Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот nurcan.yusein » 18 Авг 2018, 22:41

Zdraveite maika mi ima strahova nevroza ponqkoga poluchava pripadaci predi edna sedmica i stana losho prez vecherta i pochna va povrushta posle i doide piana ot ustata i nosa kakva e prichinata vzima Diankcit
nurcan.yusein
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2018, 15:58

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Smaital » 02 Сеп 2018, 12:09

Здравейте, от около 10 месеца имам главоболие което се намира в теменната област, отгоре на главата. Странното е че го усещам с диаметър колкото яице. Тъпа болка, натискаща или стискаща увеличава се при вибрации, когато карам колата минавам през легнали полицай или дупки болката се увеличава много все едно някой ме е ударил с предмет на това място. Болката я чувствам постоянно но при вибрации се увеличава когато подскачам например. Но понякога се увеличава доста и дори когато си лежа. Тя се увеличава плавно все едно някои ме е хванал и ме стиска на това място или ми е сложил няколко тухли. Не се повлиява от никакви аналгетици, аспирин аулин и такива. Пил съм няколко пъти афламил, баклофен, лирика за невропатна болка, антидепресанти и всякакви витамини и добавки. Правил съм 2 ямр на който няма нищо, доплера вс е нсред. Рвнген на шия имам изгладена лордоза, но то кой ли я няма. Ходил съм на унг, на очен, всичко ми е наред, кардиолог също. Имам чуството че когато притискам на това място черепа болката се активира, чуствам я някак си около самия череп не вътрре в главата или мозъка. Малко преди да ми започне бях ходил на един строеж и там удряхме с чукове бетон, имаше силни вибрации, буквалбо цялото тяло ми се разтрисаше и малко след това започна мислех че е нормалното си главоболие нопосле рсзбрах че ми се активира при вибрации. Ходил съм където съм се сетил, ходил съм при 6,7 невролога никой неможе да ми помогне. Като незнаят какво ми е ми дават антидепресанти или безмислени добавки. Забравих да кажа че кръвната ми картина вс е наред и хормоните за щитовидна жлеза и те. Зная че болката е неспицифична, болезнена и повърхностна я чуствам. Ако някой може да помогне, или да направя някакви изследвания или да ме насочи към невролог ще съм много благодарен
Smaital
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2018, 11:52

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Йорданка.Йорданова » 09 Сеп 2018, 22:00

Dr Ilian Savov написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани със заболявания на периферната нервна система!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!
Здравейте!От 7/седем години получих обилно потене от кръста нагоре и особенно лицето и главата ми.Мога да го нарека леене във вода.Нощно време не се потя и легна ли в хоризонтално положение.Сутрин със ставане от леглото ме залива вода.Направя 5/пет крачки и отново се обливам във вода.Жена на 64 години съм.Искам да споделя с Вас,че от 35 години вечер заспивам с половинка лексотан и 5 мг.диазепам.Абсурдно е да ги спра.Правих опити но е жестоко и продължавам.Ходих преди 3 години при психиатър и ми предложи амитриптилин,който също добавям вечер по 2 таблетки към лексотана и диазепама.Възможно ли е от това мое пристрастяване да се отключи тази хиперхидроза и ако е така какво да правя?Моля за вашия отговор!


Повече за д-р Савов и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Йорданка.Йорданова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2018, 21:46

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Smaital » 15 Сеп 2018, 10:50

Някой може ли да ми помогне
Smaital
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2018, 11:52

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Poli7979 » 21 Сеп 2018, 20:44

Здравейте, доктор Савов! По повод на постоянно главоболие и световъртеж ,ми бе направен скенер на главата резултаът от него е (негативно сканиране,,без данни за изхемични, хеморагични и ту лезии: супа и инфратентронално симетрична вертикална система ,интактни жазални цистерни и ЗЧЯПС миловидна лигавична хипертрофия в макс.синуси) резултат от ЕЕГ (основен ритъм алфа с честота от 8 херца нискоапмлетурен регулярен.на фоновия запис се регистрира дифузно пръснати остри вълни повече централен рано,без без тенденции за
оформяне на огнище.Оо потиска ритъма.ХВ и ФС слабо променят трасето ,без огнище и пароксизмална активност) Ще ви помоля да коментирате и да ми дадете яснота по въпроса, предварително ви благодаря!
Poli7979
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Юни 2018, 14:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Окт 2018, 13:23

nurcan.yusein написа:Zdraveite maika mi ima strahova nevroza ponqkoga poluchava pripadaci predi edna sedmica i stana losho prez vecherta i pochna va povrushta posle i doide piana ot ustata i nosa kakva e prichinata vzima Diankcit


Здравейте,

Необходимо е правилно лечение от психиатър. Deanxit няма да помогне !

Поздрави,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Окт 2018, 13:26

Smaital написа:Здравейте, от около 10 месеца имам главоболие което се намира в теменната област, отгоре на главата. Странното е че го усещам с диаметър колкото яице. Тъпа болка, натискаща или стискаща увеличава се при вибрации, когато карам колата минавам през легнали полицай или дупки болката се увеличава много все едно някой ме е ударил с предмет на това място. Болката я чувствам постоянно но при вибрации се увеличава когато подскачам например. Но понякога се увеличава доста и дори когато си лежа. Тя се увеличава плавно все едно някои ме е хванал и ме стиска на това място или ми е сложил няколко тухли. Не се повлиява от никакви аналгетици, аспирин аулин и такива. Пил съм няколко пъти афламил, баклофен, лирика за невропатна болка, антидепресанти и всякакви витамини и добавки. Правил съм 2 ямр на който няма нищо, доплера вс е нсред. Рвнген на шия имам изгладена лордоза, но то кой ли я няма. Ходил съм на унг, на очен, всичко ми е наред, кардиолог също. Имам чуството че когато притискам на това място черепа болката се активира, чуствам я някак си около самия череп не вътрре в главата или мозъка. Малко преди да ми започне бях ходил на един строеж и там удряхме с чукове бетон, имаше силни вибрации, буквалбо цялото тяло ми се разтрисаше и малко след това започна мислех че е нормалното си главоболие нопосле рсзбрах че ми се активира при вибрации. Ходил съм където съм се сетил, ходил съм при 6,7 невролога никой неможе да ми помогне. Като незнаят какво ми е ми дават антидепресанти или безмислени добавки. Забравих да кажа че кръвната ми картина вс е наред и хормоните за щитовидна жлеза и те. Зная че болката е неспицифична, болезнена и повърхностна я чуствам. Ако някой може да помогне, или да направя някакви изследвания или да ме насочи към невролог ще съм много благодарен


Здравейте,
уместно е конултации с невролог и психиатър !

успех
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Окт 2018, 13:29

Йорданка.Йорданова написа:
Dr Ilian Savov написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани със заболявания на периферната нервна система!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!
Здравейте!От 7/седем години получих обилно потене от кръста нагоре и особенно лицето и главата ми.Мога да го нарека леене във вода.Нощно време не се потя и легна ли в хоризонтално положение.Сутрин със ставане от леглото ме залива вода.Направя 5/пет крачки и отново се обливам във вода.Жена на 64 години съм.Искам да споделя с Вас,че от 35 години вечер заспивам с половинка лексотан и 5 мг.диазепам.Абсурдно е да ги спра.Правих опити но е жестоко и продължавам.Ходих преди 3 години при психиатър и ми предложи амитриптилин,който също добавям вечер по 2 таблетки към лексотана и диазепама.Възможно ли е от това мое пристрастяване да се отключи тази хиперхидроза и ако е така какво да правя?Моля за вашия отговор!


Здравейте ,

тези медикаменти се вземат между 6 седмици и 6 месеца ! Уместно е да се спрат под контрола на невролог и психиатър. Уместно е да се изключат ендокринологични / хормонални нарушения. Да възможно е хиперхидрозата да е от развития толеранс към бензодиазепини !

Успех,
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Окт 2018, 13:33

Poli7979 написа:Здравейте, доктор Савов! По повод на постоянно главоболие и световъртеж ,ми бе направен скенер на главата резултаът от него е (негативно сканиране,,без данни за изхемични, хеморагични и ту лезии: супа и инфратентронално симетрична вертикална система ,интактни жазални цистерни и ЗЧЯПС миловидна лигавична хипертрофия в макс.синуси) резултат от ЕЕГ (основен ритъм алфа с честота от 8 херца нискоапмлетурен регулярен.на фоновия запис се регистрира дифузно пръснати остри вълни повече централен рано,без без тенденции за
оформяне на огнище.Оо потиска ритъма.ХВ и ФС слабо променят трасето ,без огнище и пароксизмална активност) Ще ви помоля да коментирате и да ми дадете яснота по въпроса, предварително ви благодаря!


Здравейте,

резултатите от изследванията са допълнение към Вашето състояние и находките от извършения преглед.
Уместно е да зададете тези въпроси към колегата който Ви е прегледал и назначил тези изследвания !
Единственото което мога да коментирам е да проведете ЕЕГ изследване след 6 месеца !

Успех
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот stoyanovp » 26 Окт 2018, 18:18

Здравейте,

може ли да ми кажете какво означава "ляв очен бълб с висока плътност" и "атрофичен" очен нерв. Невролога ми отсъства и искам да знам дали да потърся по-наеременна помощ от друг практикуващ?
Прикачени файлове
rsz_1rsz_img_20181026_161957.jpg
rsz_1rsz_img_20181026_161957.jpg (354.42 KiB) Прегледано 243 пъти
stoyanovp
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Окт 2018, 17:48

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта