Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Юли 2016, 12:28

rumenvasilev54 написа:Уважаеми д-р Савов,

Казвам се Румен Лазаров Василев.

С интерес следя написаното от Вас в Е-мрежата и реших да Ви запозная със здравословния ми проблем, и ако е възможно, за което Ви моля, да получа отговор на поставените от мен въпроси и евентуални насоки за последващи действия от моя страна.
Преди 6 / шест / месеца при ставане от леглото, след около 10 секунди колабирах.
От известно време - 3-4 месеца, страдам от замайване при изправено положение - не мога да контролирам тялото си. Доста пъти през деня и нощта / общо около 20 пъти / получавам изтръпване на ръцете и краката. Установих, че страдам и от деменция - забравям, какво съм казал преди 5-10 минути, както и не мога да си спомня имената на познати лица.
Преди месец, поради няколкократни позиви за колабиране, по спешност
бях приет за лечение в болнично заведение.
При тридневния ми престой в това заведение, в отделението по неврология ми правиха скенер на глава и рентген на шия. Резултатите са - ошипяване на шийните прешлени. С главата всичко е наред. Насочиха ме за преглед и при очен лекар. Констатацията и при него бе липса на обезпокояващи факти.
От кръвната картина също може да се направи извод за задоволително здравно състояние. Задоволително, защото съм на 62 години.
При самообразоването ми по споделеното по-горе от мен стигнах до заключението, че е необходимо да направя изследвания за нивото на витамините В6, В9 / фолиева киселина /, В12 и желязо, тъй като такива изследвания в здравните заведения не назначават.
Моят въпрос към Вас е: "За достоверни резултати от тези изследванията, в коя лаборатория в РБ бихте ми препоръчали да ги направя?"
Необходимо ли е да са няколко такива лаборатории за да осредним резултатите?

Благодаря Ви много за отделеното време !

С уважение, ........../ Р. Василев /

Кликнете тук за отговор или препращане
Използвате 0 ГБ (0%) от 15 ГБ
Управление
Общи условия - Поверителност
Последна активност в профила: преди 3 дни
Подробности
Снимка на потребителския профил на Iliyan Savov
Iliyan Savov
Добавяне в кръгове

Показване на подробностите


Здравейте Г-н Василев,

Накратко, въз основа на изложеното тук от Вас, мога да Ви посъветвам с придружаващата медицинска документация да се обърнете за консултация с невролог, който ще проследява състоянието Ви във времето ! Повечето колеги в болничната помощ поемат ангажимент за болничния престой на пациента.
Уместно е уточняване на симптомите Ви и вида на когнитивно нарушение !

Да, изследването на серумните нива на витамин В12 и фолиева киселина е уместно във вашия случай ! В България не се изследва серумно ниво на витамин В6 !

Добри лаборатории за изследване на витамин В12 и фолиева киселина в София е Цибалаб и Бодимед !

При изследване на сеумно ниво на желязо е уместно изследване и ЖСК - желязосвързващ капацитет на кръвта !

Не, не е необходимо да усредявате резултатите от няколко лаборатории !

Успех !

Поздрави,

Д-р Илиян Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Юли 2016, 12:34

tedysp написа:Здравейте мъжа ми е с болки в кръста от няколко години. Болката не е на едно място, а се мести и понякога слиза към крака. Изпил е много НСПВ комбинирани с милгама Н, магнезий, мазане, иглотерапия масажи. Нищо не помага, болката идва и изчезва без закономерност в състоянието му или в движенията.
Накрая стигнахме до ЧМР и резултата е :
- Подчертана физиологична лордоза на ниво L_S преход
- не се установяват статични отклонения в коронарен план
-телата на прешлените са с типична форма, трабекуларен строеж и рязко очертани кортикални ръбове
- артикулиращи процеси спинози VL4_L5_S1 с хиперостоза и периартикуларна фиброза
- запазена височина на дискалните пространства
- типичен строеж на междупрешленните дискове
- не личат значими дискови протузии и пролапси
- правилно са изобразени лумбална интумесценция, конус медуларис, кауда еквина и терминален филум

Ако може да ме насочите за невролог или ортопед-ревматолог е и евентуално на прост език да ми кажете какво му е?
Предварително Ви благодаря!


Здравейте !

От резултата от проведения ЯМР не са описани данни за дискови пролапси и/или протрузии. Наблюдават се изменения по гръбначния стълб от дегенеративен тип.
С оглед голямата давност на проблема, повече от 1 г, вероятно болката е невропатна (хронична). Това налага лечение, различно от изброените от Вас медикаменти по-горе !
Съветвам Ви да се обърнете към невролог за лечение !

При желание и възможност от Ваша страна, можете да се свържете с мен на посочения телефон за записване на час за консултация !

Успех !

Поздрави,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ivaylo.petkov » 14 Юли 2016, 16:53

Здравейте,
На 31 години съм (мъж) и от около година страдам от болки в кръста(вдясно) , която се появява след натоварване/спортуване , най-вече при футбол, баскетбол, скуош, но дори и при нормален крос ( в по-лека форма, предполагам, защото няма усукващи движения). Болката се появява след пренощуване и е остра, като се усеща най-вече при повдигане на десния крак (примерно като си връзвам обувката). Всеки път трае около седмица-две преди да отшуми, без да съм пил обезболяващи или др. Ходих два пъти при различни Невролози. Първия път ми предписаха противовъзпаляващи за 20 дена и почивка. При втория преглед при друг Невролог, който след като прегледа резултата от Скенера ми каза, че нямам херния а леко изкривяване в лумбалната област, или по-точно " там където на другите хора има чупка, при теб е по-право". Предпоръча ми физиотерапия, плуване и пилатес. Това и направих. Чувствам се добре, предполагам съм заздрвил мускулатурата си в областа на пояса, но все още усещам напрежение и при по-сериозно натоварване , болката се връща.
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря Ви предварително.
ivaylo.petkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2016, 15:46

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 26 Юли 2016, 20:15

ivaylo.petkov написа:Здравейте,
На 31 години съм (мъж) и от около година страдам от болки в кръста(вдясно) , която се появява след натоварване/спортуване , най-вече при футбол, баскетбол, скуош, но дори и при нормален крос ( в по-лека форма, предполагам, защото няма усукващи движения). Болката се появява след пренощуване и е остра, като се усеща най-вече при повдигане на десния крак (примерно като си връзвам обувката). Всеки път трае около седмица-две преди да отшуми, без да съм пил обезболяващи или др. Ходих два пъти при различни Невролози. Първия път ми предписаха противовъзпаляващи за 20 дена и почивка. При втория преглед при друг Невролог, който след като прегледа резултата от Скенера ми каза, че нямам херния а леко изкривяване в лумбалната област, или по-точно " там където на другите хора има чупка, при теб е по-право". Предпоръча ми физиотерапия, плуване и пилатес. Това и направих. Чувствам се добре, предполагам съм заздрвил мускулатурата си в областа на пояса, но все още усещам напрежение и при по-сериозно натоварване , болката се връща.
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря Ви предварително.


Здравейте !

Описаните от Вас симптоми отговарят на голяма степен на радикулопатия- радикулитна болка - вероятно в резултат на травмиране на нервно коренче ! Коментара и съветите на втория невролог звучат добре мотивирани и професионални ! Ако въпреки физиотераията и плуването те продължават, Ви съветвам повторен курс физиотерапия след 3-6 месеца и продължаващо лечение за невропатната (хронична) болка.

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Иванна.Иванова » 28 Юли 2016, 18:49

здравейте искам да ви попитам тъй като вече втора седмица ме боли точно под гърдата на какво може да се дължи,ходих на лекар каза ми че съм се простудила и ми даде мидокалм но болката не намалява напротив от днес стана непоносима даже само като дишам ме боли :( Възможно ли е да не е простуда а нещо да е станало с белият ми дроб :( утре ще ида да ми направят снимка
Иванна.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юли 2016, 18:41

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 05 Авг 2016, 11:54

Иванна.Иванова написа:здравейте искам да ви попитам тъй като вече втора седмица ме боли точно под гърдата на какво може да се дължи,ходих на лекар каза ми че съм се простудила и ми даде мидокалм но болката не намалява напротив от днес стана непоносима даже само като дишам ме боли :( Възможно ли е да не е простуда а нещо да е станало с белият ми дроб :( утре ще ида да ми направят снимка



Здравейте !

Болка с такава локализация може да се дължи на различни състояния. Трябва да се изключи че тя произхожда от вътрешен орган. Необходимо е да се консултирате и с личен лекар - вътрешни болести. След изключване на такъв произход на болката, може да се обсъди - интеркостална невралгия. Уместно е и рентгенография на гръдни прешлени и консултация с невролог. Мидокалм е миорелаксант /намалява мускулния тонус/.

Успех !

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот martinkaa@abv.bg » 18 Авг 2016, 16:35

Здравейте, аз съм на 25. Майка съм на 2 годишно дете. Още от 16-17 годишна започнах да изпитвам дискомфорт подобен на панически атаки. Преди да направите прибързан извод , че имам нужда от психолог искам да подчертая, че имам вродена спина бифида в лека форма. Още от дете имам проблеми със стомаха гастритни болки и подуване, нередовен цикъл, който закъснява с месеци. Колкото пъти ходя по лекари всички ме пращат при психолог. Аз съм много позитивен, весел, добър, вярващ човек. Музикант съм. Щастлива съм с талантите, които притежавам. Имам добър съпруг и прекрасно дете. Приемам всичко нормално, въпреки, че съм по- чувствителна. Ще изброя симптомите, които ме притесняват от доста дълго време. Чувствам се много отпаднала, имам нужда от много сън, често страдам от главоболие, нередовен цикъл и най- неприятните- панически атаки. Просто изведнъж сякаш се получава срив в нервната система. разтрепервам се, прилошава ми понякога стискам краката и ченето толкава силно, че имам мускулна треска. Не знам как да се справя с тези симптоми. Случвало ми се е навън и реакцията ми беше да започна да тичам. Паника. Искам да добавя още, че живея на място с много тежък и влажен климат и след раждането на детето, което беше под пълна упойка цезарово, определено доста се влоших. Преди това се владеех по- добре. Започнах Всеки ден да взимам витамини, да пия лимони. Храня се здравословно. Спортувам. Определено помага за известно време, но изведнъж пак се появява. Също много ми прилошава по време на път с кола, а за самолет да не говорим... Възможно е да имам нарушено кръвообращение, проблеми с ветибуларния апарат... Да липсват витамини и минерали в организмът ми. Но това са мои предположения. Моля Ви за съвет и помощ. Имам амбиции и много искам да живея нормален живот.
martinkaa@abv.bg
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Авг 2016, 16:01

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот isa09 » 22 Авг 2016, 16:47

Здравейте,
аз съм на 49 год. и имам увредени нерви на краката-пръстите ми се свиха,глезените-вдървиха и прасците ми атрофират.Движа се с бастун.
Искам да ми кажете какво да правя,какво да пия или къде да отида на раздвижване,където обръщат внимание на пациентите,но не по 30 минути дневно.
isa09
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:05

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Стефан » 26 Авг 2016, 22:13

Здравейте, след доста продължително каране на колело получих схващане на врата, и лека болка и дискомфотрт в рамото и плешката на лявата ръка, след това се появи силно изтръпване на малкият и безименият пръст.
След като ми бе проведено медикаментозно лечение с стероидни и нестероидни противовъзпалителни
средства болката изчезна но изтръпването се появява сега по цялата ръка редуващо се с парене по предмишницата дланта и всички пръсти, като от тогава миниха почти 3 месеца. Проведоха ми изследване
ЕНГ на периферни нерви на горни крайници, като заключението му е :данни за двустранна преднокоренчева увреда C6,C7 и C7,C8,Th1(тежка в ляво)Дистално данни за частичен блок в провеждането на n.Mdianus sin и увреждане на сетивните влакна на n.Medianus sin и Ulnaris sin.
Интересувам се за вашето мнение, притеснен съм заради продължителността и имали ли лечение ,спрял съм всякаква по сериозна физическа активност, а преди това сериозно ходих на фитнес зала и боравих с тежести без никакви проблеми. Благодаря предварително.
Стефан
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2016, 21:43

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Авг 2016, 18:07

martinkaa@abv.bg написа:Здравейте, аз съм на 25. Майка съм на 2 годишно дете. Още от 16-17 годишна започнах да изпитвам дискомфорт подобен на панически атаки. Преди да направите прибързан извод , че имам нужда от психолог искам да подчертая, че имам вродена спина бифида в лека форма. Още от дете имам проблеми със стомаха гастритни болки и подуване, нередовен цикъл, който закъснява с месеци. Колкото пъти ходя по лекари всички ме пращат при психолог. Аз съм много позитивен, весел, добър, вярващ човек. Музикант съм. Щастлива съм с талантите, които притежавам. Имам добър съпруг и прекрасно дете. Приемам всичко нормално, въпреки, че съм по- чувствителна. Ще изброя симптомите, които ме притесняват от доста дълго време. Чувствам се много отпаднала, имам нужда от много сън, често страдам от главоболие, нередовен цикъл и най- неприятните- панически атаки. Просто изведнъж сякаш се получава срив в нервната система. разтрепервам се, прилошава ми понякога стискам краката и ченето толкава силно, че имам мускулна треска. Не знам как да се справя с тези симптоми. Случвало ми се е навън и реакцията ми беше да започна да тичам. Паника. Искам да добавя още, че живея на място с много тежък и влажен климат и след раждането на детето, което беше под пълна упойка цезарово, определено доста се влоших. Преди това се владеех по- добре. Започнах Всеки ден да взимам витамини, да пия лимони. Храня се здравословно. Спортувам. Определено помага за известно време, но изведнъж пак се появява. Също много ми прилошава по време на път с кола, а за самолет да не говорим... Възможно е да имам нарушено кръвообращение, проблеми с ветибуларния апарат... Да липсват витамини и минерали в организмът ми. Но това са мои предположения. Моля Ви за съвет и помощ. Имам амбиции и много искам да живея нормален живот.


Здравейте,

от представените от Вас симптоми е видно, че са много и разнообразни. Историята Ви, а и самите Вие изтъквате, че не можете да се справите сами с проблемите. Затова, Ви съветвам да се обърнете към лекар за реална консултация и да предприемете последващи действия, включително и подходящо лечение, за повлияване на оплакванията. Можете това да сторите с невролог, с оглед Spina Biffida, и или с психиатър. Няма нищо лошо в това да се консултирате и с втория специалист. Но решението е Ваше, разбира се.

Фактът, че със здравословно хранене и хранителни добавки оплакванията не отминават а й Ви пречат за социалното Ви функциониране, говори че трябва да се консултирате със специалист, на който имате доверие.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron