Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Юни 2018, 15:12

vipman написа:Здравейте,

В края на март месец преживях огромен стрес. И ето какво се получи. Не успях да спя цели 72 часа, а в самия им край започнах да потрепервам леко с цялото тяло. След това поспах няколко часа, а след това не успях да спя 48 часа. След това малко се пооправих, започнах да спя 4-5 часа. Беше ужасно. Направо не се търпеше. Понеже бях в града и като ходих до магазините направо шях да припадна от изтощение. Все пак бях запознах че ако човек не се наспива добре може да бъде изтошен на другия ден.Наложи се да се преместя на село, а безсънието продължаваше. По едно време започнах да поръчвам хранителни добавки за добър сън, но нямаха голям ефект. Ето какво изредих - Допелхерц Спокоен сън, Мелатонин Адифарм, Меладорм, Валериана, Витамикс Сън, Допелхерц Коензим Q10. Но нямаха ефеккт, а и аз нямах енергия в себе си. Чувстах се ужасно изтощен все едно съм бил на денонощен физически труд в някоя камеломна. Просто беше непоносимо. Ставаш от леглото, работиш малко и после пак трябва да легнеш на леглото. Беше истински кошмар. Чак тогава осънах че съня възстановява човек за другия ден, а при мен той беше много кратък - 4-5 часа. Осъзнах че имам хроничка инсомния и че имам нужда от специалист. Безсънието продължаваше - трудно заспиване, незадоволителен сън и отвреме навреме главоболие. В четвъртък отидох на специалист невролог - оказа се супер пич и ми изписа лекарства. - Неолексан и Невростаб. Дори ми взеха кръвна проба за анализ.
За неолексан пише че е най-добрата алтернатива на антидепресантите.Съдържа само едно -5-хидрокситриптофан (5-HTP) или Серотонин. Съдържал се много в шоколада.
http://neopharm.bg/neolexan
Има още един подобен продукт - Неодорм.
http://neopharm.bg/neodorm-mr
А Невростаб е изцяло хранителна добавка от Валериана, глог и пасифлора.

Никога не съм знаел че ще ме хване хроничното безсъние и такива последици ще има за мен. Накратно - хронична умора, намалена работоспособност, раздразнителност, главоболие и т.н.
Дните дето отминаха съм спал около 3-4 часа, но някак си пак не ми се достатъчни.
Много ме е яд че пробвах да се самолекувам с някакви хранителни добавки, а не знаех че трябва да посетя невролог. Но и проблема беше как да го посетя след като няма много енергия в мен. Един такъв отпаднал и уморен бях.След добър сън човек се чувства свеж и отпочинал, а аз бях като торба с тежки камъни.

Много моля да ми помогнете. Съвети. Искам в скоро време да започна нова работа, а това безсъние ми пречи.


Здравейте,

Приемайте медикаментите около месец и ако все още се чувствате умора, се обърнете към колегата, предписал Ви ги.
Уместно е да се спазват някои правила преди сън - да не се гледа ТВ в леглото в което ще спите, избягайте емоционални моменти преди сън - филми, тв предавания. Не приемайте кафе и кофеин-съдържащи напитки след 18 ч. В леглото в което спите, го ползвайте непосредствено преди сън ! Избягвайте преди да си легнете използването на смартфон, таблет, РС и пр.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот вал66 » 03 Юли 2018, 16:35

Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардокет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне и ще може ли или само ще и сменим хапчетата, които едвам ще изпие, без ядене...Благодаря.
вал66
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Юли 2018, 00:14

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот вал66 » 06 Юли 2018, 22:35

Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардикет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне? Благодаря.
вал66
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Юли 2018, 00:14

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот вал66 » 06 Юли 2018, 22:47

вал66 написа:Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардокет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне и ще може ли или само ще и сменим хапчетата, които едвам ще изпие, без ядене...Благодаря.
вал66
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Юли 2018, 00:14

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот NINANI » 30 Юли 2018, 19:34

Здравейте,разчитането на снимката от рентгенов лаборант малко ме притесни,снимката е правена по повод болки във врата ,за да се потвърди на кой прешлен се получило ошипяването/снимката е назачена от ДЖИПИ/,има разчитане ,че има малка спондилолистеза на ниво C4-C5 .ЛИЧНИЯТ МИ ДОКТОР не е гледал снимката ,а само разчитането.Наистина ли има подобно отклонение и трябва ли да потърся специалист?
Прикачени файлове
Untitled.png
Untitled.png (436.17 KiB) Прегледано 373 пъти
NINANI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2018, 19:07

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Авг 2018, 13:13

вал66 написа:Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардокет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне и ще може ли или само ще и сменим хапчетата, които едвам ще изпие, без ядене...Благодаря.


Здравейте,

Съветвам Ви да се консултирате с психиатър за уточняване дали се касае за тежка депресия или друго прихично разстройство ! Липсата на апетит и повръщането може да са и психогенни, но е необходимо да бъдат изключени соматични заболявания !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Авг 2018, 13:13

вал66 написа:Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардикет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне? Благодаря.


Здравейте,

Съветвам Ви да се консултирате с психиатър за уточняване дали се касае за тежка депресия или друго прихично разстройство ! Липсата на апетит и повръщането може да са и психогенни, но е необходимо да бъдат изключени соматични заболявания !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Авг 2018, 13:14

вал66 написа:
вал66 написа:Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардокет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне и ще може ли или само ще и сменим хапчетата, които едвам ще изпие, без ядене...Благодаря.



Здравейте,

Съветвам Ви да се консултирате с психиатър за уточняване дали се касае за тежка депресия или друго прихично разстройство ! Липсата на апетит и повръщането може да са и психогенни, но е необходимо да бъдат изключени соматични заболявания !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Авг 2018, 13:19

NINANI написа:Здравейте,разчитането на снимката от рентгенов лаборант малко ме притесни,снимката е правена по повод болки във врата ,за да се потвърди на кой прешлен се получило ошипяването/снимката е назачена от ДЖИПИ/,има разчитане ,че има малка спондилолистеза на ниво C4-C5 .ЛИЧНИЯТ МИ ДОКТОР не е гледал снимката ,а само разчитането.Наистина ли има подобно отклонение и трябва ли да потърся специалист?



Здравейте,

Разчитането на рентгенографии се извършва от лекар специалист по Образна диагностика. Рентгеновият лаборант извършва самата графия.
Като невролог, не мога да дам експертно становище. Това може да направи специалист по Образна диагностика (Рентгенология).
P.S. Съществува и псевдоспондилолистеза, която би била отдиференцирана от опитен лекар специалист по образна диагностика.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Здравейте отново и благодаря, че все пак след 1 месец ми отговорихте. Спрях Сероксат 10 мг и Нолпаза 40 мг и мам прояде два пьти на ден. Давам и коластра аквасорс и златен корен. На легло си е.

Мнениеот вал66 » 16 Авг 2018, 23:58

Dr Ilian Savov написа:
вал66 написа:
вал66 написа:Здравейте! Проблемът е следният. Майка ми-81-години загуби апетит в началото на март месец, но се хранеше по малко 2 пъти на ден. Изследванията април месец и преди 2 седмици са нормални. Кардиограмата супер(има стенокардия-кардокет 20 мг, бизогамма 5 мг). Хормоните в норма. При гастроентеролога ехографа показва липса на патологии. На 23 април я приеха в неврологично отделение със съмнение за инсулт. След направеният скенер диагнозата е атрофия на мозъка, свит мозък,(няма следи за инсулт ). Беше на Золофт, сменихме го с лекуващият невролог на Сероксат 10 мг. Пие против повръщане Нолпаза 40 мг. През месец май положението се влоши, юни насила я карам да яде и вече организмът не приема и връща и малкото храна. От 2 седмици не може да ходи дори с придружител и е на легло. Първият стрес, който получи беше преди една година, заради баща ми,докато му определиха Паркинсон, вторият като почина внезапно сестра ми на 12 април и съвсем загуби желание за живот. Иска само да спи, не иска да разговаря, получава халюцинации, говори за несъществуващи неща, че е правила...психо мимики с устата, Може ли така една депресия да унищожи човек. Кой доктор може да помогне и ще може ли или само ще и сменим хапчетата, които едвам ще изпие, без ядене...Благодаря.



Здравейте,

Съветвам Ви да се консултирате с психиатър за уточняване дали се касае за тежка депресия или друго прихично разстройство ! Липсата на апетит и повръщането може да са и психогенни, но е необходимо да бъдат изключени соматични заболявания !

Успех,
Д-р Савов
вал66
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Юли 2018, 00:14

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта