Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Юни 2019, 11:23

diana-andreeva написа:Здравейте, докато се храня, а и след това понякога получавам болки в гърба. На какво може да се дължат и какво мога да предприема? Имам установен рефлукс, пила съм различни лекарства за това, но не помагат, също така и постоянно се оригвам. Не ям и не пия нищо газирано, люто, пикантно, мазно, пържено, сладки.


Здравейте,

Напъчлно възможно е оплакванията да са в резултат на рефлукс - езофагит. Уместно е да се консултирате с лекуващия Ви гастроентеролог за оптимизиране на терапията !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Юни 2019, 11:26

ГабриелаНМ написа:Здравейте! От около два месеца имам болки в дясната ръка - изтръпва, има пареща болка, тръгва от врата и продължава надолу по цялата ръка. Първоначално ходих на невролог и ми казаха че имам тендовагинит. Пих диклопрам, бриека и милгама, но не отмина. След това си направих ЕМГ. Там се показа че имам ошипяване на врата и намалена функция на нервус медианус. Препоръчаха ми да ходя на физиотерапия, но след три посещения болката стана непоносима. Междувременно започнах да усещам странна болка като опъване по жилите под дясното ухо. Сякаш вените на шията са ми подути и постоянно усещам как туптят. Дясното ухо ми заглъхва често и от време на време има шум в него. Днес ходих отново при неврлог и ми препоръча да си направя ЯМР. Моля за съвет.


Здравейте,

Вероятно са два независими един от друг процеса - увреждането на n. medianus и шума и заглъхването в ухото. Уместно е да се проследи АН, липиден профил, консултация с УНГ и невролог и едва след това да се прецизира необходимостта от провеждане на МРТ на глава.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Юни 2019, 11:30

wenst написа:Здравейте Д-р Савов,

Един ден изведнъж започнах да чувствам напрежение в тялото. Първо се сетих да си измеря кръвно. Измерих и беше вдигнато на към 150/110. Помислих си, че съм почнал да вдигам кръвно нещо. Но май не е това, нещо друго май ми е вдигнало кръвното. Чувствам някво постоянно пулсиране в тялото. Най-много го усещам от дясната страна на лицето как минава и ми сковава чак тая част на главата. Даже като тръгна да вървя някой път ме кара да се чувствам, че губя баланс от това. Това нещо свързано с вашата област ли е това или трябва да попитам друг вид доктор?



Здравейте,

Само по себе си стойност 150/110 налага вземане на мерки- консултация с кардиолог и преценка необходимостта от допълнителни изследвания и включване на антихипертензивна терапия. Уместно е и консултация с невролог на втори етап.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот wenst » 17 Юни 2019, 19:46

Dr Ilian Savov написа:
wenst написа:Здравейте Д-р Савов,

Един ден изведнъж започнах да чувствам напрежение в тялото. Първо се сетих да си измеря кръвно. Измерих и беше вдигнато на към 150/110. Помислих си, че съм почнал да вдигам кръвно нещо. Но май не е това, нещо друго май ми е вдигнало кръвното. Чувствам някво постоянно пулсиране в тялото. Най-много го усещам от дясната страна на лицето как минава и ми сковава чак тая част на главата. Даже като тръгна да вървя някой път ме кара да се чувствам, че губя баланс от това. Това нещо свързано с вашата област ли е това или трябва да попитам друг вид доктор?



Здравейте,

Само по себе си стойност 150/110 налага вземане на мерки- консултация с кардиолог и преценка необходимостта от допълнителни изследвания и включване на антихипертензивна терапия. Уместно е и консултация с невролог на втори етап.

Успех,
Д-р Савов


Благодаря! Забравих да спомена, че и при кръвно сега 120/90 пак усещам същото пулсиране как преминава. Най-много до 130/90 ми стига вече, но напрежението пак си стои... Ще се консултирам с кардиолог и невролог както казахте.
wenst
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2019, 08:56

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот bobito75 » 23 Юни 2019, 10:04

Здравейте, д-р Савов!Постъпих в болница със силни болки в кръста и десния крак.Направиха ми скенер. Казахами -Ново Л4-Л5 тотална дискова протрузия с оформянето на медиолатерална дискова херния в дясно,с размер около 7 мм .НивоЛ5-S1-тотална дискова протрузия,превалираща наляво с калцификат.5 дни-системи ,инжекции,хапчета. На 6 ден ме изписаха.Нямах болки в кръста,слаби болки в крака.Изписаха ми Уримил 1 таб.дневно,диклопрам 1 таб.сутрин,баклофен-фармадвайс 1/2 - 1/2 -1 таб, габагамма 300mg 1т-22 часа,Паратрамол 325mg сутрин и вечер . Днес са минали 17 дни от тогава- в кръста усещам скованост а в крака от коляното на долу болка.Мога ли да вземам някакви обезболяващи лекарства в комбинация с по-горе описани? Приемам всякакви свети за проблема! Благодаря!
bobito75
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2019, 09:01

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Юни 2019, 15:44

bobito75 написа:Здравейте, д-р Савов!Постъпих в болница със силни болки в кръста и десния крак.Направиха ми скенер. Казахами -Ново Л4-Л5 тотална дискова протрузия с оформянето на медиолатерална дискова херния в дясно,с размер около 7 мм .НивоЛ5-S1-тотална дискова протрузия,превалираща наляво с калцификат.5 дни-системи ,инжекции,хапчета. На 6 ден ме изписаха.Нямах болки в кръста,слаби болки в крака.Изписаха ми Уримил 1 таб.дневно,диклопрам 1 таб.сутрин,баклофен-фармадвайс 1/2 - 1/2 -1 таб, габагамма 300mg 1т-22 часа,Паратрамол 325mg сутрин и вечер . Днес са минали 17 дни от тогава- в кръста усещам скованост а в крака от коляното на долу болка.Мога ли да вземам някакви обезболяващи лекарства в комбинация с по-горе описани? Приемам всякакви свети за проблема! Благодаря!



Здравейте,
Лечението на Вашето заболяване изисква време за възстановяване ! Наред с медикаментозната терапия на определен етап, преценен от специалист, е уместно и провеждане на физиотерапия, при липса на противопоказания. Считам че терапията не е в уместна лечебна доза, особено за габапентин (габагама) ! Тъй като не съм Ви преглеждал и не съм Ви лекуващ невролог, не е уместно да правя конкретни корекции през Интернет !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот qwertyyy » 25 Юни 2019, 00:12

Здравейте !

На 29 год. съм, от дете имам мигрена. Наскоро преживях разтърсващи емоции, депресия, безсъние, стрес, страх ... Рядко се хранех, бях станала 45 кг., а съм висока 172. Иначе от 10 години поддържах 48 - 49 кг. Струва ми се, че мускулният ми тонус отслабна изведнъж. Сега нямам много сили, спя добре, но се будя уморена, през деня непрекъснато се прозявам. Друго нещо, което се появи е нещо като изтръпване по лицето около очите и между очите. Усещам го почти всеки ден вече няколко месеца.
Какво да направя, за да възвърна силите си и възможно ли е мускулите да са възвърнат ? Какви изследвания да направя, за да проверя състоянието на мускулите ? Вече съм 52 кг.

Благодаря предварително !
qwertyyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2019, 00:03

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот elvanst » 06 Авг 2019, 19:47

Здравейте доктор Савов!
Питането ми се отнася за майка ми, която е на 89 години.
Още от младостта си има пристъпи на главоболие с гадене и повръщане.
До скоро отминаваха за два три дни, но напоследък са доста по продължителни и мъчителни.
Открихме наскоро препарата Дименхидранат, от който гаденето се повлиява.
Колко продължително може да се приема?
Може ли да се приема в комбинация с Бриека, Афлафенак и Милгамма, които сега се налага да приема заради изтръпване и болки в краката.
Предварително благодаря за отделеното време.
elvanst
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Фев 2014, 12:03

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Авг 2019, 10:19

qwertyyy написа:Здравейте !

На 29 год. съм, от дете имам мигрена. Наскоро преживях разтърсващи емоции, депресия, безсъние, стрес, страх ... Рядко се хранех, бях станала 45 кг., а съм висока 172. Иначе от 10 години поддържах 48 - 49 кг. Струва ми се, че мускулният ми тонус отслабна изведнъж. Сега нямам много сили, спя добре, но се будя уморена, през деня непрекъснато се прозявам. Друго нещо, което се появи е нещо като изтръпване по лицето около очите и между очите. Усещам го почти всеки ден вече няколко месеца.
Какво да направя, за да възвърна силите си и възможно ли е мускулите да са възвърнат ? Какви изследвания да направя, за да проверя състоянието на мускулите ? Вече съм 52 кг.

Благодаря предварително !


Здравейте,

Лечението на мигрената е важно, но във Вашия случай считам че трябва да се лекува депресивното състояние и нередовното хранене , водещо до загуба на килограми ! Съветвам Ви за консултация с психиатър за предприемане на подходящо лечение !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Авг 2019, 10:23

elvanst написа:Здравейте доктор Савов!
Питането ми се отнася за майка ми, която е на 89 години.
Още от младостта си има пристъпи на главоболие с гадене и повръщане.
До скоро отминаваха за два три дни, но напоследък са доста по продължителни и мъчителни.
Открихме наскоро препарата Дименхидранат, от който гаденето се повлиява.
Колко продължително може да се приема?
Може ли да се приема в комбинация с Бриека, Афлафенак и Милгамма, които сега се налага да приема заради изтръпване и болки в краката.
Предварително благодаря за отделеното време.



Здравейте,

Дименхидринат по правило не трябва да се приема повече от няколки седмици и се използва за лечение на световъртеж. Има други медикаменти за гадене, като деган, но е уместно да се консултирате с проследяващия я невролог.
Може да се комбинира с посочените медикаменти !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта