Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Sania22 » 03 Май 2015, 14:19

Здравейте доктор Тодева,
в края на миналото лято получих пигментация по лицето, точици по челото и две петънца над горната устна, което не ми се стори проблем. мислех, че с третиране с избелващи средства - хума, белтък, лимон, аспирин и т.н проблема ще се реши. Уви, с усилването на слънцето, петната си личат все повече и повече! Ужас!!! Препоръчаха ми да започна със SVR, антиейдж, фактор 30 /над 30 г. съм/, - мажа сутрин и вечер от април месец, има ефект, не са вече толкова ярки, но без фон дьо тен не мога да ги прикрия. Препоръчаха ми да се мажа със SVR фактор 50 към средата на лятото.

Мога ли да ползвам и избелващ крем към този момент, в комбинация с този SVR 30, за по - добър ефект? Кой бихте ми препоръчали? Благодаря предварително!


Честито Ви бебче! Да е живо, здраво и много да слушка!
Sania22
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2015, 13:50

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот morskazvezda » 07 Май 2015, 19:11

Здравейте отново :)
Правени са ми изследвания,нямам други заболявания слава Богу,освен витилигото :(
До колкото разбирам, Вие не приемате пациенти в момента....Бих искала Вие да ме прегледате :)
Всичко добро! :)
morskazvezda
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:40

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юни 2015, 18:01

aynel написа:Здравейте! Имам малки бели петна по тялото но не навсякъде,само около гърдите. Ходех на кожен лекар и ми казаха,че това са гъбички, ползвах Neoval Tar но няма никакъв ефект. Боя се да не е нещо сериозно. Ще се радвам да ме посъветвате Благодаря предварително

Здравейте, aynel!

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди почти четири месеца се роди моят син!
Добре е да споделите на лекуващия лекар за липсата на ефект!
Ако се съмнявате че може да се касае за друг проблем споделете с Вашия лекар или потърсете друго мнение!
Бъдете здрава!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2015, 14:38

Sania22 написа:Здравейте доктор Тодева,
в края на миналото лято получих пигментация по лицето, точици по челото и две петънца над горната устна, което не ми се стори проблем. мислех, че с третиране с избелващи средства - хума, белтък, лимон, аспирин и т.н проблема ще се реши. Уви, с усилването на слънцето, петната си личат все повече и повече! Ужас!!! Препоръчаха ми да започна със SVR, антиейдж, фактор 30 /над 30 г. съм/, - мажа сутрин и вечер от април месец, има ефект, не са вече толкова ярки, но без фон дьо тен не мога да ги прикрия. Препоръчаха ми да се мажа със SVR фактор 50 към средата на лятото.

Мога ли да ползвам и избелващ крем към този момент, в комбинация с този SVR 30, за по - добър ефект? Кой бихте ми препоръчали? Благодаря предварително!

Честито Ви бебче! Да е живо, здраво и много да слушка!

Здравейте, Sania22!

Благодаря Ви за пожеланията и се извинявам за забавянето на отговора!
Моят съвет към Вас е целогодишно да използвате фотопротектор с фактор 50! Много е важно през лятото да подновявате на всеки два-три часа. По отношение на избелващи средства не съветвам да се прилагат през лятото, защото може да се постигне обратен ефект. Знам, че козметичните фирми обещават безопасност, но не е съвсем така, защото когато се получи зачервяване почти винаги на това място лятото става кафяво петно.

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2015, 14:44

morskazvezda написа:Здравейте отново :)
Правени са ми изследвания,нямам други заболявания слава Богу,освен витилигото :(
До колкото разбирам, Вие не приемате пациенти в момента....Бих искала Вие да ме прегледате :)
Всичко добро! :)

Здравейте!

Работя, но в по-ограничен прием! Така ще бъде поне до края на лятото! Ако желаете може да се обадите, за да запазим час!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот lvylcheva » 04 Дек 2015, 02:56

Здравейте, повече от четири години се боря с ужасни петна на лицето. Предположенията ми са, че са от слънцето, тъй като си правих всевъзможни изследвания. Мазах ги с всякакви мехлеми, гелове и кремове, резултатът е съвсем слаб. Петната са върху цялото лице, като оформят маска на лицето ми. На челото имам един чист участък. Само ахромин не съм ползвала. Бихте ли ми дали съвет, какво да правя
lvylcheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2012, 00:35

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Дек 2015, 12:45

lvylcheva написа:Здравейте, повече от четири години се боря с ужасни петна на лицето. Предположенията ми са, че са от слънцето, тъй като си правих всевъзможни изследвания. Мазах ги с всякакви мехлеми, гелове и кремове, резултатът е съвсем слаб. Петната са върху цялото лице, като оформят маска на лицето ми. На челото имам един чист участък. Само ахромин не съм ползвала. Бихте ли ми дали съвет, какво да правя

Здравейте, lvylcheva!

Посещавала ли сте дерматолог? Използвате ли ежедневно фотопротектор и какъв е фактора на защита? Спазихте ли препоръките, които съм Ви дала преди време? За съжаление, както и тогава съм Ви писала проблемът е хроничен и до каква степен ще се повлияе зависи, освен от дълбочината на пигментацията и от Вас!
Бъдете здрава! Весели празници!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот **Sisi** » 18 Яну 2016, 23:11

Здравейте, д-р Тодева. От скоро забелязвам две бели петна по кожата на 4 месечното ми бебе. Не са по рождение. Едното е съвсем малко на гърба, а другото колкото 1 стотинка и е на бедрото. Личната ми лекарка по телефона ме консултира да ги мажа със зехтин. Какво е вашето мнение? Да се обърна ли към кожен лекар?
Благодаря.
**Sisi**
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2016, 23:08

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Radka Yakubova » 21 Яну 2016, 00:42

здравейте искам дави попитам крема achroactive max дали би ми помогнал на следния проблем имах папки но не много на брой по лицето и от тях сега имам червени петна били ми помогнал този крем за премахването им и ако не какво ми предлагате?благодаря предварително
Radka Yakubova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2016, 00:15

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Яну 2016, 14:27

**Sisi** написа:Здравейте, д-р Тодева. От скоро забелязвам две бели петна по кожата на 4 месечното ми бебе. Не са по рождение. Едното е съвсем малко на гърба, а другото колкото 1 стотинка и е на бедрото. Личната ми лекарка по телефона ме консултира да ги мажа със зехтин. Какво е вашето мнение? Да се обърна ли към кожен лекар?
Благодаря.

Здравейте, **Sisi**!

Най-добре е да се видят лично от дерматолог. Не е изключено проблемът да е по-суха кожа! Ако желаете приложете снимки и ако е възможно само от снимките ще Ви дам препоръки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта