Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2014, 12:07

shenko написа:изпратих снимките дано ми помогнете

Здравейте, Shenko!

Имате ли ангажиране и на други области? Някой във Вашето семейство страда ли от кожни заболявания и ако да - какви? Вие на колко години сте? Каква Ви е професията? Имате ли някакви заболявания и приемате ли лекарства?
Съветът ми е да посетите кожен лекар, защото може да се стартира лечение и да се ограничи процеса! Може да е необходимо да се направят и изследвания?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот shenko » 28 Апр 2014, 13:11

на други области за сега нямам. никой от семейството не страда от кожни заболявания. други заболявания нямам лекарства не използвам.това бяло петно ми се появи преди 5 месеца нито боли нито ме сърби а го виждам как от ден на ден става голямо.аз съм на 32 години....
shenko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Апр 2014, 21:19

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2014, 13:43

shenko написа:на други области за сега нямам. никой от семейството не страда от кожни заболявания. други заболявания нямам лекарства не използвам.това бяло петно ми се появи преди 5 месеца нито боли нито ме сърби а го виждам как от ден на ден става голямо.аз съм на 32 години....

Здравейте!

Не е изключено да е проява на витилиго. Съветът ми е да посетите специалист, за да се направят някои изследвания и да се стартира лечение.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Пламена Йонкова » 30 Апр 2014, 19:28

ЗДРАВЕЙТЕ!ИМАМ ПСОРИАЗИС ВУЛГАРИС ОТ 1 ГОДИНА.НЕ ЖЕЛАЯ ДА ГО ЛЕКУВАМ С КОРТИКОСТЕРОИДИ И ВСЯКАКВИ ТАКИВА КРЕМОВЕ.ИМАМ ПО ЦЕЛИЯ СКАЛП,ЛАКТИ,УШИ И ИНТИМНИ ЧАСТИ.СЛЕД ПОЯВАТА МУ КОЖАТА НА ЛИЦЕТО И ДЕКОЛТЕТО Е ОБРИНАТА В СИТНИ ПЪПКИ И КОМЕДОНИ,А ПРЕЗ ЖИВОТА СИ ДО СЕГА НЕ СЪМ ИМАЛА ТАКЪВ ПРОБЛЕМ.ИСКАМ ДА ИЗБЕРА КАПСУЛИ-ИМУНОСТИМУЛАТ С КОРЕН ОТ ЧЕРЕН БЪЗ ИЛИ ТАКИВА С АЛОЕ ВЕРА,НО НЕ ЗНАМ НА КОЙ ДА СЕ СПРА.ИСКАМ ДА МАЖА ПЛАКИТЕ ПО ТЯЛОТО И НАЙ-ВЕЧЕ ПО СКАЛПА,НО СЪЩО НЕ ЗНАМ С КАКВО.МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕ МИ.НА 29 ГОДИНИ СЪМ И ТОВА МИ ПРЕДИЗВИКВА АДСКИ НЕУДОБСТВО. ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА СЪРБЕЖА,ПОСТОЯННОТО ЛЮЩЕНЕ НА КОЖАТА НА ГЛАВАТА,СЪЗДАДОХ СИ ЛОШ НАВИК.БЛАГОДАРЯ ВИ!
С УВАЖЕНИЕ,ПЛАМЕНА ЙОНКОВА
Пламена Йонкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Апр 2014, 19:22

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Flam » 30 Апр 2014, 21:45

Здравейте, появиха ми се розови петна по кожата, с леко лющене. Не усещам сърбеж, но ме притесняват. Преди няколко дни открих едно петно, над тригълника - и реших, че може да е от дънките или от колан. Но днес забелязах още две петна под мишницата и 2 на гърба и едно на крака. Първото петно е около 2 см, всички останали са не повече от сантиметър. Намирам се в чужбина в малък град и не знам къде да търся дерматолог. Имам ли причина да се притеснявам? Прикачвам снимки, не знам до колко се вижда
Flam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Апр 2014, 21:20

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Май 2014, 15:46

Пламена Йонкова написа:ЗДРАВЕЙТЕ!ИМАМ ПСОРИАЗИС ВУЛГАРИС ОТ 1 ГОДИНА.НЕ ЖЕЛАЯ ДА ГО ЛЕКУВАМ С КОРТИКОСТЕРОИДИ И ВСЯКАКВИ ТАКИВА КРЕМОВЕ.ИМАМ ПО ЦЕЛИЯ СКАЛП,ЛАКТИ,УШИ И ИНТИМНИ ЧАСТИ.СЛЕД ПОЯВАТА МУ КОЖАТА НА ЛИЦЕТО И ДЕКОЛТЕТО Е ОБРИНАТА В СИТНИ ПЪПКИ И КОМЕДОНИ,А ПРЕЗ ЖИВОТА СИ ДО СЕГА НЕ СЪМ ИМАЛА ТАКЪВ ПРОБЛЕМ.ИСКАМ ДА ИЗБЕРА КАПСУЛИ-ИМУНОСТИМУЛАТ С КОРЕН ОТ ЧЕРЕН БЪЗ ИЛИ ТАКИВА С АЛОЕ ВЕРА,НО НЕ ЗНАМ НА КОЙ ДА СЕ СПРА.ИСКАМ ДА МАЖА ПЛАКИТЕ ПО ТЯЛОТО И НАЙ-ВЕЧЕ ПО СКАЛПА,НО СЪЩО НЕ ЗНАМ С КАКВО.МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕ МИ.НА 29 ГОДИНИ СЪМ И ТОВА МИ ПРЕДИЗВИКВА АДСКИ НЕУДОБСТВО. ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА СЪРБЕЖА,ПОСТОЯННОТО ЛЮЩЕНЕ НА КОЖАТА НА ГЛАВАТА,СЪЗДАДОХ СИ ЛОШ НАВИК.БЛАГОДАРЯ ВИ!
С УВАЖЕНИЕ,ПЛАМЕНА ЙОНКОВА

Здравейте, г-жа Йонкова!

Консултирала ли сте се до момента с кожен лекар?
Заболяването псориазис има хроничен ход и е необходимо да имате кожен лекар, с помощта на който ще преодолеете най-добре оплакванията. Потърсете такъв, който да е във Вашия град и да имате лесен достъп до него!
За съжаление няма стандартно лечение и стандартни средства за всеки. Подхода е индивидуален - особено за пациенти като Вас, които имат такова обширно засягане. Не е изключено всяка област да изисква различно лечение. Необходимо е да се направят и някои изследвания!
Относно приложението на таблетки най-добре е да използвате антиоксиданти и ненанситени мастни киселини!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Май 2014, 15:52

Flam написа:Здравейте, появиха ми се розови петна по кожата, с леко лющене. Не усещам сърбеж, но ме притесняват. Преди няколко дни открих едно петно, над тригълника - и реших, че може да е от дънките или от колан. Но днес забелязах още две петна под мишницата и 2 на гърба и едно на крака. Първото петно е около 2 см, всички останали са не повече от сантиметър. Намирам се в чужбина в малък град и не знам къде да търся дерматолог. Имам ли причина да се притеснявам? Прикачвам снимки, не знам до колко се вижда

Здравейте, Flam!

Най-вероятно имате розов лишей - съдя за това от снимките и описанието на проблемът Ви. По принцип розовият лишей има самоограничаващ се ход и това, че не може да посетите лекар не е проблем.
Розовият лишей се причинява от херпесен вирус. Първоначално хода на заболяването е с постепенна прогресия, след което настъпва преминаване. След като нямате оплаквания моят съвет към Вас е да не прилагате нищо - единствено нека да ограничите душа да е основно с вода и да не търкате с гъба по тялото!
П.С. изтрила съм Вашата снимка, за да не се разглежда от всички потребители във форума!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот cvete731 » 16 Юли 2014, 12:18

Здравейте! Аз имам витилиго от 15 год,което е обхванало цялото ми тяло.Въпроса ми е може ли да се премахне пигментацията която е останала и къде може да се извърши процедурата?
cvete731
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2014, 12:11

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Юли 2014, 13:54

cvete731 написа:Здравейте! Аз имам витилиго от 15 год,което е обхванало цялото ми тяло.Въпроса ми е може ли да се премахне пигментацията която е останала и къде може да се извърши процедурата?

Здравейте, cvete731!

Медикамента, който се използва не е регистриран и не се разпространява в България. Той крие доста рискове и се използва основно при хора с по-тъмна кожа! Не мисля, че в България ще откриете място, където колега ще проведе това лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Daniela1 » 19 Юли 2014, 07:58

Здравейте! На 34 години съм и от близо 10 години ми се появиха едни лунички по лицето, които първоначално бяха по малко и по светли, но след това се разпространиха и станаха по тъмни. Към момента имам такива под двете очи и по носа. Ходих на дерматолог , но тя ми каза че не могат да се изчистят, предписа ми слънчезащитен крем с който да се предпазва лицето от тяхното разпространяване. Правила съм и много маски на лице с природни продукти и домашни средства за изчистване на лунички но без ефект. Купувала съм и кремове за изчистване на лунички отново без ефект. Според лекарката това са лунички но според мен приличат малко и на кафяви петънца по лицето. От какво се появяват тези лунички и как мога да се справя с тях. Липсват ли ми в организма определени витамини, минерали поради които се появяват и какви лекарства трябва да приемам вътрешно за да реша този козметичен проблем? Тялото ми е слабо около 45 килограма. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете!
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron