Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот d1fferen7 » 20 Окт 2021, 20:25

Здравейте отново. Днес бях на невролог, нивата на реакциите ми са над нормата, тоест няма никакви проблеми. Нервите ми са здрави. Нормата е 6 единици, моето изследване отчете от 14 до 18 единици. Лекарят ми каза, че няма никакви проблеми. Предписа ми успокоително.
d1fferen7
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Окт 2021, 14:50

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 21 Окт 2021, 07:47

d1fferen7 написа:Здравейте отново. Днес бях на невролог, нивата на реакциите ми са над нормата, тоест няма никакви проблеми. Нервите ми са здрави. Нормата е 6 единици, моето изследване отчете от 14 до 18 единици. Лекарят ми каза, че няма никакви проблеми. Предписа ми успокоително.

Уважаеми d1fferen7,
радвам се, че не се е оказало ДПНП.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Nikikol82 » 12 Ное 2021, 12:13

Здравейте.С тиреодит на хашимото съм и наскоро ме диагностицираха с инсулинова резистентност. При обременяване с глюкоза изследванията ми са: глюкоза-5.34,11.3,5.14
Инсулин - 13.65,126.7,28.5
Назначена ми е терапия с глюкофаж хр 1000, по 2 таблетки вечер, като ги започвам по 500мг и всяка седмица удвоявам до пълната доза от 2000 мг на вечер. Но при приемане на 1000 мг започнаха оплаквания като гадене, световъртеж, отпадналост. Да се връщам ли към прием на 500мг, да започвам ли другата седмица с 1500 мг. Моля за консултация и съвет. Не мога да се свържа с моят ендокринолог.
Nikikol82
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2021, 12:06

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 13 Ное 2021, 19:00

Nikikol82 написа:Здравейте.С тиреодит на хашимото съм и наскоро ме диагностицираха с инсулинова резистентност. При обременяване с глюкоза изследванията ми са: глюкоза-5.34,11.3,5.14
Инсулин - 13.65,126.7,28.5
Назначена ми е терапия с глюкофаж хр 1000, по 2 таблетки вечер, като ги започвам по 500мг и всяка седмица удвоявам до пълната доза от 2000 мг на вечер. Но при приемане на 1000 мг започнаха оплаквания като гадене, световъртеж, отпадналост. Да се връщам ли към прием на 500мг, да започвам ли другата седмица с 1500 мг. Моля за консултация и съвет. Не мога да се свържа с моят ендокринолог.

Уважаеми Nikikol82,
останете на 500 мг, като е важно да наблегнете на начина на хранене. Изключете подсладените със захар и царевичен сироп напитки, натуралните сокове, фрешове, смутита, както и сладкарски изделия. Не съм запозната с начина Ви на хранене, но това е важен метод за повлияване на инсулиновата резистентност и винаги трябва да е водещата интервенция.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Nikikol82 » 15 Ное 2021, 16:49

Благодаря д-р Йорданова.
От 3 години съм на нисковъглехидратно хранене. Не консумирам брашно, хлебни, захарни и т. н.
Nikikol82
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2021, 12:06

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот nevenabo » 28 Апр 2022, 12:32

Бременна съм в около 20 седмица, с автоимунен тиреоидит с хипотиреоидизъм с недостатъчна доза на хормона. Правих си Огтт и резултатите са 0м.-5 и нещо 60 м.-7.8 120 м. - 6 и нещо. Имам сиптоми за хипергликемия. Нормални ли са стойностите?
nevenabo
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Яну 2016, 11:26

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 16 Май 2022, 07:17

nevenabo написа:Бременна съм в около 20 седмица, с автоимунен тиреоидит с хипотиреоидизъм с недостатъчна доза на хормона. Правих си Огтт и резултатите са 0м.-5 и нещо 60 м.-7.8 120 м. - 6 и нещо. Имам сиптоми за хипергликемия. Нормални ли са стойностите?

Здравейте,
трудно ми е да кажа къде да търсите причината за оплакванията си без да сте ги описали. Често едни и същи симптоми може да са свързани с различни здравни проблеми. ОГТТ показва, че нямате проблем с кръвната захар на този етап. За да има симптоми, кръвната захар трябва да е значимо повишена. По време на бременността е възможно да се отключат нарушения в глюкозния метаболизъм, поради което се препоръчва активното им търсене.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот galijuli » 21 Юли 2022, 09:34

Здравейте! Майка ми е със захарен доабет тип 2 от доста години. От около 2 години пие СИНДЖАРДИ. Отслабна почти 20 кг и продължава да слабее, което за нея е много и вече е притеснително. Дали е от лекарството?
galijuli
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2022, 09:25

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 21 Юли 2022, 18:54

galijuli написа:Здравейте! Майка ми е със захарен доабет тип 2 от доста години. От около 2 години пие СИНДЖАРДИ. Отслабна почти 20 кг и продължава да слабее, което за нея е много и вече е притеснително. Дали е от лекарството?

Уважаеми galijuli,
малко вероятно е редукцията на тегло при майка Ви да е свързана с приема на медикамента за лечение на захарния й диабет. Следната редукция от такъв тип медикамент за 1 г е около 2-3 кг. Предвид голямата редукция на килограми е препоръчително да се проведат изследвания за да се изключи съпътстващ здравословен проблем.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот nikoloff321 » 21 Дек 2023, 19:31

Здравейте, мъж на 24 години съм. Правил съм си изследвания на почти всички хормони, включително и половите, на щит. Жлеза, надбъбречни, хипофиза и т.н. Всичко е в норма, но от скоро си меря е така кръвната захар и след хранене ми е по-ниска от колкото преди ядене. Преди ядене ми е около 5.0, а след ядене до 1 единица по-малко. Става въпрос за до 30 мин.след хранене, вече е паднала, дори не се и покачва след високо въглехидратно хранене. След час пак я меря, след 2 часа пак и е по-ниска, от колкото преди хранене. Това нормално ли е и какво да правя?
nikoloff321
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2023, 18:39

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта