Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 25 Окт 2019, 09:16

Здравейте!

Имам болки във ставите (коленете, глезените, лактите, китките). Също, мравучкания, изтръпвания, боцкания, парения (на крайниците).

Невролози ми поставиха диагноза: "увреждания на шийните коренчета, некласифицирани другаде". Това същото ли е като "радикулопатия"? Бихте ли ми казали английското наименование на диагнозата ми, за да мога да разуча в чуждите сайтове?

Приятен ден!
Stef5
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Юни 2016, 17:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 25 Окт 2019, 10:19

Пропуснах да питам:

Искам да си направя ЯМР на целия гръбнак, за моя сметка. Само не знам дали е нужно контрастно вещество - какво е Вашето мнение?
Stef5
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Юни 2016, 17:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Окт 2019, 17:22

Stef5 написа:Здравейте!

Имам болки във ставите (коленете, глезените, лактите, китките). Също, мравучкания, изтръпвания, боцкания, парения (на крайниците).

Невролози ми поставиха диагноза: "увреждания на шийните коренчета, некласифицирани другаде". Това същото ли е като "радикулопатия"? Бихте ли ми казали английското наименование на диагнозата ми, за да мога да разуча в чуждите сайтове?

Приятен ден!


здравейте,

Да това е радикулопатия. Поставената диагноза е с код G54.2, от X ревизия на МКБ. Шийна радикулопатия.
На английски е: Cervical radiculopathy.
Има много информация в Интернет - ето един линк !
https://www.umms.org/ummc/health-servic ... iculopathy

Поздрави,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Окт 2019, 17:26

Stef5 написа:Пропуснах да питам:

Искам да си направя ЯМР на целия гръбнак, за моя сметка. Само не знам дали е нужно контрастно вещество - какво е Вашето мнение?


Здравейте,

Уместно е да се проведе на C-spine - шиен сегмент ! за тази диагноза не е нужно поставянето на контрастно вещество ! Самото то натоварва организма, наред с риск от алергична реакция !
провеждането на МРТ на целия гръбнак е 3 области, и колкото да е безвредно изследване, ще натовари организма а и Вас финансово !
Съветвам ви да си намерите добър невролог с който да обсъдите необходими изследвания и по-важното, да проведете правилното лечение ! МРТ не лекува ! То е инструмент за поставяне на диагноза !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Margaritailieva » 13 Ное 2019, 18:43

Здравейте! Може ли да попитам: Пия Ципралекс 10мг от 3 месеца и Порексан и Невритоген. И имам главоболие, но от 2 дена имам много силно и ме стиска много главата. Нямам концентрацията и след като ми мине след час губят ми се моменти и ми се гади много. От кое е така моето положение, кажете ми моля ви се? И да добавя - пия и Доксицилин. Главата ме стяга като менгеме и ме боли по цял ден. И очите също ме болят. Преди 8 месеца паднах много лошо от високо и си ударих главата в задната част, но не мисля да е от това... Главоболието обхваща от задната част на главата до очите. Даже апетит нямам... не знам от нервна почва ли е? Някой път имам как да го кажа мравучкане или изтръпване по главата и мисля, че болката ми идва от задната част на главата, в смисъл не знам как се казва точно. Моля за мнение.
Margaritailieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Ное 2019, 18:36

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Ное 2019, 20:23

Margaritailieva написа:Здравейте! Може ли да попитам: Пия Ципралекс 10мг от 3 месеца и Порексан и Невритоген. И имам главоболие, но от 2 дена имам много силно и ме стиска много главата. Нямам концентрацията и след като ми мине след час губят ми се моменти и ми се гади много. От кое е така моето положение, кажете ми моля ви се? И да добавя - пия и Доксицилин. Главата ме стяга като менгеме и ме боли по цял ден. И очите също ме болят. Преди 8 месеца паднах много лошо от високо и си ударих главата в задната част, но не мисля да е от това... Главоболието обхваща от задната част на главата до очите. Даже апетит нямам... не знам от нервна почва ли е? Някой път имам как да го кажа мравучкане или изтръпване по главата и мисля, че болката ми идва от задната част на главата, в смисъл не знам как се казва точно. Моля за мнение.


Здравейте,

Много вероятно е да Ви поли главата от травмата на главата ! От изброените медикаменти и хранителни добавки, доксициклин обикновено се приема за кратък период !
Обърнете се към лекаря, предписал медикаментите, тъй като той познава Вашето състояние !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ДиСтеф » 16 Ное 2019, 21:03

Здравейте!
Не знам дали проблема е за тук или за кардиолог, или друг специалист, моля да ме насочите, ако е така.
От доста време имам различни неприятни симптоми, чиято честота напоследък се увеличи до степен да ги усещам всеки ден. Преди да започна с изброяването, да уточня, че страдам от дълги години от венозна недостатъчност и вътрешни хемороиди. На 46 г. възраст съм със сравнително редовен цикъл, нормално телесно тегло.
Ще започна с най-старите симптоми, за да добиете обща представа: косопад, суха кожа, чупливи нокти, слаби кръвоносни съдове ( при най-малък натиск получавам синини), умора и липса на енергия, крампи на прасците и ходилата. Към всичко това от няколко месеца започнаха мускулни трептения в двата клепача както и в областта под очите - всеки ден и са видими; същите спазми или потрепвания (неболезнени) усещам при покой в различни мускулчета на ходилата, бедрата и седалището. Понякога неконтрилируемо свиване на устните. На 08 ноември се събудих сутринта с обширен кръвоизлив в склерата на ляво око - почти цялото око беше оцветено в тъмно червено и леко подута склера. Прегледа при офталмолог не показа някакви изменения. Кръвното ми е относително ниско, но от както стана този кръвоизлив на два пъти за кратко получих световъртеж, днес сутринта бях със събрани граници на кръвното 100/80, силно главоболие, особено в лявата половина на главата. Мускулните потрепвания са ми постоянен спътник. Имам засилено потоотделяне, сърцебиене.
Всички тези симптоми ме навеждат към проблем с периферна нервна система, може би и сърдечно-съдова или комбинация.
Извинявам се за дългия пост. Благодаря предварително, ако решите да ми отговорите.
ДиСтеф
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2019, 20:36

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Ное 2019, 19:33

ДиСтеф написа:Здравейте!
Не знам дали проблема е за тук или за кардиолог, или друг специалист, моля да ме насочите, ако е така.
От доста време имам различни неприятни симптоми, чиято честота напоследък се увеличи до степен да ги усещам всеки ден. Преди да започна с изброяването, да уточня, че страдам от дълги години от венозна недостатъчност и вътрешни хемороиди. На 46 г. възраст съм със сравнително редовен цикъл, нормално телесно тегло.
Ще започна с най-старите симптоми, за да добиете обща представа: косопад, суха кожа, чупливи нокти, слаби кръвоносни съдове ( при най-малък натиск получавам синини), умора и липса на енергия, крампи на прасците и ходилата. Към всичко това от няколко месеца започнаха мускулни трептения в двата клепача както и в областта под очите - всеки ден и са видими; същите спазми или потрепвания (неболезнени) усещам при покой в различни мускулчета на ходилата, бедрата и седалището. Понякога неконтрилируемо свиване на устните. На 08 ноември се събудих сутринта с обширен кръвоизлив в склерата на ляво око - почти цялото око беше оцветено в тъмно червено и леко подута склера. Прегледа при офталмолог не показа някакви изменения. Кръвното ми е относително ниско, но от както стана този кръвоизлив на два пъти за кратко получих световъртеж, днес сутринта бях със събрани граници на кръвното 100/80, силно главоболие, особено в лявата половина на главата. Мускулните потрепвания са ми постоянен спътник. Имам засилено потоотделяне, сърцебиене.
Всички тези симптоми ме навеждат към проблем с периферна нервна система, може би и сърдечно-съдова или комбинация.
Извинявам се за дългия пост. Благодаря предварително, ако решите да ми отговорите.


Здравейте,

уместно е да се проведат първо кръвни изследване, вкл. и хемокоагулация. След това е уместно да посетите съдов хирург и невролог !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Петя.Георгиева » 05 Дек 2019, 14:57

Здравейте, доктор Савов! Имам следния проблем. Началото на октомври имах болки в гърдата и задух, изтръпване на ръка и челюст. Личният лекар каза, че е на нервна почва, но ме изпрати на кардиолог. Там лекарката каза, че сърцето ми е здраво и ми изписа Стрезам. Болките и задуха изчезнаха. След приема на почти две опаковки Стрезам болката в гърдата се върна. Усещам леко изтръпване в лява ръка с болка в палеца, леко изтръпване на брадичка и челюстта от ляво. Боцкане в устните.Имам усещането,че зъбите ми изтръпват Понякога главата ми е като обръч и имам чувство, че погледа ми не е фокусиран, като че ли ми се вие свят. На невролог ще отида след 15.12. Да добавя имам бебе на 11 месеца. От време на време имам болки в гърба (отдавам ги на леглото) и болка в лява плешка, която стига и до ръката. Моля, дайте ми някакъв съвет
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Дек 2019, 21:14

Петя.Георгиева написа:Здравейте, доктор Савов! Имам следния проблем. Началото на октомври имах болки в гърдата и задух, изтръпване на ръка и челюст. Личният лекар каза, че е на нервна почва, но ме изпрати на кардиолог. Там лекарката каза, че сърцето ми е здраво и ми изписа Стрезам. Болките и задуха изчезнаха. След приема на почти две опаковки Стрезам болката в гърдата се върна. Усещам леко изтръпване в лява ръка с болка в палеца, леко изтръпване на брадичка и челюстта от ляво. Боцкане в устните.Имам усещането,че зъбите ми изтръпват Понякога главата ми е като обръч и имам чувство, че погледа ми не е фокусиран, като че ли ми се вие свят. На невролог ще отида след 15.12. Да добавя имам бебе на 11 месеца. От време на време имам болки в гърба (отдавам ги на леглото) и болка в лява плешка, която стига и до ръката. Моля, дайте ми някакъв съвет


Здравейте,

Вероятно колегата ще Ви предпише медикамент при консултацията на 15.12. Можете до тогава да приемете витамин В комплекс като Milgamma !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта