Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот oceanair » 10 Мар 2016, 22:04

Dr Violina Todeva
Здравейте пратих ви две снимки току що ,ако може да отговорите на мейла или тук какво мислите за жълтия цвят на ръцете.
oceanair
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2016, 21:49

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2016, 14:43

oceanair написа:Dr Violina Todeva
Здравейте пратих ви две снимки току що ,ако може да отговорите на мейла или тук какво мислите за жълтия цвят на ръцете.

Здравейте!

Не мога да преценя от снимките дали има и каква е промяната в цвета на кожата! По принцип много е важно да се оцени има ли промяна на други части на тялото, имате ли сърбеж, имал ли сте контакт с различни субстанции?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот oceanair » 14 Мар 2016, 17:34

не нямам сърбежи и др,неща но ръцете са ми яко жълти от доста време.
месеци и не съм ял моркови :)
oceanair
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2016, 21:49

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2016, 12:24

oceanair написа:не нямам сърбежи и др,неща но ръцете са ми яко жълти от доста време.
месеци и не съм ял моркови :)

Каква е професията Ви?
Имате ли хобита и какви?
Има ли промяна и на ходилата?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот oceanair » 15 Мар 2016, 15:59

в ит сферата съм цял живот съм дюстабанлия.
Обичам,разходките,фотографията,кулинарията и много други неща като хобита :)
колекционирам парфюми също така.
oceanair
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2016, 21:49

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2016, 10:42

oceanair написа:в ит сферата съм цял живот съм дюстабанлия.
Обичам,разходките,фотографията,кулинарията и много други неща като хобита :)
колекционирам парфюми също така.

Здравейте!

Това което споделяте едва ли има отношение към проблема! Най-вероятно е провокирано от нещо, на което не обръщате внимание!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ирена Димитрова » 08 Апр 2016, 23:58

Здравейте!
Имам проблем от почти 4 години, който представлява червени петна по долните крайници. Интересното е, че се появяваха едно след друго, през голям интервал от време, безболезнено и не по-нагоре от коляното. Постепенно си увеличават формта и размерите. Засегната кожа също си мени цвета- на моменти е изключително тъмна и черна, на моменти е много бледа и светла, но като цяло се запазва червена. Друго интересно е, че около всяко петно има по едно малко, което е леко изпъкняло. Наскоро установих, че по лявата ми ръка се е появило такова петно. През тези 4 години обиколих доста лекари и клиники, но никакъв ефект. Вече съм отчаяна, срамувам се да облека една къса рокля, а съм на 20 години. :???: Правиха ми биопсия и резултата се оказа еластолитичен гранулом. Обяснения и лечение не получих. След това в други две частни клиники от проведени други изследвания се оказа, че имам някакви бактерии, но не било нищо сериозно и отново никакво подобрение.. Да отбележа само, че имам и диабет. Повечето лекари веднага решаваха, че проблемът ми е в следствие на диабета. И така продължавам да се лутам, а петната продължават да се появяват!
Ще се радвам поне да разбера каква е причината, че поне да не се появяват други.
Благодаря :)
Ирена Димитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2016, 23:26

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот lubaaa » 14 Апр 2016, 13:19

Здравейте д-р Тодева!
Много ме интересува има ли лечение на т.нар болест Lichen Ruben Planus. От доста години съм с тази диагноза,но лечение не съм намерила....Можете ли да ми помогнете или поне да ме насочите?Много ще съм Ви благодарна!!!
lubaaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2016, 11:42

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2016, 13:07

Ирена Димитрова написа:Здравейте!
Имам проблем от почти 4 години, който представлява червени петна по долните крайници. Интересното е, че се появяваха едно след друго, през голям интервал от време, безболезнено и не по-нагоре от коляното. Постепенно си увеличават формта и размерите. Засегната кожа също си мени цвета- на моменти е изключително тъмна и черна, на моменти е много бледа и светла, но като цяло се запазва червена. Друго интересно е, че около всяко петно има по едно малко, което е леко изпъкняло. Наскоро установих, че по лявата ми ръка се е появило такова петно. През тези 4 години обиколих доста лекари и клиники, но никакъв ефект. Вече съм отчаяна, срамувам се да облека една къса рокля, а съм на 20 години. :???: Правиха ми биопсия и резултата се оказа еластолитичен гранулом. Обяснения и лечение не получих. След това в други две частни клиники от проведени други изследвания се оказа, че имам някакви бактерии, но не било нищо сериозно и отново никакво подобрение.. Да отбележа само, че имам и диабет. Повечето лекари веднага решаваха, че проблемът ми е в следствие на диабета. И така продължавам да се лутам, а петната продължават да се появяват!
Ще се радвам поне да разбера каква е причината, че поне да не се появяват други.
Благодаря :)

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки на обривите! Споделете какво сте използвала до момента? Ако можете приложете и изследванията? Бихте могла в случая да използвате и е-мейла, ако не желаете всички потребители на форума да видят информацията, което споделяте!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2016, 13:20

lubaaa написа:Здравейте д-р Тодева!
Много ме интересува има ли лечение на т.нар болест Lichen Ruben Planus. От доста години съм с тази диагноза,но лечение не съм намерила....Можете ли да ми помогнете или поне да ме насочите?Много ще съм Ви благодарна!!!

Здравейте!

Къде е проблемът при Вас? Има форми, които протичат по-дълго време!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта