Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:04

milenagastaris написа:Здравейте,Д-Р Савов,от два месеца и половина имам проблем в областа на шията.Отначало започна да ме боли гърлото,и се започна едно ходене по доктори,УНГ,ендокринолог,снимка на цялата целюст,пълна кръвна картина,бели кръвни телца,изследвах слюнчените жлези,накрая се наложи да направя и ядрено магнитен резонанс.Всичко е в норма,няма никакъв проблем,а мен продължва да ме боли гърлото и започна да се разпостранява болката по целият врат,най-вече в дясната част на лицето.Не зная ккаво да правя и къде да отида за помощ.Понякога болката слиза и по дясната ръка.Никакви аналгетици не ми помагат.Отидох и при ваш колега,който ми изписа Трилептал,който честно казано че се реших да пия заради страничните действия.


Здравейте,

правилното лечение е несъмнено предпоставка за резултат, но трябва да бъде предхождано от правилно поставена диагноза !
Съветвам Ви, да вземете второ мнение от невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:06

Ameliq написа:Здравейте, на 27 години съм. Искам да ви попитам снощи като си бях легнала, завъртях се на другата страна и получих световъртеж. Сутринта пак като се събудих при завъртане на страни имах световъртеж. Като съм в изправено положение е леко замайване почти не се усеща. Ходих при личния лекар изписа ми милгама, магнерот и вестибо. За сега имам все още леко замайване? Може ли да ми помогнете? Възможно ли е да е от стрес? Напоследък имах доста проблеми и нерви? Благодаря ви!


Здравейте,

Уместно е уточняване на състоянието Ви след преглед при невролог ! Ако оплакванията продължат, потърсете невролог за извършване на консултативен преглед и уточняване на диагнозата !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот milenagastaris » 20 Фев 2018, 21:30

Благодаря ви.Поставиха ми диагноза,Глософарингиална невралгия.
milenagastaris
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2018, 20:10

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Ани .И » 27 Фев 2018, 17:31

Доктор Савов след работа при зъболекар,ми започнаха болки парещи по лицето,немога да си измия зъбите,и да се храня.Казаха ми невралгия на тройчен нерв.Въпроса ми към вас е защо се е получило това.Преди това не съм имала проблем.От 6,7месеца съм така.Само от противовъзпалителни минава и след това пак започва.Какво е станоло при работата на зъболекаря.
Ани .И
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:33

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Мар 2018, 18:44

Ани .И написа:Доктор Савов след работа при зъболекар,ми започнаха болки парещи по лицето,немога да си измия зъбите,и да се храня.Казаха ми невралгия на тройчен нерв.Въпроса ми към вас е защо се е получило това.Преди това не съм имала проблем.От 6,7месеца съм така.Само от противовъзпалителни минава и след това пак започва.Какво е станоло при работата на зъболекаря.


Здравейте,

Заболяването тригеминална невралгия бива идиопатична (без конкретна причина) и симптоматична. Една от прчините може да бъде дентална интервенция. Отговорът на въпроса Ви е защото съществува такова заболяване и за жалост Вие сте от този процент хора засегнати от него.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Мар 2018, 18:45

milenagastaris написа:Благодаря ви.Поставиха ми диагноза,Глософарингиална невралгия.


Успех в лечението !

Поздрави,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Tаня » 06 Апр 2018, 17:01

Здравейте, аз съм на 20 г., преди една година ми откриха заболяването Спина Бифида лека форма. Имам нередовен цикъл , понякога три месеца , понякога четири ми закъснява. Ходила съм при много генеколози и не откриват причината . Искам да попитам дали има вероятност нередовният цикъл да е свързан със Спина Бифида ?
Tаня
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2018, 16:25

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот thzveta » 12 Апр 2018, 17:22

Здравейте,
Имам шийна остеохондроза и от 2005г. съм със световъртеж, загуба на равновесие и олюляване.
Сега съм на анафранил, флуанксол и бетасерк. Но тъй като напълнявам от анафранила искам да го заменя със серопрам, който също съм пила през годините.
Въпроса ми е може ли да комбинирам серопрам с флуанксол и бетасерк!
Благодаря много
thzveta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2018, 17:14

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Atina_ » 14 Апр 2018, 21:21

Здравейте, д-р Славов. Един приятел в Англия от 10 години се оплаква от силни болки в цялата лява половина на тялото. Првени му са различни изследвания като рентгенови снимки и дори ядрено-магнитен резонанс, но причината и първоизточникът не могат да бъдат установени. В епикризата пише, че не се наблюдава изменение на гръбначните дискове, нито загуба на веществото между тях, нито някакво нарушение на прешлените. Никога през годините не е засичано и някакво възпаление. (Аз лично се замислих за радикулит в първия момент, защото аз самата го имам и като ме заболи кръстът, болката започва да се разпространява надолу по краката, чак до глезените, и целите изтръпват. Но лекарите в Англия не са засекли дори нещо подобно).
Няма събитие преди 10 години, с което да се свърже началото на болките. Като малък (на 8-10 години) е падал от стълба, но сега в на около 35, а болките са започнали на 25. Определено не си ги „внушава” и не са на психическа основа, тъй като по цели нощи не може да спи от тях и дори там кара кола автоматик, защото левият му крак е като вцепенен и много болезнен.
Правени са му само някакви инжекции, бз никакъв ефект. Върпосът ми е как трябва да се процедира и каква може да е причината? Ако дойде в БГ, има ли шанс резултатите да са различни и да се открие проблемът?
Благодаря предварително за отделеното време.
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот extremum » 16 Апр 2018, 15:20

Здравейте, искам да попитам от какво е възможно да получавам обрив след изпотяване / леко навлажняване на кожата по цялото тяло. Случва се дори и когато изляза от банята да имам червени петна като от ухапване от много комари,само че не толкова подуто и обширно както е от комар ухапването,а някак по-розово-червеникаво ,което изчезва след 15-20 минути. Имам тоя проблем от може би 7-8 години и който и да съм питал, ми е казвал,че няма лек за това и че самата ми пот е такава. Но е доста кофти лятно време като мръдна до магазина например и като ми се навлажни/запоти леко кожата и веднага да избиват тея гадни петънца. Имам и по-силна емоционалност и се изпотявам често когато съм в некомфортна ситуация,особено изразено по вечно студените ми и потни ръце.Може температурата в стаята да е 10 градуса ,а ръцете ми пак да са потни.Проблемът започна още от пубертета с това изпотяване и си мислех,че ще отшуми,но явно няма.. Вероятно има връзка между двете и затова се обърнах към тоя форум.
extremum
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2016, 22:32

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта