Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот darren_88 » 30 Юли 2017, 20:32

Здравейте, незнам дали съм избрал правилната тема , но все пак ще си кажа оплакванията.
От известно време (2/3 години) имам проблем, усещам напрежение в слепоочията, не е болка, а напрежение, хората го описват като обръч и затягащ се около слепоочията, мислех че е от стрес от работата, но дори когато не съм на работа пак го има, смених дори работата, забелязах че отслабва когато съм легнал, има ли нещо общо с кръвното, нямам проблеми с кръвното, нормално е за възрастта ми (28).
Имам изкривена носна преграда, което ми пречи да дишам добре през носа, и по навик постоянно подсмърчам, мислех че може би това постоянно подсмърчане ме напряга и затова усещам напрежение, но съм опитвал цял ден да дишам само през устата, и пак го има. Споделям наблюденията си за да добиете представа, та въпроса ми е, на какво може да се дължи или към какъв специалист трябва да се обърна.
Не взимам никакви лекарства,пушач съм, не пия повече от 1 бира, твърд алкохол въобще.
darren_88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юли 2017, 20:20

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот machikata » 03 Авг 2017, 02:12

Здравейте докторе!Не съм сиигурна дали въпроса ми е за тук, но се побърках вече, обикалям доктори и конкретен отговор не получавам. Преди 3 седмици напипах като подуто в лявата гърда отдолу. Тогава обърнах внимание и на болката като пробождане което обхваща гърдата, плешката, подмишницата и напрежение в ръката,като изтръпвани, забелязах че и ръката ми екато подута. Х
На първия преглед при мамолог ми казаха, че имам киста и фа, на втория при хирург-мамолог, че няммам нищо, на третия, че имам малка киста и че не е най-лошото, което мисля. За болката в гърба казаха да потърся невролог. Искам да е така да няма нищо лошо, но как да пренебрегна болката, отока и изтръпването? Вие какво бихте ми казали? Какво може да е? Възможно ли е да пропускат нещо? Да поискам ли изследване с ядрено-магнитен резонанс, или да търпя и да вярвам, че всичко ще е наред? Благодаря предварително!
machikata
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2017, 01:44

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Авг 2017, 13:06

eastman18 написа:Здравейте, от известно време страдам от гастроинтестинални проблеми , най-вече хронична силна болка. Направих мн изследвания (колоноскопия, кръвни изследвания , калпротектин), но нищо не установиха. Личният лекар ми е невролог и ми каза че това е най-вероятно психосоматично състояние. Беше ми изписан анафранил 150мг / ден. Наистина болката ми изчезна напълно. Въпросът ми е : четох много за механизмите на действие на трицикличните антидепресанти върху болката. Тъй като непрекъснато се притеснявам, че може да имам някакво заболяване, исках да попитам дали е възможно Анафранил и въобще трицикличен антидепресант да потисне болката при реално органично заболяване и дори да го маскира и прикрие ? Тоест дали това, че симптомите ми минават от Анафранил, означава , че не страдам от реално заболяване.


Здравейте !
Да с голяма степен на вероятност това означава точно това.

Поздрави
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Авг 2017, 13:08

animus_ms написа:Нарушенията на нервната система, причинени от удар, мозъчна травма, мозъчно-съдови инциденти, увреждания на гръбначния стълб, множествена склероза, паркинсон, полиневропатия, дегенеративни заболявания на нервната система, вродени или фамилни заболявания, тумори на нервната система звучат като необратима диагноза, с която българската здравна система се задъхва. Американският модел на следболнична рехабилитация, до пълното възстановяване вече е достъпен само на 300 км. От сърцето на столицата. Клиниката, за която разбрахме, че се намира в Гърция, разполага с
възможностите за лечение на заболявания, за които българската здравна система все още няма решение. Нещо повече, популярни личности от света на шоубизнеса и политиката в България вече са открили рехабилитационните грижи в изключителната обстановка на клиниката, обгрижвани от висококвалифициран персонал.


Успех !
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Авг 2017, 13:10

Ronia написа:Здравейте,

нова съм във форума и не съм сигурна дали тук е мястото за моя въпрос, за което моля да ме извините ако съм сгрешила!
Въпросът ми е: на мой близък неврологът изписа Нивалин табл. 10мг. по здравна каса, тъй като е с диагноза алкохолна полиневропатия, но личният му лекар казва, че за тази диагноза Нивалин не минава по здравна каса. Възможно ли е това?
Благодаря предварително.


Здравейте !

Личните лекари знаят много точно кои лекарства се реимбурсират от НЗОК. В аптеките също могат да Ви дадат отговор по кои диагнози се отпуска с намаление и по кои не!

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Авг 2017, 13:12

ava13 написа:Здравейте,
от два дни имам странна болка в краката. Започва от областта на таза и продължава отзад по дължина на краката. Чувствам опъване по протежение на краката. Болката се засилва в легнало положение, невъзможно е да спя спокойно, място не мога да си намеря от напрежение в кръста и краката. Когато съм изправена, както и когато се движа не я усещам изобщо. Как смятате, на какво може да се дължи това?
Да уточня, миналата седмица боледувах от трахеобронхит и почти 2-3 дни прекарах в леглото. Възможно ли е да е от залежавне?
Какво се предписва в случая?
Благодаря предварително!


Здравейте,

На много състояния и/или заболявания може да се дължи един симптом. Съветвам Ви да посетите личен лекар и/или специалист за уточняване на диагнозата !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Авг 2017, 13:15

darren_88 написа:Здравейте, незнам дали съм избрал правилната тема , но все пак ще си кажа оплакванията.
От известно време (2/3 години) имам проблем, усещам напрежение в слепоочията, не е болка, а напрежение, хората го описват като обръч и затягащ се около слепоочията, мислех че е от стрес от работата, но дори когато не съм на работа пак го има, смених дори работата, забелязах че отслабва когато съм легнал, има ли нещо общо с кръвното, нямам проблеми с кръвното, нормално е за възрастта ми (28).
Имам изкривена носна преграда, което ми пречи да дишам добре през носа, и по навик постоянно подсмърчам, мислех че може би това постоянно подсмърчане ме напряга и затова усещам напрежение, но съм опитвал цял ден да дишам само през устата, и пак го има. Споделям наблюденията си за да добиете представа, та въпроса ми е, на какво може да се дължи или към какъв специалист трябва да се обърна.
Не взимам никакви лекарства,пушач съм, не пия повече от 1 бира, твърд алкохол въобще.


Здравейте,

Оплакванията Ви могат да се дължат на много състояния - от емоционално напрежение до вид главоболие. Уместно е да се консултирате и реално да бъдете прегледани от невролог.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Авг 2017, 13:17

machikata написа:Здравейте докторе!Не съм сиигурна дали въпроса ми е за тук, но се побърках вече, обикалям доктори и конкретен отговор не получавам. Преди 3 седмици напипах като подуто в лявата гърда отдолу. Тогава обърнах внимание и на болката като пробождане което обхваща гърдата, плешката, подмишницата и напрежение в ръката,като изтръпвани, забелязах че и ръката ми екато подута. Х
На първия преглед при мамолог ми казаха, че имам киста и фа, на втория при хирург-мамолог, че няммам нищо, на третия, че имам малка киста и че не е най-лошото, което мисля. За болката в гърба казаха да потърся невролог. Искам да е така да няма нищо лошо, но как да пренебрегна болката, отока и изтръпването? Вие какво бихте ми казали? Какво може да е? Възможно ли е да пропускат нещо? Да поискам ли изследване с ядрено-магнитен резонанс, или да търпя и да вярвам, че всичко ще е наред? Благодаря предварително!



Здравейте

Уместно е да уточните фокмацията на гърдата. Можете да вземете второ мнение от мамолог или хирург.
Какви изследвания ще се проведат при конкретен пациент е заключение на лекуващия Ви лекар !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот boy316 » 10 Авг 2017, 19:56

Здравейте

Имам една топка в корема - страх. Ходя на психиятри изписват ми оланзапин и неурисп - от тях спя по цял ден като парцал. Нямам никаква сила.

От скоро съм на психотерапевт и това, което с мен се случва казва, че е коморбидност/психози.
Преди ходих на Психиятър и ми изписа Ксанакс - и напрежението ми изчезна.

Това, което искам да попитам Вас е дали е хубаво да си направя консултация с невролог защото вече на никой не вярвам. Това напрежение в корема ме убива - по цял ден е. При пипане в корема понякога се и засилва.

Когато ме питат психиятрите им разказвам за определени стресови случки, с които ми поставят диагноза с коморбидност.


Също искам да ви кажа, че съм спрял всякакви лекарства и не мога да ставам сутрин - рано. Ако стана в 5 сутринта - някой да ме събуди и ми е лошо цял ден.

Спомням си като студент в МУ съм чел до 3 и съм ставал в 6-7 за университет а сега това е нещо невъзможно.

правено ми е ЕЕГ - и казват, че е чисто.
Не съм си правил консултация с невролог но много ще се радвам да отговорите на въпросите ми.
boy316
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2017, 19:48

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Veni82 » 19 Авг 2017, 09:59

Здравейте д-р Савов,
Питането ми е следното - възможно ли е чувство за потъване да е свързано с дискова херния? нямам предвид само от краката ( все едно да ти се случи да стъпиш по-ниско), а цялостно все едно да те дърпа нещо надолу или пък само от главата да се усети, не мога точно да го обясня... също така едни като цветни къдрави линии пред очите, които се уголемяват и изчезват след време в периферията. Имам дискови хернии на кръста и врата, както и ошипяване. Един невролог ми казва абсурд тези симптоми не са свързани с дисковите хернии, друг ми казва възможно е да, тъй като дразни нерви и притиска съдове. Вие какво мислите, да търся ли друга причина ?
Veni82
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2017, 23:53

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта