Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 12 Май 2014, 08:10

В тази тема ще получите отговор на въпроси свързани със зъбни импланти.

На вашите въпроси ще отговаря д-р Младен Камбов - лекар по дентална медицина

Подробна информация за д-р Младен Камбов ще откриете в справочника на Фрамар
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Въпрос: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот juliana.gadjeva » 10 Мар 2016, 17:40

Здравейте, нуждая се от имплант на шести долен, но ме е страх, че организмът може да не понесе чуждо тяло. Какви са рисковете при такова положение и какви са последствията при някаква непоносимост към материала? Благодаря Ви.
juliana.gadjeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Мар 2016, 17:36

Re: Въпрос: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 16 Мар 2016, 02:14

juliana.gadjeva написа:Здравейте, нуждая се от имплант на шести долен, но ме е страх, че организмът може да не понесе чуждо тяло. Какви са рисковете при такова положение и какви са последствията при някаква непоносимост към материала? Благодаря Ви.

Здравейте, няма риск от отхвърляне на импланта от организма! Проблемите с имплантите се дължат най вече на неправилно планиране, неспазване на показанията и противопоказанията за поставяне на импланти и поддръжката в последствие. Но не се притеснявайте в най лошия случай ще се стигне до положението, което сте в момента. Тук може да видите някои неща, които са важни при планирането на импланти:
http://dentalclinic.bg/%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8.html
Ако имате още въпроси оставам на ваше разположение.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот magiq204 » 21 Мар 2016, 13:09

здравей те случи ми се нещо доста неприятно падна ми първи преден зъб какво може да се направи за да се оправи полужението ми на 26 години съм и ми е доста ни приятно :sad: :sad:
magiq204
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Мар 2016, 13:06

Re: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 06 Апр 2016, 12:54

magiq204 написа:здравей те случи ми се нещо доста неприятно падна ми първи преден зъб какво може да се направи за да се оправи полужението ми на 26 години съм и ми е доста ни приятно :sad: :sad:

Здравейте,
Каква е причината да падне зъба ? Решенията на проблема са много и подхода зависи от конкретната ситуация...
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот nadia.kordova » 27 Окт 2016, 23:47

Здравейте, синът ми е на 4 години и има липсващи зъби.Днес направихме панорамна снимка и се оказа, че те са порастнали малко, но са останали във венеца. Ако се извадят, ще порастнат ли постоянните зъби? И къде в София може да направим силиконова протеза? Благодаря.
nadia.kordova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2016, 23:43

Re: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 28 Окт 2016, 23:59

nadia.kordova написа:Здравейте, синът ми е на 4 години и има липсващи зъби.Днес направихме панорамна снимка и се оказа, че те са порастнали малко, но са останали във венеца. Ако се извадят, ще порастнат ли постоянните зъби? И къде в София може да направим силиконова протеза? Благодаря.

Здравейте, г-жо Кордова,
запитването ви е по скоро за детски зъболекар, но от това, което ми казвате не разбрах дали липващите зъби са извадени или не са поникнали? За силиконови протези на 4 годишно дете за възстановяване на липсващи зъби , не мисля, че има изобщо такъв вариант за лечение на хиподонтия. Моя съвет е да направите консултация с детски зъболекар, той ще ви даде по конкретен отговор.

Поздрави, д-р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот didito1 » 03 Фев 2017, 19:13

Здравейте! Имах зъб, който след няколко пломби, се счупи и се наложи да бъде изграден с поставяне на метален щифт в корена. И така изкара малко повече от 9 години, когато преди две седмици се счупи отново, този път много близо до венеца, а с него се счупи и щифта, като част от него остана в корена на зъба. Този граденият зъб ме наболяваше през годините от време на време, но зъболекарите бяха категорични че е много добре направен. На този зъб нямах поставена коронка. Посетих стоматолог, направи снимка на зъба, и каза че няма да може да се изгради тъй като щифта не можело да се извади без проблем, а самият зъб беше здрав. Извади ми зъба, и след това си тръгнах, когато настъпи ужаса- мястото започна да кърви обилно. В един момент кръвта тръгна като струйка и не спираше и така цели два часа. След като се прибрах в къщи налагах лед но той помагаше за момент и след това кръвта отново шурваше. Така от 12,30 ч. на обяд до 17 часа, когато успях да посетя друг стоматолог и той да ми спре кръвта. След това кървенето продължи но вече по слабо. Вторият стоматолог каза, че това кръвотечение не било нормално. Аз нямам диабет, не страдам от заболявания на липса на кръвосъсирване, и си спазих точно каквото ми каза зъболекаря - не се храних и не пих вода, не изплаквах с вода. Не мога да разбера от къде дойде такова кръвотечение и дали е бил забрал щифта във венеца за да се получи така?
didito1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2017, 18:58

Re: Въпрос: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 09 Фев 2017, 12:45

juliana.gadjeva написа:Здравейте, нуждая се от имплант на шести долен, но ме е страх, че организмът може да не понесе чуждо тяло. Какви са рисковете при такова положение и какви са последствията при някаква непоносимост към материала? Благодаря Ви.


Здравейте, Юлиана,
риск от отхвърляне на импланта от организма е изключинтено малък, много често при неспазване на показанията за имплантиране , някой доктори използват термина на "отхвърляне от организма", които в действителност означава неправилно планиране или грешка при самото поставяне на имплантите. Все пак при най лошият сценарий на отхвърляне ще бъдете в състоянието , което е било преди да започнете лечението с малко по голяма загуба на кост в тази зона, но това е обратимо.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Зъбни импланти - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 09 Фев 2017, 13:12

didito1 написа:Здравейте! Имах зъб, който след няколко пломби, се счупи и се наложи да бъде изграден с поставяне на метален щифт в корена. И така изкара малко повече от 9 години, когато преди две седмици се счупи отново, този път много близо до венеца, а с него се счупи и щифта, като част от него остана в корена на зъба. Този граденият зъб ме наболяваше през годините от време на време, но зъболекарите бяха категорични че е много добре направен. На този зъб нямах поставена коронка. Посетих стоматолог, направи снимка на зъба, и каза че няма да може да се изгради тъй като щифта не можело да се извади без проблем, а самият зъб беше здрав. Извади ми зъба, и след това си тръгнах, когато настъпи ужаса- мястото започна да кърви обилно. В един момент кръвта тръгна като струйка и не спираше и така цели два часа. След като се прибрах в къщи налагах лед но той помагаше за момент и след това кръвта отново шурваше. Така от 12,30 ч. на обяд до 17 часа, когато успях да посетя друг стоматолог и той да ми спре кръвта. След това кървенето продължи но вече по слабо. Вторият стоматолог каза, че това кръвотечение не било нормално. Аз нямам диабет, не страдам от заболявания на липса на кръвосъсирване, и си спазих точно каквото ми каза зъболекаря - не се храних и не пих вода, не изплаквах с вода. Не мога да разбера от къде дойде такова кръвотечение и дали е бил забрал щифта във венеца за да се получи така?


За кои зъб става въпрос? Моя съвет е да си направите общи кръвни изследвания и да направите консултация с хематолог!
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Следваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта