Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Витилиго, петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2014, 13:13

Тук може да зададете въпроси как да се справите с петната по кожата и заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 01 Апр 2014, 16:20

здравейте имам следния проблем преди известно време започна да ми излизат отдни малки червени петна по тялото в началото бяха малки и малко по тялото впоследствие стават големи и насякъде по тялото без главата появяват се когато правя физически натварвания смисал започвам да се изпотявам и те ми избиват много сърбят и са като малки топчета твърди след успокояване на тялото се прибират малко по малко и пак така на следващия ден незнам какво да правя вече с тях,преди време ходих на лекар тогава небяха излезнали и доктора ми каза че неможе да предположи какво е и толкова сега като става топло и постоянно избиват все едно имам шарка,моля помогнете благодаря чудя се дали това лекарство елоком би ми помогнало явно е нещо вътрешно ?
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Апр 2014, 13:29

karauzov написа:здравейте имам следния проблем преди известно време започна да ми излизат отдни малки червени петна по тялото в началото бяха малки и малко по тялото впоследствие стават големи и насякъде по тялото без главата появяват се когато правя физически натварвания смисал започвам да се изпотявам и те ми избиват много сърбят и са като малки топчета твърди след успокояване на тялото се прибират малко по малко и пак така на следващия ден незнам какво да правя вече с тях,преди време ходих на лекар тогава небяха излезнали и доктора ми каза че неможе да предположи какво е и толкова сега като става топло и постоянно избиват все едно имам шарка,моля помогнете благодаря чудя се дали това лекарство елоком би ми помогнало явно е нещо вътрешно ?

Здравейте, Karauzov!

Не е изключено да имате от т.нар физикална уртикария. Можете ли да ми изпратите снимки, когато се появи обривът?
Искам да Ви попитам с какво се занимавате - работата Ви физическа ли е? Спортувате ли? Елоком не е добро решение за Вашия проблем!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 03 Апр 2014, 17:23

здравейте отново, значи работя като шофьор нямам много физическо натварване,ходя на фитнес почти всеки ден и други спортове като футбол,с удоволствие бих изпратил снимки но днес за мой касмет не ми се появи обрива само 2 петна,още утре ще добавя снимки благодаря за отделеното време дано разбера какво е,че вече получавам комплекси
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Апр 2014, 16:05

karauzov написа:здравейте отново, значи работя като шофьор нямам много физическо натварване,ходя на фитнес почти всеки ден и други спортове като футбол,с удоволствие бих изпратил снимки но днес за мой касмет не ми се появи обрива само 2 петна,още утре ще добавя снимки благодаря за отделеното време дано разбера какво е,че вече получавам комплекси

Здравейте!

Да, при първа възможност изпратете снимки! Опитайте да спрете за известно време повишената двигателна активност, за да видите дали има динамика в оплакванията!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 09 Апр 2014, 18:06

здравейте извинямам се за закъснението направих снимки колкото можах,проблема е че апарата ги направи по големи от допустимото за прикачване и сега немога да ги сможа може ли имейл ако имате там да ви ги пратя благодаря
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Апр 2014, 14:12

karauzov написа:здравейте извинямам се за закъснението направих снимки колкото можах,проблема е че апарата ги направи по големи от допустимото за прикачване и сега немога да ги сможа може ли имейл ако имате там да ви ги пратя благодаря

Здравейте!

Да, можете да използвате, някой посочените в подписа ми е-мейли!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 10 Апр 2014, 16:12

здравейте изпратиих ви снимки на имейла дано помогнат благодаря
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Апр 2014, 14:24

karauzov написа:здравейте изпратиих ви снимки на имейла дано помогнат благодаря

Здравейте!

Да, снимките са с добро качество и позволяват да се ориентирам за състоянието Ви. Определено се касае за този т.нар. тип физикална уртикария, за която Ви бях споменала в началото на нашата кореспонденция.
Пробвахте ли със спиране на двигателната активност - фитнеса и другите спортове? Имате ли правени някакви изследвания скоро и ако да напишете какво е изследвано! Елоком определено не е добро решение за Вашия проблем!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Петна по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karauzov » 13 Апр 2014, 21:10

да съобразих се с натварването,но по принцип имах ситуация в която пак се появиха без натварвания просто си вървях,мисля че просто си излизат когато ми стане топло и избиват.Това е ужасно,не не съм си правил никакви изследвания в близке 2 години,бихте ли ми преложили какво да предприема и много ли лоша тази диагноза,благодаря за отделеното внимание
karauzov
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2014, 16:06

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта