Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 31 Мар 2015, 11:10

Dr Ilian Savov написа:
Dr Ilian Savov написа:
vankooo написа:Здравейте!
Казвам се Иван, на 47 години съм. Преди 1 година направих преходен инсулт. Пораженията след инсулта са ми изтръпнала дясна ръка и десен крак. Направих си изследвания, в резултат на което се оказа, че имам висока захар-10,2; и повишен холестерол LDL-4,52 и повишено кръвно налягане. От преживяното получих нервен стрес, който се проявява в безсъние ( будя се нощно време, нервен и уплашен и до сутринта немога да заспя), случва се понякога да бъда нервен и през деня. За високата захар приемам Лимерал 1 mg; за холестерола Aceite de Krill и Acutil. За стреса вземам Игнасия 15ch, Шлемник Балкански; Персен Форте и Мента, Глог и Валериан. За кръвното налягане-Небилет Плюс 12,5 mg, Теспадан 40mg, За уросяване на крайниците вземам Нерголин 10mg. За безсънието пия Мелатонин (който обаче не ми действа по никакъв начин). Притеснен съм от ситуацията в която се намирам и най-вече от безсънието.Надявам се да бъдете така добър дами предложите някакво хомеопатично средство срещу безсънието и даси кажете мнението за случаят ми...


Здравейте !

Разбирам притесненията Ви ! Преживяната от Вас ТИА (Транзиторна исхемична атака) е сериозна индикация за наличието на Мозъчносъдова болест (МСБ). Уместно е да се лекуват рисковите фактори - захарния диабет, артериалната хипертония, високия лош холестерол, ограничаване на тютюнопушенето, ако има такова и пр. От изброените от вас медикаменти и добавки виждам, че имате добра терапия на АХ и диабета. Контролът им е чрез редовно измерване на АН и кръвна захар, респ. гликиран хемоглобин. Държа да направя уточнението, че приема на ницерголин е основно за подобряване на мозъчното кръвообращение и в долълнение - това на крайниците ! В качеството си на невролог, няма да взема мнение по отношение на добавките, по разбираеми причини ! Безсънието е симптом в резултат както на МСБ, така и на психоемоционалното състояние. Мелатонинът е най-физиологичната субстанция при безсъние ! Често обаче той е неефективен, особено в подобни на Вашата ситуация. Не практикувам хомеопатия и няма да мога да Ви дам съвет в тази област.
Това което мога да Ви предложа, при желание и възможност от Ваша страна е да ви консултирам и да оптимизираме Вашата терапия по отношение на протекция на мозъка - важно условие за недопускането на бъдещи мозъчни исхемични атаки !

Поздрави !
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 31 Мар 2015, 11:14

Христова написа:Здравеите!

През 2008г. след няколко месечно обездвижване, силно ограничени и болезнени движения в лумбалният отдел на гръбначният стълб във всички посоки, след медикаментозно лечение и проведено балнолечение в Павел Баня и след компютър-темографско изследване на гръбначен стълб се установи на ниво Л5-S1 парамедианна в ляво дискова херния, ангажираща левия рецесус и компримимираща текалния сак и лявото коренче.Назначи се операция и тя се състоя. След нея почти бях забравила за състоянието ми. До 8- мия месец на бременноста ми, когато тази болка се върна и се обездвижих почти за месец и болката постепенно изчезна, като си остана лек дискомфорт на кръста и по левият крак. Въпросът ми е : Опасно ли е нормалното раждане в моя случай?Възможно ли е при нормално раждане, от напъните, да се уголеми д.х. и да засегне гръбначния стълб, или нервите?


Здравейте !

Да, възможно е нормалното раждане да предизвика изостряне и/или задълбочаване на дисковата херния. Препоръчвам във Вашия случай родоразрешението да бъде със секцио !

Поздрави и успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Vesetooo1991 » 01 Апр 2015, 16:20

Здравейте Д-р Савов.Аз съм на 27 години.От около 1 месец имам доста често главоболие почти през 1 2 дни, да подчертая нямам припадъци или замайвания.По професия съм заварчик.Направих си кръвни изследвания всичко е наред.Отидох на очен и там всичко беше наред. Той ме прати на невролог, който без да ми прави някакви снимки ми изписа Диклак и Габагамма, каза ми да ги пия 10 дни след това да отида, за да ми направи скенер на главата за да изключи туморните заболявания.Въпроса ми е какво мислите за тези лекарства и удачно ли е да ги приемам.Благодаря предварително.Приятен ден Ви желая.
Vesetooo1991
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Мар 2015, 21:18

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 16 Апр 2015, 11:47

Vesetooo1991 написа:Здравейте Д-р Савов.Аз съм на 27 години.От около 1 месец имам доста често главоболие почти през 1 2 дни, да подчертая нямам припадъци или замайвания.По професия съм заварчик.Направих си кръвни изследвания всичко е наред.Отидох на очен и там всичко беше наред. Той ме прати на невролог, който без да ми прави някакви снимки ми изписа Диклак и Габагамма, каза ми да ги пия 10 дни след това да отида, за да ми направи скенер на главата за да изключи туморните заболявания.Въпроса ми е какво мислите за тези лекарства и удачно ли е да ги приемам.Благодаря предварително.Приятен ден Ви желая.


Здравейте !

Да, уместна е комбинацията от Диклак и Габагамма. Ако главоболието не отзучи след приема на тази комбинация е уместно да се направят допълнителни изследвания, както Вашия невролог е споделил.
Успех !

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ina88 » 25 Апр 2015, 17:51

Може ли да се възстанови сетивността на пикочен мехур и простатни нерви и пениса? И каква може да е причината за намалена сетивност на цялото тяло особено за околна температура и допир? може ли увредени нерви да се оправят? мъжа ми не усеща кога му се пикае и за дефеказия и болка също,така мехура се препълва,както и не усеща пенисът си и допир. Скалпа може да го оскубя целият,но не усеща на 33 е и е много зле,има образувания стотици под кожата и в мускулите може ли да ни помогнете вече съм отчаяна ужасно много, забравя,все едно е дрогиран бърка реалност и сънища бърка думи,спомен бавни рефлекси,едвам ходи...моля ви помогнете ми казвам се Александрина става въпрос за мъжа ми тои е на 33 и е обиколил всички болници от 5 години насам. Какво би могло да предизвиква загуба на сетивност,слабост,загуба на вкус и обонияние,постоянна умора,бледос и суха кожа,и множество малки образования,като оризови зърна под кожата на цялото тяло. И силна болка в корема от ляво и болка непоносима в костите докато сетивността за болка не изчезна също. Моля виако все още може да му се помогне за сетивността,и да му се върне позива за уриниране и изхождане моля ви се...и падащ пулс до 27 и отиващ до 140 без повод и кръвно 140-150-160 на 85-8-90 при положение че беше 110 на 70 и пулс 75 преди.Много силна болка има в гръден кош и от ляво както и отзад на гърба. Психически се срина,зари болката от миналата година и сетивните и паметови нарушения.

Ето снимки на образованията те са стотици навсякъде от оризово до грахово зърно големи и твърди изчезват вътре в мускул или нерв.

http://postimg.org/image/3n8va5xu3/

http://postimg.org/image/faw7iex61/

http://postimg.org/image/hnwakf85v/

http://postimg.org/image/p8eilsm5z/

IMR 2014 GLAVA VRAT GRUBNAK
http://dox.bg/files/dw?a=e22c9b27d5

Sofia Med 18 09 2014 Sarkiliachni stavi i Toraktelen odel
http://dox.bg/files/dw?a=c7104281fc

Testisi Scintegrafia i Osteometria
http://dox.bg/files/dw?a=52ffaa6cdf

IMR BELGIA 2012 glava vrat grubnak na dve chasti
http://dox.bg/files/dw?a=90adb94ab1
http://dox.bg/files/dw?a=8d1b62a302

Ядрено магнитен резонанс на глава шия лумбален отдел глава неразширени субарахноидални пространства и мозъчни цистерни вентрикулната система нормално разположение форма и големина. супратенториално на T2 W образите двустранно не се виждат суспектни високосигнални промени. На TIRM образите не се виждат високосигнални промени. На T1W образите не се виждат високо сигнални промени. инфратенториално не се виждат суспектни T2W - T1W сигнални промени по протежение на мозъчния ствол и структурите на малкия мозък. Структури в областта на турското седло b o. Направената магнитно резонансна ангиография показва нормална архитектоника на съдовете образуваща дага на уилис. направената венография показва лекостепенна асиметрия на трансверзалните сигмоидните синуси поради хипоплазия на левите вероятно развитието.
Шиен отдел изгладена физиологична лордоза не cе виждат белези на остеохондроза спондилоза дискови протрузии не се виждат стеснение на предното не се виждат промени касаещи напречния размер.
Контурите сигнал ния интензитет на миелона.
Лумбален отдел левостранна сколиоза в лумбалния отдел изгладена физиологична лордоза начална остеохондроза на ниво l5 s1 ниво l1 l2 не се вижда дискова протрузия ниво l2 l3 не се вижда дискова протрузия ниво l3 l4 не се вижда дискова протрузия ниво l4 l5 не се вижда дискова протрузия ниво l5 s1 малка сублигаментарна дискова херния плюс симетрична дискова протрузия начална дегенеративна хипертрофия на интервертебралните стави.
Глава нормална мозъчен находка шия изгладена физиологична лордоза лумбален отдел сублигаментарна дискова херния симетрична дискова протрузия начална остеохондроза и начална дегенеративна хипертрофия на интервертебралните стави на ниво l5 s1
ina88
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Юни 2012, 14:12

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ivelin » 05 Май 2015, 19:19

Здравейте доктор Савов!Баща ми е на 77 години и от един месец е объркан,говори несвързано и слабо,отслабнал е много на тегло,изгърбен е има запек!Ходихме на невролог и лекарката му изписа Неотропил,Сомазина,Амбинор и антидепресант Есобел.Взима и за кръвно хапчета!Забравих да кажа,че няма апетит и насила му даваме храно,но яде много малко.Много е отслабнал и едва се движи и то с дребни крачки.Трудно става и ляга.Лекарката-невролог каза,че имал мозъчна склероза,но без никакви снимки на мозъка.Преди две години в болницата му поставиха диагноза енцефалопатия,МСБ.От време на време сме му давали Акутил и Деанксит!Той боледува от четири години и е имал на годината един път объркване,загуба на памет,но след това е бил добре!Моля ви за съвет,защото в момента е много зле!Благодаря ви предварително!
ivelin
 
Мнения: 26
Регистриран на: 05 Мар 2013, 17:01

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот nandonov1 » 05 Май 2015, 21:43

Здравейте д-р Савов, от месеци имам болки в кръста и вече започна да изтръпва десния крак. Днес ми направиха КТ със следните резултати:
- На ниво L3-L4 дискът е непроменен. Дегенеративни промени на дискалните ръбове и интервертебралните фасетки.
- На ниво L4-L5 се установява тотална дискова протрузия със стеноза на неврофорамените. Дегенеративни промени на дискалните ръбове и интервертебралните фасетки.
-На ниво L5-S1 дискът е непроменен. Дегенеративни промени на дискалните ръбове и интервертебралните фасетки.
Данни за спондилоза и спондилартроза.

Може ли да ми разясните изследването и дадете някакви съвети-упражнения...
Благодаря предварително!
Поздрави,
Н.А.
nandonov1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2015, 21:20

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Май 2015, 18:30

ina88 написа:Може ли да се възстанови сетивността на пикочен мехур и простатни нерви и пениса? И каква може да е причината за намалена сетивност на цялото тяло особено за околна температура и допир? може ли увредени нерви да се оправят? мъжа ми не усеща кога му се пикае и за дефеказия и болка също,така мехура се препълва,както и не усеща пенисът си и допир. Скалпа може да го оскубя целият,но не усеща на 33 е и е много зле,има образувания стотици под кожата и в мускулите може ли да ни помогнете вече съм отчаяна ужасно много, забравя,все едно е дрогиран бърка реалност и сънища бърка думи,спомен бавни рефлекси,едвам ходи...моля ви помогнете ми казвам се Александрина става въпрос за мъжа ми тои е на 33 и е обиколил всички болници от 5 години насам. Какво би могло да предизвиква загуба на сетивност,слабост,загуба на вкус и обонияние,постоянна умора,бледос и суха кожа,и множество малки образования,като оризови зърна под кожата на цялото тяло. И силна болка в корема от ляво и болка непоносима в костите докато сетивността за болка не изчезна също. Моля виако все още може да му се помогне за сетивността,и да му се върне позива за уриниране и изхождане моля ви се...и падащ пулс до 27 и отиващ до 140 без повод и кръвно 140-150-160 на 85-8-90 при положение че беше 110 на 70 и пулс 75 преди.Много силна болка има в гръден кош и от ляво както и отзад на гърба. Психически се срина,зари болката от миналата година и сетивните и паметови нарушения.

Ето снимки на образованията те са стотици навсякъде от оризово до грахово зърно големи и твърди изчезват вътре в мускул или нерв.

http://postimg.org/image/3n8va5xu3/

http://postimg.org/image/faw7iex61/

http://postimg.org/image/hnwakf85v/

http://postimg.org/image/p8eilsm5z/

IMR 2014 GLAVA VRAT GRUBNAK
http://dox.bg/files/dw?a=e22c9b27d5

Sofia Med 18 09 2014 Sarkiliachni stavi i Toraktelen odel
http://dox.bg/files/dw?a=c7104281fc

Testisi Scintegrafia i Osteometria
http://dox.bg/files/dw?a=52ffaa6cdf

IMR BELGIA 2012 glava vrat grubnak na dve chasti
http://dox.bg/files/dw?a=90adb94ab1
http://dox.bg/files/dw?a=8d1b62a302

Ядрено магнитен резонанс на глава шия лумбален отдел глава неразширени субарахноидални пространства и мозъчни цистерни вентрикулната система нормално разположение форма и големина. супратенториално на T2 W образите двустранно не се виждат суспектни високосигнални промени. На TIRM образите не се виждат високосигнални промени. На T1W образите не се виждат високо сигнални промени. инфратенториално не се виждат суспектни T2W - T1W сигнални промени по протежение на мозъчния ствол и структурите на малкия мозък. Структури в областта на турското седло b o. Направената магнитно резонансна ангиография показва нормална архитектоника на съдовете образуваща дага на уилис. направената венография показва лекостепенна асиметрия на трансверзалните сигмоидните синуси поради хипоплазия на левите вероятно развитието.
Шиен отдел изгладена физиологична лордоза не cе виждат белези на остеохондроза спондилоза дискови протрузии не се виждат стеснение на предното не се виждат промени касаещи напречния размер.
Контурите сигнал ния интензитет на миелона.
Лумбален отдел левостранна сколиоза в лумбалния отдел изгладена физиологична лордоза начална остеохондроза на ниво l5 s1 ниво l1 l2 не се вижда дискова протрузия ниво l2 l3 не се вижда дискова протрузия ниво l3 l4 не се вижда дискова протрузия ниво l4 l5 не се вижда дискова протрузия ниво l5 s1 малка сублигаментарна дискова херния плюс симетрична дискова протрузия начална дегенеративна хипертрофия на интервертебралните стави.
Глава нормална мозъчен находка шия изгладена физиологична лордоза лумбален отдел сублигаментарна дискова херния симетрична дискова протрузия начална остеохондроза и начална дегенеративна хипертрофия на интервертебралните стави на ниво l5 s1


Здравейте!

От споменатите от Вас симптоми при съпруга ви, вероятно се касае за мултисистемно заболяване, което е уместно да бъде уточнено. Съветвам Ви да се обърнете кем специалисти в УМБАЛ Александровска София -невролог и дерматолог с оглед и кожните лезии! Може да се касае за неврофиброматоза или друго рядко заболяване!

Успех
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Май 2015, 18:37

ivelin написа:Здравейте доктор Савов!Баща ми е на 77 години и от един месец е объркан,говори несвързано и слабо,отслабнал е много на тегло,изгърбен е има запек!Ходихме на невролог и лекарката му изписа Неотропил,Сомазина,Амбинор и антидепресант Есобел.Взима и за кръвно хапчета!Забравих да кажа,че няма апетит и насила му даваме храно,но яде много малко.Много е отслабнал и едва се движи и то с дребни крачки.Трудно става и ляга.Лекарката-невролог каза,че имал мозъчна склероза,но без никакви снимки на мозъка.Преди две години в болницата му поставиха диагноза енцефалопатия,МСБ.От време на време сме му давали Акутил и Деанксит!Той боледува от четири години и е имал на годината един път объркване,загуба на памет,но след това е бил добре!Моля ви за съвет,защото в момента е много зле!Благодаря ви предварително!


Здравейте !

Да, МСБ, съдова ецефалопатия е клинична проява на мозъчна атеросклероза. Мога да Ви посъветвам да вземете и мнение от гастроентеролог с оглед липсата на апетит и редукцията на тегло. Ако се притеснявате и имате въпроси по лечението е уместно да се обърнете към лекуващия Ви невролог ! Препоръчвам Ви и възможността да се хоспитализира пациента с оглед диагностично уточняване към настоящия момент и актуализиране на терапията.

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Май 2015, 18:42

nandonov1 написа:Здравейте д-р Савов, от месеци имам болки в кръста и вече започна да изтръпва десния крак. Днес ми направиха КТ със следните резултати:
- На ниво L3-L4 дискът е непроменен. Дегенеративни промени на дискалните ръбове и интервертебралните фасетки.
- На ниво L4-L5 се установява тотална дискова протрузия със стеноза на неврофорамените. Дегенеративни промени на дискалните ръбове и интервертебралните фасетки.
-На ниво L5-S1 дискът е непроменен. Дегенеративни промени на дискалните ръбове и интервертебралните фасетки.
Данни за спондилоза и спондилартроза.

Може ли да ми разясните изследването и дадете някакви съвети-упражнения...
Благодаря предварително!
Поздрави,
Н.А.


Здравейте !

Данните от КТ установяват дегенеративна ставна и дискова болест, като промените са най-изразени на ниво L4-L5. Изследването само по себе си върви заедно с клиничната картина при пациента и е основание за поставяне на диагноза. Самото лечение с медикаменти зависи от симптомите Ви в момента. Уместно е да се избягва физическо натоварване в кръста, включително и вдигане на тежко ! Уместно е провеждане на физиотерапия, която ще Ви препоръча лекуващия Ви невролог !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта