Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Апр 2016, 17:33

dimi.dimitrova написа:Здравейте!
Бихте ли ми обяснили какво по-точно означава асиметрия на хипокампалните рога на двата странични вентрикула? Сериозно ли е и има ли повод за притеснение при 32 г. мъж?
Благодаря ви предварително.


Здравейте !

Това което ми цитирате е находка от проведено невроизобразяващо изследване на главен мозък, вероятно ЯМР. Една находка от проведено изследване, в случая ЯМР, винаги се асоциира с клиничното състояние (оплакванията) на пациента и придружаващи заболявания. Сама по себе си конкретната находка няма диагностична стойност - може да е вродена асиметрия или придобита. Иначе буквално означава - асиметрия межди лява и дясна половина в определена зона на вентрикуларната система (мозъчните стомахчета) на мозъка, която е изпълнена с ликвор.

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Апр 2016, 17:38

Spearmint написа:Здравейте,
бихте ли препоръчали заместител на TRANXENE® 5 mg, тъй като предстои спиране на вносът му и няма друго лекарство от групата на бензодиазепините с активна съставка дикалиев клоразепат?

Благодаря


Здравейте !

Да няма друг търговски продукт в България с тази активна съставка. Има други бензодиазепини !
С оглед специалния режим на отпускане на този а и другите бензодиазепини, а именно на зелена рецепта, Ви съветвам да се обърнете към колегата който Ви изписва този медикамент, тъй като той е запознат с Вашето състояние и конкретния повод, за прием при Вас !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот wwwolfish » 05 Апр 2016, 09:53

Здравейте,
Информирах се,че се прилага лечение на дискова херния с озонови инжекции.
В две клиники ми предложиха такава терапия.
Едната клиника препоръчва серия от озонови инжекции подкожно ,а другата отново серия инжекции ,но в областа на проблемния диск.
Може ли малко яснота относно за това лечение? Кой от двата варианта е по-подходящ?
Какви са разликите между прилагането подкожно или инжектирането в областа на проблемните участъци?
В различни статии прочетох,че се съобщава за висок процент успеваемост,без странични ефекти?
Това наистина ли е така или е просто маркетинг?
Благодаря предварително!
wwwolfish
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Май 2012, 13:20

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот silveto12 » 06 Апр 2016, 20:43

Dr Ilian Savov написа:
silveto12 написа:Здравейте,от известно време усещам болка в десния крак под коляното от външната страна. Предписаха ми Фламексин,Мидокалм и магнезиев гел, защото доктора смята че е възпален нерв. Пия ги вече 1 месец, болката почти отшумя, появява се от време на време, но си остана едно постоянно изтръпване на пръстите на крака и намалена чувствителност. Каква може да е причината според Вас. Какво бихте препоръчали. Благодаря в аванс.


Здравейте ,

за да мога да Ви поставя диагноза е необходимо да бъдете прегледани ! Съществуват и изследвания които могат да се проведат в тази насока - ЕМГ.

Успех !
д-р Савов


Здравейте Д-р Савов,

Приеха ме в болница, направиха ми скенер и ми казаха, че имам херния при което трябва да се оперирам. Може ли да погледнете резултатите и изкажете Вашето професионално мнение. Благодаря
Прикачени файлове
snimka.jpg
snimka.jpg (64.7 KiB) Прегледано 501 пъти
snimka 1.jpg
snimka 1.jpg (124.79 KiB) Прегледано 501 пъти
silveto12
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Окт 2014, 10:27

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот dimi.dimitrova » 07 Апр 2016, 14:34

Dr Ilian Savov написа:
dimi.dimitrova написа:Здравейте!
Бихте ли ми обяснили какво по-точно означава асиметрия на хипокампалните рога на двата странични вентрикула? Сериозно ли е и има ли повод за притеснение при 32 г. мъж?
Благодаря ви предварително.


Здравейте !

Това което ми цитирате е находка от проведено невроизобразяващо изследване на главен мозък, вероятно ЯМР. Една находка от проведено изследване, в случая ЯМР, винаги се асоциира с клиничното състояние (оплакванията) на пациента и придружаващи заболявания. Сама по себе си конкретната находка няма диагностична стойност - може да е вродена асиметрия или придобита. Иначе буквално означава - асиметрия межди лява и дясна половина в определена зона на вентрикуларната система (мозъчните стомахчета) на мозъка, която е изпълнена с ликвор.

Успех !
д-р Савов


Здравейте! Отново... Ами по принцип мъжа ми имаше неприятен натиск по скоро като напрежение в главата в продължение на 2 месеца. Отиде при личния лекар и тя му пусна пълни кръвни изследвания, там всичко беше наред. Даде му направление за невролог, понеже ходи и на очен лекар и се оказа че нищо му няма и на очите. Невролога му направи ЕЕГ и от там се установи, че има хроничен стрес. Прави му някакви процедури с много слаб ток в продължение на 5 дни. Но тъй като той искаше да мине и скенер невролога го препрати за скенер. На скенера казаха това, асиметрия на хипокампалните рога на двата странични вентрикула?! Той си занесе резултата от скенера при невролога и той му е обяснил, че или е помръднал по време на скенера или е от стреса. Въпроса обаче е, че тези дни пак малко го напряга главата и го накарах да се обади на личния лекар. Личният му е казал, че много време бил този стрес не било нормално?! Какво е вашето мнение като невролог? :) Лек ден.
dimi.dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Мар 2016, 16:03

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Апр 2016, 18:31

wwwolfish написа:Здравейте,
Информирах се,че се прилага лечение на дискова херния с озонови инжекции.
В две клиники ми предложиха такава терапия.
Едната клиника препоръчва серия от озонови инжекции подкожно ,а другата отново серия инжекции ,но в областа на проблемния диск.
Може ли малко яснота относно за това лечение? Кой от двата варианта е по-подходящ?
Какви са разликите между прилагането подкожно или инжектирането в областа на проблемните участъци?
В различни статии прочетох,че се съобщава за висок процент успеваемост,без странични ефекти?
Това наистина ли е така или е просто маркетинг?
Благодаря предварително!


Здравейте !

Уместно е да зададете въпроса си към неврохирург !
В качеството си на невролог, мога да коментирам, че това не е традиционен метод на лечение на дискова херния !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Апр 2016, 18:35

silveto12 написа:
Dr Ilian Savov написа:
silveto12 написа:Здравейте,от известно време усещам болка в десния крак под коляното от външната страна. Предписаха ми Фламексин,Мидокалм и магнезиев гел, защото доктора смята че е възпален нерв. Пия ги вече 1 месец, болката почти отшумя, появява се от време на време, но си остана едно постоянно изтръпване на пръстите на крака и намалена чувствителност. Каква може да е причината според Вас. Какво бихте препоръчали. Благодаря в аванс.


Здравейте ,

за да мога да Ви поставя диагноза е необходимо да бъдете прегледани ! Съществуват и изследвания които могат да се проведат в тази насока - ЕМГ.

Успех !
д-р Савов


Здравейте Д-р Савов,

Приеха ме в болница, направиха ми скенер и ми казаха, че имам херния при което трябва да се оперирам. Може ли да погледнете резултатите и изкажете Вашето професионално мнение. Благодаря


Здравейте !
Това което ми изпращате не мога да преценя големината на хернията. В едно с изследванията е и клиничното Ви състояние ! Оперативно лечение се прилага след изчерпване възможностите на медикаментозното и физиотерапевтично лечение !
Преди да вземете решение за операция, Ви съветвам да вземете и второ мнение от неврохирург !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Апр 2016, 18:39

dimi.dimitrova написа:
Dr Ilian Savov написа:
dimi.dimitrova написа:Здравейте!
Бихте ли ми обяснили какво по-точно означава асиметрия на хипокампалните рога на двата странични вентрикула? Сериозно ли е и има ли повод за притеснение при 32 г. мъж?
Благодаря ви предварително.


Здравейте !

Това което ми цитирате е находка от проведено невроизобразяващо изследване на главен мозък, вероятно ЯМР. Една находка от проведено изследване, в случая ЯМР, винаги се асоциира с клиничното състояние (оплакванията) на пациента и придружаващи заболявания. Сама по себе си конкретната находка няма диагностична стойност - може да е вродена асиметрия или придобита. Иначе буквално означава - асиметрия межди лява и дясна половина в определена зона на вентрикуларната система (мозъчните стомахчета) на мозъка, която е изпълнена с ликвор.

Успех !
д-р Савов


Здравейте! Отново... Ами по принцип мъжа ми имаше неприятен натиск по скоро като напрежение в главата в продължение на 2 месеца. Отиде при личния лекар и тя му пусна пълни кръвни изследвания, там всичко беше наред. Даде му направление за невролог, понеже ходи и на очен лекар и се оказа че нищо му няма и на очите. Невролога му направи ЕЕГ и от там се установи, че има хроничен стрес. Прави му някакви процедури с много слаб ток в продължение на 5 дни. Но тъй като той искаше да мине и скенер невролога го препрати за скенер. На скенера казаха това, асиметрия на хипокампалните рога на двата странични вентрикула?! Той си занесе резултата от скенера при невролога и той му е обяснил, че или е помръднал по време на скенера или е от стреса. Въпроса обаче е, че тези дни пак малко го напряга главата и го накарах да се обади на личния лекар. Личният му е казал, че много време бил този стрес не било нормално?! Какво е вашето мнение като невролог? :) Лек ден.


Здравейте !

Като невролог, не мога да дам професионално мнение, без да прегледам пациента !
Съветвам Ви, ако толкова сте се фиксирали върху резултата да повторите след месец компютърната томография на глава в друга лаборатория (друг скенер в друго лечебно заведение) !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот NikolovaMN » 11 Апр 2016, 19:39

Здравейте,

От 2 месеца имам силни болки в кръста и таза без иридиация към краката. По повод на което съм консултирана с ОПЛ и невролог - предписана терапия с НСПБС, аналгетици и миорелаксанти (Алфамил, Милгама и Мидокалм, след това Геровит). Проведена Ро графия с дегенеративни промени - остеохондрозни изменения, остеофити и спондилолистеза. Преди 10 дена ходих при друг невролог - назначи ми терапия с Хексалгин и Паратрамол + 1 инжекция Дипрофос. Купих си и лумбален колан. Болката се мести от кръста към таза, но като цяло подобрение нямам, само ми се повръща от толкова много медикаменти. Какво ще ме посъветвате, дали ще имат ефект някакви хранителни добавки, или нещо друго ?
NikolovaMN
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2016, 19:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Мариана.Чорбаджиева » 02 Май 2016, 13:05

Здравейте искам да питам какво трябва да пия за депресия страх паника треперене говорене много високо кръвно сърцебиене ставам много нервна треперя. Благодаря ви...
Мариана.Чорбаджиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2016, 12:59

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron