Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: схема на приемане

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Яну 2015, 14:20

problemna написа:Здравейте,
искам мнение на специалист, дали е правилно назначена схема на прием на медикаменти срещу депресия, тревожност, страх за близките.
анафранил 25 мг : 2 табл. сутрин, 1 табл. обяд, 1 табл. в 16 часа
флуанксол 0.5 мг : 1 табл. сутрин, 1 табл. вечер
ремитра 30 мг : 1/2 ( 1 табл. при нужда) табл. вечер
Тази схема е назначена от специалист и отхвърлена, като много опасна за здравето от друг специалист.
Моля дайте ми съвет, като имате в предвид, че лечението е предназначено за 78 годишна жена.


Здравейте !

Уместно е този въпрос да бъде зададен към колега психиатър. В качеството си на невролог мога да коментирам единствено, че тази комбинация е "мощна" за тази възраст.
Предписването на медикаменти и комбинацията от тях е след преглед от специалист в дадената област и след преглед на пациента !

Успех !

д-р Савов - невролог
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Tozzi » 18 Фев 2015, 03:03

Здравейте,
искам преди да се обърна към вас с въпросите си, да благодаря за това, което правите!
Имам доказана дискова херния на L5S1 стесняваща гръбначния канал. Хернията е причинена от вдигане на тежко. Симптоматиката беше доста сериозна, но ми мина за няколко месеца почти всичко с консервативно и медикаментозно лечение. Остана само в седнало положение дисконфорт в таза или високо в бута. Усещането е като изгаряне. Опалкванията идват само докато съм седнал. Като човек работещ часове наред в това положение, имам притесненя как ще я карам за напред.По оплакванията заслужава ли си да потърся неврохирург и евентуално микроинвазивна намеса, защото четох за техните високи резултати? О
Сигурен съм, докторе, че сте чудесен специалист. Вълнувам се пък и всеки с проблеми в гръбнака. Повредените при херния Nucleus pulposus и annulus fibrosus възстановяват ли се с времето, ако не на 100%, то поне над 50%? Според книгите Nonfusion Technologies in Spine Surgery, The Intervertebral Disc и още други две, клетките на фиброзния пръстен и гела са създадени от колаген тип 1 и 2, вода, специфични ензими, протеини, глюкозамин, хондроитин и др. Ако приемам чрез добавkи или по друг начин достатъчно дълго време подобни съставkи, мога ли да възстановя проблемния диск и гела напълно или до голяма степен?
Аз съм харесал този продукт.
Бъдете здрав!
Tozzi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2015, 02:18

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот marabeq » 04 Мар 2015, 01:03

Здравейте,имам проблем с вегетативната нервна система ,от 15 години се изпотявам,пробвах какво ли не,хомеопатия,билки,хапчета,капки на д-р Бах....и т.н.......НИЩО:(
Ходя от един на друг лекар с проблема си,а те ме гледат сякаш нищо ми няма и защо ли съм отишла ....

Всеки казва :Ами вегетативната нервна система не може да се лекува,така е ,ще си продължавате да се изпотявате...
Жена съм и ми е крайно неприятно и неудобно
Та въпроса ми е има ли смисъл да продължавам да ходя по лекари или да се примиря с това ???
marabeq
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Фев 2015, 00:35

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Мар 2015, 12:42

Tozzi написа:Здравейте,
искам преди да се обърна към вас с въпросите си, да благодаря за това, което правите!
Имам доказана дискова херния на L5S1 стесняваща гръбначния канал. Хернията е причинена от вдигане на тежко. Симптоматиката беше доста сериозна, но ми мина за няколко месеца почти всичко с консервативно и медикаментозно лечение. Остана само в седнало положение дисконфорт в таза или високо в бута. Усещането е като изгаряне. Опалкванията идват само докато съм седнал. Като човек работещ часове наред в това положение, имам притесненя как ще я карам за напред.По оплакванията заслужава ли си да потърся неврохирург и евентуално микроинвазивна намеса, защото четох за техните високи резултати? О
Сигурен съм, докторе, че сте чудесен специалист. Вълнувам се пък и всеки с проблеми в гръбнака. Повредените при херния Nucleus pulposus и annulus fibrosus възстановяват ли се с времето, ако не на 100%, то поне над 50%? Според книгите Nonfusion Technologies in Spine Surgery, The Intervertebral Disc и още други две, клетките на фиброзния пръстен и гела са създадени от колаген тип 1 и 2, вода, специфични ензими, протеини, глюкозамин, хондроитин и др. Ако приемам чрез добавkи или по друг начин достатъчно дълго време подобни съставkи, мога ли да възстановя проблемния диск и гела напълно или до голяма степен?
Аз съм харесал този продукт.
Бъдете здрав!



Здравейте !

Благодаря за мнението Ви и думите Ви !
Виждам, че доста медицински грамотно ми описвате състоянието си и вашата информираност по отношение на анатомията и патоанатомията на дисковата болест ! Това което мога да коментирам е, че единствено изтръпване и болка в областта на седалището само по себе си не е показания за оперативна интервенция. Остава въпросът при Вас, дали и в каква степен е използван медикаментозния арсенал за повлияване на симптоматиката !В допълнение с физиотерапевтични процедури.
По отношение на добавки съдържащи колаген, хиалуронова к-на и пр. някои подвидове съединителната тъкан и хрущялите са т. нат. брадитрофни тъкани - т. е. метаболизма между кръвта съответно лекарствените молекули и самата тъкан е бавен. Отчитайки и степента на абсорбция от стомаха на тези молекули, то вероятността за достигане на колагена и пр. на таргетните места е малка.

Надявам се да съм Ви бил полезен !

Бъдете здрав !

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Мар 2015, 12:45

marabeq написа:Здравейте,имам проблем с вегетативната нервна система ,от 15 години се изпотявам,пробвах какво ли не,хомеопатия,билки,хапчета,капки на д-р Бах....и т.н.......НИЩО:(
Ходя от един на друг лекар с проблема си,а те ме гледат сякаш нищо ми няма и защо ли съм отишла ....

Всеки казва :Ами вегетативната нервна система не може да се лекува,така е ,ще си продължавате да се изпотявате...
Жена съм и ми е крайно неприятно и неудобно
Та въпроса ми е има ли смисъл да продължавам да ходя по лекари или да се примиря с това ???



Здравейте !

Вероятно има причина за да има разтройство на вегетативната нервна система. Често зад това се крие психоемоционално неспокойстие или други фактори в психичната сфера. Да има медикаменти с които може да се повлияе състоянието.
При желание от Ваша страна, можете да се свържете с мен за консултация !

Поздрави !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vankooo » 05 Мар 2015, 18:01

Здравейте!
Казвам се Иван, на 47 години съм. Преди 1 година направих преходен инсулт. Пораженията след инсулта са ми изтръпнала дясна ръка и десен крак. Направих си изследвания, в резултат на което се оказа, че имам висока захар-10,2; и повишен холестерол LDL-4,52 и повишено кръвно налягане. От преживяното получих нервен стрес, който се проявява в безсъние ( будя се нощно време, нервен и уплашен и до сутринта немога да заспя), случва се понякога да бъда нервен и през деня. За високата захар приемам Лимерал 1 mg; за холестерола Aceite de Krill и Acutil. За стреса вземам Игнасия 15ch, Шлемник Балкански; Персен Форте и Мента, Глог и Валериан. За кръвното налягане-Небилет Плюс 12,5 mg, Теспадан 40mg, За уросяване на крайниците вземам Нерголин 10mg. За безсънието пия Мелатонин (който обаче не ми действа по никакъв начин). Притеснен съм от ситуацията в която се намирам и най-вече от безсънието.Надявам се да бъдете така добър дами предложите някакво хомеопатично средство срещу безсънието и даси кажете мнението за случаят ми...
vankooo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2015, 16:49

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Мар 2015, 19:17

vankooo написа:Здравейте!
Казвам се Иван, на 47 години съм. Преди 1 година направих преходен инсулт. Пораженията след инсулта са ми изтръпнала дясна ръка и десен крак. Направих си изследвания, в резултат на което се оказа, че имам висока захар-10,2; и повишен холестерол LDL-4,52 и повишено кръвно налягане. От преживяното получих нервен стрес, който се проявява в безсъние ( будя се нощно време, нервен и уплашен и до сутринта немога да заспя), случва се понякога да бъда нервен и през деня. За високата захар приемам Лимерал 1 mg; за холестерола Aceite de Krill и Acutil. За стреса вземам Игнасия 15ch, Шлемник Балкански; Персен Форте и Мента, Глог и Валериан. За кръвното налягане-Небилет Плюс 12,5 mg, Теспадан 40mg, За уросяване на крайниците вземам Нерголин 10mg. За безсънието пия Мелатонин (който обаче не ми действа по никакъв начин). Притеснен съм от ситуацията в която се намирам и най-вече от безсънието.Надявам се да бъдете така добър дами предложите някакво хомеопатично средство срещу безсънието и даси кажете мнението за случаят ми...


Здравейте !

Разбирам притесненията Ви ! Преживяната от Вас ТИА (Транзиторна исхемична атака) е сериозна индикация за наличието на Мозъчносъдова болест (МСБ). Уместно е да се лекуват рисковите фактори - захарния диабет, артериалната хипертония, високия лош холестерол, ограничаване на тютюнопушенето, ако има такова и пр. От изброените от вас медикаменти и добавки виждам, че имате добра терапия на АХ и диабета. Контролът им е чрез редовно измерване на АН и кръвна захар, респ. гликиран хемоглобин. Държа да направя уточнението, че приема на ницерголин е основно за подобряване на мозъчното кръвообращение и в долълнение - това на крайниците ! В качеството си на невролог, няма да взема мнение по отношение на добавките, по разбираеми причини ! Безсънието е симптом в резултат както на МСБ, така и на психоемоционалното състояние. Мелатонинът е най-физиологичната субстанция при безсъние ! Често обаче той е неефективен, особено в подобни на Вашата ситуация. Не практикувам хомеопатия и няма да мога да Ви дам съвет в тази област.
Това което мога да Ви предложа, при желание и възможност от Ваша страна е да ви консултирам и да оптимизираме Вашата терапия по отношение на протекция на мозъка - важно условие за недопускането на бъдещи мозъчни исхемични атаки !

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Христова » 18 Мар 2015, 10:57

Здравеите!

През 2008г. след няколко месечно обездвижване, силно ограничени и болезнени движения в лумбалният отдел на гръбначният стълб във всички посоки, след медикаментозно лечение и проведено балнолечение в Павел Баня и след компютър-темографско изследване на гръбначен стълб се установи на ниво Л5-S1 парамедианна в ляво дискова херния, ангажираща левия рецесус и компримимираща текалния сак и лявото коренче.Назначи се операция и тя се състоя. След нея почти бях забравила за състоянието ми. До 8- мия месец на бременноста ми, когато тази болка се върна и се обездвижих почти за месец и болката постепенно изчезна, като си остана лек дискомфорт на кръста и по левият крак. Въпросът ми е : Опасно ли е нормалното раждане в моя случай?Възможно ли е при нормално раждане, от напъните, да се уголеми д.х. и да засегне гръбначния стълб, или нервите?
Христова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2015, 10:37

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 31 Мар 2015, 11:08

Dr Ilian Savov написа:
vankooo написа:Здравейте!
Казвам се Иван, на 47 години съм. Преди 1 година направих преходен инсулт. Пораженията след инсулта са ми изтръпнала дясна ръка и десен крак. Направих си изследвания, в резултат на което се оказа, че имам висока захар-10,2; и повишен холестерол LDL-4,52 и повишено кръвно налягане. От преживяното получих нервен стрес, който се проявява в безсъние ( будя се нощно време, нервен и уплашен и до сутринта немога да заспя), случва се понякога да бъда нервен и през деня. За високата захар приемам Лимерал 1 mg; за холестерола Aceite de Krill и Acutil. За стреса вземам Игнасия 15ch, Шлемник Балкански; Персен Форте и Мента, Глог и Валериан. За кръвното налягане-Небилет Плюс 12,5 mg, Теспадан 40mg, За уросяване на крайниците вземам Нерголин 10mg. За безсънието пия Мелатонин (който обаче не ми действа по никакъв начин). Притеснен съм от ситуацията в която се намирам и най-вече от безсънието.Надявам се да бъдете така добър дами предложите някакво хомеопатично средство срещу безсънието и даси кажете мнението за случаят ми...


Здравейте !

Разбирам притесненията Ви ! Преживяната от Вас ТИА (Транзиторна исхемична атака) е сериозна индикация за наличието на Мозъчносъдова болест (МСБ). Уместно е да се лекуват рисковите фактори - захарния диабет, артериалната хипертония, високия лош холестерол, ограничаване на тютюнопушенето, ако има такова и пр. От изброените от вас медикаменти и добавки виждам, че имате добра терапия на АХ и диабета. Контролът им е чрез редовно измерване на АН и кръвна захар, респ. гликиран хемоглобин. Държа да направя уточнението, че приема на ницерголин е основно за подобряване на мозъчното кръвообращение и в долълнение - това на крайниците ! В качеството си на невролог, няма да взема мнение по отношение на добавките, по разбираеми причини ! Безсънието е симптом в резултат както на МСБ, така и на психоемоционалното състояние. Мелатонинът е най-физиологичната субстанция при безсъние ! Често обаче той е неефективен, особено в подобни на Вашата ситуация. Не практикувам хомеопатия и няма да мога да Ви дам съвет в тази област.
Това което мога да Ви предложа, при желание и възможност от Ваша страна е да ви консултирам и да оптимизираме Вашата терапия по отношение на протекция на мозъка - важно условие за недопускането на бъдещи мозъчни исхемични атаки !

Поздрави !
Последна промяна Dr Ilian Savov на 31 Мар 2015, 11:11, променена общо 1 път
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 31 Мар 2015, 11:09

Dr Ilian Savov написа:
Dr Ilian Savov написа:
vankooo написа:Здравейте!
Казвам се Иван, на 47 години съм. Преди 1 година направих преходен инсулт. Пораженията след инсулта са ми изтръпнала дясна ръка и десен крак. Направих си изследвания, в резултат на което се оказа, че имам висока захар-10,2; и повишен холестерол LDL-4,52 и повишено кръвно налягане. От преживяното получих нервен стрес, който се проявява в безсъние ( будя се нощно време, нервен и уплашен и до сутринта немога да заспя), случва се понякога да бъда нервен и през деня. За високата захар приемам Лимерал 1 mg; за холестерола Aceite de Krill и Acutil. За стреса вземам Игнасия 15ch, Шлемник Балкански; Персен Форте и Мента, Глог и Валериан. За кръвното налягане-Небилет Плюс 12,5 mg, Теспадан 40mg, За уросяване на крайниците вземам Нерголин 10mg. За безсънието пия Мелатонин (който обаче не ми действа по никакъв начин). Притеснен съм от ситуацията в която се намирам и най-вече от безсънието.Надявам се да бъдете така добър дами предложите някакво хомеопатично средство срещу безсънието и даси кажете мнението за случаят ми...


Здравейте !

Разбирам притесненията Ви ! Преживяната от Вас ТИА (Транзиторна исхемична атака) е сериозна индикация за наличието на Мозъчносъдова болест (МСБ). Уместно е да се лекуват рисковите фактори - захарния диабет, артериалната хипертония, високия лош холестерол, ограничаване на тютюнопушенето, ако има такова и пр. От изброените от вас медикаменти и добавки виждам, че имате добра терапия на АХ и диабета. Контролът им е чрез редовно измерване на АН и кръвна захар, респ. гликиран хемоглобин. Държа да направя уточнението, че приема на ницерголин е основно за подобряване на мозъчното кръвообращение и в долълнение - това на крайниците ! В качеството си на невролог, няма да взема мнение по отношение на добавките, по разбираеми причини ! Безсънието е симптом в резултат както на МСБ, така и на психоемоционалното състояние. Мелатонинът е най-физиологичната субстанция при безсъние ! Често обаче той е неефективен, особено в подобни на Вашата ситуация. Не практикувам хомеопатия и няма да мога да Ви дам съвет в тази област.
Това което мога да Ви предложа, при желание и възможност от Ваша страна е да ви консултирам и да оптимизираме Вашата терапия по отношение на протекция на мозъка - важно условие за недопускането на бъдещи мозъчни исхемични атаки !

Поздрави !
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта