Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Май 2020, 13:35

mariqstoeva91 написа:Добър ден,преди около 6 месеца имах болки в задната част на главата,изрръпване на ръцете,посетих невролог.Диагнозата беше-увреждане на междупрешлени на шийния отдел, изписаха ми нурофен за болки и алгоксиб,магнезий и невробекс,правиха ми КТ на главен мозък-всичко е наред.Но от около месец имам болка в лявата ръка,лявата гърда,понякога в гърба,имитираща инфарктна болка,(ходила съм на кардиолог и всичко е наред),сега се появи лека болка в лявата челюст и леко глождене в окото.(имам и един кариес точно в ляво).Продължавам да пия невробекс,но ме притесняват болките в предвид ситуацията в която се намираме в момента,ще съм благодорна ако ми дадете съвет.Благодаря


Здравейте,

Уместно е да бъдете прегледани от невролог ! Възможно е да се касае за междуребрена невралгия или цервико-брахиална радикулопатия.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mariqstoeva91 » 02 Май 2020, 14:24

Благодаря за бързата намеса от ваша страна,колко опасни са като диагнози тези неща и ако забавя прегледа при невролог има ли опасност от нещо по сериозно?
Благодаря отново.
mariqstoeva91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Апр 2020, 17:06

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Tedi1 » 03 Май 2020, 11:55

Здравейте, имам следните оплаквания - дали могат да се касаят за нещо неврологично?
Февруари 2020г нямах абсолютно никакви оплаквания и един ден почнах да усещам като преглъщам все едно нещо ми е застанало на гърлото и ми пречи или отпред на шията леко вляво (между гръкляна и жилата) все едно ми е заседнало нещо и създава неприятен дискомфорт. Оттогава 2 пъти съм ходила на УНГ и ме преглеждаха веднъж с камера, втория път с огледалце и ми казаха, че не се вижда да ми е заседнала храна или пък да има папилом или някакво образувание, което да го усещам да опира вътре в гърлото. С времето това чувство не отмина, като че ли се локализира в оплаквания по шията отпред. Появиха ми се и други симптоми - чувството на шията отпред леко вляво (между гръкляна и една жилата) не отминава, понякога като си движа главата нагоре/надясно нещо като че ли "пука" вътре (по-нагоре по шията, отпред леко вляво, не гръбнака отзад). Понякога като си пипам гръкляна все едно не е моя. Странното е, че това усещане дето ми е заседнало нещо понякога е по-надолу, понякога по-нагоре. Видимо нямам топчета или лимфни възли подути. ПКК е в норми. Ходих на ендокринолог и ми казаха, че щитовидната жлеза няма възли и изглежда добре на ехографа. Като цяло имам странни усещания в шията отпред главно в ляво, някои ми е трудно да ги опиша даже. Не знам на какъв лекар да ида.

Само да вметна, че не съм се удряла или падала. Известно ми е, че понякога от притеснение може да те стегне гърлото, но това, което усещам няма общо с това "стягане" от притеснение.
Tedi1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2020, 11:32

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Янчо Атанасов » 05 Май 2020, 23:25

Здравейте д-р Савов , казвам се Янчо Атанасов от град Ямбол на 35 години . Бих искал съвет от вас и да ви задам един въпрос , но първо да изложа проблема си , заради който ви пиша . Преди около година , към 00 . 00 посреднощ имах работа която трябваше да свърша и изведнъж лицето ми стана червено като домат и за 1 път реших да си премеря кръвното , а то се оказа 160/90 и се уплаших и изненадах едновременно изключително много , бих искал да подчертая че до тогава пиех по 700 мл кафе смесено с мляко всеки ден . И вечерта получавах сърцебиене , но въпреки това не спрях кафето , та въпросната вечер също бях изпил това количество кафе през деня . И когато измерих 160 на 90 веднага събудих майка ми я помолих за хапче против високо кръвно , тя ми даде но то не оказа никакъв ефект и трябваше да извикаме линейка тъй като кръвното ми не се стабилизира . На мен нищо ми нямаше , нито съм имал болки в главата нито замайване , нито нещо друго , дори ги посрещнах навън . Когато дойде фелдшерката ми каза че кръвното ми е 170 на 95 , и докато ми направи кардиограма аз се бях поуспокоил и то беше паднало на 135 на 85 , и тя предположи че кръвното е свързано с нервите . Както и да е , в следващите дни се започна едно лудо мерене на кръвно и все посреднощ то реално си беше високо , наложи се да отида на кардиолог . Когато отидох първоначално кръвното ми беше 145 на 95 , но след прегледа се беше нормализирало без да взимам никакъв медикамент . Кардиолога ме посъветва да посетя психиатър който да ми помогне , междувременно се появиха и други симптоми като : мравучкане по ръцете , местещи се болки по цялото тяло , изтръпване на мускулите , тремор на краката и силно безпокойство , корема ми започна да вибрира и получих учестен пулс . Кардиолога ми изписа симтоматично лечение което имаше ефект , но другата вегетативна симтоматика се засили . Та така отидох при д-р Маргарита Радева която ми постави диагнозата "Паническо разстройство " и ми изписа клонарекс ,естицил и едно сънотворно . Аз възразих на поставената диагноза защото не получавах никакви паник атаки , но тя настоя и аз не и противоречих . Бих искал да спомена че освен всичко което имах , през ноща получавах ( и все още получавам без клонарекса ) силно сърцебиене което ме удря в главата , чувам как ми тупа сърцето буквално в главата , ужасно е !!! Както имах периоди на депресия ту на безпокойство .Та така с тези лекарства успях да се позакрепя и що -годе нещата се пооправиха . До месец август в който си позволих , да изпия 3 разтворими кафета . и всичко се върна наново с огромна сила , до вечерта не можах да сваля кръвното си под 140 на 90 , този ден беше ужасен за мен ! И отново започнах да ги пия тези лекарства , но от тогава до сега почти всеки ден имам колебания в кръвното между 10 и 20 единици и колебания в пулса , и потрепване на мускулите (фасцикулации) . После посетих друг психиатър който ми постави диагнозата "Соматоформна вегетативна дисфункция " и ми предписа медикаментите деанксит ,левид и по 2 хапчета на ден клонарекс (клоназапам ) , но колебанията в кръвното ми , чуването на сърцето ми в главата и вибрирането на корема ми в областта на слънчавия сплит си останаха . И вече е месец май и съвсем се отчаях че ще се мога да се оправя. Бих искал да ви попитам дали е трябва да си направя консултация и с невролог , защото до сега психиатричното лечение не ми е помогнало . Всеки божи ден съм с коремни фасцикулации , буквално корема ми подскача с ритъма на сърцето . Забравих да спомена че получавам и кризи в които се чувствам ту все едно съм в хладилник и зъзна от студ , и ръцете и краката ми са студени , ту лицето ми се зачервява все едно съм слънчасал , изобщо нервно-вегетативната симптоматика при мен е силно изразена . Какъв съвет бихте ми дали д-р Савов ?
Янчо Атанасов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2020, 22:56

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот didka_0825@abv.bg » 06 Май 2020, 17:07

Здравейте. От около три четири месеца имам мравучкане на върха на палеца на крака и съм много притеснена, че това се дължи на множествена склероза. Бременна съм в начална бременност и след консултация а АГ, който ме следи каза, че е още рано за прием на магнезий. Тъй като не смея да излизам много и да направя консултация на живо със специалист, реших да се обърна към Вас. Нямам абсолютно никакви симптоми и оплаквания осяен това мравучкане, което дори е на моменти. Имам усет на пръста не съм загубила чуствителност, няма болка. Но най-вероятно и развивам хипохондрия след преживян голям стрес. След разговор с личната ми лекарка, тя отхвърли възможност да е това заболване, а просто или засегнат нерв или липса на магнезий. След намазване с магнезиево олио има облекчение. За това искам мнение от Вас
didka_0825@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Май 2020, 17:03

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2020, 19:28

mariqstoeva91 написа:Благодаря за бързата намеса от ваша страна,колко опасни са като диагнози тези неща и ако забавя прегледа при невролог има ли опасност от нещо по сериозно?
Благодаря отново.



Здравейте,

Уместно е в условие на отложена спешност, т. е. при първа възможност не повече от 1-2 месеца !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2020, 19:30

Tedi1 написа:Здравейте, имам следните оплаквания - дали могат да се касаят за нещо неврологично?
Февруари 2020г нямах абсолютно никакви оплаквания и един ден почнах да усещам като преглъщам все едно нещо ми е застанало на гърлото и ми пречи или отпред на шията леко вляво (между гръкляна и жилата) все едно ми е заседнало нещо и създава неприятен дискомфорт. Оттогава 2 пъти съм ходила на УНГ и ме преглеждаха веднъж с камера, втория път с огледалце и ми казаха, че не се вижда да ми е заседнала храна или пък да има папилом или някакво образувание, което да го усещам да опира вътре в гърлото. С времето това чувство не отмина, като че ли се локализира в оплаквания по шията отпред. Появиха ми се и други симптоми - чувството на шията отпред леко вляво (между гръкляна и една жилата) не отминава, понякога като си движа главата нагоре/надясно нещо като че ли "пука" вътре (по-нагоре по шията, отпред леко вляво, не гръбнака отзад). Понякога като си пипам гръкляна все едно не е моя. Странното е, че това усещане дето ми е заседнало нещо понякога е по-надолу, понякога по-нагоре. Видимо нямам топчета или лимфни възли подути. ПКК е в норми. Ходих на ендокринолог и ми казаха, че щитовидната жлеза няма възли и изглежда добре на ехографа. Като цяло имам странни усещания в шията отпред главно в ляво, някои ми е трудно да ги опиша даже. Не знам на какъв лекар да ида.

Само да вметна, че не съм се удряла или падала. Известно ми е, че понякога от притеснение може да те стегне гърлото, но това, което усещам няма общо с това "стягане" от притеснение.


Здравейте,

Уместно е да Ви прегледа и невролог. Възможно е да е и с психична генеза !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2020, 19:34

Янчо Атанасов написа:Здравейте д-р Савов , казвам се Янчо Атанасов от град Ямбол на 35 години . Бих искал съвет от вас и да ви задам един въпрос , но първо да изложа проблема си , заради който ви пиша . Преди около година , към 00 . 00 посреднощ имах работа която трябваше да свърша и изведнъж лицето ми стана червено като домат и за 1 път реших да си премеря кръвното , а то се оказа 160/90 и се уплаших и изненадах едновременно изключително много , бих искал да подчертая че до тогава пиех по 700 мл кафе смесено с мляко всеки ден . И вечерта получавах сърцебиене , но въпреки това не спрях кафето , та въпросната вечер също бях изпил това количество кафе през деня . И когато измерих 160 на 90 веднага събудих майка ми я помолих за хапче против високо кръвно , тя ми даде но то не оказа никакъв ефект и трябваше да извикаме линейка тъй като кръвното ми не се стабилизира . На мен нищо ми нямаше , нито съм имал болки в главата нито замайване , нито нещо друго , дори ги посрещнах навън . Когато дойде фелдшерката ми каза че кръвното ми е 170 на 95 , и докато ми направи кардиограма аз се бях поуспокоил и то беше паднало на 135 на 85 , и тя предположи че кръвното е свързано с нервите . Както и да е , в следващите дни се започна едно лудо мерене на кръвно и все посреднощ то реално си беше високо , наложи се да отида на кардиолог . Когато отидох първоначално кръвното ми беше 145 на 95 , но след прегледа се беше нормализирало без да взимам никакъв медикамент . Кардиолога ме посъветва да посетя психиатър който да ми помогне , междувременно се появиха и други симптоми като : мравучкане по ръцете , местещи се болки по цялото тяло , изтръпване на мускулите , тремор на краката и силно безпокойство , корема ми започна да вибрира и получих учестен пулс . Кардиолога ми изписа симтоматично лечение което имаше ефект , но другата вегетативна симтоматика се засили . Та така отидох при д-р Маргарита Радева която ми постави диагнозата "Паническо разстройство " и ми изписа клонарекс ,естицил и едно сънотворно . Аз възразих на поставената диагноза защото не получавах никакви паник атаки , но тя настоя и аз не и противоречих . Бих искал да спомена че освен всичко което имах , през ноща получавах ( и все още получавам без клонарекса ) силно сърцебиене което ме удря в главата , чувам как ми тупа сърцето буквално в главата , ужасно е !!! Както имах периоди на депресия ту на безпокойство .Та така с тези лекарства успях да се позакрепя и що -годе нещата се пооправиха . До месец август в който си позволих , да изпия 3 разтворими кафета . и всичко се върна наново с огромна сила , до вечерта не можах да сваля кръвното си под 140 на 90 , този ден беше ужасен за мен ! И отново започнах да ги пия тези лекарства , но от тогава до сега почти всеки ден имам колебания в кръвното между 10 и 20 единици и колебания в пулса , и потрепване на мускулите (фасцикулации) . После посетих друг психиатър който ми постави диагнозата "Соматоформна вегетативна дисфункция " и ми предписа медикаментите деанксит ,левид и по 2 хапчета на ден клонарекс (клоназапам ) , но колебанията в кръвното ми , чуването на сърцето ми в главата и вибрирането на корема ми в областта на слънчавия сплит си останаха . И вече е месец май и съвсем се отчаях че ще се мога да се оправя. Бих искал да ви попитам дали е трябва да си направя консултация и с невролог , защото до сега психиатричното лечение не ми е помогнало . Всеки божи ден съм с коремни фасцикулации , буквално корема ми подскача с ритъма на сърцето . Забравих да спомена че получавам и кризи в които се чувствам ту все едно съм в хладилник и зъзна от студ , и ръцете и краката ми са студени , ту лицето ми се зачервява все едно съм слънчасал , изобщо нервно-вегетативната симптоматика при мен е силно изразена . Какъв съвет бихте ми дали д-р Савов ?


Здравейте,
Уместно е да Ви прегледа и невролог, вземете второ мнение от кардиолог и психиатър ! Не приемайте лекарства за високо кръвно налягане, предписани на друг пациент ! Крайно неправилно е !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2020, 19:36

didka_0825@abv.bg написа:Здравейте. От около три четири месеца имам мравучкане на върха на палеца на крака и съм много притеснена, че това се дължи на множествена склероза. Бременна съм в начална бременност и след консултация а АГ, който ме следи каза, че е още рано за прием на магнезий. Тъй като не смея да излизам много и да направя консултация на живо със специалист, реших да се обърна към Вас. Нямам абсолютно никакви симптоми и оплаквания осяен това мравучкане, което дори е на моменти. Имам усет на пръста не съм загубила чуствителност, няма болка. Но най-вероятно и развивам хипохондрия след преживян голям стрес. След разговор с личната ми лекарка, тя отхвърли възможност да е това заболване, а просто или засегнат нерв или липса на магнезий. След намазване с магнезиево олио има облекчение. За това искам мнение от Вас



Здравейте,

По време на бременност, прояви на радикулит са типични ! Категорично не може да се обсъжда МС с Вашите оплаквания ! Доверете се на лекарите, а не на Гугъл !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Янчо Атанасов » 09 Май 2020, 01:41

Здравейте д-р Савов благодаря ви че ми отговорихте , но бих искал да ви задам един още по конкретен въпрос ! Според вас коремните ми фасцикулации които са перманентни от почти 1 година , а преди това никога корема ми не е вибрирал , възможно ли е да са предизвикани от възбудените Превертебрални симпатикови ганглии които се намират точно около пъпа ?? И ако да , какви неврологични изследвания бихте ме посъветвали да си направя ? Много ви моля за отговор , защото тези коремни контракции страшно много ме безпокоят , особено когато съм легнал имам чувството че някой скача върху корема ми . Искрено ви моля за съвет .
Янчо Атанасов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2020, 22:56

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта