Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Петя.Георгиева » 09 Дек 2019, 22:37

Благодаря за отговора. Взех си Витамин Б комплекс. Пия по едно сутрин и вечер. Стягането в главата обаче се засили, а аналгин не ми помага.
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Петя.Георгиева » 12 Дек 2019, 10:39

Здравейте отново, доктор Савов! Вчера отидох на невролог. Лекарката каза, че всичко е от недоспиването на нервна почва и с малко помощ от нейна страна нещата ще се оправят. Изписа ми Неброн за 1 месец и Левид 25 мг първата седмица по 1 вечер, след това по 1 сутрин и вечер до февруари. За това лекарство Левид не намирам информация. Води ли до пристрастяване? Моля за Вашето мнение за изписаното ми лечение. Иначе основната диагноза е Главоболие от тензионен тип. Предварително Ви благодаря
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 12 Дек 2019, 12:32

Здравейте!

Пия Мидокалм (3x150мг) за цервикална дистония, по лекарско предписание. Много помага, но ми прави болки в мускулите на крайниците (предимно вечер); искам да пробвам да го намаля. Два въпроса:

- Може ли да чупя таблетките на 2 (за да намалявам дозата бавно)?
- Има ли известни симптоми на отнемане?

Благодаря!
Stef5
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Юни 2016, 17:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Дек 2019, 21:53

Петя.Георгиева написа:Здравейте отново, доктор Савов! Вчера отидох на невролог. Лекарката каза, че всичко е от недоспиването на нервна почва и с малко помощ от нейна страна нещата ще се оправят. Изписа ми Неброн за 1 месец и Левид 25 мг първата седмица по 1 вечер, след това по 1 сутрин и вечер до февруари. За това лекарство Левид не намирам информация. Води ли до пристрастяване? Моля за Вашето мнение за изписаното ми лечение. Иначе основната диагноза е Главоболие от тензионен тип. Предварително Ви благодаря


Здравейте,
Колегата, предписал терапията Ви е този който трябва да отговори на въпросите Ви, тъй като той реално Ви е прегледал и познава състоянието Ви. Всеки един виртуален коментар не би бил етичен, спрямо реално проведена консултация ! Първият медикамент е комбинация от витамини В комплекс и добавки.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Дек 2019, 21:56

Stef5 написа:Здравейте!

Пия Мидокалм (3x150мг) за цервикална дистония, по лекарско предписание. Много помага, но ми прави болки в мускулите на крайниците (предимно вечер); искам да пробвам да го намаля. Два въпроса:

- Може ли да чупя таблетките на 2 (за да намалявам дозата бавно)?
- Има ли известни симптоми на отнемане?

Благодаря!


Здравейте,
Уместно е намалението и спирането да бъде решено от лекуващия Ви невролог !
Не се наблюдава симптоми на отнемане ! Ако таблетката няма делителна черта, то тя не бива да се дели !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот razmu » 05 Яну 2020, 17:41

Здравейте !
Преди около 5 години ми се натрупаха доста негативни емоции и ми се отключи проблем, на който до ден днешен не мога да намеря лечение.
Една сутрин се събудих с изтръпване на лявата част на главата и температура около 37,1, а дори и да нямах температура, челото ми пареше все едно, че имам. Ходих по абсолютно всякакви лекари и си правих множество кръвни изследвания, урина и така нататък, но всичко изглеждаше нормално, нямах абсолютно никакви завишени стойности. Ходих при всякакви специалисти, но никой нищо не ми откриваше, казваха ми, че всичко е наред, но моята глава изтръпваше. Забелязах, че след умствено натоварване изтръпването, което впоследствие се превърна в стягане, се засилваше. Усетих, че дори положителните емоции (например смях) засилват това напрежение по главата. След известно време изтръпването се оказа, че се появява не само от лявата страна на главата ми, ами дори като обръч по цялата глава. Правил съм и консултация с невролог, който също не забеляза проблеми дори и след Ехо-доплер. Неврологът ми изписа множество различни лекарства (на основата на антидепресантите), които не ми влияеха по абсолютно никакъв начин на физическите проблеми, които чувствах. След това неврологът ме изпрати за пълни изследвания в болница, плюс снимка на главата и отново всички изследвания, които преминах бяха наред. Специалистът ме посъветва да направя консултация с психиатър, който да ми изпише подходящи медикаменти. Изненадващо за мен, след консултацията при психиатър, ми бяха предписани хапчета на име "Амитриптилин", които започнаха да ми влияят още от първата седмица. Благодарение на тези хапчета, температурата изчезна и изтръпването(стягането) в областта на главата ми се намали драстично. За съжаление в напрегнати моменти изтръпването се засилва и съответно аз започвам да пия тези хапчета. Пил съм ги с месеци и когато усетя, че съм по-добре ги спирам, а когато се влоша ги почвам отново. Така контролирам ДОНЯКЪДЕ това изтръпване, защото до ден днешен е нямало ден, в който аз да не го усещам, просто хапчетата го притъпяват до някаква степен, но не напълно. Психиатърът ми обясни, че това се дължи на напрежението и стресът и по този начин мускулчетата, които се намират на главата ми не могат да релаксират достатъчно. Бихте ли ми дали съвет как мога да отстраня този проблем, дори и да е чрез медикаменти. За сега единствено Амитриптилинът ми помага и дори не съм наясно защо само той. Наскоро направих отново консултация с психиатъра и ми предписа Левид, но не усетих никакъв ефект от него. Не знам дали проблемът е точно във вашета сфера, но ако има как да ми помогнете ще Ви бъда много благодарен !
razmu
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Сеп 2019, 09:47

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Яну 2020, 19:22

razmu написа:Здравейте !
Преди около 5 години ми се натрупаха доста негативни емоции и ми се отключи проблем, на който до ден днешен не мога да намеря лечение.
Една сутрин се събудих с изтръпване на лявата част на главата и температура около 37,1, а дори и да нямах температура, челото ми пареше все едно, че имам. Ходих по абсолютно всякакви лекари и си правих множество кръвни изследвания, урина и така нататък, но всичко изглеждаше нормално, нямах абсолютно никакви завишени стойности. Ходих при всякакви специалисти, но никой нищо не ми откриваше, казваха ми, че всичко е наред, но моята глава изтръпваше. Забелязах, че след умствено натоварване изтръпването, което впоследствие се превърна в стягане, се засилваше. Усетих, че дори положителните емоции (например смях) засилват това напрежение по главата. След известно време изтръпването се оказа, че се появява не само от лявата страна на главата ми, ами дори като обръч по цялата глава. Правил съм и консултация с невролог, който също не забеляза проблеми дори и след Ехо-доплер. Неврологът ми изписа множество различни лекарства (на основата на антидепресантите), които не ми влияеха по абсолютно никакъв начин на физическите проблеми, които чувствах. След това неврологът ме изпрати за пълни изследвания в болница, плюс снимка на главата и отново всички изследвания, които преминах бяха наред. Специалистът ме посъветва да направя консултация с психиатър, който да ми изпише подходящи медикаменти. Изненадващо за мен, след консултацията при психиатър, ми бяха предписани хапчета на име "Амитриптилин", които започнаха да ми влияят още от първата седмица. Благодарение на тези хапчета, температурата изчезна и изтръпването(стягането) в областта на главата ми се намали драстично. За съжаление в напрегнати моменти изтръпването се засилва и съответно аз започвам да пия тези хапчета. Пил съм ги с месеци и когато усетя, че съм по-добре ги спирам, а когато се влоша ги почвам отново. Така контролирам ДОНЯКЪДЕ това изтръпване, защото до ден днешен е нямало ден, в който аз да не го усещам, просто хапчетата го притъпяват до някаква степен, но не напълно. Психиатърът ми обясни, че това се дължи на напрежението и стресът и по този начин мускулчетата, които се намират на главата ми не могат да релаксират достатъчно. Бихте ли ми дали съвет как мога да отстраня този проблем, дори и да е чрез медикаменти. За сега единствено Амитриптилинът ми помага и дори не съм наясно защо само той. Наскоро направих отново консултация с психиатъра и ми предписа Левид, но не усетих никакъв ефект от него. Не знам дали проблемът е точно във вашета сфера, но ако има как да ми помогнете ще Ви бъда много благодарен !


Здравейте,

Видно е че оплакванията в главата са с емоционална генеза. Продължавайте приема на амитриптилин. Можете да използвате парацетамол по 2 табл (1000 мг) наведнъж 2 пъти дневно за 5 дни.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот razmu » 07 Яну 2020, 10:57

Благодаря за бързия отговор и съвета ! Страх ме е да не привикна към амитриптилина и да спре да ми действа, затова гледам като положението около мен е по-спокойно да не го пия, но по този начин вероятно прекъсвам лечението. Има ли такава опасност от привикване ? Другият ми въпрос е относно парацетамола. С какво той ще бъде полезен в моя случай ?
Благодаря предварително !
razmu
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Сеп 2019, 09:47

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Яну 2020, 21:37

razmu написа:Благодаря за бързия отговор и съвета ! Страх ме е да не привикна към амитриптилина и да спре да ми действа, затова гледам като положението около мен е по-спокойно да не го пия, но по този начин вероятно прекъсвам лечението. Има ли такава опасност от привикване ? Другият ми въпрос е относно парацетамола. С какво той ще бъде полезен в моя случай ?
Благодаря предварително !


Здравейте,

Няма привикване към амитриптилин. Ще Ви бъде полезен, тъй като е правилен медикамент за Вашето състояние !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот DiyanaDolapchieva » 24 Яну 2020, 10:46

Здравейте. Извинявам се, че пиша тук, но съм нова и не знам къде да пусна моят въпрос, тъй като също е свързана със замаяност.

Преди 3 седмици бях болна с остър Бронхит и тъй като съм в Австрия тук лекарите ми дадоха антибиотик, който първите два дни беше в ударни дози, чувствах, че от това хапче не ми е добре, но все пак 4 дни го пих. След което получих отпадналост в ръцете, краката и замаяност, ходих на лекар отново, но тук невролог няма и не ми дават точна диагноза казват, че е от вируса. На своя глава започнах да пия гинкобилоба, женшен и витамин б12 капсули така ги купих, но усещам голямо напрежение в главата.. На какво може да се дължи това :( Благодаря предварително!
DiyanaDolapchieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2020, 18:10

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта