Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот petretu » 13 Май 2020, 10:55

Здравейте, д-р Савов!

На 26 години съм. От почти 2 седмици имам трептения в показалеца на дясната ръка. През първите дни треморите бяха доста чести и силни. Предположих, че съм прекалил с кафето и на третия ден след проявата на проблема спрях да го приемам. Не знам дали това оказа някакво влияние, но вече треморите са по-редки и слаби.Понякога усещам и на други места по тялото, но са много по-леки и не съм сигурен дали са част от проблема, тъй като всяко потрепване вече ми прави впечатление.

Последно такива потрепвания съм имал преди около 3 години. Трептенията бяха отново в дясната ръка, не си спомням дали беше отново показалеца или кутрето, също така и в десния клепач(ако не се лъжа беше в долния). Тогава недоспивах и пиех доста кафе, предположих, че е от преумората и не обърнах внимание на проблема. С времето трептенията спряха.

Отново не знам дали това е от полза към проблема - имах тъпа болка в лявата част на кръста и почнах да се разтягам. Така болката минава. Съответно ако спра да го правя се появява отново. Затова г.д. пак от около 2 седмици започнах да се разтягам почти всеки ден и по-дълго време.

Според Вас това звучи ли достатачно сериозно, за да посетя специалист на живо?

ПС: Благодаря за отговора предварително!
petretu
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2020, 10:27

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот slavea.palazova » 15 Май 2020, 16:06

Здравейте,искам да попитам дали е приложима плазмотерапия при постхерпетична невралгия,следствие херпес зостер варицела ?
Благодаря
slavea.palazova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Май 2020, 14:53

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот slavea.palazova » 18 Май 2020, 12:54

Здравейте. Страдам от постхерпетична невралгия,следствие на прекаран преди 6 месеца херпес зостер варицела.Искам да попитам прилага ли се плазмотерапия в моя случай и в кое болнично заведение?
Благодаря
slavea.palazova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Май 2020, 14:53

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Май 2020, 14:04

petretu написа:Здравейте, д-р Савов!

На 26 години съм. От почти 2 седмици имам трептения в показалеца на дясната ръка. През първите дни треморите бяха доста чести и силни. Предположих, че съм прекалил с кафето и на третия ден след проявата на проблема спрях да го приемам. Не знам дали това оказа някакво влияние, но вече треморите са по-редки и слаби.Понякога усещам и на други места по тялото, но са много по-леки и не съм сигурен дали са част от проблема, тъй като всяко потрепване вече ми прави впечатление.

Последно такива потрепвания съм имал преди около 3 години. Трептенията бяха отново в дясната ръка, не си спомням дали беше отново показалеца или кутрето, също така и в десния клепач(ако не се лъжа беше в долния). Тогава недоспивах и пиех доста кафе, предположих, че е от преумората и не обърнах внимание на проблема. С времето трептенията спряха.

Отново не знам дали това е от полза към проблема - имах тъпа болка в лявата част на кръста и почнах да се разтягам. Така болката минава. Съответно ако спра да го правя се появява отново. Затова г.д. пак от около 2 седмици започнах да се разтягам почти всеки ден и по-дълго време.

Според Вас това звучи ли достатачно сериозно, за да посетя специалист на живо?

ПС: Благодаря за отговора предварително!


Здравейте,

Ако оплакванията продължат повече от месец, въпреки намаляването приема на кафе, Ви съветвам да се обърнете към невролог за консултация и преглед !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Май 2020, 14:07

slavea.palazova написа:Здравейте. Страдам от постхерпетична невралгия,следствие на прекаран преди 6 месеца херпес зостер варицела.Искам да попитам прилага ли се плазмотерапия в моя случай и в кое болнично заведение?
Благодаря


Здравейте,

Лечението на постхерпетична невралгия, класически не се лекува с плазмотерапия. Може да зададете въпроса си към специалист по инфекциозни болести !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Май 2020, 14:07

slavea.palazova написа:Здравейте,искам да попитам дали е приложима плазмотерапия при постхерпетична невралгия,следствие херпес зостер варицела ?
Благодаря


Здравейте,

Лечението на постхерпетична невралгия, класически не се лекува с плазмотерапия. Може да зададете въпроса си към специалист по инфекциозни болести !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот gabi_95 » 19 Май 2020, 16:24

Здравейте , имам замайване на главата от 2 години. С придружаващи симптоми- заглъхване,сърбеж и чувство за пълнота в ушите,ускорен пулс и чувство за сковаване на врата , наподобяващо чувство за тежка глава. Често симптомите ми се засилват в дните около менструацията,и по време на нея . Къде мога да търся проблема? Благодаря предварително.
gabi_95
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2020, 21:51

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот gabi_95 » 19 Май 2020, 17:49

Направих скенер на шия:
" Без изявена стеноза на предно и задно арахноидални пространства ,при наличие на малка медиана протрузия на ниво С5- С6 с дискретно локално стеснение на предно арахноидално пространство.
Предишното съобщение за замайването и другите симптоми е от мен. Какво значи резултата от изследването и възможно ли е симптомите ми да се дължат на това нещо,което е в резултата от скенера
gabi_95
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2020, 21:51

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот svetla.dimitrova » 24 Май 2020, 10:11

Здравейте, майка ми, която е на 60 години е с дископатия от поне 20 години. Болките в Долна дясна част се появяваха периодично през годините, но отшумяваха. В последната година обаче станаха доста по сериозни, а в началото на май направи остра криза в резултат на което придвижването й е силни затруднено (прави ги само в къщи с помощта на проходилка). Появиха се и болки в седалищния нерв, както и на сгъвката на десния крак. Първоначално започнахме прием на тилкотил таблетки, който преди години й е изписван за същата ситуация и й е поставян и на инжекции тогава. Повлияхме до някъде болката в кръста. Но два три дни след спирането му се появиха болките в крака. Личният лекар изписа афламил за 7 дни в комбинация с милгама. Имаше леко подобрение, но не достатъчно за да се върне към самостоятелно придвижване. Можем ли да опитаме комбинация от мидокалм и диклоневровит или само едно от двете, за да премине острата фаза и да можем да направим повече изследвания?
svetla.dimitrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Май 2020, 09:56

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 27 Май 2020, 18:54

gabi_95 написа:Направих скенер на шия:
" Без изявена стеноза на предно и задно арахноидални пространства ,при наличие на малка медиана протрузия на ниво С5- С6 с дискретно локално стеснение на предно арахноидално пространство.
Предишното съобщение за замайването и другите симптоми е от мен. Какво значи резултата от изследването и възможно ли е симптомите ми да се дължат на това нещо,което е в резултата от скенера


Здравейте,

Резултатите от изследването се интерпретират в едно с Вашето обективно състояние, т.е. заключението от физикален преглед от лекар. Казано накратко по Вашия въпрос - Дискова болест в шийния сегмент на гръбначния стълб.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта