Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот GALITO » 05 Дек 2015, 15:12

Здравейте д-р Савов.От около 1мес имам главоболие поносимо ,тоест заболяваме за момент после отшумява и не се налага да приемам лекарства.Но от около 2 седмици започнах да получавам световъртеж,гадене,липса на апетит и често ориниране.Студени и бледи крайници.Ходих на кардилог оказа се че кръвното ми е добре, но ми е учестен сърдечния ритам.Пуснахме изследване на TSH което е 0,704.Работата ми е свързана с компютар възможно ли е да има връзка и какъв лекар мога да посетя.Благодаря предварително
GALITO
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Дек 2015, 14:50

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот GALITO » 05 Дек 2015, 15:27

Извинявам се забравих да отбележа на 35 години съм
GALITO
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Дек 2015, 14:50

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот kesten70 » 06 Дек 2015, 15:48

Здравейте!Искам да попитам да ли се занимавате с хора болни от епилепсия свързано със сина ми в тази област.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Дек 2015, 15:33

Kатя Димитрова написа:Здравейте д-р Савов, пише ВИ Катя. Проблема ми е следният: От около двадесет години страдам от главоболие, придружено с гадене, понякога и повръщане. Няма да ви изброявам всички лекарства които съм пила. Сега пия по 8 коаксила на ден, 4-5 лексотана и толкова ацефеина, можете да си представите в какво състояние съм. Немога да ги спра или поне сама немога, кризите са ужасни и ги започвам отново. Всички изследвания, които са ми правени са нормални вклю-чително и скенер.


Здравейте !

Съветвам Ви да се обърнете към психиатър с оглед зависимостта Ви към медикаментите !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Дек 2015, 15:37

GALITO написа:Здравейте д-р Савов.От около 1мес имам главоболие поносимо ,тоест заболяваме за момент после отшумява и не се налага да приемам лекарства.Но от около 2 седмици започнах да получавам световъртеж,гадене,липса на апетит и често ориниране.Студени и бледи крайници.Ходих на кардилог оказа се че кръвното ми е добре, но ми е учестен сърдечния ритам.Пуснахме изследване на TSH което е 0,704.Работата ми е свързана с компютар възможно ли е да има връзка и какъв лекар мога да посетя.Благодаря предварително


Здравейте !
Съветвам Ви да се консултирате и с невролог, особено ако главоболието продължи повече от 3 месеца. С оглед резултата на TSH - референтрните стойности са различни за различните лаборатории, но стандартно за долна граница е 0.27! Т.е Вашият резултат е в норма.

Успех !

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Дек 2015, 15:38

GALITO написа:Извинявам се забравих да отбележа на 35 години съм



Здравейте !
Съветвам Ви да се консултирате и с невролог, особено ако главоболието продължи повече от 3 месеца. С оглед резултата на TSH - референтрните стойности са различни за различните лаборатории, но стандартно за долна граница е 0.27! Т.е Вашият резултат е в норма.

Успех !

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Дек 2015, 15:41

kesten70 написа:Здравейте!Искам да попитам да ли се занимавате с хора болни от епилепсия свързано със сина ми в тази област.


Здравейте !

Ако синът Ви е на възраст под 18 години е уместно проследяване от детски невролог. Съветвам Ви да се обърнете към специалист епилептолог - невролог който се занимава основно с този проблем !
Но в качеството си и на невролог, да занимавам се и с това заболяване.

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот MMaya » 14 Дек 2015, 02:31

Здравейте д-р Савов,

Търсих психиатър в този форум но не открих, мисля че вие ще можете да ми отговорите.
Имам хроничен здравословен проблем влошил се след една операция който не е предмет на моето питане, намерила съм начин как да го не само лекувам, но и излекувам......но става бавно.

Този проблем когато е в приспъпна форма и не само води до безсъние..... Въпроса ми е именно за това хапчета за сън.
С бензодиазепини не искам да се занимавам.
Но открих че много добре ми действа за сън хлорпротексен по две таблетки преди лягане, някога по една, някога пропускам. Но по често имам нужда да го изпия.

Ако съм рабрала правилно хлорпротексен е антипсихотик и не е много сериозно. Въпроса ми е мога ли да си навредя с нещо ако го взимам почти редовно през следващите 5-7 месеца, до като си разреша основния проблем? Незнам от колко време го взимам, но съм изпила две опаковки до сега.
Преди това взимах седакур форте и атаракс, но хлорпротексена действа май по добре.
Или ако Вие може да предложите нещо друго.........
MMaya
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2015, 02:16

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Дек 2015, 16:31

MMaya написа:Здравейте д-р Савов,

Търсих психиатър в този форум но не открих, мисля че вие ще можете да ми отговорите.
Имам хроничен здравословен проблем влошил се след една операция който не е предмет на моето питане, намерила съм начин как да го не само лекувам, но и излекувам......но става бавно.

Този проблем когато е в приспъпна форма и не само води до безсъние..... Въпроса ми е именно за това хапчета за сън.
С бензодиазепини не искам да се занимавам.
Но открих че много добре ми действа за сън хлорпротексен по две таблетки преди лягане, някога по една, някога пропускам. Но по често имам нужда да го изпия.

Ако съм рабрала правилно хлорпротексен е антипсихотик и не е много сериозно. Въпроса ми е мога ли да си навредя с нещо ако го взимам почти редовно през следващите 5-7 месеца, до като си разреша основния проблем? Незнам от колко време го взимам, но съм изпила две опаковки до сега.
Преди това взимах седакур форте и атаракс, но хлорпротексена действа май по добре.
Или ако Вие може да предложите нещо друго.........


Здравейте !

Хлорпротексенът не е лекарство за избор при безсъние ! Още повече при наличие на съпътстващи страдание. Хлорпротексен е невролептик (антипсихотик). С тази група медикаменти работят психиатри !
В качеството си на невролог мога да коментирам, че не е средство на избор при безсъние !
Още повече - медикаменти се предписват след преглед !
Съветвам Ви да осъществите реална консултация с психиатър !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот TonyaS » 16 Дек 2015, 16:41

Здравейте, от две години се лекувам с Емперин и Сибелиум, тъй като получавам кризи с гадене и главоболие, като се счита, че същите са провокирани от недостатъчно оросяване на вътрешното ухо. Диагностицирана съм с тензионно главоболие по този повод. До скоро лекарствата ми помагаха и пресичаха кризите, но сега само намаляват тяхната сила. Какво бихте препоръчали да направя? На 34 години съм, жена. Придобива ли се зависимост към тези лекарства - в смисъл на отслабване на ефекта от продължително прилагане?

Благодаря,
Поздрави
TonyaS
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2015, 12:49

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта