Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 01 Сеп 2017, 10:47

boy316 написа:Здравейте

Имам една топка в корема - страх. Ходя на психиятри изписват ми оланзапин и неурисп - от тях спя по цял ден като парцал. Нямам никаква сила.

От скоро съм на психотерапевт и това, което с мен се случва казва, че е коморбидност/психози.
Преди ходих на Психиятър и ми изписа Ксанакс - и напрежението ми изчезна.

Това, което искам да попитам Вас е дали е хубаво да си направя консултация с невролог защото вече на никой не вярвам. Това напрежение в корема ме убива - по цял ден е. При пипане в корема понякога се и засилва.

Когато ме питат психиятрите им разказвам за определени стресови случки, с които ми поставят диагноза с коморбидност.


Също искам да ви кажа, че съм спрял всякакви лекарства и не мога да ставам сутрин - рано. Ако стана в 5 сутринта - някой да ме събуди и ми е лошо цял ден.

Спомням си като студент в МУ съм чел до 3 и съм ставал в 6-7 за университет а сега това е нещо невъзможно.

правено ми е ЕЕГ - и казват, че е чисто.
Не съм си правил консултация с невролог но много ще се радвам да отговорите на въпросите ми.


Здравейте !

Считам, че не е уместно да се спира внезапно медикаментозно лечение, особено във Вашия случай ! Уместно е да се обърнете към психиатрите, които познават състоянието Ви !
По правило, приема на ксанакс е за няколко седмици, а не за дълъг период.
Винаги е възможна и коморбидност !
Консултацията с невролог е уместна дотолкова доколкото да се изключи неврологично заболяване.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 01 Сеп 2017, 10:51

Veni82 написа:Здравейте д-р Савов,
Питането ми е следното - възможно ли е чувство за потъване да е свързано с дискова херния? нямам предвид само от краката ( все едно да ти се случи да стъпиш по-ниско), а цялостно все едно да те дърпа нещо надолу или пък само от главата да се усети, не мога точно да го обясня... също така едни като цветни къдрави линии пред очите, които се уголемяват и изчезват след време в периферията. Имам дискови хернии на кръста и врата, както и ошипяване. Един невролог ми казва абсурд тези симптоми не са свързани с дисковите хернии, друг ми казва възможно е да, тъй като дразни нерви и притиска съдове. Вие какво мислите, да търся ли друга причина ?



Здравейте

Да възможно е шийни дискови хернии и като цяло шийна патология да предизвика подобни симптоми. Разбива се, преди да бъдат обвинени те за това е уместно да се установи характера на световъртежа/потъването и евентуално други причини за наличието му !
Уместно е да се консултирате с невролог/отоневролог.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Пламен21 » 24 Сеп 2017, 12:24

Здравейте аз съм на 24 години и след контузия започнах да получавам следните симптоми .Стягане в главата около слепоочието след навеждане . клякане ,изкачване на стъпъла , двойно виждане виене на свят. при промяна на времето от топло към студено ми се проявяват същите симптоми немога да стоя много на студено . Като ям сладки неща или като пия алкохол имам същите болки в главата при физическо натоварване отново се появяват същите симптоми. Имам ЯМР на глава на шия със съдова програма . Оказа се че там нямам никакви изменения . Имам ЯМР на торакални прешлени там имам 3 дискови протузи които не засягат нервни коренчета или Миелон. Имам доплен на вертебрални и коронални артерии и на съдове в мозъка и слепоочията .Нямам изменения. Имам холтер и ехограф на Сърце Също няма изменения нямам Хипертония . Изследвал съм си Алдостерон Ренин .Всички кръвни изследвания и те са наред и урина и специалист УНГ ме е гледал нямам синозит или нещо друго което да засяга и да провокира тази болка . Имам и Ендокринолог ехограф на щитовидна жлеза и хормони и там нямам проблеми . Но болките не отминават . При описаните неща си седят . Диагностиката ми от Военна Болница е че имам Нервно Съдова Дистония . И затова получавам спазми на кръвонстните съдове и от там ми се получават тези симтпоми . Моля за помощ дали някой се е лекувал с нещо как се е лекувал и знам ,че времето за лечение не е от днес за утре но искам да питам колко време по не отнема.Моля за отговор от някой компетентен Лекар или човек който се е справил с това .Благодаря и Поздрави .
Пламен21
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Сеп 2017, 12:11

Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ivanivanov261 » 25 Сеп 2017, 18:03

Здравейте д-р Савов - в момента имам 4 мм аденом на хипофизата тип dark. Откриха ми го на 21.09.2017г., чрез ЯМР.
Преди 4 години ме блъснаха извън града, след което отключих юношеска психоза - F20.0.
1 седмица преди да започна антипсихотици ми е правен компютърен томограф на който всичко излезе нормално.
ЕЕГ-тата ми са винаги нормални.
Антипсихотиците не ги понасям добре - проявяват се много странични ефекти.
А по време на лечението на психозата ми сменяха препарати, на които на Инвега 6мг. пролактина ми преди 2 години достигна 965 и е бил в този диапазон с месеци. След това се върнах на абилифай 15 мг, на който винаги пролактина ми е нисък - около 25.
Скоро психиатрите пробваха да заменят Абилифай със Зелдокс - но на Зелдокса вдигнах пролактин 600 и се върнах на Абилифай.
От 1 месец и половина съм на Абилифай 15 мг. и днес пролактина ми е отново 25.
Както по-горе споменах миналата седмица на ЯМР ми окриха 4 мм аденом на хипофизата тип dark.
Заради това че в момента пролактина ми е нисък на Абилифай - ендокринолога смята да не започвам никакво лечение на аденома.
Единият въпрос ми е - наистина ли не трябва да пия нищо за аденома?
Другият ми въпрос е - възможно ли е аденома да е проява от Инвега, на която съм имал завишен пролактин, щом томографът правен преди лечението с антипсихотици не показва аденом?
Уточнявам също че и томографа ми е правен 6 месеца след катастрофата.
ivanivanov261
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Сеп 2017, 17:48

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот CVetelina_G » 25 Окт 2017, 15:39

Здравейте...
Имам болка при натиск в ляво но към средата на корема. Около два пръста под пъпа, но в ляво. Над яйчника е и болката няма нищо общо с тази на яйчник....
В началото на февруари започна внезапно, постоянна почти през целия ден. Беше така около две седмици. После се превърна в спазъм. Секундна болка която отпуска веднага. Понякога като пулсираща. Понякога като срязване. Или като колика. Но винаги краткотрайно Беше в ляво най-често, рядко и в дясно. Понякога се местеше към кръста. 3 пъти пълни изследвания - стерилна урина + ДКК. 2 независими ехографа на коремни органи, 2 различни онко-гинеколога, гастроентеролог, уролог и хирург. Гинеколозите са категорични че проблема не е от там. В изследванията никакви изменения. Уролога също каза че не е от там. Гастроенторолога каза че не го тревожи нищо, което да го накара да ми правят по нататъшни изследвания особено пък колоноскопия. Той каза диагноза раздразнено дебело черво. Хирурга каза че не е херния и че според него е някакъв вид колит. На двете ехографии казаха същото - спастичен колит.
Появи се действително след един продължителен период на доста силен стрес за мен..... Когато мислех че всичко е минало, се започна това. Продължи около 4 месеца като постепенно отшумяваше. Появяваше се основно когато съм в цикъл и всичко ме боли, усещах и това.
Промяна в изхожданията нямам. Няма кръв, няма слуз, няма диария. Имах запек но се наплаших, че може да е от това и промених малко режима си на хранене и сега ходя почти всеки или през ден до тоалетна. Три месеца нямах никаква болка. както се появи, така и изчезна. От една седмица получих внезапна режеща болка в лявата част на ребрата, на нивото на гърдата. Не я усещам вътрешна. Отново същия интензитет - краткотрайна, режеща или пулсираща или като спазъм, секундна. Започна да ме боли и ръката леко, врата също в ляво, надолу крака и коляното малко. И от ляво на кръста. Появи се и това като присвиване отново в корема. но рядко. За една седмица съм го усетила най-много за 1 минута общо......също и от лявата страна на кръста. Общо взето абссолютно цялото ми ляво ! От горе до долу. Преди това имах и стрелкаща болка към ухото и главата. На 32 години съм. Със сколиоза съм от малка и миналата зима лежах в болница защото получих ужасна болка в лявата част на врата, ръка и крак. Правиха ми скенер на целия гръбнак, откриха дискови протрузии, множество изменения на гръбначния стълб в шийния отдел и областта на кръста.притискане на нервни окончания. След рехабилитация се оправих. до тази зима.
Единствено гинеколога предположи че става дума за болка от неврологичен характер, тъй като имам проблеми и с кръста и както той описа, всичко е опасано с нерви и нервните импулси се предават....Бях при личния лекар за да му кажа че отново започна всичко и той ме натисна в областта на ...от кръста надолу към седалището но в ляво и буквално изтръпнах от болка. Като седя няма нищо, нито като спя или се движа но на допир е ужасно болезнено и той е категоричен че стрелкащата болка в корема е именно от нерва. Все пак ми даде талон за невролог. Тя ме препрати на физиотерапия отново, каза че е почти сигурна че е от нерва, но колоноскопия нямало да ми навреди......Което беше шок за мен. Аз съм хипохондрик и се ужасих.
Страхувам се да нямам рак на дебелото черво :-(
Гастроентеролога каза че при наличието на само един симптом и то неспецифичен и особено затихващ, няма никакви показания за такава манипулация. хирурга който ме гледа каза че е на същото мнение.
бях се успокоила като 4 месеца нямах болка. направо го бях забравила. Сега отново ме присвива от ляво на кръста и корема и от ляво на ребрата в горната част, както и отзад плешката ,имам чувството че едновременно. Кажете ми всичко това как ви се струва ? Мислите ли, че може да съм болна от нещо страшно и за толкова време да не се появи никакъв друг симптом а на против, дори да изчезне всичко.....
Моля Ви за мнения.....и съвети.....Просто се чувствам като в задънена улица.
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот lek86 » 30 Окт 2017, 13:20

Здравейте,
Проблемът ми се изразява в това, че в мускулите(най-вече бедрените) чувствам болка наподобяваща мускулна треска дори след дълга почивка без никакви натоварвания. Клекна ли 4-5 пъти краката ми се вдървяват, болят и не позволяват да продължа. Мускулите на бедрата са ми все едни твърди и се схващат лесно. Често ги чувствам отпаднали. А когато наистина имам мускулна треска, тя продължава доста време. Какви според вас са възможните причини за това?
Благодаря предварително!
lek86
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Окт 2017, 13:13

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:13

Пламен21 написа:Здравейте аз съм на 24 години и след контузия започнах да получавам следните симптоми .Стягане в главата около слепоочието след навеждане . клякане ,изкачване на стъпъла , двойно виждане виене на свят. при промяна на времето от топло към студено ми се проявяват същите симптоми немога да стоя много на студено . Като ям сладки неща или като пия алкохол имам същите болки в главата при физическо натоварване отново се появяват същите симптоми. Имам ЯМР на глава на шия със съдова програма . Оказа се че там нямам никакви изменения . Имам ЯМР на торакални прешлени там имам 3 дискови протузи които не засягат нервни коренчета или Миелон. Имам доплен на вертебрални и коронални артерии и на съдове в мозъка и слепоочията .Нямам изменения. Имам холтер и ехограф на Сърце Също няма изменения нямам Хипертония . Изследвал съм си Алдостерон Ренин .Всички кръвни изследвания и те са наред и урина и специалист УНГ ме е гледал нямам синозит или нещо друго което да засяга и да провокира тази болка . Имам и Ендокринолог ехограф на щитовидна жлеза и хормони и там нямам проблеми . Но болките не отминават . При описаните неща си седят . Диагностиката ми от Военна Болница е че имам Нервно Съдова Дистония . И затова получавам спазми на кръвонстните съдове и от там ми се получават тези симтпоми . Моля за помощ дали някой се е лекувал с нещо как се е лекувал и знам ,че времето за лечение не е от днес за утре но искам да питам колко време по не отнема.Моля за отговор от някой компетентен Лекар или човек който се е справил с това .Благодаря и Поздрави .


Здравейте ,

Състоянието е може да се лекува съвместно от невролог и психиатър. Вероятно колегите от Военна болница са Ви предписали лечение. Понякога е необходимо лечението да продължи месеци или години!

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:17

ivanivanov261 написа:Здравейте д-р Савов - в момента имам 4 мм аденом на хипофизата тип dark. Откриха ми го на 21.09.2017г., чрез ЯМР.
Преди 4 години ме блъснаха извън града, след което отключих юношеска психоза - F20.0.
1 седмица преди да започна антипсихотици ми е правен компютърен томограф на който всичко излезе нормално.
ЕЕГ-тата ми са винаги нормални.
Антипсихотиците не ги понасям добре - проявяват се много странични ефекти.
А по време на лечението на психозата ми сменяха препарати, на които на Инвега 6мг. пролактина ми преди 2 години достигна 965 и е бил в този диапазон с месеци. След това се върнах на абилифай 15 мг, на който винаги пролактина ми е нисък - около 25.
Скоро психиатрите пробваха да заменят Абилифай със Зелдокс - но на Зелдокса вдигнах пролактин 600 и се върнах на Абилифай.
От 1 месец и половина съм на Абилифай 15 мг. и днес пролактина ми е отново 25.
Както по-горе споменах миналата седмица на ЯМР ми окриха 4 мм аденом на хипофизата тип dark.
Заради това че в момента пролактина ми е нисък на Абилифай - ендокринолога смята да не започвам никакво лечение на аденома.
Единият въпрос ми е - наистина ли не трябва да пия нищо за аденома?
Другият ми въпрос е - възможно ли е аденома да е проява от Инвега, на която съм имал завишен пролактин, щом томографът правен преди лечението с антипсихотици не показва аденом?
Уточнявам също че и томографа ми е правен 6 месеца след катастрофата.


Здрвейте,

Съветвам Ви да се консултирате и с неврохирург за мнение по отношение на оперативна интервенция. Необходимо е лечение на психозата, с подходящи невролептици за вашето състояние хиперпролактинемия. Това се осъществява съвместно от ендокринолог и психиатър.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:22

CVetelina_G написа:Здравейте...
Имам болка при натиск в ляво но към средата на корема. Около два пръста под пъпа, но в ляво. Над яйчника е и болката няма нищо общо с тази на яйчник....
В началото на февруари започна внезапно, постоянна почти през целия ден. Беше така около две седмици. После се превърна в спазъм. Секундна болка която отпуска веднага. Понякога като пулсираща. Понякога като срязване. Или като колика. Но винаги краткотрайно Беше в ляво най-често, рядко и в дясно. Понякога се местеше към кръста. 3 пъти пълни изследвания - стерилна урина + ДКК. 2 независими ехографа на коремни органи, 2 различни онко-гинеколога, гастроентеролог, уролог и хирург. Гинеколозите са категорични че проблема не е от там. В изследванията никакви изменения. Уролога също каза че не е от там. Гастроенторолога каза че не го тревожи нищо, което да го накара да ми правят по нататъшни изследвания особено пък колоноскопия. Той каза диагноза раздразнено дебело черво. Хирурга каза че не е херния и че според него е някакъв вид колит. На двете ехографии казаха същото - спастичен колит.
Появи се действително след един продължителен период на доста силен стрес за мен..... Когато мислех че всичко е минало, се започна това. Продължи около 4 месеца като постепенно отшумяваше. Появяваше се основно когато съм в цикъл и всичко ме боли, усещах и това.
Промяна в изхожданията нямам. Няма кръв, няма слуз, няма диария. Имах запек но се наплаших, че може да е от това и промених малко режима си на хранене и сега ходя почти всеки или през ден до тоалетна. Три месеца нямах никаква болка. както се появи, така и изчезна. От една седмица получих внезапна режеща болка в лявата част на ребрата, на нивото на гърдата. Не я усещам вътрешна. Отново същия интензитет - краткотрайна, режеща или пулсираща или като спазъм, секундна. Започна да ме боли и ръката леко, врата също в ляво, надолу крака и коляното малко. И от ляво на кръста. Появи се и това като присвиване отново в корема. но рядко. За една седмица съм го усетила най-много за 1 минута общо......също и от лявата страна на кръста. Общо взето абссолютно цялото ми ляво ! От горе до долу. Преди това имах и стрелкаща болка към ухото и главата. На 32 години съм. Със сколиоза съм от малка и миналата зима лежах в болница защото получих ужасна болка в лявата част на врата, ръка и крак. Правиха ми скенер на целия гръбнак, откриха дискови протрузии, множество изменения на гръбначния стълб в шийния отдел и областта на кръста.притискане на нервни окончания. След рехабилитация се оправих. до тази зима.
Единствено гинеколога предположи че става дума за болка от неврологичен характер, тъй като имам проблеми и с кръста и както той описа, всичко е опасано с нерви и нервните импулси се предават....Бях при личния лекар за да му кажа че отново започна всичко и той ме натисна в областта на ...от кръста надолу към седалището но в ляво и буквално изтръпнах от болка. Като седя няма нищо, нито като спя или се движа но на допир е ужасно болезнено и той е категоричен че стрелкащата болка в корема е именно от нерва. Все пак ми даде талон за невролог. Тя ме препрати на физиотерапия отново, каза че е почти сигурна че е от нерва, но колоноскопия нямало да ми навреди......Което беше шок за мен. Аз съм хипохондрик и се ужасих.
Страхувам се да нямам рак на дебелото черво :-(
Гастроентеролога каза че при наличието на само един симптом и то неспецифичен и особено затихващ, няма никакви показания за такава манипулация. хирурга който ме гледа каза че е на същото мнение.
бях се успокоила като 4 месеца нямах болка. направо го бях забравила. Сега отново ме присвива от ляво на кръста и корема и от ляво на ребрата в горната част, както и отзад плешката ,имам чувството че едновременно. Кажете ми всичко това как ви се струва ? Мислите ли, че може да съм болна от нещо страшно и за толкова време да не се появи никакъв друг симптом а на против, дори да изчезне всичко.....
Моля Ви за мнения.....и съвети.....Просто се чувствам като в задънена улица.


Здравейте !

С оглед сколиозата е напълно възможно да има и радикулерен (коренчев) характер на болката. За това Вашия невролог би предписал подходящо лечение.
Вземете и второ мнение от гастроентеролог и ако отново е негативно, за Вашите страхове се обърнете за помощ от психиатър.

успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:24

lek86 написа:Здравейте,
Проблемът ми се изразява в това, че в мускулите(най-вече бедрените) чувствам болка наподобяваща мускулна треска дори след дълга почивка без никакви натоварвания. Клекна ли 4-5 пъти краката ми се вдървяват, болят и не позволяват да продължа. Мускулите на бедрата са ми все едни твърди и се схващат лесно. Често ги чувствам отпаднали. А когато наистина имам мускулна треска, тя продължава доста време. Какви според вас са възможните причини за това?
Благодаря предварително!


Здравейте,

Възможните причини може да са много, като значение има Вашата възраст, общо състояние, придружаващи заболявания. Съветвам Ви ако оплакванията продължат повече от 2 седмици да се обърнете за преглед от личен лекар и невролог.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта