Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот elvanst » 10 Авг 2019, 20:12

Благодаря Ви, докторе!
elvanst
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Фев 2014, 12:03

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот milena.kehayova » 16 Авг 2019, 11:00

Здравейте. Моля за помощ! Преди 2 -3седмици започна едно всекидневно главоболие в задната част на главата-в тила, после се премести нагоре, след което обхвана и слепоочията,предимно лявото,а тази сутрин се събудих с кръвясало ляво око ,чувство на чуждо тяло в окото и болка горе отзад на главата. Имам леко изтръпнала лява част на лицето,както и сърбежи по цялото лице-най-вече по челото над очите.Кръвното ми е леко ниско.Ходих и на лекар и в Бърза помощ тук в Англия, но ми казват да пия парацетамол,а за сърбежите ми дадоха крем и казаха че нямало нищо без да правят никакви изследвания :shock: . При прием на парацетамол,болката отшумява до известна степен. Да спомена че имам синузит и шипове- не знам дали биха могли да са фактори.Моля да ме насочите какво би могло да бъде?Благодаря Ви !
milena.kehayova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2019, 10:14

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Сеп 2019, 10:10

elvanst написа:Благодаря Ви, докторе!



Моля !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Сеп 2019, 10:14

milena.kehayova написа:Здравейте. Моля за помощ! Преди 2 -3седмици започна едно всекидневно главоболие в задната част на главата-в тила, после се премести нагоре, след което обхвана и слепоочията,предимно лявото,а тази сутрин се събудих с кръвясало ляво око ,чувство на чуждо тяло в окото и болка горе отзад на главата. Имам леко изтръпнала лява част на лицето,както и сърбежи по цялото лице-най-вече по челото над очите.Кръвното ми е леко ниско.Ходих и на лекар и в Бърза помощ тук в Англия, но ми казват да пия парацетамол,а за сърбежите ми дадоха крем и казаха че нямало нищо без да правят никакви изследвания :shock: . При прием на парацетамол,болката отшумява до известна степен. Да спомена че имам синузит и шипове- не знам дали биха могли да са фактори.Моля да ме насочите какво би могло да бъде?Благодаря Ви !


Здравейте,

Наблюдавайте симптомите няколко дни, ако продължават свържете се с вашия семеен лекар. Уместна е консултация с офталмолог. Ако главоболието продължи, също е необходимо да проведете и консултация с невролог.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот GeorgiDD » 04 Сеп 2019, 23:51

Здравейте!

Предварителни извинения за фермана!

През живота ми (на 24 съм) е имало няколко периода, в които съм получавал тикове. Не представляваха нищо особено и бързо отминаваха. Преди три години обаче отново се появиха, но този път като че ли бяха с една идея по-сериозни. Въпреки че бяха по-силни и интензивни от предишните, мисля, че ако не им бях обръщал толкова внимание (а аз изцяло им се "отдавах") щяха да преминат с такава лекота като предишните.

Тиковете засягаха предимно мускулите на челото. През някои дни бяха доста зле и в една такава вечер наистина прекалих. От тогава чувствам напрежение (нон-стоп, каквото и да се случва) и много тъпа и лека болка точно над дясната вежда, от страната към носа. Въпросната зона е не по-голяма от монета от една стотинка. Когато разтрия мястото за няколко секунди с пръстите ми, болката изчезва изцяло за около 10-ина секунди и след това за още толкова постепенно се връща. Описаното състояние продължава вече трета година. За този период нито един път не съм почувствал подобно нещо от лявата страна на лицето ми.

Когато очите ми са отворени и съм зает с нещо спокойно мога да игнорирам въпросната болка/напрежение. Обаче като ги затворя тя се засилва с една идея повече и игнорирането и става доста трудна задача. Независимо дали съм спал през нощта или не, през повечето сутрини като се погледна в огледалото на болното място има тънка червеникава резка, дълга около сантиметър и перпендикулярна на веждата. Резката постепенно започва да изчезва веднага след като стана от леглото и след 30 мин вече я няма. Не се появява при никакви други обстоятелства през деня, само след като се "събудя". (имам проблеми със съня, постепенно отсявам възможните фактори за това и към този момент въпросната болка според мен е основният такъв).

Искрено се извинявам, ако въпросът ми не е в подходящия раздел. Търсенето на медицинска помощ онлайн (и като цяло) по конкретен проблем е нещо ново за мен. Не съм се консултирал с личния ми лекар тъй като тя е в друг град и нямам време да я посетя. Ще съм Ви много благодарен, ако внесете малко яснота около проблемът ми и ме насочите към какъв специалист да се обърна.

Поздрави,
Георги
GeorgiDD
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 22:52

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Сеп 2019, 17:33

GeorgiDD написа:Здравейте!

Предварителни извинения за фермана!

През живота ми (на 24 съм) е имало няколко периода, в които съм получавал тикове. Не представляваха нищо особено и бързо отминаваха. Преди три години обаче отново се появиха, но този път като че ли бяха с една идея по-сериозни. Въпреки че бяха по-силни и интензивни от предишните, мисля, че ако не им бях обръщал толкова внимание (а аз изцяло им се "отдавах") щяха да преминат с такава лекота като предишните.

Тиковете засягаха предимно мускулите на челото. През някои дни бяха доста зле и в една такава вечер наистина прекалих. От тогава чувствам напрежение (нон-стоп, каквото и да се случва) и много тъпа и лека болка точно над дясната вежда, от страната към носа. Въпросната зона е не по-голяма от монета от една стотинка. Когато разтрия мястото за няколко секунди с пръстите ми, болката изчезва изцяло за около 10-ина секунди и след това за още толкова постепенно се връща. Описаното състояние продължава вече трета година. За този период нито един път не съм почувствал подобно нещо от лявата страна на лицето ми.

Когато очите ми са отворени и съм зает с нещо спокойно мога да игнорирам въпросната болка/напрежение. Обаче като ги затворя тя се засилва с една идея повече и игнорирането и става доста трудна задача. Независимо дали съм спал през нощта или не, през повечето сутрини като се погледна в огледалото на болното място има тънка червеникава резка, дълга около сантиметър и перпендикулярна на веждата. Резката постепенно започва да изчезва веднага след като стана от леглото и след 30 мин вече я няма. Не се появява при никакви други обстоятелства през деня, само след като се "събудя". (имам проблеми със съня, постепенно отсявам възможните фактори за това и към този момент въпросната болка според мен е основният такъв).

Искрено се извинявам, ако въпросът ми не е в подходящия раздел. Търсенето на медицинска помощ онлайн (и като цяло) по конкретен проблем е нещо ново за мен. Не съм се консултирал с личния ми лекар тъй като тя е в друг град и нямам време да я посетя. Ще съм Ви много благодарен, ако внесете малко яснота около проблемът ми и ме насочите към какъв специалист да се обърна.

Поздрави,
Георги


Здравейте,

Съветвам Ви, да извършите реална консултация с личен лекар и невролог за преглед !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот andi_da » 10 Сеп 2019, 14:28

Здравейте моля ви за помощ. Баща ми от известно време се оплаква че го боли главата към тила и цялата част около лявото око. Започна да забравя думи и имена ходихме на очен лекар тя ни дава направление за невролог но ние сме от малък град и там има невролог само в четвъртък. Искам да попитам дали да чакаме до тогава или нещо найстина е спешно и да търсим бързо в друг град невролог
andi_da
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:18

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Сеп 2019, 15:53

andi_da написа:Здравейте моля ви за помощ. Баща ми от известно време се оплаква че го боли главата към тила и цялата част около лявото око. Започна да забравя думи и имена ходихме на очен лекар тя ни дава направление за невролог но ние сме от малък град и там има невролог само в четвъртък. Искам да попитам дали да чакаме до тогава или нещо найстина е спешно и да търсим бързо в друг град невролог



Здравейте,

Съветвам Ви по-скоро да направите консултация с невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот iohann » 11 Окт 2019, 13:39

Здравейте от емг заключ. е 1 нормална проводимост по двигателните и сетивни нерви на горни крайници. липсват данни за мононевропатия или постанглионерна /плексусна$ увреда.
2 емг данни за предно коренчева увреда С4-С7 билл хронични двустранни денервационни промени С4-С5 подостри за мускулите инервирани от С6 С7 декс непълноценна реинервация. В момента при преумора на врата има досадно чувство в гърлото като при преглъщане сякаш имам заседнало нещо при легнала поза това изчезва като чувство. Сутрин когато съм отпочинала известно време нямам проблем. Понякога имам треперене на ръцете и докато пиша на клавиатурата се случва при трепване да натисна два пъти един клавиш.Какво бихте ме посъветвали да предприема.
iohann
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Авг 2017, 09:36

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Окт 2019, 18:20

iohann написа:Здравейте от емг заключ. е 1 нормална проводимост по двигателните и сетивни нерви на горни крайници. липсват данни за мононевропатия или постанглионерна /плексусна$ увреда.
2 емг данни за предно коренчева увреда С4-С7 билл хронични двустранни денервационни промени С4-С5 подостри за мускулите инервирани от С6 С7 декс непълноценна реинервация. В момента при преумора на врата има досадно чувство в гърлото като при преглъщане сякаш имам заседнало нещо при легнала поза това изчезва като чувство. Сутрин когато съм отпочинала известно време нямам проблем. Понякога имам треперене на ръцете и докато пиша на клавиатурата се случва при трепване да натисна два пъти един клавиш.Какво бихте ме посъветвали да предприема.


Здравейте,

Резултатите от ЕМГ сочат за данни за шийна радикулопатия. Уместно е да се обърнете към лекуващия Ви невролог, за провеждане на медикаментозно и физиотерапевтично лечение !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта