Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 27 Май 2020, 18:55

gabi_95 написа:Здравейте , имам замайване на главата от 2 години. С придружаващи симптоми- заглъхване,сърбеж и чувство за пълнота в ушите,ускорен пулс и чувство за сковаване на врата , наподобяващо чувство за тежка глава. Често симптомите ми се засилват в дните около менструацията,и по време на нея . Къде мога да търся проблема? Благодаря предварително.


Здравейте,

Необходимо е да бъдете прегледана от невролог !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 27 Май 2020, 18:59

svetla.dimitrova написа:Здравейте, майка ми, която е на 60 години е с дископатия от поне 20 години. Болките в Долна дясна част се появяваха периодично през годините, но отшумяваха. В последната година обаче станаха доста по сериозни, а в началото на май направи остра криза в резултат на което придвижването й е силни затруднено (прави ги само в къщи с помощта на проходилка). Появиха се и болки в седалищния нерв, както и на сгъвката на десния крак. Първоначално започнахме прием на тилкотил таблетки, който преди години й е изписван за същата ситуация и й е поставян и на инжекции тогава. Повлияхме до някъде болката в кръста. Но два три дни след спирането му се появиха болките в крака. Личният лекар изписа афламил за 7 дни в комбинация с милгама. Имаше леко подобрение, но не достатъчно за да се върне към самостоятелно придвижване. Можем ли да опитаме комбинация от мидокалм и диклоневровит или само едно от двете, за да премине острата фаза и да можем да направим повече изследвания?


Здравейте,

Без да съм прегледал пациент, не мога да коментирам или препоръчвам медикаменти. Консултирайте се с невролог и след преглед, ще бъде предписано правилното лечение. При желание и възможност от Ваша стана, можете да се свържете за посочения телефон за уточняване на час за преглед !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот PepiMitova » 09 Юни 2020, 12:00

Здравейте от 1 година ходя по мъките и нищо не се получава, започна се внезапно бях на работа и мн силно ми се зави свят търпях няколко дни и и отидох на лекар препрати е на невролог а той на скенер. Скевнера ми беше чист направих си рентгенова снимка и там ми казаха че всичко е ок предписва ха ми лекарства за нерви, за успокоение за какво ли не не и не се получава нищо почти всеки ден имам световъртеж, стягане в тила, изтръпване на главата някой път отгоре някой път в тила,направиха ми доплер, на него ми казаха че уж всичко е добре, но от дясно е по слаб притока на кръв, изписана ми др лекарства и тях ги пих и пак нищо, реших и си направих ямр на главата откриха ми само киста в максиларния синус но и за него ми казаха че не е опасен. Какво да правя вече 1г и 4м се мъча меря кръвно има моменти в които е нормално на мен ми е лошо и ми се видя свят, има моменти в които се покачва до 130 на 90, 135 на 85 или спада до 110 на 70, при което пак ми е зле ходих 2 пъти на различни кардиолози но нищо и там... Отчаяна съм, страх ме е да не би да ми е слабо уросяването в мозъка и да не получа инсулт. Моля отговорете
PepiMitova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2020, 11:49

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Юни 2020, 17:40

PepiMitova написа:Здравейте от 1 година ходя по мъките и нищо не се получава, започна се внезапно бях на работа и мн силно ми се зави свят търпях няколко дни и и отидох на лекар препрати е на невролог а той на скенер. Скевнера ми беше чист направих си рентгенова снимка и там ми казаха че всичко е ок предписва ха ми лекарства за нерви, за успокоение за какво ли не не и не се получава нищо почти всеки ден имам световъртеж, стягане в тила, изтръпване на главата някой път отгоре някой път в тила,направиха ми доплер, на него ми казаха че уж всичко е добре, но от дясно е по слаб притока на кръв, изписана ми др лекарства и тях ги пих и пак нищо, реших и си направих ямр на главата откриха ми само киста в максиларния синус но и за него ми казаха че не е опасен. Какво да правя вече 1г и 4м се мъча меря кръвно има моменти в които е нормално на мен ми е лошо и ми се видя свят, има моменти в които се покачва до 130 на 90, 135 на 85 или спада до 110 на 70, при което пак ми е зле ходих 2 пъти на различни кардиолози но нищо и там... Отчаяна съм, страх ме е да не би да ми е слабо уросяването в мозъка и да не получа инсулт. Моля отговорете


Здравейте,

Уместно е да се консултирате с отоневролог и да вземете още едно мнение от кардиолог. Възможно е оплакванията да са от вариабилност в кръвното Ви налягане !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Ilieva61 » 18 Юни 2020, 03:04

Здравейте д-р Савов,
Внучката ми е на 3 години и при плач си изкривява лицето на дясната страна и си присвива окото.
Трябва ли да се прегледа от лекар? Усмивката е симетрична.
Благодаря
Илиева
Ilieva61
 
Мнения: 14
Регистриран на: 24 Окт 2019, 00:47

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот LiaCherneva » 23 Юни 2020, 11:44

Здравейте д-р Савов,
От една седмица съм със силен световъртеж, имам и ниско кръвно 74/54, 90/54, 80/57, шум в ушите и от вчера гадене. Преди няколко дни имах и за три дни болки в стомаха горе в дясно. Януари бях в болница за вливания защото отоневролог ме диагностицира с Цервикална остеохондроза С5/С6 С6/С7 и отново бях със силен световъртеж, след терапията той бавно отмина, но сега се появи отново. На 29 г. съм и миналата година ми правиха и ЯМР всичко беше ок. В момента пия само Б-комплекс на Допелхерц, но при прием имам силно сърцебиене, изпотяване и лек задух, възможно ли е да е от него? На какво според Вас се дължат оплаквания ми и какво бих могла да предприема?
Благодаря предварително.
LiaCherneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Май 2020, 09:07

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 25 Юни 2020, 07:50

Здравейте.

Пия:
- 18мг есциталопрам за ОКР
- 30мг арипипразол (Абилифай) за ОКР
- 2.5мг акинетон за цервикална дистония
- 300мг мидокалм за цервикална дистония

Отскоро започнах да развивам блефароспазъм на двете очи. Влошава се като съм ял сладка храна. Какво ще ме посъветвате за да избегна прогресия на блефароспазъма:
- евентуална корекция на лекарствата?
- да пробвам с витамин Е?
- повече почивки при ползване на компютър/смартфон?
- нещо друго?

Благодаря много!
Stef5
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Юни 2016, 17:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Юни 2020, 13:25

Ilieva61 написа:Здравейте д-р Савов,
Внучката ми е на 3 години и при плач си изкривява лицето на дясната страна и си присвива окото.
Трябва ли да се прегледа от лекар? Усмивката е симетрична.
Благодаря
Илиева


Здравейте,

Ако забележите асиметрия на лицето в покой и при обичайни движения на лицевата мускулатура, е уместно да се консултирате с детски невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Юни 2020, 13:29

LiaCherneva написа:Здравейте д-р Савов,
От една седмица съм със силен световъртеж, имам и ниско кръвно 74/54, 90/54, 80/57, шум в ушите и от вчера гадене. Преди няколко дни имах и за три дни болки в стомаха горе в дясно. Януари бях в болница за вливания защото отоневролог ме диагностицира с Цервикална остеохондроза С5/С6 С6/С7 и отново бях със силен световъртеж, след терапията той бавно отмина, но сега се появи отново. На 29 г. съм и миналата година ми правиха и ЯМР всичко беше ок. В момента пия само Б-комплекс на Допелхерц, но при прием имам силно сърцебиене, изпотяване и лек задух, възможно ли е да е от него? На какво според Вас се дължат оплаквания ми и какво бих могла да предприема?
Благодаря предварително.


Здравейте,

С оглед сърцебиенето е уместно да се консултирате с кардиолог. С оглед цервикалната остеохондроза, наред с медикаментозното лечение е уместно провеждането и на физиотерапия. Добре е отново да се обърнете за преглед към Вашия отоневролог за да види състоянието Ви в момента !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Юни 2020, 13:33

Stef5 написа:Здравейте.

Пия:
- 18мг есциталопрам за ОКР
- 30мг арипипразол (Абилифай) за ОКР
- 2.5мг акинетон за цервикална дистония
- 300мг мидокалм за цервикална дистония

Отскоро започнах да развивам блефароспазъм на двете очи. Влошава се като съм ял сладка храна. Какво ще ме посъветвате за да избегна прогресия на блефароспазъма:
- евентуална корекция на лекарствата?
- да пробвам с витамин Е?
- повече почивки при ползване на компютър/смартфон?
- нещо друго?

Благодаря много!


Здравейте,

Важна е диагнозата, за правилно лечение - Уместно е да се прегледате от невролог за уточняване на дистонията и корекция на медикаментите. Работата с компютър и други електронни устройства натоварва нервната и зрителната системи и налага по-чести почивки !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron