Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот kesten70 » 18 Дек 2015, 13:43

Здравейте!Имам син на 26 години.На 16 годишен започна да хвърля ръцете и ако държи нещо го изпоска.Той го описва че е нещо като токов одар през ръцете минава но не гоби съзнание.Така го заведохме на невролог и откриха че е криптогенна епилепсия.Само на еег то се вижда на мозъка за наше щастие няма нищо.Сега е на ривотрил петинимид и депакин.Имаме си доктор но искам и 2 мнение.Дали от лекарствата или от нещо дрого много мо треперят ръцете като че ли е с паркинсон.Когато е ядосан започва пак да хвърля и изпоска.Искам да ми дъдете малко надежда дали ще се оправи някога .
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Akasha » 26 Дек 2015, 14:20

Добър ден и весели празници. Бих искала да задам един въпрос.
От месец и малко пия Еутирокс за щитовидната жлеза, заедно с магнезий (и двете изписани от лекар) и започнах да пия преди 1-2 дни Коластра (не по рецепта) От 3-4 дни имам постоянно потрепване на мускул в дясно долу до ребрата в предния край. Като трептене на клепач, само че долу. Не изпитвам болка там, но самото усещане е изнервящо. Трепти само в състояние на покой, когато съм седнала или легнала. При ходене или други дейности всичко е спокойно. Дали може да е страничен ефект на лекарствата, или е нещо по-сериозно, и трябва да си запиша час при невролог?
Приятен ден.
Akasha
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2015, 11:10

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Дек 2015, 18:38

TonyaS написа:Здравейте, от две години се лекувам с Емперин и Сибелиум, тъй като получавам кризи с гадене и главоболие, като се счита, че същите са провокирани от недостатъчно оросяване на вътрешното ухо. Диагностицирана съм с тензионно главоболие по този повод. До скоро лекарствата ми помагаха и пресичаха кризите, но сега само намаляват тяхната сила. Какво бихте препоръчали да направя? На 34 години съм, жена. Придобива ли се зависимост към тези лекарства - в смисъл на отслабване на ефекта от продължително прилагане?

Благодаря,
Поздрави


Здравейте !

Използваните от Вас медикаменти са за лечение на периферен отоневрологичен синдром, като флунаризин (сибелиум) се използва и за профилактика на мигренозно главоболие. Диагнозата тензионно главоболие (епизидично и хронично) предполага използването и на други медикаменти.

Съветвам Ви, в планов порядък да се консултирате с невролог за преоценка на лечението Ви !
Няма зависимост към тези медикаменти, нито отслабване на ефекта им с времето !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Дек 2015, 18:44

kesten70 написа:Здравейте!Имам син на 26 години.На 16 годишен започна да хвърля ръцете и ако държи нещо го изпоска.Той го описва че е нещо като токов одар през ръцете минава но не гоби съзнание.Така го заведохме на невролог и откриха че е криптогенна епилепсия.Само на еег то се вижда на мозъка за наше щастие няма нищо.Сега е на ривотрил петинимид и депакин.Имаме си доктор но искам и 2 мнение.Дали от лекарствата или от нещо дрого много мо треперят ръцете като че ли е с паркинсон.Когато е ядосан започва пак да хвърля и изпоска.Искам да ми дъдете малко надежда дали ще се оправи някога .


Здравейте !

Изписаната Ви терапия е класическа. При наличие на тремор (треперене) в ръцете или други странични ефекти е уместна преоценка на антиепилептичната терапия. Разбира се, Ваше право е да вземете второ мнение от невролог, занимаващ се с епилепсия.
Да, съществуват и други медикаменти, т. нар. медикаменти на втори избор, (нови антиепилептични медикаменти).
Да, с времето е възможно епилептичните пристъпи да изчезнат, при правилно лечение и "изчистване" на ЕЕГ отклонения в мозъчната активност !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Дек 2015, 18:50

Akasha написа:Добър ден и весели празници. Бих искала да задам един въпрос.
От месец и малко пия Еутирокс за щитовидната жлеза, заедно с магнезий (и двете изписани от лекар) и започнах да пия преди 1-2 дни Коластра (не по рецепта) От 3-4 дни имам постоянно потрепване на мускул в дясно долу до ребрата в предния край. Като трептене на клепач, само че долу. Не изпитвам болка там, но самото усещане е изнервящо. Трепти само в състояние на покой, когато съм седнала или легнала. При ходене или други дейности всичко е спокойно. Дали може да е страничен ефект на лекарствата, или е нещо по-сериозно, и трябва да си запиша час при невролог?
Приятен ден.


Здравейте !
Весели празници !

Да, възможно е това да е ефект от еутирокс, който е заместително(хормонално) лечение. Но разбира се съществува възможност тези мускулни потрепвания (миоклонии) да се дължат на "пренапрежение" на нервната система в резултат на стрес или други фактори. По правило, магнезият би трябвало да помогне те да изчезнат !
Съветвам Ви да изчакате още седмица и ако продължават се обърнете първо към колегата, предписал Ви двата медикамента, вероятно ендокринолог. На втори етап може да се обсъди консултация с невролог !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Toni212 » 06 Яну 2016, 15:10

Здравейте.Малко е трудно за разбиране,но не си усещам мястото, където задната част на горният крайник се съчленява с гърба, или, с други думи- дългата глава на триглавия мишничен мускул и гръбните мускули зад рамото.Става въпрос и за двата горни крайника.Бяха ми правили някакви изследвания и и пишеше, че имам лека преднокоренчева увреда на C7 и C8, но не ми предписаха нищо.
Toni212
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2016, 15:02

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viksi89 » 08 Яну 2016, 12:43

Здравейте д-р Савов!

Бих искала да споделя с Вас за притесненията си относно здравословното ми състояние. Бих се радвала на мнение и съвет от Ваша страна.

От 3 месеца имам следните симптоми : сърцебиене, световъртеж, главоболие, отпадналост. Ходих при личния си лекар, правих си ПКК - всичко беше в норми и ми каза, че няма за какво да се притеснявам. Правих си и изследване на щитовидната жлеза (tsh- хормон) - нямам такова заболяване според резултата. Но така и не се чувствах добре и оплакванията ми не намаляваха с времето.

Преди празниците отидох на невролог - прегледа ме, направи ми доплер и ми изписа няколко вида лекарства, които да пия в продължение на месец. Пих тези лекарства 1 седмица и започнах да се чувствам дори по-зле - получавах много силен задух на моменти, кашлица, сърбежи, много силно сърцебиене, нещо като бучка в гърлото и стягане. Реших да ги спра, защото може би имам непоносимост към някое от лекарствата, но няма как да знам към кое след като са 5 вида.

Отскоро наблюдавам,че вените ми на ръцете (най-вече китките) са много изпъкнали и на моменти чак ме болят и целите посиняват. Това започна да ме притеснява. Дали има връзка с неврологични проблеми или е нещо друго според Вас? И тази бучка в гърлото, която усещам и трудно преглъщам понякога също ме тревожи.


Благодаря,
Поздрави
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Яну 2016, 19:17

Toni212 написа:Здравейте.Малко е трудно за разбиране,но не си усещам мястото, където задната част на горният крайник се съчленява с гърба, или, с други думи- дългата глава на триглавия мишничен мускул и гръбните мускули зад рамото.Става въпрос и за двата горни крайника.Бяха ми правили някакви изследвания и и пишеше, че имам лека преднокоренчева увреда на C7 и C8, но не ми предписаха нищо.



Здравейте !

Изследването което Ви е правено е ЕМГ - електромиография. От цитираното заключение са налице отклонение. Уместно е, ако оплакванивта Ви продължат да се обърнете към проследяващия Ви невролог за предписване на лечение.
Медикаменти се предписват след консултация и е невъзможно във виртуални условия !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Яну 2016, 19:23

Viksi89 написа:Здравейте д-р Савов!

Бих искала да споделя с Вас за притесненията си относно здравословното ми състояние. Бих се радвала на мнение и съвет от Ваша страна.

От 3 месеца имам следните симптоми : сърцебиене, световъртеж, главоболие, отпадналост. Ходих при личния си лекар, правих си ПКК - всичко беше в норми и ми каза, че няма за какво да се притеснявам. Правих си и изследване на щитовидната жлеза (tsh- хормон) - нямам такова заболяване според резултата. Но така и не се чувствах добре и оплакванията ми не намаляваха с времето.

Преди празниците отидох на невролог - прегледа ме, направи ми доплер и ми изписа няколко вида лекарства, които да пия в продължение на месец. Пих тези лекарства 1 седмица и започнах да се чувствам дори по-зле - получавах много силен задух на моменти, кашлица, сърбежи, много силно сърцебиене, нещо като бучка в гърлото и стягане. Реших да ги спра, защото може би имам непоносимост към някое от лекарствата, но няма как да знам към кое след като са 5 вида.

Отскоро наблюдавам,че вените ми на ръцете (най-вече китките) са много изпъкнали и на моменти чак ме болят и целите посиняват. Това започна да ме притеснява. Дали има връзка с неврологични проблеми или е нещо друго според Вас? И тази бучка в гърлото, която усещам и трудно преглъщам понякога също ме тревожи.


Благодаря,
Поздрави


Здравейте !

Само да отбележа, че TSH е хормон на хипофизната жлеза, а не на щитовидната ! Също така един нормален хормон не може да отхвърли заболяване !
Оплакванията са Ви много разнообразни ! Може да са два независими процеса.
Като за начало Ви съветвам да се обърнете към колегата, предписал 5-те вида медикаменти и да споделите какво се е случило след приема им. Ако е необходимо може да ви предложи хоспитализация за диагностично уточняване ! По отношение на вените - може да се обърнете за мнение от съдов хирург !
Считам, че ако оплакванията Ви продължават е уместно уточняването им в планов порядък !

Поздрави !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mmaggy » 20 Яну 2016, 15:29

Здравейте,

Имам проблем от повече от три месеца и ще се радвам, ако ми дадете малко повече инфо.
Започна като проблем с болка в левия лакът, провокиран от течение на работното място.
След достатъчно изпити хапчета (мидокалм, афламил, фламексин, милгама и едни инжекции) ми направиха емектромиограма и се установи увреждане - синдром на карпалния канал.
Освен това имам увреждане на врата (шипове), което явно допълнително увеличава проблема ми.
Назначиха ми физиотерапия и келтикан са два месеца. Физиотерапията е два курса един след друг. Утре е последния ден. Честно казано основно като някакъв ефект е това, че вечер спя малко по-спокойно. Защото иначе тази болка не ми дава много да спя. Забравих да кажа, че съм на 50 години. Въпросът ми е за малко повече инфо, защото за съжаление до тук много не знам. Знам, че не трябва да се натоварва ръката, което на база опит установих. Но не зная това от тук нататък така ли ще бъде и какво е важно да знам, че не трябва. Освен това не ми е много ясно като минат двата месеца на келтикан какво би следвало да правя? Отново към личния лекар ли пак трябва да се обърна? Благодаря предварително за отделеното време.
mmaggy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Яну 2016, 15:20

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта