Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Severnosianie » 15 Авг 2020, 11:29

Доктор Савов,багодаря за отговора. Подуха ми се два лимфни възела на врата.Пия карбамазепин 400 мг дневно. Чета,че е възможно като страничен ефект. Трябва ли лекар? Ще спаднат ли след като спра да го пия?
Severnosianie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Авг 2020, 15:16

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот danieldegu » 16 Авг 2020, 13:28

Здравейте! Какво представлява изследването на неврологичния статус, има ли смисъл от такова по чисто профилактични причини и къде може да бъде извършено? Благодаря Ви предварително!
danieldegu
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Авг 2020, 01:31

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Грета.Иванова » 24 Авг 2020, 10:46

Здравейте,д-р Савов
След дългогодишни болки в главата и направен ЯМР ми бе установена дискова херния на ниво С5-6 и притискане на гръбначен мозък.Назначиха ми операция с поставяне на изкуствен диск,която се състоя преди три седмици.За сега ефект от операцията не усещам,ужасното главоболие в задната част на главата си остана както си беше преди операцията.Споделих с доктора и ми изписа Неуротоп,но са сега не ми помага.Освен това от преди пет години имам болки в краката като при мускулна треска,които се засилват при изкачване на стълби.Според доктора причината е от проблемите в шийните прешлени,но след операцията и тези болки си останаха.Много се притеснявам дали не се подложих излишно на операция и защо след като операцията е успешна продължавам да имам болки.Благодаря!
Грета.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2020, 10:12

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Mihaela.a » 25 Авг 2020, 11:04

Здравейте искам да попитам дали възглавницата или матрака(ако не са подходящи или удобни) може да са фактор за световъртеж и ако да какво бихте препоръчали. Извинявам се ако въпроса ми е глупав. Също така бих искала да ви помоля да споделите малко повече за вестибуларните кризи
Mihaela.a
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юли 2020, 09:33

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Авг 2020, 18:04

Severnosianie написа:Доктор Савов,багодаря за отговора. Подуха ми се два лимфни възела на врата.Пия карбамазепин 400 мг дневно. Чета,че е възможно като страничен ефект. Трябва ли лекар? Ще спаднат ли след като спра да го пия?


Здравейте,

ако са все още подути след седмица, посетете лекар !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Авг 2020, 18:06

danieldegu написа:Здравейте! Какво представлява изследването на неврологичния статус, има ли смисъл от такова по чисто профилактични причини и къде може да бъде извършено? Благодаря Ви предварително!


Здравейте,

Означава преглед от невролог. Да, профилактичен или целенасочен снемането на неврологичен статус е преглед от невролог !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Авг 2020, 18:09

Грета.Иванова написа:Здравейте,д-р Савов
След дългогодишни болки в главата и направен ЯМР ми бе установена дискова херния на ниво С5-6 и притискане на гръбначен мозък.Назначиха ми операция с поставяне на изкуствен диск,която се състоя преди три седмици.За сега ефект от операцията не усещам,ужасното главоболие в задната част на главата си остана както си беше преди операцията.Споделих с доктора и ми изписа Неуротоп,но са сега не ми помага.Освен това от преди пет години имам болки в краката като при мускулна треска,които се засилват при изкачване на стълби.Според доктора причината е от проблемите в шийните прешлени,но след операцията и тези болки си останаха.Много се притеснявам дали не се подложих излишно на операция и защо след като операцията е успешна продължавам да имам болки.Благодаря!


Здравейте,

Най-точни отговори на зададените Ви въпроси може да даде лекуващия Ви невролог, който Ви е преглеждал. Все пак в отговор, необходимо е време за оценка ефекта от операцията - средно 3 - 6 месеца !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Авг 2020, 18:12

Mihaela.a написа:Здравейте искам да попитам дали възглавницата или матрака(ако не са подходящи или удобни) може да са фактор за световъртеж и ако да какво бихте препоръчали. Извинявам се ако въпроса ми е глупав. Също така бих искала да ви помоля да споделите малко повече за вестибуларните кризи


Здравейте,

Дотолкова доколкото оказват влияние върху шийните прешлени, а те от своя стана и върху вестибуларната функция. Простият отговор е да! Удобен матрак и възглавница средно към твърд !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re:консултация с невролог

Мнениеот Martiiiiii16 » 15 Сеп 2020, 22:33

Здравейте, на 16 години съм ,от известно време имам някакво треперене в ръцете,главата и краката дори и в покой също така и заекване. Въпроса ми е възможно ли е да имам някакво сериозно заболяване от сорта на Алцхаймер,Паркинсон и нужна ли е консултация с лекар.Аз четох че това са симптомите на Паркинсон и много се изплаших може ли да ми дадете мнение
Благодаря ви предварително
Martiiiiii16
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Сеп 2020, 22:23

Re: Re:консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Сеп 2020, 19:00

Martiiiiii16 написа:Здравейте, на 16 години съм ,от известно време имам някакво треперене в ръцете,главата и краката дори и в покой също така и заекване. Въпроса ми е възможно ли е да имам някакво сериозно заболяване от сорта на Алцхаймер,Паркинсон и нужна ли е консултация с лекар.Аз четох че това са симптомите на Паркинсон и много се изплаших може ли да ми дадете мнение
Благодаря ви предварително


Здравейте,

Изброените от Вас болести са характерни за значително по-напреднала възраст ! Не, категорично на 16 години не може да се касае за тези заболявания ! Вероятно е от нервно (психично) пренапрежение !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта