Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viksi89 » 20 Яну 2016, 20:22

Dr Ilian Savov написа:
Viksi89 написа:Здравейте д-р Савов!



Здравейте !

Само да отбележа, че TSH е хормон на хипофизната жлеза, а не на щитовидната ! Също така един нормален хормон не може да отхвърли заболяване !
Оплакванията са Ви много разнообразни ! Може да са два независими процеса.
Като за начало Ви съветвам да се обърнете към колегата, предписал 5-те вида медикаменти и да споделите какво се е случило след приема им. Ако е необходимо може да ви предложи хоспитализация за диагностично уточняване ! По отношение на вените - може да се обърнете за мнение от съдов хирург !
Считам, че ако оплакванията Ви продължават е уместно уточняването им в планов порядък !

Поздрави !
д-р Савов




Здравейте отново д-р Савов!


Значи да разбирам, че според Вас е уместно отново да посетя ендокринолог и да се направят изследвания и на другите хормони, за да се отхвърли нацяло вероятността за заболяване на щитовидната жлеза. Мен ме притеснява, защото имам силен косопад от около 4 месеца, който не спира и до днес и го отдавам на някакъв хормонален дисбаланс в организма ми.

Често имам и усещане на надебеляване на гърлото ми и стягане. Започва да ми дразни там и гласът ми също се променя.

А това за вените дали е нещо сериозно, според Вас? Само съдов хирург ли може да установи какъв е проблема?


Благодаря предварително!
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 21 Яну 2016, 23:13

Здравейте !

Да, уместно е да посетите отново проследяващия Ви ендокринолог - да му съобщите и за косопада. Може да се наложи и УНГ консултация с оглед промяната на гласа Ви !

Уместно е и Вашия личен лекар да се занимае с разнообразните Ви оплаквания и тяхното уточняване ! Аз Ви цитирах, логистично специалистите които се занимават с тези оплаквания, включително и съдов хирург!

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viksi89 » 22 Яну 2016, 14:05

Благодаря Ви много за вниманието и съветите д-р Савов!
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ralit00 » 23 Яну 2016, 20:21

Здравейте, д-р Саров! Миналата година(април-май) си натоварих доста дясната ръка, болеше ме, но го отдадох на претоварването. Мислих, че с времето ще мине, но не ми минава. Усещам постоянна тъпа болка в рамото и лопатка(не мога точно да определя мястото), ако я натоваря малко повече болката се разпростира по цялата ръка. Дали е възможно и да е от неудобен матрак, защото по това време го смених(чувала съм за болки от неудобен матрак, но не знам до колко е възможно това). На 21година съм. Не дали точно към вас трябва да се обърна,но ви моля ако може да ми помогнете и ако не е вашата специалност,то да ми препоръчате какъв точно специалист да потърся и какви изследвания да си направя. Благодаря ви!
ralit00
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 18:25

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Nasko2 » 26 Яну 2016, 20:08

Здравейте! От около шест години имам оплаквания от главоболие, силен шум в ушите, напрежение и чувство на пълнота в ушите,замаяност, липса на концентрация, чувство за потъване, умора, сънливост, отпадналост, обилно потене и болки в сърдечната област и на моменти сърцебиене. Ходил съм на кардиолог, невролог, УНГ, правили са ми доста изследвания и всичките са в норма, до момента диагноза няма, като съм пил и много лекарства включително и антидепресанти (без ефект). Моля за съвет.
Nasko2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2016, 20:03

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Яну 2016, 14:11

Viksi89 написа:Благодаря Ви много за вниманието и съветите д-р Савов!



Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Яну 2016, 14:14

ralit00 написа:Здравейте, д-р Саров! Миналата година(април-май) си натоварих доста дясната ръка, болеше ме, но го отдадох на претоварването. Мислих, че с времето ще мине, но не ми минава. Усещам постоянна тъпа болка в рамото и лопатка(не мога точно да определя мястото), ако я натоваря малко повече болката се разпростира по цялата ръка. Дали е възможно и да е от неудобен матрак, защото по това време го смених(чувала съм за болки от неудобен матрак, но не знам до колко е възможно това). На 21година съм. Не дали точно към вас трябва да се обърна,но ви моля ако може да ми помогнете и ако не е вашата специалност,то да ми препоръчате какъв точно специалист да потърся и какви изследвания да си направя. Благодаря ви!



Здравейте !

Да, възможно е оплакванията Ви да са от неудобен матрак, още повече ако съвпадат по време със смяната му ! Съветвам Ви ако оплакванията Ви продължат да се обърнете към ортопед за консултация ! Ако колегата прецени, ще ви насочи към невролог за консултация !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Яну 2016, 14:17

Nasko2 написа:Здравейте! От около шест години имам оплаквания от главоболие, силен шум в ушите, напрежение и чувство на пълнота в ушите,замаяност, липса на концентрация, чувство за потъване, умора, сънливост, отпадналост, обилно потене и болки в сърдечната област и на моменти сърцебиене. Ходил съм на кардиолог, невролог, УНГ, правили са ми доста изследвания и всичките са в норма, до момента диагноза няма, като съм пил и много лекарства включително и антидепресанти (без ефект). Моля за съвет.



Съветвам Ви да вземете второ мнение, особено ако продължават оплакванията Ви ! Да, възможно е тези оплаквания да се дължат на психична основа също !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mmaggy » 28 Яну 2016, 16:03

Здравейте,

Очаквам да ми отговорите при възможност от Ваша страна.

Повтарям отново проблема си.

Имам проблем от повече от три месеца и ще се радвам, ако ми дадете малко повече инфо.
Започна като проблем с болка в левия лакът, провокиран от течение на работното място.
След достатъчно изпити хапчета (мидокалм, афламил, фламексин, милгама и едни инжекции) ми направиха емектромиограма и се установи увреждане - синдром на карпалния канал.
Освен това имам увреждане на врата (шипове), което явно допълнително увеличава проблема ми.
Назначиха ми физиотерапия и келтикан са два месеца. Физиотерапията е два курса един след друг. Утре е последния ден. Честно казано основно като някакъв ефект е това, че вечер спя малко по-спокойно. Защото иначе тази болка не ми дава много да спя. Забравих да кажа, че съм на 50 години. Въпросът ми е за малко повече инфо, защото за съжаление до тук много не знам. Знам, че не трябва да се натоварва ръката, което на база опит установих. Но не зная това от тук нататък така ли ще бъде и какво е важно да знам, че не трябва. Освен това не ми е много ясно като минат двата месеца на келтикан какво би следвало да правя? Отново към личния лекар ли пак трябва да се обърна? Благодаря предварително за отделеното време.
mmaggy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Яну 2016, 15:20

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Фев 2016, 12:31

mmaggy написа:Здравейте,

Очаквам да ми отговорите при възможност от Ваша страна.

Повтарям отново проблема си.

Имам проблем от повече от три месеца и ще се радвам, ако ми дадете малко повече инфо.
Започна като проблем с болка в левия лакът, провокиран от течение на работното място.
След достатъчно изпити хапчета (мидокалм, афламил, фламексин, милгама и едни инжекции) ми направиха емектромиограма и се установи увреждане - синдром на карпалния канал.
Освен това имам увреждане на врата (шипове), което явно допълнително увеличава проблема ми.
Назначиха ми физиотерапия и келтикан са два месеца. Физиотерапията е два курса един след друг. Утре е последния ден. Честно казано основно като някакъв ефект е това, че вечер спя малко по-спокойно. Защото иначе тази болка не ми дава много да спя. Забравих да кажа, че съм на 50 години. Въпросът ми е за малко повече инфо, защото за съжаление до тук много не знам. Знам, че не трябва да се натоварва ръката, което на база опит установих. Но не зная това от тук нататък така ли ще бъде и какво е важно да знам, че не трябва. Освен това не ми е много ясно като минат двата месеца на келтикан какво би следвало да правя? Отново към личния лекар ли пак трябва да се обърна? Благодаря предварително за отделеното време.



Здравейте !

Синдромът на карпалния канал е заболяване на перифервен нерв на ръката (n.medianus) с увреждане в областта на китката. Причините могат да бъдат многобройни, като най-чести са микротравматизмът в тази област. Лечението бива медикаментозно, физиотерапевтично и оперативно, когато първите два метода не дадат резултат.
Всеки пациент е индивидуален, включително и към отговора към медикаменти и физиотерапия. Като цяло това страдание, както и шийната остеохондроза (ошипяването) са хронични страдания със склонност към задълбочаване.
Уместно е да зададете всички Ваши въпроси, към лекуващия Ви невролог, тъй като той е запознат с вашето състояние в резултат на реалния преглед.
Тъй като аз не съм Ви преглеждал, мога да ви дам само теоретични познания, които, често в медицината могат да са с различен ход при различните пациенти.

Надявам се, да съм задоволил въпросите Ви !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron