Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот lek86 » 31 Окт 2017, 01:17

Dr Ilian Savov написа:
lek86 написа:Здравейте,
Проблемът ми се изразява в това, че в мускулите(най-вече бедрените) чувствам болка наподобяваща мускулна треска дори след дълга почивка без никакви натоварвания. Клекна ли 4-5 пъти краката ми се вдървяват, болят и не позволяват да продължа. Мускулите на бедрата са ми все едни твърди и се схващат лесно. Често ги чувствам отпаднали. А когато наистина имам мускулна треска, тя продължава доста време. Какви според вас са възможните причини за това?
Благодаря предварително!


Здравейте,

Възможните причини може да са много, като значение има Вашата възраст, общо състояние, придружаващи заболявания. Съветвам Ви ако оплакванията продължат повече от 2 седмици да се обърнете за преглед от личен лекар и невролог.

Успех,
Д-р Савов

Благодаря за отговора д-р Савов! На 31год. съм, а това го имам повече от 2г. Имам проблеми със стомаха и червата, ПР от 6г. и болен гръб(мисля че е ошипяване) от много отдавна. Дали не е от антидепресантите, които пих? Други проблеми, които имам са: безсъние, често главоболие, понякога аритмии и лесно уморяване със слабост в слънчевия сплит, липса на концентрация и забравяне. Имам и непоносимост към глутен и кафе. Най-много се страхувам да не е МС. Каква според Вас е най-вероятната причина?
lek86
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Окт 2017, 13:13

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот lek86 » 31 Окт 2017, 01:38

Благодаря за отговора д-р Савов! На 31год. съм, а това го имам повече от 2г. Имам проблеми със стомаха и червата, ПР от 6г. и болен гръб(мисля че е ошипяване) от много отдавна. Дали не е от новите антидепресанта(Ланвексин), който пия от също 2г? От тогава съм и много отпаднал, сънен и с пълна липса на енергия(като раковоболен).Спрях антидепресанта, но нямам подобрение. Други проблеми, които имам са: безсъние, често главоболие, понякога аритмии и лесно уморяване със слабост в слънчевия сплит, липса на концентрация и забравяне. Имам и непоносимост към глутен и кафе. Правил съм си изследвания. Захарта примерно ми е в норма. Б12 е малко надолу, но все пак в нормата, чернодробни ензими и тестостерон също така. Най-много се страхувам да не е МС. Каква според Вас е най-вероятната причина?
(РЕДАКТИРАНО)
lek86
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Окт 2017, 13:13

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Ное 2017, 11:02

lek86 написа:
Dr Ilian Savov написа:
lek86 написа:Здравейте,
Проблемът ми се изразява в това, че в мускулите(най-вече бедрените) чувствам болка наподобяваща мускулна треска дори след дълга почивка без никакви натоварвания. Клекна ли 4-5 пъти краката ми се вдървяват, болят и не позволяват да продължа. Мускулите на бедрата са ми все едни твърди и се схващат лесно. Често ги чувствам отпаднали. А когато наистина имам мускулна треска, тя продължава доста време. Какви според вас са възможните причини за това?
Благодаря предварително!


Здравейте,

Възможните причини може да са много, като значение има Вашата възраст, общо състояние, придружаващи заболявания. Съветвам Ви ако оплакванията продължат повече от 2 седмици да се обърнете за преглед от личен лекар и невролог.

Успех,
Д-р Савов

Благодаря за отговора д-р Савов! На 31год. съм, а това го имам повече от 2г. Имам проблеми със стомаха и червата, ПР от 6г. и болен гръб(мисля че е ошипяване) от много отдавна. Дали не е от антидепресантите, които пих? Други проблеми, които имам са: безсъние, често главоболие, понякога аритмии и лесно уморяване със слабост в слънчевия сплит, липса на концентрация и забравяне. Имам и непоносимост към глутен и кафе. Най-много се страхувам да не е МС. Каква според Вас е най-вероятната причина?


Здравейте,

Поставянето на диагноза е комбинация от оплакванията на пациента (история, анамнеза), заключение от реално извършен преглед и резултати от проведените изследвания при едно и също лице.

В този ред на мисли, сами разбирате, че за професионално мнение е необходимо изпълнението на всички тези три условия.

Чисто спекулативно не е невъзможно да се касае и за функционално разстройство при Вас !

Обърнете се към проследяващите колеги !

Успех,
Д-р Савов
Последна промяна Dr Ilian Savov на 03 Ное 2017, 11:04, променена общо 1 път
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Ное 2017, 11:03

lek86 написа:Благодаря за отговора д-р Савов! На 31год. съм, а това го имам повече от 2г. Имам проблеми със стомаха и червата, ПР от 6г. и болен гръб(мисля че е ошипяване) от много отдавна. Дали не е от новите антидепресанта(Ланвексин), който пия от също 2г? От тогава съм и много отпаднал, сънен и с пълна липса на енергия(като раковоболен).Спрях антидепресанта, но нямам подобрение. Други проблеми, които имам са: безсъние, често главоболие, понякога аритмии и лесно уморяване със слабост в слънчевия сплит, липса на концентрация и забравяне. Имам и непоносимост към глутен и кафе. Правил съм си изследвания. Захарта примерно ми е в норма. Б12 е малко надолу, но все пак в нормата, чернодробни ензими и тестостерон също така. Най-много се страхувам да не е МС. Каква според Вас е най-вероятната причина?
(РЕДАКТИРАНО)


Здравейте,

Поставянето на диагноза е комбинация от оплакванията на пациента (история, анамнеза), заключение от реално извършен преглед и резултати от проведените изследвания при едно и също лице.

В този ред на мисли, сами разбирате, че за професионално мнение е необходимо изпълнението на всички тези три условия.

Чисто спекулативно не е невъзможно да се касае и за функционално разстройство при Вас !

Обърнете се към проследяващите колеги !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот leonlai » 22 Ное 2017, 17:08

Здравейте, във връзка с мигрена ми предписаха препарата мемантин. Но още не съм започнал да го пия, поради следните притеснения:
На диета съм и се притеснявам да не ми попречи в отслабването.
Всъщност в интернет пише ,че само 3% от приемащите го наддават на тегло и това не ме притеснява толкова а и аз си следя калориите постоянно. Това което ме притеснява, е че не знам влиянието му върху метаболизма и да не би евентуално да изпадна в плато и да спра да свалям килограми заради лекарството и най-вече ме притеснява тази статия: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25725171
и конкретно следното изречение "Лечението значително намалява загубата на телесно тегло и удължава живота на SCA1 KI мишки."
Но от друга страна в други статии пише че мемантинът намалява безразборното хранене и пристрастяването към храната :https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18433015
и че може да редуцира теглото натрупано след приема на антипсихотици: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27048954 , а аз напълнях именно след приема на антипсихотик (оланзапин)

Да обобщя, не ме притеснява толкова наддаването, защото и сега приемам сертралин и не наддававам от него - притеснява ме да не ми пречи в губенето/свалянето!

Така че какво да правя?
leonlai
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2017, 18:09

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Ное 2017, 12:05

leonlai написа:Здравейте, във връзка с мигрена ми предписаха препарата мемантин. Но още не съм започнал да го пия, поради следните притеснения:
На диета съм и се притеснявам да не ми попречи в отслабването.
Всъщност в интернет пише ,че само 3% от приемащите го наддават на тегло и това не ме притеснява толкова а и аз си следя калориите постоянно. Това което ме притеснява, е че не знам влиянието му върху метаболизма и да не би евентуално да изпадна в плато и да спра да свалям килограми заради лекарството и най-вече ме притеснява тази статия: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25725171
и конкретно следното изречение "Лечението значително намалява загубата на телесно тегло и удължава живота на SCA1 KI мишки."
Но от друга страна в други статии пише че мемантинът намалява безразборното хранене и пристрастяването към храната :https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18433015
и че може да редуцира теглото натрупано след приема на антипсихотици: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27048954 , а аз напълнях именно след приема на антипсихотик (оланзапин)

Да обобщя, не ме притеснява толкова наддаването, защото и сега приемам сертралин и не наддававам от него - притеснява ме да не ми пречи в губенето/свалянето!

Така че какво да правя?



Здравейте !

Медикаментът мемантин НЕ Е лекарство за лечение на мигрена !!! Използва се за лечение на деменция ! Обърнете се към колегата, предписал Ви го !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот leonlai » 30 Ное 2017, 21:27

Мемантин има много оф-лейбъл приложения - мигрена, шизофрения, ОКР, депресия, тревожни разстройства.
Знаете ли нещо по въпроса са действието му върху метаболизма?
leonlai
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2017, 18:09

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот milenagastaris » 03 Фев 2018, 20:24

Здравейте,Д-Р Савов,от два месеца и половина имам проблем в областа на шията.Отначало започна да ме боли гърлото,и се започна едно ходене по доктори,УНГ,ендокринолог,снимка на цялата целюст,пълна кръвна картина,бели кръвни телца,изследвах слюнчените жлези,накрая се наложи да направя и ядрено магнитен резонанс.Всичко е в норма,няма никакъв проблем,а мен продължва да ме боли гърлото и започна да се разпостранява болката по целият врат,най-вече в дясната част на лицето.Не зная ккаво да правя и къде да отида за помощ.Понякога болката слиза и по дясната ръка.Никакви аналгетици не ми помагат.Отидох и при ваш колега,който ми изписа Трилептал,който честно казано че се реших да пия заради страничните действия.
milenagastaris
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2018, 20:10

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Ameliq » 17 Фев 2018, 20:18

Здравейте, на 27 години съм. Искам да ви попитам снощи като си бях легнала, завъртях се на другата страна и получих световъртеж. Сутринта пак като се събудих при завъртане на страни имах световъртеж. Като съм в изправено положение е леко замайване почти не се усеща. Ходих при личния лекар изписа ми милгама, магнерот и вестибо. За сега имам все още леко замайване? Може ли да ми помогнете? Възможно ли е да е от стрес? Напоследък имах доста проблеми и нерви? Благодаря ви!
Ameliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2018, 15:26

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:01

leonlai написа:Мемантин има много оф-лейбъл приложения - мигрена, шизофрения, ОКР, депресия, тревожни разстройства.
Знаете ли нещо по въпроса са действието му върху метаболизма?


Здравейте !

Правилата на добра медицинска практика определят предписването на медикамент само и единствено по лекарствена характеристика !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта