Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот magdalina.doncheva---glavcheva » 08 Авг 2019, 11:47

Здравейте, имам Витилиго на малки участъци по цялото тяло , закупих си UVB лампа с която да облъчвам + дайвобет унгвент. Въпроса ми е от колко минути трябва да започна да нагрявам и с колко да увеличавам времето? До колко максимално време се достига, правят ли се почивки?
Благодаря
magdalina.doncheva---glavcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2019, 11:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Авг 2019, 11:21

magdalina.doncheva---glavcheva написа:Здравейте, имам Витилиго на малки участъци по цялото тяло , закупих си UVB лампа с която да облъчвам + дайвобет унгвент. Въпроса ми е от колко минути трябва да започна да нагрявам и с колко да увеличавам времето? До колко максимално време се достига, правят ли се почивки?
Благодаря

Здравейте!

Лекар ли Ви препоръча фототерапия. Уточнете добре, защото не винаги е препоръчително провеждане на фототерапия! Не мога да отговоря еднозначно.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanya_an89 » 27 Авг 2019, 16:21

Здравейте,днес на синът ми, на 6 години, му направиха изследване за гъбички на кожата, защото има бели петна. Не са гъбички. Докторката каза, че депигментация или витилиго. Изписа му Витикс гел и Елидел крем по веднъж дневно. Въпросът ми е трябва ли да има определени време между двете намазвания? Трябва ли да се почисти с нещо преди да се намаже с втория крем? 30 дни трябва да се мажат и двата крема, не е ли много дълъг период? Ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите и на трите въпроса
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Авг 2019, 14:22

vanya_an89 написа:Здравейте,днес на синът ми, на 6 години, му направиха изследване за гъбички на кожата, защото има бели петна. Не са гъбички. Докторката каза, че депигментация или витилиго. Изписа му Витикс гел и Елидел крем по веднъж дневно. Въпросът ми е трябва ли да има определени време между двете намазвания? Трябва ли да се почисти с нещо преди да се намаже с втория крем? 30 дни трябва да се мажат и двата крема, не е ли много дълъг период? Ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите и на трите въпроса

Здравейте!

Мажете единия крем сутрин, другия вечер. Не почиствайте между мазанията, достатъчен е душа който вземате. Относно срокът на лечението не мога да направя коментар, защото не съм запозната със състоянието и проблемът.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanya_an89 » 28 Авг 2019, 14:39

Уместно ли е това лечение при непотвърдена диагноза витилиго и има ли някаква опасност от използването на кремове те, ако диагнозата едруга?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Сеп 2019, 12:30

vanya_an89 написа:Уместно ли е това лечение при непотвърдена диагноза витилиго и има ли някаква опасност от използването на кремове те, ако диагнозата едруга?

Предполагам, че лекуващият лекар е наясно. Ако имате притеснения или съмнения ги обсъдете с него.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Галина.Стоянова » 16 Сеп 2019, 18:34

Здравейте, извинявам се, че пиша тук, но не успях да задам въпроса си в отделна тема. Моето дете, което е на 3 год. и 9 месеца беше диагностицирано с витилиго и атопичен дерматит. Витилигото се появи за около 2 месеца и обхвана десния му глезен. Предписаха ни Елидел по схема - 2 пъти на ден- сутрин и вечер до завършване на месец, след което два пъти седмично още 2 месеца( септември и октомври). Ще Ви бъда благодарна да ми дадете съвет след изтичането на този срок какво да направя? Отново ли трябва да се отиде при специалист, тъй като не се вижда някаква промяна при лечението с този медикамент. Освен това искам да знам дали няма някой по-подходящ крем за лечение, тъй като този не е лишен от вредни въздействия върху организма на детето, особено при продължително лечение с него. Атопичният дерматит мазах с Бетафузин крем - седмица 2 пъти на ден, след което седмица 1 път на ден. Кожата третирах с емолиентен крем Адерма ексомега крем 3 пъти дневно в зоните.
Атопичният дерматит се повлия благоприятно, но след малко повече от месец, след като спрях Бетафузина, отново започна да се появява. Явно само облажняването му не е достатъчно. Предполагам, че отново трябва да се отиде на кожен лекар, а не да започна да мажа пак с Бетафизин, от което първоначално имаше ефект. Ще се радвам някой да ми отговори.
Галина.Стоянова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Сеп 2019, 19:26

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Сеп 2019, 10:59

Галина.Стоянова написа:Здравейте, извинявам се, че пиша тук, но не успях да задам въпроса си в отделна тема. Моето дете, което е на 3 год. и 9 месеца беше диагностицирано с витилиго и атопичен дерматит. Витилигото се появи за около 2 месеца и обхвана десния му глезен. Предписаха ни Елидел по схема - 2 пъти на ден- сутрин и вечер до завършване на месец, след което два пъти седмично още 2 месеца( септември и октомври). Ще Ви бъда благодарна да ми дадете съвет след изтичането на този срок какво да направя? Отново ли трябва да се отиде при специалист, тъй като не се вижда някаква промяна при лечението с този медикамент. Освен това искам да знам дали няма някой по-подходящ крем за лечение, тъй като този не е лишен от вредни въздействия върху организма на детето, особено при продължително лечение с него. Атопичният дерматит мазах с Бетафузин крем - седмица 2 пъти на ден, след което седмица 1 път на ден. Кожата третирах с емолиентен крем Адерма ексомега крем 3 пъти дневно в зоните.
Атопичният дерматит се повлия благоприятно, но след малко повече от месец, след като спрях Бетафузина, отново започна да се появява. Явно само облажняването му не е достатъчно. Предполагам, че отново трябва да се отиде на кожен лекар, а не да започна да мажа пак с Бетафизин, от което първоначално имаше ефект. Ще се радвам някой да ми отговори.

Здравейте!

Моята препоръка е отново да направите консултация с лекуващия лекар. И двете състояния изискват време докато се поставят под контрол! Намерете лекар, на който да се доверите и следвайте предписанията.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот LadyPopularПАПИТА » 18 Фев 2020, 11:28

Здравейте! От известно време получавам червени точици по кожата и изчезват след 2-3 дни и след 1-2 седмици пак се появяват на различни места. Няма сърбеж, болка или парене
LadyPopularПАПИТА
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2020, 11:27

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Фев 2020, 16:41

LadyPopularПАПИТА написа:Здравейте! От известно време получавам червени точици по кожата и изчезват след 2-3 дни и след 1-2 седмици пак се появяват на различни места. Няма сърбеж, болка или парене

Здравейте!

Може ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта