Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с невен

Тук може да намерите игрите проведени от Фрамар и наградите, които сме раздали.

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот boriskarlov » 03 Юли 2011, 22:29

Да взема и аз участие. Знаете ли какво препоръчвам - бани в липов чай. Страхотно тонизира кожата. Естествено, приятно топъл.
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот maraia » 05 Юли 2011, 14:11

Моят син никога не е имал проблеми, но винаги съм разчитала на добра хигиена и редовни бани. Като беше мъничък, получаваше обриви от мед, но това вече отшумя. Най-добрата рецепта за здраво и усмихнато дете/бебе/ е добрата хигиена и грижата на мама.
Аватар
maraia
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юли 2011, 14:06

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот zizirubeva » 11 Юли 2011, 22:26

Чисти като след баня, по всяко време, навсякъде.

Мокрите кърпички Pampers Baby Fresh съдържат специален лосион, който поддържа кожата на бебето чиста и нежна. – Мокрите кърпички на Pampers могат да се ползват във всеки момент от деня, за да осигурят на бебето усещане за чистота като след баня.
zizirubeva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Мар 2011, 18:27

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот vaniliq80 » 11 Юли 2011, 22:46

Много бих искала да се включа в темата,но за съжаление почти не съм използвала домашна козметика в отглеждането на децата ми.Причината е,че в момента има невероятно разнообразие от козметични и био продукти.Не твърдя,че всички те са качествени,но не бих си позволила да мажа децата си със свинска мас в двадесет и първи век.Използвали сме единствено билкови отвари (най-вече от лайка и смрадлика),затова идеята за баня с липова отвара изключително ми допада!Смрадликата ползваме като помощно средство при подсичане,а лайката за промиване на очичките и като капки за нос,когато почиваме от предисаните от лекарката.
vaniliq80
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2011, 22:31

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот mamaOni » 12 Юли 2011, 11:15

Здравейте момичета, организатори на конкурса. Много искам да се включа и аз, обаче аз няма да пиша домашна рецепта за нежна бебешка кожа, защото такава не прилагам !!! Още в родилното мило се обърнах към доктори, след като ридих моят син, той ми е първо дете, мислих да го мажа със зехтин или със свинска мас, да използвам бръснарски сапун, да го осолявам, но още тогава доктор ми каза: "Момиче, не подлагай детето си на такъв риск. Вече зехтин, не е зехтин - химия, свинска мас!!! Та това е развъдник на бактериите, ако го сложиш на бебешка кожа!!!21 век, сега има толкова много добра, професионална бебешка козметика на достъпни цени. Тази козметика минава специални тестове, разработена е специално за бебе" Аз се доверих на няколко световно известни марки и ги използвам за моето вече пораснало бебе - И Не Съжелявам. Момичета, трябва да сме модерни майки, стига с тези бабешки рецепти, ние сме млади, хубави и Модерни!!! Така, че моята домашна рецепта е следната: качественна бебешка козметика, съобразена стайна температура в къщи (до 21 градуса), спазване на хигиена и това е! Поздрави от мен!!! И успех на всички учасници!!!!
mamaOni
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Юли 2011, 10:46

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот alex » 14 Юли 2011, 21:45

Не разбирам защо извъртате темата, за да наложите ползването на козметика, била тя и природосъобразена.

От опит мога да ви кажа, че бебешката кожа се чувства най-добре, когато не я третирате с нищо. По този начин и помагате сама да израсте и да се справи с проблем, ако има такъв, като зачервяване, суха кожа, пъпчици и т.н. Прилагайки козметика, каквато и да е, вие отнемате на кожата естественото свойство да се нагоди към проблема и сама да го реши. Особено през лятото за дечицата е най-добре само измиването с водичка, дори без сапун и шампоан. Аз ползвам по малко хума за измиване, ползвала съм и смрадлика и лайка и съм доволна. Ако се наложи да мажа кожичката на децата с нещо, съм си взела кокосово масло, истинско, а не менте, което им действа много добре. Колкото по-малко мазила нанасяме по кожата им, толкова по-добре за тях. Същото важи и за възрастните и ползването на козметика.

Прилагам снимка на двете ми "бебета" и кака им, които се радват на къпането с чиста водица :)
Изображение
alex
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Юли 2011, 20:46

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот Aviva » 15 Юли 2011, 14:01

Привет и от мен! Разбира се, на пазара има толкова много продукти, кой от кой по-препоръчван и рекламиран. Много често обаче аз прибягвах и към "бабините" рецепти, които смятам, че са доста ефикасни и готини :) Препоръчвам, когато къпете бебчето да изсипете чаша кърма в коритото или пък чаша прясно мляко :) Така ще подхраните, овлажните кожата на бебето и тя няма да е суха, също така се предотвратява подсичането :) В началото, когато бебчо е съвсем малък можете и да не използвате шампоан, а да сварите чай от коприва, с който да изплакнете косичката. Може да използвате и жълтък за измиване на косичката, но внимавайте и го изплакнете добре, за да не засъхне и да ви причини неприятености! Чух за една домашна рецепта за направата на сапун от кърма, която ми се струва доста интересна и забавна, някой, ако я е пробвал, нека да сподели мнение :))) Това е от мен :)))))))
Aviva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Мар 2011, 21:48

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот FramarMedia » 16 Юли 2011, 08:57

Weleda Baby печели Parfumche.
Малки награди печелят и: Alex,mamaOni, Aviva.

Момичета, дайте си на лични бележки във форума пълен адрес и телефон!! От понеделник тръгва нова игра!Очаквайте!
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот Aviva » 18 Юли 2011, 09:59

Ей, страхотни сте!!! Много благодаря!!! Много ще се зарадвам на някой шампоан или душ-гел!!!! :) Благодаря!!!
Aviva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Мар 2011, 21:48

Re: Спечели от Фрамар : Weleda Baby - душ - гел шампоан с не

Мнениеот FramarMedia » 18 Юли 2011, 14:42

Aviva написа:Ей, страхотни сте!!! Много благодаря!!! Много ще се зарадвам на някой шампоан или душ-гел!!!! :) Благодаря!!!

Каквото такова... :lol:
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

ПредишнаСледваща

Назад към Игрите на Фрамар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта