Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот petiaip » 20 Апр 2016, 12:50

Здравейте д-р Тодева,
Миналата година след лятото на сина ми,който е на 7г. му се появиха бели петна.Първо на пръстчета по ръцете, а след това и по краката.Ходихме на дерматолог и ни казаха,че петната са от стрес,но не мисли,че е витилиго и започнахме лечение с елидел и още един продукт като единия се маже сутрин,а другия вечер+Витамини Киндер фит.След месец ходихме на преглед съответно без резултат и продължихме лечение мисля,че беше витикс против слънце защита пишеше,че е козметичен продукт.Като при това продължаваха да се появяват нови петна, а старите да се сливат и стават по-големи.И съответно без ефект.Отидохме на друг дерматолог.Мнението му беше 50 на 50 витилиго или вид лишей.Започнахме лечение в рамките на една седмица с ФУЦИДИН крем и след 20 дни на преглед.С това лечение в рамките на седмица по-малките петна по пръстчетата изчезнаха,някой от големите станаха по-малки,а другите почти се бяха сляли с тена.По отношение на тези по кръчетата не можах да преценя,тъй като се големи.Вначалото на Март се разболя от грип.Смехнихме два антибиотика и т.н. и забелязах,че петната които се бяха слели с тена пак са започнали да избледняват.При прегледа с дерматолога му направихме и микробиологично изследване за лишеи-отрицателно.И му бе поставено диагноза витилиго с препоръка да се направят изследвания на щитовидната жлеза,за да се установи от къде идва проблема и съответно спиране на лечението.Какво бихте ме посъсетвали да правя от тук нататък?Какво лечение да продължа да му прилагаме или специалист при който даго заведа, от Бургас сме?Не може да ми поставят диагноза витилиго,да спрем лечението.Изпаднала съм в ужас.Детето започва да се депресира.
Благодаря предварително!
petiaip
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2016, 12:47

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Май 2016, 09:59

petiaip написа:Здравейте д-р Тодева,
Миналата година след лятото на сина ми,който е на 7г. му се появиха бели петна.Първо на пръстчета по ръцете, а след това и по краката.Ходихме на дерматолог и ни казаха,че петната са от стрес,но не мисли,че е витилиго и започнахме лечение с елидел и още един продукт като единия се маже сутрин,а другия вечер+Витамини Киндер фит.След месец ходихме на преглед съответно без резултат и продължихме лечение мисля,че беше витикс против слънце защита пишеше,че е козметичен продукт.Като при това продължаваха да се появяват нови петна, а старите да се сливат и стават по-големи.И съответно без ефект.Отидохме на друг дерматолог.Мнението му беше 50 на 50 витилиго или вид лишей.Започнахме лечение в рамките на една седмица с ФУЦИДИН крем и след 20 дни на преглед.С това лечение в рамките на седмица по-малките петна по пръстчетата изчезнаха,някой от големите станаха по-малки,а другите почти се бяха сляли с тена.По отношение на тези по кръчетата не можах да преценя,тъй като се големи.Вначалото на Март се разболя от грип.Смехнихме два антибиотика и т.н. и забелязах,че петната които се бяха слели с тена пак са започнали да избледняват.При прегледа с дерматолога му направихме и микробиологично изследване за лишеи-отрицателно.И му бе поставено диагноза витилиго с препоръка да се направят изследвания на щитовидната жлеза,за да се установи от къде идва проблема и съответно спиране на лечението.Какво бихте ме посъсетвали да правя от тук нататък?Какво лечение да продължа да му прилагаме или специалист при който даго заведа, от Бургас сме?Не може да ми поставят диагноза витилиго,да спрем лечението.Изпаднала съм в ужас.Детето започва да се депресира.
Благодаря предварително!

Здравейте!

За съжаление ми е трудно да направя коментар без да съм прегледала детето. Въпреки това смятам, че е добре да се направи преглед на щитовидната жлеза и хормони. Съветът ми е да използвате и редовно слънцезащитен крем, за да не се усили проблема с излагането на слънце.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот petq_mivanova » 06 Юли 2016, 14:10

Здравейте, д-р Тодева, скоро бях на преглед при дерматолог по повод витилиго. Предписа ми Елидел крем, Протопик маз 0,1% и прием на Гинко Билоба. Препоръча мазилата да се ползват през есенно-зимния период, поради нуждата от стриктен контрол върху слънчевото облъчване.

След това прочетох по-подробно за тези мазила и се оказа, че са предназначени за лечение на атопичен дерматит, а в страничните ефекти на Протопик е посочено дори, че има съобщения за поява на кожен рак, появил се при хора, ползващи продукта. Не е потвърдено, но и не е отхвърлено, че се дължи на употребата му.

Какво е Вашето мнение за прилагане на двата продукта при витилиго?

Благодаря!
petq_mivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2016, 14:03

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот velislava94 » 14 Юли 2016, 12:00

Здравейте! Имам проблем с лицето, излизат ми пъпки и след това остават червени-кафеникави петна. Можете ли да ми препоръчате някакво кремче, за да се махнат.Благодаря предварително!
velislava94
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2016, 11:57

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот manoel.mihailov » 14 Юли 2016, 13:24

13689344_1476488299034852_326868203_n.jpg
13689344_1476488299034852_326868203_n.jpg (24.64 KiB) Прегледано 593 пъти

Здравейте,
моля за помощ имам нещо подобно на пъпка или ухапване не знам точно какво е затова търся съдействие.
Видях я преди 2 дни малка издутина острани червено,сега е по издуто и по червено.
Ходих на лекар,който обаче ми каза,че не е нищо но на мен не ми изглежда така.( Живея в Лондон и там ходих на преглед)
Прилича на цирей ама не ме боли , не ме сърби издуто е по средата, няма връх червеното е като кръг.
Пращам снимки!! Втриса ме малко и вечер се потя.
Моля за мнение... Благодаря предварително!
13706234_1476488392368176_937225059_n.jpg
13706234_1476488392368176_937225059_n.jpg (53.42 KiB) Прегледано 593 пъти
manoel.mihailov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2016, 13:22

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2016, 09:08

petq_mivanova написа:Здравейте, д-р Тодева, скоро бях на преглед при дерматолог по повод витилиго. Предписа ми Елидел крем, Протопик маз 0,1% и прием на Гинко Билоба. Препоръча мазилата да се ползват през есенно-зимния период, поради нуждата от стриктен контрол върху слънчевото облъчване.

След това прочетох по-подробно за тези мазила и се оказа, че са предназначени за лечение на атопичен дерматит, а в страничните ефекти на Протопик е посочено дори, че има съобщения за поява на кожен рак, появил се при хора, ползващи продукта. Не е потвърдено, но и не е отхвърлено, че се дължи на употребата му.

Какво е Вашето мнение за прилагане на двата продукта при витилиго?

Благодаря!

Здравейте!

Това, което е предписал Вашия лекар може да се използва и при витилиго!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2016, 09:09

velislava94 написа:Здравейте! Имам проблем с лицето, излизат ми пъпки и след това остават червени-кафеникави петна. Можете ли да ми препоръчате някакво кремче, за да се махнат.Благодаря предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки, за да се ориентирам какъв е проблема и дали акнето все още е активно?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2016, 09:21

manoel.mihailov написа:
13689344_1476488299034852_326868203_n.jpg

Здравейте,
моля за помощ имам нещо подобно на пъпка или ухапване не знам точно какво е затова търся съдействие.
Видях я преди 2 дни малка издутина острани червено,сега е по издуто и по червено.
Ходих на лекар,който обаче ми каза,че не е нищо но на мен не ми изглежда така.( Живея в Лондон и там ходих на преглед)
Прилича на цирей ама не ме боли , не ме сърби издуто е по средата, няма връх червеното е като кръг.
Пращам снимки!! Втриса ме малко и вечер се потя.
Моля за мнение... Благодаря предварително!
13706234_1476488392368176_937225059_n.jpg

Здравейте!

След като вдигате температура и ви втриса трябва отново да посетите лекар! Надявам се все пак, че към момента проблема е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот desi_kk » 30 Юли 2016, 20:19

Здравейте д-р Тодева,
проблема ми в следния: с витилиго съм от няколко години по лицето, ръцете и интимните части. Създава ми голям дискомфорт в интимната област, бръсненето сякаш още повече допринася за това. Въпроса ми е мога ли да си направя кола маска ? Отидох на козметик, но тях се притесни и помоли да се консултирам с лекар.
Благодаря предварително за вашия отговор
Поздрави,
Деси
desi_kk
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2016, 20:13

Re: Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Авг 2016, 10:00

desi_kk написа:Здравейте д-р Тодева,
проблема ми в следния: с витилиго съм от няколко години по лицето, ръцете и интимните части. Създава ми голям дискомфорт в интимната област, бръсненето сякаш още повече допринася за това. Въпроса ми е мога ли да си направя кола маска ? Отидох на козметик, но тях се притесни и помоли да се консултирам с лекар.
Благодаря предварително за вашия отговор
Поздрави,
Деси

Здравейте!

Ако витилигото е с активност и Ви се появяват лезии след одраскване или убождане има риск при коло маска да се засили проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта