Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот tin4 » 25 Май 2017, 22:06

Здравейте! Незнам дали въпросът ми е точно за невролог,но се надявам вие да кажете това.Жена на 30 г. съм,не пуша и не пия(ако има значение).Имам шум в ушите,главоболие,което понякога е много силно и често съм замаяна.Замайването го имам дори нищо да не правя,но тогава е леко,а когато правя резки движения с главата и очите се засилва,също и когато съм си легнала и когато ставам.Понякога имам леко гадене съпроводено с главоболието и шума в ушите,но гаденето е рядко.При пътуване ми става лошо(гадими се,повръщам),също така сънят ми не е особено добър.Отделно в лявото ухо ми се получава нещо като тътен,отзвук(незнам точно как да го обясна) след всеки звук ,който чуя,дори от собственото ми говорене,след всяка дума,която кажа или, която друг каже се получава този тътен.Също така имам обща отпадналост на ръцете,краката,сякаш нямам сила за нищо.На какво може да се дължат тези симптоми и за невролог ли съм или за друг специалист?Благодаря предварително!
tin4
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2017, 21:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 12 Юни 2017, 18:35

tin4 написа:Здравейте! Незнам дали въпросът ми е точно за невролог,но се надявам вие да кажете това.Жена на 30 г. съм,не пуша и не пия(ако има значение).Имам шум в ушите,главоболие,което понякога е много силно и често съм замаяна.Замайването го имам дори нищо да не правя,но тогава е леко,а когато правя резки движения с главата и очите се засилва,също и когато съм си легнала и когато ставам.Понякога имам леко гадене съпроводено с главоболието и шума в ушите,но гаденето е рядко.При пътуване ми става лошо(гадими се,повръщам),също така сънят ми не е особено добър.Отделно в лявото ухо ми се получава нещо като тътен,отзвук(незнам точно как да го обясна) след всеки звук ,който чуя,дори от собственото ми говорене,след всяка дума,която кажа или, която друг каже се получава този тътен.Също така имам обща отпадналост на ръцете,краката,сякаш нямам сила за нищо.На какво може да се дължат тези симптоми и за невролог ли съм или за друг специалист?Благодаря предварително!


Здравейте !

С оглед Вашите оплаквания е уместно да се консултирате и прегледате от невролог в реални условия за уточняване на състоянието Ви !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот CVetelina_G » 14 Юни 2017, 15:40

Моля ви за мнение.....
Вече се побърках....
Хипохондрик съм, което допълнително утежнява ситуацията.
Имам болка при натиск в ляво но към средата на корема. Около два пръста под пъпа, но в ляво. Над яйчника е и болката няма нищо общо с тази на яйчник....
В началото на февруари започна внезапно, постоянна почти през целия ден. С рядко изхождане. /еднократно/Беше така около две седмици. После се превърна в спазъм. Секундна болка която отпуска веднага. понякога като пулсираща. Беше в ляво най-често, рядко и в дясно. Понякога се местеше към кръста. Вече е само отпред и само когато натисна. 3 пъти пълни изследвания - стерилна урина + ДКК. 2 независими ехографа на коремни органи, 2 различни онко-гинеколога, гастроентеролог, уролог и хирург. Гинеколозите са категорични че проблема не е от там. В изследванията никакви изменения. Уролога също каза че не е от там. Гастроенторолога каза че не го тревожи нищо, което да го накара да ми правят по нататъшни изследвания. Той каза диагноза раздразнено дебело черво. Хирурга каза че не е херния и че според него е някакъв вид колит. На двете ехографии казаха същото - спастичен колит.
Появи се действително след един продължителен период на доста силен стрес за мен..... Когато мислех че всичко е минало, се започна това. Вече пети месец.
Преди 3 седмици ми се стори че видях точици кръв след изхождане по голяма нужда. Казвам точици защото дори не съм убедена че е кръв. Беше доста светла. Имам дискомфорт в дупето.... Почти винаги след изхождане имам боцкане и щипане.......
Имам и хемороид, който от време на време се появява, но скоро не е и затова си мислех че не от там проблема, но според гинеколога с който споделих, именно това е причината. Промяна в изхожданията нямам.
Останах без нерви, и без доходи :-( А това не минава. Трябва ли да направя колоноскопия? Къде и при кого....
На 350 км съм от София...и изобщо от големите градове. Всичко е свързано с много разходи и адски ме е страх. Ще мога ли да остана в болница поне ден....Трябва да ходя сама....
На 32 години съм. Със сколиоза съм от малка и миналата зима лежах в болница защото получих ужасна болка в лявата част на врата, ръка и крак. Правиха ми скенер на целия гръбнак, откриха дискови протрузии, множество изменения на гръбначния стълб в шийния отдел и притискане на нервни окончания. След рехабилитация се оправих. до тази зима.......Но поради липса на възможност не отидох никъде на процедури.....Единствено гинеколога предположи че става дума за болка от неврологичен характер, тъй като имам проблеми и с кръста и както той описа, всичко е опасано с нерви и нервните импулси се предават....Само на невролог не съм била, но вече ме е срам да отида при личния лекар, тъй като последния път го усетих че вече се подразни от поредното на брой направление което ми даде в рамките на два-три месеца.
Страхувам се да нямам рак на дебелото черво :-( Мислите ли, че е възможно така описаната болка да е с неврологичен характер?
Моля Ви за мнения.....и съвети.....Просто се чувствам като в задънена улица.
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот pepi7935 » 21 Юни 2017, 13:39

Здравейте, имам наследствена болест есенциален тремор,изписаха ми примидон, но ми помогна за кратко сега тремора се появи отново, моря за съвет какво би могло да подобри състоянието ми?
pepi7935
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Сеп 2014, 15:55

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Юни 2017, 14:07

CVetelina_G написа:Моля ви за мнение.....
Вече се побърках....
Хипохондрик съм, което допълнително утежнява ситуацията.
Имам болка при натиск в ляво но към средата на корема. Около два пръста под пъпа, но в ляво. Над яйчника е и болката няма нищо общо с тази на яйчник....
В началото на февруари започна внезапно, постоянна почти през целия ден. С рядко изхождане. /еднократно/Беше така около две седмици. После се превърна в спазъм. Секундна болка която отпуска веднага. понякога като пулсираща. Беше в ляво най-често, рядко и в дясно. Понякога се местеше към кръста. Вече е само отпред и само когато натисна. 3 пъти пълни изследвания - стерилна урина + ДКК. 2 независими ехографа на коремни органи, 2 различни онко-гинеколога, гастроентеролог, уролог и хирург. Гинеколозите са категорични че проблема не е от там. В изследванията никакви изменения. Уролога също каза че не е от там. Гастроенторолога каза че не го тревожи нищо, което да го накара да ми правят по нататъшни изследвания. Той каза диагноза раздразнено дебело черво. Хирурга каза че не е херния и че според него е някакъв вид колит. На двете ехографии казаха същото - спастичен колит.
Появи се действително след един продължителен период на доста силен стрес за мен..... Когато мислех че всичко е минало, се започна това. Вече пети месец.
Преди 3 седмици ми се стори че видях точици кръв след изхождане по голяма нужда. Казвам точици защото дори не съм убедена че е кръв. Беше доста светла. Имам дискомфорт в дупето.... Почти винаги след изхождане имам боцкане и щипане.......
Имам и хемороид, който от време на време се появява, но скоро не е и затова си мислех че не от там проблема, но според гинеколога с който споделих, именно това е причината. Промяна в изхожданията нямам.
Останах без нерви, и без доходи :-( А това не минава. Трябва ли да направя колоноскопия? Къде и при кого....
На 350 км съм от София...и изобщо от големите градове. Всичко е свързано с много разходи и адски ме е страх. Ще мога ли да остана в болница поне ден....Трябва да ходя сама....
На 32 години съм. Със сколиоза съм от малка и миналата зима лежах в болница защото получих ужасна болка в лявата част на врата, ръка и крак. Правиха ми скенер на целия гръбнак, откриха дискови протрузии, множество изменения на гръбначния стълб в шийния отдел и притискане на нервни окончания. След рехабилитация се оправих. до тази зима.......Но поради липса на възможност не отидох никъде на процедури.....Единствено гинеколога предположи че става дума за болка от неврологичен характер, тъй като имам проблеми и с кръста и както той описа, всичко е опасано с нерви и нервните импулси се предават....Само на невролог не съм била, но вече ме е срам да отида при личния лекар, тъй като последния път го усетих че вече се подразни от поредното на брой направление което ми даде в рамките на два-три месеца.
Страхувам се да нямам рак на дебелото черво :-( Мислите ли, че е възможно така описаната болка да е с неврологичен характер?
Моля Ви за мнения.....и съвети.....Просто се чувствам като в задънена улица.


Здравейте !

След изложеното от Вас, считам, че е уместна консултация с психиатър. Можете да вземете и второ мнение от гастроентеролог и ако отново всичко е негативно там, консултация с психиатър.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Юни 2017, 14:09

pepi7935 написа:Здравейте, имам наследствена болест есенциален тремор,изписаха ми примидон, но ми помогна за кратко сега тремора се появи отново, моря за съвет какво би могло да подобри състоянието ми?


Здравейте,

Уместно е да се обърнете към лекуващия Ви невролог. Той познава състоянието Ви. По правило не се прекъсва приема на примидон. Може да се наложи увеличаване на дозата. Съветвам Ви да се обърнете към лекуващия Ви невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот eastman18 » 02 Юли 2017, 09:19

Здравейте, от известно време страдам от гастроинтестинални проблеми , най-вече хронична силна болка. Направих мн изследвания (колоноскопия, кръвни изследвания , калпротектин), но нищо не установиха. Личният лекар ми е невролог и ми каза че това е най-вероятно психосоматично състояние. Беше ми изписан анафранил 150мг / ден. Наистина болката ми изчезна напълно. Въпросът ми е : четох много за механизмите на действие на трицикличните антидепресанти върху болката. Тъй като непрекъснато се притеснявам, че може да имам някакво заболяване, исках да попитам дали е възможно Анафранил и въобще трицикличен антидепресант да потисне болката при реално органично заболяване и дори да го маскира и прикрие ? Тоест дали това, че симптомите ми минават от Анафранил, означава , че не страдам от реално заболяване.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот animus_ms » 24 Юли 2017, 17:36

Нарушенията на нервната система, причинени от удар, мозъчна травма, мозъчно-съдови инциденти, увреждания на гръбначния стълб, множествена склероза, паркинсон, полиневропатия, дегенеративни заболявания на нервната система, вродени или фамилни заболявания, тумори на нервната система звучат като необратима диагноза, с която българската здравна система се задъхва. Американският модел на следболнична рехабилитация, до пълното възстановяване вече е достъпен само на 300 км. От сърцето на столицата. Клиниката, за която разбрахме, че се намира в Гърция, разполага с
възможностите за лечение на заболявания, за които българската здравна система все още няма решение. Нещо повече, популярни личности от света на шоубизнеса и политиката в България вече са открили рехабилитационните грижи в изключителната обстановка на клиниката, обгрижвани от висококвалифициран персонал.
animus_ms
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юли 2017, 17:35

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Ronia » 25 Юли 2017, 09:43

Здравейте,

нова съм във форума и не съм сигурна дали тук е мястото за моя въпрос, за което моля да ме извините ако съм сгрешила!
Въпросът ми е: на мой близък неврологът изписа Нивалин табл. 10мг. по здравна каса, тъй като е с диагноза алкохолна полиневропатия, но личният му лекар казва, че за тази диагноза Нивалин не минава по здравна каса. Възможно ли е това?
Благодаря предварително.
Ronia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2017, 09:30
Местоположение: София

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ava13 » 26 Юли 2017, 12:24

Здравейте,
от два дни имам странна болка в краката. Започва от областта на таза и продължава отзад по дължина на краката. Чувствам опъване по протежение на краката. Болката се засилва в легнало положение, невъзможно е да спя спокойно, място не мога да си намеря от напрежение в кръста и краката. Когато съм изправена, както и когато се движа не я усещам изобщо. Как смятате, на какво може да се дължи това?
Да уточня, миналата седмица боледувах от трахеобронхит и почти 2-3 дни прекарах в леглото. Възможно ли е да е от залежавне?
Какво се предписва в случая?
Благодаря предварително!
ava13
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2017, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта