Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот kremena123 » 25 Фев 2020, 19:15

Здравейте!
Аз съм на 20 години и поради два синкопа ми беше предназначено ЕЕГ(продължителност на изследването 6 мин), което установи пароксизмална активност фронтотемпорално двустранно и нискоамплитудни алфа, бързи, ритмични, примесени с единични тета вълни. Два кратки синхронни залпа от остри вълни двустранно при хипервентилация. Ако е възможно да ми разясните на какво може да се дължи подобна находка. Предстои ми ЯМР, но съм притеснена и не мога да дочакам.
Благодаря Ви предварително!
kremena123
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2018, 22:20

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Фев 2020, 00:10

kremena123 написа:Здравейте!
Аз съм на 20 години и поради два синкопа ми беше предназначено ЕЕГ(продължителност на изследването 6 мин), което установи пароксизмална активност фронтотемпорално двустранно и нискоамплитудни алфа, бързи, ритмични, примесени с единични тета вълни. Два кратки синхронни залпа от остри вълни двустранно при хипервентилация. Ако е възможно да ми разясните на какво може да се дължи подобна находка. Предстои ми ЯМР, но съм притеснена и не мога да дочакам.
Благодаря Ви предварително!


Здравейте ,

описаните термини са строго специфични за ЕЕГ и казано разбираемо - налице е област с абнормна електофизиологична активност, налагаща провеждане на допълнителни изследвания, в случая ЯМР. Може да се дължи на състояние и/или заболяване.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Фев 2020, 00:13

Круз написа:Здравейта , преди 3 седмици ходих на контролен тест на кръв. По време на вземането на кръв усетих леки иглички в китката и крайните пръсти откъм кутрето. След около ден започнах да усещам неприятно чувство не ток при резки движения на ръката или когато я изпъвах и усуквах. Също и при сгъване на ръката се усещаше. Да спомена ще това усещане е около 4см над китката ,имам чувството ,че вената ми се опъва. Вече е 3-та седмица и чувството е вече като мравучкане във вената. Понякога като опипам мястото от където ми взеха кръв при свита ръка напипвам сухожилието и нещо друго до него което ми създава този дискомфорт. Притеснявам се ,че това няма да мине. От различни форуми стигам до заключение ,че са ми наранили нерв в ръката. Моля ако някой има идея или опит с това да съдейства.!?! Благодаря!


Здравейте,

Възможно е да е засегнат малък нервен клон, за което може да се вземат витамини група В. Необходимо е да се изключи възпаление на вената (флебит). Ако продължат оплакванията се обърнете към лекар за преглед !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот kremena123 » 16 Мар 2020, 17:10

Здравейте!
На 19 години съм и ми беше направено ЯМР изследввне на главен мозък, което показа солитарна патологична огнищна лезия 4,5мм в бялото мозъчно вещество. В заключението: Единичен глиален цикатрикс, без самостоятелно значение. Какво може да означава това, до какво може да доведе и какво може да го причини.
Благодаря Ви предварително!
kremena123
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2018, 22:20

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Мар 2020, 11:19

kremena123 написа:Здравейте!
На 19 години съм и ми беше направено ЯМР изследввне на главен мозък, което показа солитарна патологична огнищна лезия 4,5мм в бялото мозъчно вещество. В заключението: Единичен глиален цикатрикс, без самостоятелно значение. Какво може да означава това, до какво може да доведе и какво може да го причини.
Благодаря Ви предварително!



Здравейте,

Вероятно няма и клинично значение, но за всички въпроси се обръщайте към невролога, който Ви е прегледал и е назначил ЯМР изследване.
Без самостоятелно значение - означава да се гледа в общия контекст, т. е в едно от констатациите след преглед и резултатите от други изследвания.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Георгиева03 » 26 Мар 2020, 09:24

Здравейте!Писах Ви по-рано за приема на прегабалин.Неврологът ми каза че трябва да го пия поне месец, два за ефект.Трябва сега да ходя при него,но нали е препоръчително да си стоим вкъщи. Пия прегабалин и дормиплант от 31 януари, дали трябва да започна да го намалявам,вече го пия около два месеца.Дайте ми съвет,да не обикалям болници в това извънредно положение.Пия и деанксит по едно сутрин.Притеснява ме ако неотида сега на преглед и продалжа с прегабалин дали няма да стане много дълго време приемът му?
Георгиева03
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Апр 2019, 14:02

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ucbgsp » 23 Апр 2020, 21:09

Здравейте,

Благодаря ви, за времето, което отделяте на онлайн пациенти. Надявам се и на мен да може да помогнете. Аз съм мъж на 43 години, 175, 88.

От три дена, имам болки в областта на рамото (от средата на тила към горната част на ръката, и от двете страни на рамото, ключица и плешка). Също чувствам силна болка и по кожата, без обрив или зачервяване. Понякога болката отива към пръстите на лявата ръка.

Компреси и мазила с ибупрофен не помагат.

В последните дни, правих упражнения за гръбните мускули и за ръцете (с цел да задвижа тялото в условията на изолация). Работата ми е свързана с дълго време пред екрана на лаптопа и стоене на стол.

Благодаря ви предварително за съвета.
ucbgsp
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2020, 20:57

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mariqstoeva91 » 28 Апр 2020, 17:15

Добър ден,преди около 6 месеца имах болки в задната част на главата,изрръпване на ръцете,посетих невролог.Диагнозата беше-увреждане на междупрешлени на шийния отдел, изписаха ми нурофен за болки и алгоксиб,магнезий и невробекс,правиха ми КТ на главен мозък-всичко е наред.Но от около месец имам болка в лявата ръка,лявата гърда,понякога в гърба,имитираща инфарктна болка,(ходила съм на кардиолог и всичко е наред),сега се появи лека болка в лявата челюст и леко глождене в окото.(имам и един кариес точно в ляво).Продължавам да пия невробекс,но ме притесняват болките в предвид ситуацията в която се намираме в момента,ще съм благодорна ако ми дадете съвет.Благодаря
mariqstoeva91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Апр 2020, 17:06

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Май 2020, 13:27

Георгиева03 написа:Здравейте!Писах Ви по-рано за приема на прегабалин.Неврологът ми каза че трябва да го пия поне месец, два за ефект.Трябва сега да ходя при него,но нали е препоръчително да си стоим вкъщи. Пия прегабалин и дормиплант от 31 януари, дали трябва да започна да го намалявам,вече го пия около два месеца.Дайте ми съвет,да не обикалям болници в това извънредно положение.Пия и деанксит по едно сутрин.Притеснява ме ако неотида сега на преглед и продалжа с прегабалин дали няма да стане много дълго време приемът му?



Здравейте,

Приемът на прегабалин започва своето терапевтично действие след 4-тата седмица и средно се приема 3 до 6 месеца. Съветвам Ви да не го намалявате, а след нормализиране на обстановката посетете Вашия невролог за преглед !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Май 2020, 13:32

ucbgsp написа:Здравейте,

Благодаря ви, за времето, което отделяте на онлайн пациенти. Надявам се и на мен да може да помогнете. Аз съм мъж на 43 години, 175, 88.

От три дена, имам болки в областта на рамото (от средата на тила към горната част на ръката, и от двете страни на рамото, ключица и плешка). Също чувствам силна болка и по кожата, без обрив или зачервяване. Понякога болката отива към пръстите на лявата ръка.

Компреси и мазила с ибупрофен не помагат.

В последните дни, правих упражнения за гръбните мускули и за ръцете (с цел да задвижа тялото в условията на изолация). Работата ми е свързана с дълго време пред екрана на лаптопа и стоене на стол.

Благодаря ви предварително за съвета.


Здравейте,
Отделям дотолкова-доколкото не противоречи с правилата на добрата медицинска практика, по-скоро логистични консултации ! Благодаря !

Възможно е да е радикулит и/или 'проблем' с раменната става. Сами разбирате, че без преглед и изследвания няма как да се постави диагноза. И в двата случая мазане, няма да има ефект.

При желание и възможност от Ваша страна, може да се свържете с мен на посочения телефон за осъществяване на консултация !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта