Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Mihaela.a » 07 Юли 2020, 09:40

Здравейте. От няколко месеца често ми се замайва главата, вие ми се свят и не мога да правя нищо освен да лежа по принцип съм с ниско кръвно веднъж озравних границите и тогава бях най-зле. Бях на преглед при невролог според който всичко било от недоспиване изписа ми Вестибо. За известно време бях се оправила и беше изчезнал световъртежа, но от 2 дни насам отново се появи а от топлото време става още по зле и се чувствам ужасно. Може ли да изкажете някакво мнение и дъдете съвет
Mihaela.a
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юли 2020, 09:33

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 13 Юли 2020, 21:42

Mihaela.a написа:Здравейте. От няколко месеца често ми се замайва главата, вие ми се свят и не мога да правя нищо освен да лежа по принцип съм с ниско кръвно веднъж озравних границите и тогава бях най-зле. Бях на преглед при невролог според който всичко било от недоспиване изписа ми Вестибо. За известно време бях се оправила и беше изчезнал световъртежа, но от 2 дни насам отново се появи а от топлото време става още по зле и се чувствам ужасно. Може ли да изкажете някакво мнение и дъдете съвет


Здравейте,

Възможно е за състоянието Ви да допринася и дехидратация (обезводняване) на организма. Приемайте повече течности. Ако оплакванията продължат, се обърнете към лекуващия Ви невролог за повторен преглед.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ivanov90 » 19 Юли 2020, 15:47

Здравейте д-р Савов,

Имам известни проблеми от около 2 год. Посещавал съм различни специалисти, но нищо. После са ми казвали, че имам депресия, но не вярвам това да е основната причина, защото физически изобщо не се чувствам добре. Преди 2 г.имах доста нерви и стрес и вероятно ми се е отразило по някакъв начин. Правил съм и физически упражнения, но също не ми помогнаха... Ръст 180+ см, кг: 70, години 30.
Имам чувството, че вече нервната ми система и сетивата ми не функционират правилно.
Симптомите са следните: постоянна умора, мускулна слабост, бавни движения, сутрин все едно не се наспивам, много често главоболие в задната част на главата, тежест, зрението ми често се замъглява, разсеяност, забравяне, липса на апетит, липса на либидо, ако си поразклатя главата настрани ме боли пак в задната част. Също така от изв. време дори да приема 1-2 чаши бира/ някакъв алкохол, веднага ми става много зле, все едно съм изпил 10 пъти повече. Не ми понася алкохола изобщо вече. Чувствам се страшно безенергиен и слаб с умора. Лятото се случва най-вече това. Зимата по 2-3 месеца като че ли ме отпуска малко, после пак. И така от 2+ години...

Сега наскоро си правих отново разни изследвания, ще ви пратя снимки. Посетих гастро и ендокринолог. Казаха ми, че засега нямало нужда от ЯМР на главата... въпреки, че ми откриха недостик на Витамин Д и завишен пролактин. Точно преди 1 г. и 6 мес отново имах същите резултати от изследвания. Тогава ми изписаха Достинекс за 3 мес за пролактина и след това се беше нормализирал. Сега обаче отново е висок. В момента имам назначена терапия за 6 мес и приемам: Вигантол, по-малко калций, L-Тироксин 50, Глюкофаж 500, като диагнозите са: проблеми със щитовидната жлеза и то не от изследванията според лекарката, ами от видеозона, който ми приложи. Т.е.: Тиреодит, Хипогликемия.

Ето изследванията:
https://prikachi.net/image/vywvM
https://prikachi.net/image/vy3Bx
https://prikachi.net/image/vy4ir

Знаете ли какво може да ми има? Има ли и други случаи като моят?
Много Ви благодаря!
ivanov90
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Юли 2020, 15:45

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот plamen.tsvetanov » 21 Юли 2020, 13:36

Здравейте.
Миналата седмица си взех витамин C, витамин Б9 и витамин Е, започнах да ги приемам с цел подпомагане на сперматогенезата. Пих ги 5 дни и ги спрях защото на вторият ден започнах да усещам болка в ходилата и дланите на ръцете + силна тревожност и притеснение. Имам чувството, че са отекли а всъщност не са. Също така усещам, че имам леко мравучкане на върха на пръстите на лявата ръка. В последните 14 дни не съм се натоварвал физически, като 7 дни бях на море и изгорях по цялото тяло. Също така имах няколко изпита и бях много напрегнат. Вчера бях при личната лекарка, която ми назначи ПКК + урина и още няколко неща, но всичко е в нормите. Направиха ми и ЕКГ понеже имам екстрасистоли, но всичко е наред. Също така имам и сезонна алергия към цъфтежи и вземах "Лорано". Какво е вашето мнение?
Благодаря за вниманието!
plamen.tsvetanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2020, 13:23

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот asuscoweit123 » 21 Юли 2020, 19:31

Здравейте,


Живеем във времена на стрес и тревожност. За съжаление преди време ме подхвана силен шок и не успях да спя цели 4 денонощия. Оттогава насам съня ми се развали, станах особен, раздразнителен и с лоша концентрация. Както е добре известно добрият сън е важен за нашето ежедневие. В един момент прибягнах към спиртните напитки защото бях чел че притежават приспивно действие, но махмурлука на другия ден е много гаден и околните го забелязват.Алкохолът има упойващ ефект в малки количества и при определени нервни системи.

Вечер заспивам трудно и на сутринта не се чувствам добре отпочинал. Дори и съня ми не е достатъчен.Кажете ми към кого да се насоча за да се справя с този проблем или да приема някакви медикаменти за справяне с прекомерната тревожност. Кафе пия, но само от малките пакетчета на комбинация 3 в 1.

Запознат съм че човек трябва да спи около 7-8 часа, но при мен този ритъм е силно нарушен и спя около 4-5 часа което довежда някак си до това през деня да не съм много концентриран и да ставам раздразнителен.
asuscoweit123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юни 2020, 20:04

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2020, 17:49

ivanov90 написа:Здравейте д-р Савов,

Имам известни проблеми от около 2 год. Посещавал съм различни специалисти, но нищо. После са ми казвали, че имам депресия, но не вярвам това да е основната причина, защото физически изобщо не се чувствам добре. Преди 2 г.имах доста нерви и стрес и вероятно ми се е отразило по някакъв начин. Правил съм и физически упражнения, но също не ми помогнаха... Ръст 180+ см, кг: 70, години 30.
Имам чувството, че вече нервната ми система и сетивата ми не функционират правилно.
Симптомите са следните: постоянна умора, мускулна слабост, бавни движения, сутрин все едно не се наспивам, много често главоболие в задната част на главата, тежест, зрението ми често се замъглява, разсеяност, забравяне, липса на апетит, липса на либидо, ако си поразклатя главата настрани ме боли пак в задната част. Също така от изв. време дори да приема 1-2 чаши бира/ някакъв алкохол, веднага ми става много зле, все едно съм изпил 10 пъти повече. Не ми понася алкохола изобщо вече. Чувствам се страшно безенергиен и слаб с умора. Лятото се случва най-вече това. Зимата по 2-3 месеца като че ли ме отпуска малко, после пак. И така от 2+ години...

Сега наскоро си правих отново разни изследвания, ще ви пратя снимки. Посетих гастро и ендокринолог. Казаха ми, че засега нямало нужда от ЯМР на главата... въпреки, че ми откриха недостик на Витамин Д и завишен пролактин. Точно преди 1 г. и 6 мес отново имах същите резултати от изследвания. Тогава ми изписаха Достинекс за 3 мес за пролактина и след това се беше нормализирал. Сега обаче отново е висок. В момента имам назначена терапия за 6 мес и приемам: Вигантол, по-малко калций, L-Тироксин 50, Глюкофаж 500, като диагнозите са: проблеми със щитовидната жлеза и то не от изследванията според лекарката, ами от видеозона, който ми приложи. Т.е.: Тиреодит, Хипогликемия.

Ето изследванията:
https://prikachi.net/image/vywvM
https://prikachi.net/image/vy3Bx
https://prikachi.net/image/vy4ir

Знаете ли какво може да ми има? Има ли и други случаи като моят?
Много Ви благодаря!


Здравейте,

наличието на хормонален дисбаланс не изключва възможността за наличие на депресия ! Съветвам Ви да имате доверие на лекуващите Ви лекари, и да провеждате лечение !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2020, 17:51

plamen.tsvetanov написа:Здравейте.
Миналата седмица си взех витамин C, витамин Б9 и витамин Е, започнах да ги приемам с цел подпомагане на сперматогенезата. Пих ги 5 дни и ги спрях защото на вторият ден започнах да усещам болка в ходилата и дланите на ръцете + силна тревожност и притеснение. Имам чувството, че са отекли а всъщност не са. Също така усещам, че имам леко мравучкане на върха на пръстите на лявата ръка. В последните 14 дни не съм се натоварвал физически, като 7 дни бях на море и изгорях по цялото тяло. Също така имах няколко изпита и бях много напрегнат. Вчера бях при личната лекарка, която ми назначи ПКК + урина и още няколко неща, но всичко е в нормите. Направиха ми и ЕКГ понеже имам екстрасистоли, но всичко е наред. Също така имам и сезонна алергия към цъфтежи и вземах "Лорано". Какво е вашето мнение?
Благодаря за вниманието!


Здравейте,

Напълно възможно е оплакванията да са в резултат на алергична реакция и реакция на стрес !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2020, 17:55

asuscoweit123 написа:Здравейте,


Живеем във времена на стрес и тревожност. За съжаление преди време ме подхвана силен шок и не успях да спя цели 4 денонощия. Оттогава насам съня ми се развали, станах особен, раздразнителен и с лоша концентрация. Както е добре известно добрият сън е важен за нашето ежедневие. В един момент прибягнах към спиртните напитки защото бях чел че притежават приспивно действие, но махмурлука на другия ден е много гаден и околните го забелязват.Алкохолът има упойващ ефект в малки количества и при определени нервни системи.

Вечер заспивам трудно и на сутринта не се чувствам добре отпочинал. Дори и съня ми не е достатъчен.Кажете ми към кого да се насоча за да се справя с този проблем или да приема някакви медикаменти за справяне с прекомерната тревожност. Кафе пия, но само от малките пакетчета на комбинация 3 в 1.

Запознат съм че човек трябва да спи около 7-8 часа, но при мен този ритъм е силно нарушен и спя около 4-5 часа което довежда някак си до това през деня да не съм много концентриран и да ставам раздразнителен.


Здравейте,

Не прибягвайте към алкохола за сънотворно или успокоително ! Съветвам Ви да се обърнете към невролог - за консултация и преглед. Той ще прецени дали е необходим психиатър ! Ако сте от София и имате желание, можете да се свържете с мен на посочения телефон за записване на час за преглед.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Severnosianie » 06 Авг 2020, 15:25

Здравейте! От 15 дена имам главоболие около челото,слепоочието отдясно и в дясното ухо. От 2 3 дена мина и отляво. Изключен е унг проблем.Започна изведнъж. Болките са пробождащи секундно и тъпи,около 15 секунди. В рамките на деня може да се появят десетки пъти. Нощем не ги усещам. Сравнително слаби са. Бях на невролог и постави диагноза по симптоми: cranial nerves disorder.Даде ми карбамазепин 200 мг сутрин и 100 мг вечер. Лявото ми ухо пищи от 5 г ,но сякаш сега се усили звукът.Други изявени симптоми нямам. Пия лекарствата 24 часа и болките намаляха значително.Какво мислите Вие за поставената диагноза и лечението?Искам да допълня,че последните два месеца имах прекалено много стрес. В чужбина съм.Благодаря предварително!
Severnosianie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Авг 2020, 15:16

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 12 Авг 2020, 20:59

Severnosianie написа:Здравейте! От 15 дена имам главоболие около челото,слепоочието отдясно и в дясното ухо. От 2 3 дена мина и отляво. Изключен е унг проблем.Започна изведнъж. Болките са пробождащи секундно и тъпи,около 15 секунди. В рамките на деня може да се появят десетки пъти. Нощем не ги усещам. Сравнително слаби са. Бях на невролог и постави диагноза по симптоми: cranial nerves disorder.Даде ми карбамазепин 200 мг сутрин и 100 мг вечер. Лявото ми ухо пищи от 5 г ,но сякаш сега се усили звукът.Други изявени симптоми нямам. Пия лекарствата 24 часа и болките намаляха значително.Какво мислите Вие за поставената диагноза и лечението?Искам да допълня,че последните два месеца имах прекалено много стрес. В чужбина съм.Благодаря предварително!


Здравейте,

По споменатите симптоми, поставената диагноза и предписаното лечение са напълно адекватни !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта