Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот yana.velinova » 06 Окт 2020, 10:48

Здр. д-р Савов. Имам следния въпрос. При криза, свързана с дискова херния на кръста с много силни болки при движение кои от изброените леакрства биха помогнали, докато се консултирам със специалист? Невробекс, милгама или мидокалм. Не описвам противовъпалителни, тъй като не мога да ползвам. Благодаря Ви. Яна
yana.velinova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Авг 2020, 11:24

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 25 Окт 2020, 20:33

Здравейте. Страдам от цервикална дистония, предизвикана от дългогодишен прием на невролептици. Пия баклофен (5мг-0мг-5мг) и Акинетон (2мг-1мг-0мг) за дистонията, по предписание на няколко различни лекаря. Акинетона го пия от 2-3 години вече.

Прочетох в характеристиката на Акинетон [*] следните цитати:

"Продължителността на приложение зависи от вида и последствията от заболяването, като може да бъде от краткотрайна, напр. при медикаментозно индуцирани екстрапирамидни симптоми, до провеждане на продължително лечение (напр. при паркинсонов синдром)."

и:

"Акинетон би могъл да влоши индуцирани от невролептици късни дискинезии."

При това положение Акинетон дали да го пия? Може би трябва вместо да пия Акинетон, да пия по-голяма доза баклофен? Ще ми е ценно вашето мнение.

Благодаря предварително!

[*] https://static.framar.bg/documents/akineton-harakt.pdf
Stef5
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Юни 2016, 17:21

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот biasnaky4ka » 15 Ное 2020, 13:04

Добър ден.Интересува ме,ако може да ме посъветвате ...минах през два невролога единият установи дискова херния с ишиас и след множество лекарства,инжекции и физиотерапия не се повлия и ми изписаха габагамма и баклофен.Минах през втори невролог ,който установи че на база на тежка депресия имам висока чувствителност и оттам ми е силната болка в крака - изписа ми антидепресант есобел.Видях че при габагаммата и баклофена са възможни странични реакции като нервни разстройства и депресия и се чудя дали да почна с тях заради нетърпимата болка или да пия антидепресант( но рой доколко ще я подтисне и ще помогне да проходя нормално).
biasnaky4ka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2020, 17:41

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Ivonst88 » 08 Дек 2020, 11:55

Здравейте! Имам следния проблем, около преди година започна епизодична силна тежест в главата, при което очите ми се затварят, пребледнявам, ниско артериално налягане, безапетитие, гадене без позив за повръщане, силно замайване, в легнало положение се чувствам по - добре, отколкото движейки се. Понякога това продължава с дни, но никога не е за час, два, обикновено 2 дни и повече. Страдам от сенна хрема ( алергичен ринит) при по - влажно време. Мислех, че е на нервна почва, макър да не съм под стрес на този етап, след това че е от ниското кръвно като цяло това състояние, но сякаш има причина за това ниско кръвно и цялата симптоматика съпроводена с него на епизоди. Правила съм всички необходими хормонални изследвания и консултация с ендокринолог, кардиолог, всичко е в норма . Не съм посещавала невролог. Има ли връзка с вертиго, мигрена? Моля за мнение, благодаря предварително.
Ivonst88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2020, 11:32

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невр

Мнениеот bovaa » 27 Фев 2021, 20:58

Здравейте! Майка ми е с диабетна полиневропатия. Изписаха ѝ линефор. Вече е към края на таблетките. Чудно ми е, защото това лекарство се изписва основно при епилепсия, да не говорим за безбройните странични ефекти. Тя не е почувствала никакво подобрение, дори казва, че болките сякаш са се усилили. Ясно е, че болестта не се лекува напълно, но какво бихте вие препоръчали за облекчаване на паренето и болките в долните крайници, особено при дълго ходене? Какво бихте казали за прием на алфа-липоева киселина, като Thiogamma или Thioctacid, вазодилатори или мастноразтворими витамини? Кинезетерапия, лечение с лечебна кал и луга? Масажи? Кое всъщност облекчава и помага за редуциране на болките?
Благодаря за отговора предварително.
bovaa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2017, 14:41

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Дядо Митко » 19 Мар 2021, 15:49

Здравейте, д-р Савов!
Безпокои Ви съпругът на една 67-годишна болнава жена, която на този етап не може да намери изход от водещото към момента страдание. Съпругата ми има проблеми с вестибуларния апарат, има гастрит, колит, цистит, вагинит и общо взето отслабена имунна система, поради което често страда от простудни заболявания (поне два пъти месечно). Има и допълнителен здравословен проблем - леко завишени лимфоцити, поради което периодично посещава хематолог. Актуалният здравословен проблем сега е обилното изпотяване при най-малкото физическо или психическо натоварване. Направи си кръвен тест (пак с незначително повишени лимфоцити) и отиде във Варна на преглед при своя хематолог. Хематологът се е произнесъл, че причината за изпотяването не е в кръвта и препоръчал преглед при ендокринолог. Ендокриноложката назначи нов кръвен тест (всичко е в нормата) и каза, че проблемът с изпотяването не е ендокринен, а вероятно е неврологичен. Въпросът ми е: Има ли такава вероятност - изпотяването да е по неврологични причини и отново да се търси компетентна помощ в големия град (Варна) или причината да се търси другаде, например в хроничните цистит и вагинит?
Моля за извинение за неудобствата, ако Ви създавам такива.
Бъдете здрав и успешен.
Дядо Митко
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Авг 2016, 12:27

Предишна

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта