Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dian Dinev » 11 Фев 2016, 02:40

Здравейте казвам се Диан Динев на 28 години .
Живея в Германия.
Проблемът ми е следният: Всичко започна преди месец с болки в кръста..които премахнах с мазила ....след като настинах имах температура 38 градуса в продължение на два дни... та и това преодолях .
Неочаквано 3-4 дни след това ми се схванаха адски много краката под колената.......и ръцете тоест пръстите на ръцете......
Не ги чувствам изобщо...изтръпнали са ми и немога да ходя, тоест движа се много бавно и изкривено .
Най голямата ми болка и изтръпване чувствам в пръстите на краката и ръцете. това е вече месец.
може ли да ми дадете съвет какво да правя.. взимаха ми кръв и урина и всичко е нормално а краката и ръцете ми продължават да са все така зле изтръпнали.
Dian Dinev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Фев 2016, 02:28

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот attygecit » 16 Фев 2016, 16:50

Здравейте нова съм във форума и несъм много в час къде и как трябва да се пише.
Та въпросът ми е следния. От 3 седмици насам имам болки на тила, както и на задната част на главата също така при натиск на раменете те са адски схванати. Но от 2 седмици зрението ми е на мушиски (имам диоптер -1) също така съм замаяна, но не световъртеж, а просто леко плаване, също така съм разсеяна. Пия Вимово и Милгамма за да успокоя болката, тя се успокои, но замаяността и мушиците си останаха, също така от тази сутрин ме боли главата, но болката е като стягане с менгеме и е на челото ми. На 23 години съм и ме е страх.
attygecit
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Фев 2016, 16:35

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ZlatinaKalcheva » 26 Фев 2016, 13:27

Здравейте докторе . Казвам се Златина. Бащата ми преди 16 години претърпя катастрофа и получи химатон в главата между двете полукълба . Лекарите казаха че не може да се лекува да пие хапчета иначе ще стане тумор . Той не искаше да се лекува . Пие много . От няколко месеца на сам той казва че чува гласове в главата си че когато говори с мен по телефона той чува други гласове които идват от улицата но няма такива гласове само в главата му са . Получава халюцинации че хора го преследват искат да го убият , че искат да го изнасилят , и аз му казвам че това не е истина че е само в неговата глава че халюцинира , а той почва да крещи и ми казва че това е истина че се е случило с него страх го е , последния път се заключи в банята и крещеше " помогнете ми ще ме убият помощ '' изкъртих ме външната врата отворих ме банята и като го видях беше целия плувнал в пот и погледа му беше неадекватен казах му да стане да не се страхува няма никой тук няма кой да го нарани а той ми каза '' не те ще ме убият ето ги стоят тук не ги ли виждаш викам не няма никой . Много се притеснявам за него . Беше го много страх не искаше да остава повече там искаше да отиде на село при баба ми и дядо ми там го изпаратих ме за сега . Още нещо което халюцинира е , понеже той е инвалид когато катастрофира с мотора му отдрязаха крака и той ми каза че някакви хора са го карали да върви 4 километра пеша за някакъв филм и такива неща докторе незнам какво му е това не е състояние на нормален човек . Забравих да ви кажа че той има епилептични пристапи . Той не трябва да пие алкохол но той пие в много количества . Той не пие никакви хапчета отказва да ходи на лекар и да пие хапчета . Какво мога да направя какво му има .
ZlatinaKalcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2016, 12:56

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот GabrielaIvanova » 29 Фев 2016, 14:41

Здравейте,
Kазвам се Габриела Иванова, на 28 години съм, семейна с една дъщеря на 4 години. Предисторията е дълга - накратко при моето раждане е имало усложнения и в резултат имам много лека форма на ДЦП и Малкомозъчна атаксия, което не знам дали има общо с въпроса ми към вас.
Конкретният ми проблем е: Аз го наричам условно "пристъп", тъй като трае сравнително кратко време.. Въпросният пристъп ми се е случвал три пъти през целия ми живот, с разстояние във времето от поне година и половина между последните два, за първия нямам спомен, но не е било по-малко като време.
"Пристъпът" се случва, когато ми се доходи до тоалетна (по голяма нужда), когато отида в тоалетната започва да ми се замайва, да ми се вие свят и да усещам огромна слабост, всичко това е съпроводено със загряване като вътрешна температура, обилно изпотяване, при което ако не се съблека гола, имам чувството, че ще експлодирам. Не губя съзнание, но съм не адекватна, не мога да извикам или дори да поместя ръката си. Когато тялото ми успее да се охлади, всичко преминава. Обикновено трае 20 - 30 мин максимум и после все едно нищо не ми е било никога, освен, че треперя от студ още около час - час и половина ...
Не знам дали има връзка, имам колит.
Последният "пристъп" беше вчера, мъжът ми много се уплаши.
Предварително благодаря!
GabrielaIvanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Фев 2016, 14:36

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот geniko » 02 Мар 2016, 21:09

Здравейте,имам мигрена с аура /с петна,с изтръпване на ръцете,лецето/ и главоболие в последствие от тинейджърските години.Сега съм на 39г.Досега пристъпите бяха по 2-3пъти в годината за по ден и след пиене на аналгин се прекъсваха.От началото на 2016 зачестиха пристъпите.Тази седмица за 4път.Какво лечение мога да направя?Мнението ви за Сибелиум?При пристъпи имигран?
geniko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2016, 20:54

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот galateja » 03 Мар 2016, 16:16

Здравейте, преди около седмица синът ми беше настинал и имаше 2-3 дни висока температура. Единственото, което приема беше парацетамол и аналгин, с които температурата се овладя. Настинката премина без прием на антибиотици, тъй като се определи като вирусна. Но от 4-5 дни страда от много силно, постоянно главоболие, което не преминава след прием на аналгетици. Сподели, че усещането за болката е дълбоко главоболие, сякаш е във вътрешността на мозъка, едва поносимо. Днес влязохме в магазин за да му купя парфюм и установихме, че няма обоняние. Той сподели, че и в определени моменти няма и вкус. Какви биха могли да бъдат причините и опасно ли е това състояние?
galateja
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2016, 16:09

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Мар 2016, 17:45

Dian Dinev написа:Здравейте казвам се Диан Динев на 28 години .
Живея в Германия.
Проблемът ми е следният: Всичко започна преди месец с болки в кръста..които премахнах с мазила ....след като настинах имах температура 38 градуса в продължение на два дни... та и това преодолях .
Неочаквано 3-4 дни след това ми се схванаха адски много краката под колената.......и ръцете тоест пръстите на ръцете......
Не ги чувствам изобщо...изтръпнали са ми и немога да ходя, тоест движа се много бавно и изкривено .
Най голямата ми болка и изтръпване чувствам в пръстите на краката и ръцете. това е вече месец.
може ли да ми дадете съвет какво да правя.. взимаха ми кръв и урина и всичко е нормално а краката и ръцете ми продължават да са все така зле изтръпнали.


Здравейте !

Съветвам Ви при персистиране на оплакванията да се обърнете към консултант - невролог. Небходимо е уточняване на състоянието!

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Мар 2016, 17:48

attygecit написа:Здравейте нова съм във форума и несъм много в час къде и как трябва да се пише.
Та въпросът ми е следния. От 3 седмици насам имам болки на тила, както и на задната част на главата също така при натиск на раменете те са адски схванати. Но от 2 седмици зрението ми е на мушиски (имам диоптер -1) също така съм замаяна, но не световъртеж, а просто леко плаване, също така съм разсеяна. Пия Вимово и Милгамма за да успокоя болката, тя се успокои, но замаяността и мушиците си останаха, също така от тази сутрин ме боли главата, но болката е като стягане с менгеме и е на челото ми. На 23 години съм и ме е страх.


Здравейте !

При продължаване на оплакванията от страна на очите - Ви съветвам да се обърнете към офталмолог. След преценка от негова страна може да Ви насочи и за други консултации

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Мар 2016, 17:50

ZlatinaKalcheva написа:Здравейте докторе . Казвам се Златина. Бащата ми преди 16 години претърпя катастрофа и получи химатон в главата между двете полукълба . Лекарите казаха че не може да се лекува да пие хапчета иначе ще стане тумор . Той не искаше да се лекува . Пие много . От няколко месеца на сам той казва че чува гласове в главата си че когато говори с мен по телефона той чува други гласове които идват от улицата но няма такива гласове само в главата му са . Получава халюцинации че хора го преследват искат да го убият , че искат да го изнасилят , и аз му казвам че това не е истина че е само в неговата глава че халюцинира , а той почва да крещи и ми казва че това е истина че се е случило с него страх го е , последния път се заключи в банята и крещеше " помогнете ми ще ме убият помощ '' изкъртих ме външната врата отворих ме банята и като го видях беше целия плувнал в пот и погледа му беше неадекватен казах му да стане да не се страхува няма никой тук няма кой да го нарани а той ми каза '' не те ще ме убият ето ги стоят тук не ги ли виждаш викам не няма никой . Много се притеснявам за него . Беше го много страх не искаше да остава повече там искаше да отиде на село при баба ми и дядо ми там го изпаратих ме за сега . Още нещо което халюцинира е , понеже той е инвалид когато катастрофира с мотора му отдрязаха крака и той ми каза че някакви хора са го карали да върви 4 километра пеша за някакъв филм и такива неща докторе незнам какво му е това не е състояние на нормален човек . Забравих да ви кажа че той има епилептични пристапи . Той не трябва да пие алкохол но той пие в много количества . Той не пие никакви хапчета отказва да ходи на лекар и да пие хапчета . Какво мога да направя какво му има .


Здравейте !
Вашият случай звучи сериозно и Ви съветвам, без отлагане да се обърнете към компетентен психиатър за лечение ! На първо място халюцинациите, които без медикаменти няма да отминат - нещо повече могат да доведат до опасни ситуации - както за него така и за Вас. В комбинация с алкохола - всичко това допълнително задълбочава ситуацията ! Безсмислено е да го разобеждавате, няма да има ефект !

Единственото разумно и рационално поведение е спешно да го заведете за лечение в психиатрична клиника ! За негова и Ваша сигурност също !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Мар 2016, 17:54

GabrielaIvanova написа:Здравейте,
Kазвам се Габриела Иванова, на 28 години съм, семейна с една дъщеря на 4 години. Предисторията е дълга - накратко при моето раждане е имало усложнения и в резултат имам много лека форма на ДЦП и Малкомозъчна атаксия, което не знам дали има общо с въпроса ми към вас.
Конкретният ми проблем е: Аз го наричам условно "пристъп", тъй като трае сравнително кратко време.. Въпросният пристъп ми се е случвал три пъти през целия ми живот, с разстояние във времето от поне година и половина между последните два, за първия нямам спомен, но не е било по-малко като време.
"Пристъпът" се случва, когато ми се доходи до тоалетна (по голяма нужда), когато отида в тоалетната започва да ми се замайва, да ми се вие свят и да усещам огромна слабост, всичко това е съпроводено със загряване като вътрешна температура, обилно изпотяване, при което ако не се съблека гола, имам чувството, че ще експлодирам. Не губя съзнание, но съм не адекватна, не мога да извикам или дори да поместя ръката си. Когато тялото ми успее да се охлади, всичко преминава. Обикновено трае 20 - 30 мин максимум и после все едно нищо не ми е било никога, освен, че треперя от студ още около час - час и половина ...
Не знам дали има връзка, имам колит.
Последният "пристъп" беше вчера, мъжът ми много се уплаши.
Предварително благодаря!


Здравейте !

Уместно е да се консултирате с невролог в реални условия ! Може да се наложи да се проведат изследвания като ЕЕГ.

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron