Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 05 Ное 2018, 19:38

stoyanovp написа:Здравейте,

може ли да ми кажете какво означава "ляв очен бълб с висока плътност" и "атрофичен" очен нерв. Невролога ми отсъства и искам да знам дали да потърся по-наеременна помощ от друг практикуващ?


Здравейте,

ляв очен булб означава лява очна ябълка, която на МР изследване е с висока плътност. Атрофичен очен нерв означава болестно променен, най-често с намалени размери, вкл. диаметър.
Резултатите от проведен МРТ на мозъка следва да се обобщава в едно с клиничното Ви състояние и Вашите оплаквания. Съветвам Ви да се обърнете към колегата, който Ви е прегледал и познава състоянието Ви !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот rootkit » 16 Ное 2018, 23:59

Здравейте, не знам дали питам в правилната тема.

Майка ми се оплакваше от болки в кръста близо месец, преди седмица се появи болка и в крака и, като беше на инжекции. След края на курса болката се възобнови и съответно и направиха рентгенова снимка и в понеделник е на преглед при невролог (в момента продължава да изпитва болки):

Кости тазобедрена става: - без структурни промени по костите

Лумбални прешлени - две проекции: Изразена хиперлордоза и спондилозни промени по графираните прешлени. Стеснено междупрешленно пространство с уплътнени и неравни дискови повърхности на ниво L5-S1

Заключение: лумбална спондилоза

Според заключението може ли да се каже колко тежко е увреждането (четох че заболяването често води до инвалидизация)? Какви са леченията които могат да се предприемат (оперативни и консервативни)? И можете ли да препоръчате лекар/болница, без значение в кой град? Видях, че продават укрепващи колани за кръст, дали има ефект от тях? Извинявам се за многото въпроси.
rootkit
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2016, 22:43

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Лорчето.Кръстева » 11 Дек 2018, 02:00

Здравейте,
бих искала да се посъветвам с Вас като специалист. Пия Ципралекс по 15 мг на ден (1 табл и половина) и ми изписаха да пия Хром пиколинат от 250 единици на ден. Знам, че хрома увеличава серотонина, а пия и Ципралекс, който също увеличава серотонина и искам да ви попитам дали тази комбинация е добра и има ли опасност от серотонинов синдром? Добре ли е 250 единици/ден хром или е много?
Благодаря прдварително.
Лорчето.Кръстева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Дек 2018, 01:46

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Eliminator » 15 Дек 2018, 10:55

Мъчи ме постоянно главоболие.От снимка на главата личния лекар ми е казал за мигрена. Главоболието винаги започва още със ставането от сън и е винаги в дясната половина. Усещам го в областа на окото.Когато пия болкоуспокояващо никога не ми минава напълно само леко ме отпуска.След консултация с невролог заедно с болкоуспокояващото (паракофдал) пия и флунаризин. За съжаление не намирам някакво подобрение.Вие какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително.
Eliminator
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2018, 10:46

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Дек 2018, 19:51

rootkit написа:Здравейте, не знам дали питам в правилната тема.

Майка ми се оплакваше от болки в кръста близо месец, преди седмица се появи болка и в крака и, като беше на инжекции. След края на курса болката се възобнови и съответно и направиха рентгенова снимка и в понеделник е на преглед при невролог (в момента продължава да изпитва болки):

Кости тазобедрена става: - без структурни промени по костите

Лумбални прешлени - две проекции: Изразена хиперлордоза и спондилозни промени по графираните прешлени. Стеснено междупрешленно пространство с уплътнени и неравни дискови повърхности на ниво L5-S1

Заключение: лумбална спондилоза

Според заключението може ли да се каже колко тежко е увреждането (четох че заболяването често води до инвалидизация)? Какви са леченията които могат да се предприемат (оперативни и консервативни)? И можете ли да препоръчате лекар/болница, без значение в кой град? Видях, че продават укрепващи колани за кръст, дали има ефект от тях? Извинявам се за многото въпроси.


Здравейте,

От представената графия, данните за стеснени междупрешленно пространство представлява дископатия - и ако въпреки лечението, консврвативно, инжекционно, оплакванията продължават е уместно провеждане на доуточняващо невроизобразяващо изследване - компютърна томография или ядрено-магнитен резонанс. Това може да стане както в амбулаторни условия, така и в болница. Вашият лекуващ невролог ще прецени дали е необходима хоспитализация. Тъй-като това е масова патология, хоспитализацията може да се извърши във всяко отделение/клиника по неврология. Лечението бива консервативно, физиотерапевтично и хирургично (след уточняване с посочените по-горе изследвания) !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Дек 2018, 19:53

Лорчето.Кръстева написа:Здравейте,
бих искала да се посъветвам с Вас като специалист. Пия Ципралекс по 15 мг на ден (1 табл и половина) и ми изписаха да пия Хром пиколинат от 250 единици на ден. Знам, че хрома увеличава серотонина, а пия и Ципралекс, който също увеличава серотонина и искам да ви попитам дали тази комбинация е добра и има ли опасност от серотонинов синдром? Добре ли е 250 единици/ден хром или е много?
Благодаря прдварително.


Здравейте,

Винаги съществува риск от серотонинов синдром, когато се дават два медикамента паралено, които увеличават нивото на серотонин в мозъка.
Все пак е уместно да зададете въпроса и към психиатър ! Аз съм невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Дек 2018, 19:58

Eliminator написа:Мъчи ме постоянно главоболие.От снимка на главата личния лекар ми е казал за мигрена. Главоболието винаги започва още със ставането от сън и е винаги в дясната половина. Усещам го в областа на окото.Когато пия болкоуспокояващо никога не ми минава напълно само леко ме отпуска.След консултация с невролог заедно с болкоуспокояващото (паракофдал) пия и флунаризин. За съжаление не намирам някакво подобрение.Вие какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително.


Здравейте,

Мигрената е диагноза, която се поставя и лекува от невролог. Използването на медикаменти с кофеин и кодени, какъвто е паракофдал отдавана не се използва за лечение на мигренозно главоболие. Употребата му, само може да влоши пристъпите на главоболие и да трансформира мигрената. Флунаризин също е противоречив към 2018 г за ефекта му при мигрена.
Съществуват съвременни лекарства за лечение на мигрена, но се предписват след преглед.
При желание от Ваша страна можете да се свържете с мен за консултация. Практикувам в София.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот bubulina1 » 11 Яну 2019, 11:51

Здравейте!
Преди година претърпях тежък грип. Бях лекувана от много специалисти с най-различни медикаменти и антибиотици. От тях започнаха едни постоянни тръпки на краката, главата и гърба. Посетих невролози, които ми даваха лекарства и казваха, че оплакванията ще отшумят, но тези тръпки продължиха, а заедно с тях и субфебрилна температура. Средата на ноември ходих при друг невролог. Тя ми направи прегледа и каза, че нервната ми система е много чувствителна. Изписа ми да пия неброн, като ми каза да не го спирам след първия месец на прием. Една седмица по-късно на 30.11 се наложи да бъда оперирана, защото апендицита се възпали. В болницата тези тръпки продължиха дори след операцията. Декември месец бях на по-лек режим и изглежда имунната система се беше отслабила. На 27 декември, не знам дали нещо от вирус или друго, но се почувствах слаба. Усещах цялото си тяло , предимно ръцете, краката, гърба и врата леки. Нямах сила дори да вървя, кръвното ми беше ниско, придружено с чести прозявания. Такава лекота досега не бях изпитвала. Понеже се падаха събота и неделя и в аптеката ми бяха дали прахчета вита макс грип, защото симптомите според тях бяха от грип. Отидох при личната лекарка на 31.12. и тя ми изписа антибиотик Зинат за пет дни и сироп за кашлица, защото ми се беше появила и суха кашлица. Това чувство на лекота, на безсилие и кашлицата с болки в гърдите продължи. Понякога като вървя повече, мускулите се стягат, започват едни болезнени крампи на ръцете. Отидох след пет дни пак, като й казах, че няма промяна, тя ме изпрати на рентген. Излезе бронхит и каза да продължа с антибиотика още пет дни. Вторник отидох отново, а симптомите продължаваха да не отшумяват и тя ми каза, че според нея е от имунната система. Изписа ми биозин и каза да го пия заедно със супрадин. Започнах лечение, но симптомите на тази лекота, слабост, тръпки в краката и главата, заедно с виене на свят и кашлица с болки в гърдите продължават. На моменти дори изживявам нещо като депресия, не знам на какво се дължи. Искам да попитам дали симптомите са от неврологичен характер или всичко касае белите дробове или нещо друго?
bubulina1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Яну 2019, 18:16

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот bm123 » 12 Яну 2019, 08:46

Добър ден,от половин година ме боли палеца на десния крак и под палеца възглавничката , отначало палеца ми пулсираше все едно сърце имам там болеше и през деня и през ноща усещах болка дори от чаршафа ме дразнеше от 2 месеца започна на моменти и левия крак. Ходих на ренген не е счупен бях при личния ми доктор ходих на ортопед изписа ми таблетки и терапия цял месец но не помогна и все още ме боли долу възглавничката на крака под палеца моля дайте ми съвет.
bm123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2019, 08:33

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот a_yanev@yahoo.com » 13 Яну 2019, 16:11

Здравейте! След елктромиография резултатите са: C 5- 6 и C 6-7 коренчева увреда към тежко изразена за C 5-6 задни коренчета И c 6-7 МОТОРНИ КОРЕНЕТА в дясно,леки промени в кубиталния канал, предимно за сетивните влакна на n. ulnaris deh

дясната ръка ме боли и е с намалена подвижност, особено движениа назад.

Моля за препореъка за лечение.

Благодаря!
a_yanev@yahoo.com
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2019, 16:03

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта