меланоцитите, така че нанасянето на крема в една област ще повлияе и областите, които не са третирани. След като оксидативният стрес е посочван като основна причина за стареенето, мислите ли, че използването на монобензон ще доведе до прекомерно или преждевременно стареене на кожата (имам предвид извън факта, че кожата остава без никаква защита от слънчева радиация) ?

Благодаря Ви предварително!
Nadsi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2016, 16:01

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2016, 10:39

Nadsi написа:Здравейте, д-р Тодева.

Имам витилиго от 12-13 години. В момента имам над 50-60% загуба на пигмент, като в последните две години заболяването прогресира доста, заради многото стрес в новата ми работа. Тъй като вече съм се отказала от лечение, все по-често мисля за перманентно избелване с монобензон (кремове, които го съдържат). Струва ми се единствената алтернатива за добиване на равномерен, бял цвят, тъй като не ми се чака още 10 години, за да се почувствам поне малко комфортно в кожата си. Чела съм по темата и в известна степен съм наясно съм с рисковете, както и че монобензонът не е разрешен за продажба в България. Имам обаче три въпроса:

1. След като не са разрешени за продажба, забранена ли е употребата на такива кремове?

2. Ако имам възможност да си набавя Бенокуин например, има ли лекар, към който мога да се обърна за консултация и проследяване процеса на депигментация? Моят личен лекар също е с витилиго, но не одобрява депигментирането и не желае да ме насочи. Трябва ми дерматолог, който дори да няма опит, да е готов да проучи въпроса, но и да не бъде прекомерно критичен към решението ми.

3. Четох, че монобензона действа чрез изпускане на свободни радикали, които лавинообразно разрушават меланоцитите, така че нанасянето на крема в една област ще повлияе и областите, които не са третирани. След като оксидативният стрес е посочван като основна причина за стареенето, мислите ли, че използването на монобензон ще доведе до прекомерно или преждевременно стареене на кожата (имам предвид извън факта, че кожата остава без никаква защита от слънчева радиация) ?

Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Няма как, без да е разрешено нещо за употреба в България да Ви бъде предписано. Така лекуващия лекар носи още по-голяма отговорност за Вашето здраве, а може да загуби и правата си като лекар.
Моето лично мнение е също да не предприемате такава процедура! Следете общото си здравословно състояние, защото витилигото като автоимунно заболяване може да върви с други такива, още повече след като се разпространява!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот marieladimitrova » 09 Ное 2016, 23:04

Добър вечер, Д-р Тодева! Нова съм във форума и се извинявам, ако не съм се ориентирала правилно, къде да впиша въпроса си.
Проблемът, който ме тревожи е следният. Преди около два месеца на бедрото на десния ми крак, от вътрешната страна, се появи едно леко изпъкнало, червено петънце, което приличаше на малка пъпчица. Не му обърнах голямо внимание, стоеше си така - нито ме сърбеше, нито болеше. До преди 3 седмици, когато изведнъж започна да се уголемява, цветът му стана розово - белезникав и сякаш в центъра си беше леко вдлъбнато. В последствие на мястото на вдлъбнатинката кожата изглеждаше така, все едно се бели, но много леко. Преди седмица, подобно петно се появи и на бедрото на левия ми крак, почти на същото място, но е доста по-бледо. В момента има размерите на малка паричка в неправилна форма.
Ще добавя, че съм момиче, на 25 години. Преди 3 седмици усетих болка и възпаление в срамните устни. Отидох на гинеколог, според който болката се дължала на гъбички. Изписа ми мазило и една вагинална глобула. Нямах други симптоми, освен болка и подуване на едната срамна устна. Започнах лечението. Подутината спадна, но все още усещам болка в лявата срамна устна. Ако не отмине, другата седмица ми предстои вторичен преглед.
Много съм притеснена и започвам да се питам дали нямат връзка петната с гениталните проблеми, въпреки че са се появили доста преди това. Петната започнаха да се уголемяват в момента, в който започнаха и болките в срамните устни.
На какво може да се дължи това, според Вас и има ли нужда от тревога? Моля за компетентното Ви мнение! :roll:
marieladimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2016, 22:50

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Ное 2016, 11:36

marieladimitrova написа:Добър вечер, Д-р Тодева! Нова съм във форума и се извинявам, ако не съм се ориентирала правилно, къде да впиша въпроса си.
Проблемът, който ме тревожи е следният. Преди около два месеца на бедрото на десния ми крак, от вътрешната страна, се появи едно леко изпъкнало, червено петънце, което приличаше на малка пъпчица. Не му обърнах голямо внимание, стоеше си така - нито ме сърбеше, нито болеше. До преди 3 седмици, когато изведнъж започна да се уголемява, цветът му стана розово - белезникав и сякаш в центъра си беше леко вдлъбнато. В последствие на мястото на вдлъбнатинката кожата изглеждаше така, все едно се бели, но много леко. Преди седмица, подобно петно се появи и на бедрото на левия ми крак, почти на същото място, но е доста по-бледо. В момента има размерите на малка паричка в неправилна форма.
Ще добавя, че съм момиче, на 25 години. Преди 3 седмици усетих болка и възпаление в срамните устни. Отидох на гинеколог, според който болката се дължала на гъбички. Изписа ми мазило и една вагинална глобула. Нямах други симптоми, освен болка и подуване на едната срамна устна. Започнах лечението. Подутината спадна, но все още усещам болка в лявата срамна устна. Ако не отмине, другата седмица ми предстои вторичен преглед.
Много съм притеснена и започвам да се питам дали нямат връзка петната с гениталните проблеми, въпреки че са се появили доста преди това. Петната започнаха да се уголемяват в момента, в който започнаха и болките в срамните устни.
На какво може да се дължи това, според Вас и има ли нужда от тревога? Моля за компетентното Ви мнение! :roll:

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на кожния проблем?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта