Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юли 2014, 13:03

Daniela1 написа:Здравейте! На 34 години съм и от близо 10 години ми се появиха едни лунички по лицето, които първоначално бяха по малко и по светли, но след това се разпространиха и станаха по тъмни. Към момента имам такива под двете очи и по носа. Ходих на дерматолог , но тя ми каза че не могат да се изчистят, предписа ми слънчезащитен крем с който да се предпазва лицето от тяхното разпространяване. Правила съм и много маски на лице с природни продукти и домашни средства за изчистване на лунички но без ефект. Купувала съм и кремове за изчистване на лунички отново без ефект. Според лекарката това са лунички но според мен приличат малко и на кафяви петънца по лицето. От какво се появяват тези лунички и как мога да се справя с тях. Липсват ли ми в организма определени витамини, минерали поради които се появяват и какви лекарства трябва да приемам вътрешно за да реша този козметичен проблем? Тялото ми е слабо около 45 килограма. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете!

Здравейте, Daniela1!

Възможно е да имате мелазма, но няма как да Ви кажа без да съм Ви видяла дали е така или наистина се касае за лунички!
При наличие на пигментация по кожата най-важно е да използвате ежедневно и целогодишно като дневен слънцезащитен крем с фактор 50, съобразен според типа Ви кожа. Правилното използване на слънцезащитен крем изисква редовно нанасяне.
За постигане на ефект на изсветляване на кожата могат да се приложат различни методи на лечение, но е по-уместно те да се прилагат през зимата, когато слънчевото греене е по-слабо. Използването им не е безвредно, ефекта не е 100% и задължително трябва да е под контрола на дерматолог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Daniela1 » 22 Юли 2014, 20:41

Здравейте! Много благодаря за бързия отговор. Снимах си лицето и мога да ви изпратя снимка за да ми отговорите дали това са лунички или мелазма. Ще ви бъда благодарна ако ми напишите и имейл на който да пратя снимката!
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Юли 2014, 11:25

Daniela1 написа:Здравейте! Много благодаря за бързия отговор. Снимах си лицето и мога да ви изпратя снимка за да ми отговорите дали това са лунички или мелазма. Ще ви бъда благодарна ако ми напишите и имейл на който да пратя снимката!

Здравейте, Daniela1!

Може да използвате някой от следните е-мейли: violina_todeva@abv.bg или violina@framar.bg

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Daniela1 » 23 Юли 2014, 13:14

Здравейте! Изпратих Ви снимка на violina_todeva@abv.bg
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Юли 2014, 13:42

Daniela1 написа:Здравейте! Изпратих Ви снимка на violina_todeva@abv.bg

Здравейте, Daniela1!

Разгледах снимката, която сте приложила!
Да, имате лунички, въпреки по-матовата си кожа!
Кой слънцезащитен крем използвате и как го използвате? Имайте предвид, че някои от природните и домашни средства могат само да влошат проблема! Вие какво сте прилагала? Избройте и готовите продукти от аптеката!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Daniela1 » 23 Юли 2014, 14:55

Прилагала съм един слънцезащитен крем Меласкриин 50, в момента ползвам слънцезащитен крем на Нивея фактор 50, мазала съм ги и с един крем за премахване на лунички на Биле Ва при който ефекта трябваше да се прояви след 30 дневна употреба, с крем "Здраве" с цинков оксид, лимонов крем, измивам си лицето с ексфолиант срещу черни точки на Гарниер, отделно в къщи ги третирам с сок от краставица, или с лимонов сок/с него ефекта е леко избледняване за много кратко време, след което се връщат в първоначалната си вид/, маска с кисело мляко, маска с мед и канела, измиване със сода бикарбонат и др.
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юли 2014, 11:17

Daniela1 написа:Прилагала съм един слънцезащитен крем Меласкриин 50, в момента ползвам слънцезащитен крем на Нивея фактор 50, мазала съм ги и с един крем за премахване на лунички на Биле Ва при който ефекта трябваше да се прояви след 30 дневна употреба, с крем "Здраве" с цинков оксид, лимонов крем, измивам си лицето с ексфолиант срещу черни точки на Гарниер, отделно в къщи ги третирам с сок от краставица, или с лимонов сок/с него ефекта е леко избледняване за много кратко време, след което се връщат в първоначалната си вид/, маска с кисело мляко, маска с мед и канела, измиване със сода бикарбонат и др.

Здравейте, Daniela1!

Предлагам Ви като слънцезащитен крем да използвате Меласкрин емулсия на Дюкре с фактор на защита 50! Емулсията е по-лека от крема, който най-вероятно сте използвала и е с по-добра защита за кожата с пигментация от Нивеа.
На есен може да включите кремът за избелване Меласкрин.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот tsenka » 30 Юли 2014, 16:50

Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпроси как да се справите с петната по кожата и заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Имам бели петна по горната част на ръцете и от скоро забелязвам и едно петно под дясното ми око Страхувам се че това е витилиго
Какво бихте ме посъветвала да направя, как се лекува, искам да взема бързи мерки докато е все още в началото и не се е разпространило много
tsenka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2014, 16:13

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2014, 12:28

tsenka написа:
Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпроси как да се справите с петната по кожата и заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Имам бели петна по горната част на ръцете и от скоро забелязвам и едно петно под дясното ми око Страхувам се че това е витилиго
Какво бихте ме посъветвала да направя, как се лекува, искам да взема бързи мерки докато е все още в началото и не се е разпространило много

Здравейте, tsenka!

Не е изключено да се касае за витилиго, но няма как да Ви посоча категорично, без да съм видяла какъв точно е проблемът! Посещавала ли сте дерматолог?
На колко години сте?
Боледувате ли от някакви заболявания? Приемате ли лекарства?
В семейството Ви вашите роднини от какво боледуват?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот loni77 » 09 Авг 2014, 17:41

Здравейте д-р Тодева,
имам син на 8г. Това лято по време на ваканцията която прекара на морето (1месец) , му се появиха бели петна в зоната около очите, на клепачите основно, на гушата и няколко изолирани по други част на тялото (ръце, крака, но не по колената , лактите и пръстите , а на меките части).
След консултация с личен лекар, детски кожен лекар и кожен лекар за възрастни всички казаха че е Витилиго. Направихме и изследвания на кръв и урина - няма излизане от нормите. Изписаха ни куп витамини, лекарства и паста Адвантан в чиято листовка пише доста страшни неща.Казаха единодушно , че се е появило от стрес, лоша храна и лоша хигиена( прекарвал е доста време в басейн) До този момент съм започнала да му давам само витамините , зная че е несериозно да мисля че ще се оправи от тях, но по принцип използвам само природна медицина и хомеопатия. Бихте ли ми казали възможно ли е Витилиго в ранен стадии да се оправи с някакви алтернативни методи или да започна да го мажа с пастата и да давам лекарствата. И има ли възможност да е нещо друго , а не точно тази болест?
Детето няма оплаквания по-принцип , но е с доста тъмна кожа и гледката изобщо не е приятна .
Благодаря предварително. Поздрави!
loni77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Авг 2014, 17:17

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron