Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 21 Юни 2016, 18:22

KrasimirDimitrov написа:Здравейте, първо се извинявам ако въпросът не е за тази тема, но все още търся отговори и към какъв специалист да се насоча.
От няколко години явно имам проблем с нервната система, тъй като често имам топли вълни, които са особено силни през горещите дни и силно омъзняване на кожата, това се случва също при употреба на кафе или сладко. През целият ден имам само лоши мисли, дори и в хубави моменти надделяват те . Преди няколко месеца правих изследване на кортизола и той беше над нормата.
Тези симптоми се появиха след силен стрес и се засилват с всяка година. Знам, че е много общо и най-вероятно е трудно да се даде диагноза, но ще се радвам на мнение и към какъв специалист да се насоча.


Здравейте !

Описаните от Вас симптоми насочват към ендокринологично отклонение. Кортизолът е хормон. Уместно е да се консултирате с ендокринолог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 21 Юни 2016, 18:33

Данита написа:Здравейте .Въпроса който искам да запитам е следният: Имахме котка у дома.Живееше навън ,но я пускахме и вътре .Аз и децата ми имахме контакт с нея.Преди няколко дни наскоро се разболя .Лечение при някакъв ветеринар тръгна в грешна посока от самото начало.Лекуваха я за грип настинка.Но след като котката не се подобряваше я заведох при друг ветеринар,който след определени изследвания се установи че котката има менингит.Предполагаем източник:внесен бактериален източник от евентуална развалена храна или някакъв гризач ,или не се знае със точно какво.Искам да питам след като отначало не знаех какво има котката,оказвах грижи за нея гледахме я помагах и за болестта ,давах и храна със спринцовка.Но тъй като котката имаше увреждане на нервната система( в по късен стадий беше менингита),ме одраска на два пъти а и съм я пипала.Децата също са били в близко разстояние към котката.Т.е.имали сме този вид контакт.После котката се влоши и се наложи да се направи евтаназия.Интересувам се дали сега има някаква опасност за мен и децата ми от заразяване.А и след като котката ме е и одраскала два пъти по ръката.Моля да ми дадете съвет да вземем някакви лекарства превантивна мярка против евентуално заразяване или?


Здравейте !

При такава диагноза, след евтаназирането на котката е било уместно да се проведе хистологично и микробиологично изследване от животното - за да се уточни точната причина за менингита. Държа да отбележа, че не съм ветеринарен лекар ! Тези изследвания са необходими за да се прецени вида менингит ! При някои видове менингит е уместна профилактика при контактно болни ! По правилно, менингита не е заболяване което се предава като покривна (кожна) инфекция. Но в медицината няма абсолютни постулати !
Това което мога да Ви посъветвам - при възможност да се изследва трупен материал от мозъка на котката (Вашият ветеринар ще ви осигури логистиката )
Съветвам Ви да си проведете кръвни изследвания на вас и контактните лица, да се следи за повишена температура и грипоподобни симптоми и да се обърнете за реална консултация към специалист по инфекциозно болести. Повечето менингити не налагат профилактика на контакти. При Менингококовият менингит (Менингококовата болест) такава е необходима !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ina88 » 22 Юни 2016, 02:29

Може ли да се възстанови сетивността на пикочен мехур и простатни нерви и пениса?Както и за допир на тялото? И каква може да е причината за намалена сетивност на цялото тяло особено за околна температура и допир? може ли увредени нерви да се оправят? мъжа ми не усеща кога му се пикае и така мехура се препълва,както и не усеща пенисът си и допир.
ina88
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Юни 2012, 14:12

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот TGN » 27 Юни 2016, 16:53

Здравейте , Февруари получих силна нервна криза , прилоша ми , имах чувството , че умирам , зави ми се свят , пулса ми скочи.Правиха ми скенер на главата - оказа се , че ми няма нищо , но замайването продължи и започна сагата с ходене по лекари и медикаменти.Първо бях на Есцитил по 1/2 с ксанакс 1/2 и клонарекс 1/4 при нужда.Правех кризи по няколко пъти на ден , от есцитила ми изтръпваше главата и се чувствах още по-зле.Спряха го и започнаха Флуанксол по 1 вечер и клонарекс 2*1/4 , но замайването остана.Включиха Стимулотон по 1/4 - не го понесох.Минаха на тритико от 0,75 вечер по схема , пих го 20 дена , но замайването си стоеше , вече спрях да ходя и на работа и само лежах.Спряха го и пробваха с Ципралекс , но още на първата четвъртинка реагирах зле.После Неолексан от 50 мг 2*1 и клонарекс 2*1/4 , дори го бях намалила само при криза , до един по-сериозен пристъп на световъртеж , когато лич.лекар ме прати при друг психиатър , който ми изписа серопрам и кошмарът започна наново - силни кризи , изтръпване на главата , бодежи в сърцето , спрях да се храня, увеличиха ми клонарекса на 1/2 но само се чувствам още по-замаяна.Като цяло оплакванията ми преди кризата , бяха постоянна умора (щитовидната ми е добре) , силно напрежение , замайване.Има ли изход за хора , като мен , които не понасят антидепресанти (имам непоносимост и към други медикаменти) и какво според вас би помогнало , изтощена съм от всичко и съм се отчаяла.
TGN
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Фев 2014, 08:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Юни 2016, 12:30

ina88 написа:Може ли да се възстанови сетивността на пикочен мехур и простатни нерви и пениса?Както и за допир на тялото? И каква може да е причината за намалена сетивност на цялото тяло особено за околна температура и допир? може ли увредени нерви да се оправят? мъжа ми не усеща кога му се пикае и така мехура се препълва,както и не усеща пенисът си и допир.


Здравейте !

Липсата на сетивност на цялото тяло и предимно в определени области, може да се дължи на много и най разнообразни заболявания. Някои от тях може да са първични заболявания на периферната и / или централната нервна система, други може да са я засегнали вторично на фона на основното заболяване.
Възстановяването зависи от вида на увредата, степента на засягане на нервната система.
Вероятно е поставена диагноза при съпруга Ви ! За прогнозата на Вашия конкретен случай се обърнете към колегите проследяващи пациента. Прогнозата е различна в зависимост от причината !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Юни 2016, 12:35

TGN написа:Здравейте , Февруари получих силна нервна криза , прилоша ми , имах чувството , че умирам , зави ми се свят , пулса ми скочи.Правиха ми скенер на главата - оказа се , че ми няма нищо , но замайването продължи и започна сагата с ходене по лекари и медикаменти.Първо бях на Есцитил по 1/2 с ксанакс 1/2 и клонарекс 1/4 при нужда.Правех кризи по няколко пъти на ден , от есцитила ми изтръпваше главата и се чувствах още по-зле.Спряха го и започнаха Флуанксол по 1 вечер и клонарекс 2*1/4 , но замайването остана.Включиха Стимулотон по 1/4 - не го понесох.Минаха на тритико от 0,75 вечер по схема , пих го 20 дена , но замайването си стоеше , вече спрях да ходя и на работа и само лежах.Спряха го и пробваха с Ципралекс , но още на първата четвъртинка реагирах зле.После Неолексан от 50 мг 2*1 и клонарекс 2*1/4 , дори го бях намалила само при криза , до един по-сериозен пристъп на световъртеж , когато лич.лекар ме прати при друг психиатър , който ми изписа серопрам и кошмарът започна наново - силни кризи , изтръпване на главата , бодежи в сърцето , спрях да се храня, увеличиха ми клонарекса на 1/2 но само се чувствам още по-замаяна.Като цяло оплакванията ми преди кризата , бяха постоянна умора (щитовидната ми е добре) , силно напрежение , замайване.Има ли изход за хора , като мен , които не понасят антидепресанти (имам непоносимост и към други медикаменти) и какво според вас би помогнало , изтощена съм от всичко и съм се отчаяла.


Здравейте !

Лечението на вашето състояние се провежда от психиатър ! Антидепресантите са различни видове (молекули) и е некоректно да се твърди, че има алергия към всички ! Съветвам Ви да се обърнете към психиатър за поредно мнение, на който да имате доверие а също така и да не сте с предубеждение че антидепресантите няма да ви подействат !

Успех !
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот KristinaG » 08 Юли 2016, 12:36

Здравейте д - р Савов.
Мъжът ми е на 27 г. има силна болка във възглавничката на крака, палеца и показалеца на левия крак. По професия е шофьор и той предполага, че е натоварен в следствие постоянното натискане на педала за съединителя. Когато не си движи крака не изпитва болка, видимо не е подут или посинял. Дали това е причината? По какъв начин можем да облекчим болката и да препоръчате някаква превенция.

Благодаря Ви предварително
Кристина
KristinaG
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Юли 2016, 12:26

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот rumenvasilev54 » 10 Юли 2016, 15:13

Уважаеми д-р Савов,

Казвам се Румен Лазаров Василев.

С интерес следя написаното от Вас в Е-мрежата и реших да Ви запозная със здравословния ми проблем, и ако е възможно, за което Ви моля, да получа отговор на поставените от мен въпроси и евентуални насоки за последващи действия от моя страна.
Преди 6 / шест / месеца при ставане от леглото, след около 10 секунди колабирах.
От известно време - 3-4 месеца, страдам от замайване при изправено положение - не мога да контролирам тялото си. Доста пъти през деня и нощта / общо около 20 пъти / получавам изтръпване на ръцете и краката. Установих, че страдам и от деменция - забравям, какво съм казал преди 5-10 минути, както и не мога да си спомня имената на познати лица.
Преди месец, поради няколкократни позиви за колабиране, по спешност
бях приет за лечение в болнично заведение.
При тридневния ми престой в това заведение, в отделението по неврология ми правиха скенер на глава и рентген на шия. Резултатите са - ошипяване на шийните прешлени. С главата всичко е наред. Насочиха ме за преглед и при очен лекар. Констатацията и при него бе липса на обезпокояващи факти.
От кръвната картина също може да се направи извод за задоволително здравно състояние. Задоволително, защото съм на 62 години.
При самообразоването ми по споделеното по-горе от мен стигнах до заключението, че е необходимо да направя изследвания за нивото на витамините В6, В9 / фолиева киселина /, В12 и желязо, тъй като такива изследвания в здравните заведения не назначават.
Моят въпрос към Вас е: "За достоверни резултати от тези изследванията, в коя лаборатория в РБ бихте ми препоръчали да ги направя?"
Необходимо ли е да са няколко такива лаборатории за да осредним резултатите?

Благодаря Ви много за отделеното време !

С уважение, ........../ Р. Василев /

Кликнете тук за отговор или препращане
Използвате 0 ГБ (0%) от 15 ГБ
Управление
Общи условия - Поверителност
Последна активност в профила: преди 3 дни
Подробности
Снимка на потребителския профил на Iliyan Savov
Iliyan Savov
Добавяне в кръгове

Показване на подробностите
rumenvasilev54
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2016, 12:01

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот tedysp » 13 Юли 2016, 12:37

Здравейте мъжа ми е с болки в кръста от няколко години. Болката не е на едно място, а се мести и понякога слиза към крака. Изпил е много НСПВ комбинирани с милгама Н, магнезий, мазане, иглотерапия масажи. Нищо не помага, болката идва и изчезва без закономерност в състоянието му или в движенията.
Накрая стигнахме до ЧМР и резултата е :
- Подчертана физиологична лордоза на ниво L_S преход
- не се установяват статични отклонения в коронарен план
-телата на прешлените са с типична форма, трабекуларен строеж и рязко очертани кортикални ръбове
- артикулиращи процеси спинози VL4_L5_S1 с хиперостоза и периартикуларна фиброза
- запазена височина на дискалните пространства
- типичен строеж на междупрешленните дискове
- не личат значими дискови протузии и пролапси
- правилно са изобразени лумбална интумесценция, конус медуларис, кауда еквина и терминален филум

Ако може да ме насочите за невролог или ортопед-ревматолог е и евентуално на прост език да ми кажете какво му е?
Предварително Ви благодаря!
tedysp
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2016, 18:51

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Юли 2016, 12:26

KristinaG написа:Здравейте д - р Савов.
Мъжът ми е на 27 г. има силна болка във възглавничката на крака, палеца и показалеца на левия крак. По професия е шофьор и той предполага, че е натоварен в следствие постоянното натискане на педала за съединителя. Когато не си движи крака не изпитва болка, видимо не е подут или посинял. Дали това е причината? По какъв начин можем да облекчим болката и да препоръчате някаква превенция.

Благодаря Ви предварително
Кристина


Здравейте !

Вероятно се касае за механично травмиране. Можете да използвате крем за мазане от групата на нестероидните противовъзпалителни - например като волтарен и пр.
Ако въпреки това оплакванията продължат е уместно да се консултирате с ортопед.

Поздрави,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта