Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 23 Авг 2017, 07:23

galq sevdelinova написа:zdraveite ineresuva me dasterq mi e na 13 god pravix i isledvane na shtitovidnata jleza i se okaza 4e insulina e 24.14 ot norma 25 iskam da popitam vazmojno li e da se povishi pri priema na Tusirol sirop i talert sirop te da za zavishili insulina. zaxarta i e 4.3

Уажаема galq sevdelinova,
нямам представа защо е пуснато изследването на инсулин. сяко изследване се тълкува спрямо налчните симптоми при пациента.
Изследване на нивото на инсулин не трябва да се прави когато човек е болен. Приемът на медикаменти говори за наличие на заболяване, което е променило нивата на много показатели. Момиче на 13 години освен това би трябвало да е в пубертет, а това е период от живота когато има промени в някои хормони.
Посетете лекарят назначил изследването за да Ви разтълкува резултата. Без да се познава пациентът няма как да се отговори дали трябва да се предпиреме нещо във връзка с резултатите от изследванията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот marin69 » 07 Сеп 2017, 20:44

Здравейте,
Позволявам си да се обърна първо към Вас за мнение, тъй като мой приятел медик ми препоръча следния ред на консултации:
1. Ендокринолог
2. Андролог
3. Сексолог
Мъж на 48 години съм, с диабет тип 1 от 10 години, като допълнение преди 4 години ми бе поставена диагноза Хашимото, по наследство имам и висок холестерол от ранна възраст. Лечението ми е: бърз инсулин Апидра, бавен Лантус, таблетка Росукард от 20 мг на ден, таблетка Еутирокс от 50 и два пъти по една таблетка Ритмонорм от 150, които приемам във връзка с аритмия, която получих преди няколко години.
Независимо от болестите ми и лекарствата, никога преди 25-ти август не съм имал проблеми с ерекцията. Пенисът ми до споменатата дата безотказно е бил съвсем твърд, досущ качествена продукция на „Стомана“ Перник. Да, но от 25-ти август насам се появиха сериозни проблеми. Поддържам моногамна връзка с жена от 7 години, виждаме се горе–долу веднъж месечно, защото живеем на 200 километра един от друг, а и тя има своите ангажименти и отговорности. Връзката ни е силна, емоционално-сексуална, краткото време, в което сме заедно е огънят в моя живот. Чел съм подробно за причиняваните от диабета увреждания, ала не съм очаквал така внезапно да ме връхлети почти пълна импотентност. На 25-ти август… жената, с която искам да бъда, лежи до мен, гали ме, целува ме, говори ми, а членът ми виси като шнура на тостера в кухнята, по него нито прав ток, нито поне променлив! Искам да съм с нея неистово, ала душата ми е извън тялото, седи отстрани, гледа и нищо не може да направи…Трябваше да отидем на ресторант, да хапнем, да се приберем, че чак тогава да достигна ерекция, но се получи някак половинчато, без да мога да повторя, не ми стана втори път. Ако съм имал сексуален проблем в битието си, то е била превъзбудата, първия път често свършвам по-бързо, вторият обаче е много по-наситен и качествен, а и аз съм по-спокоен и с повече самоконтрол. Та, вече минаха 2 седмици и нещо, обаче нямам никакво подобрение. Усещам слабост, хич не мога да се възбудя през деня, единствено късно вечер успявам. Никога не ми е трябвал особен стимул, няколко образа в главата, или пък една-две целувки, те са ми били напълно достатъчни. Сега на моменти се усещам направо без пенис. Поразрових се в нета, направих план, който искам да споделя:
1. Изчаквам няколко седмици, че да видя дали ще има положителна промяна /до момента никаква/.
2. Поръчвам си Трибестан и започвам с него /не намерих нищо по-подходящо за мен в нета, не знам дали инхибиторите от рода на Виагра, Левитра и Циалис са удачен вариант за моето сърце, не знам дали имам нужда и от съдоразширяващи/.
3. Тръгвам по лекари: ендокринолог, андролог, сексолог.
4. Купувам си пистолет.
Мислите ли, че редът е подходящ и какво бихте ми препоръчали? Като ендокринолог, бихте ли ме насочили към изследвания? Дали да не си пусна анализ на нивата на тестостерон? Всъщност, доста съм объркан и в главата ми е голям притеснителен хаос.

Благодаря предварително!
marin69
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 08:41

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Сеп 2017, 22:52

marin69 написа:Здравейте,
Позволявам си да се обърна първо към Вас за мнение, тъй като мой приятел медик ми препоръча следния ред на консултации:
1. Ендокринолог
2. Андролог
3. Сексолог
Мъж на 48 години съм, с диабет тип 1 от 10 години, като допълнение преди 4 години ми бе поставена диагноза Хашимото, по наследство имам и висок холестерол от ранна възраст. Лечението ми е: бърз инсулин Апидра, бавен Лантус, таблетка Росукард от 20 мг на ден, таблетка Еутирокс от 50 и два пъти по една таблетка Ритмонорм от 150, които приемам във връзка с аритмия, която получих преди няколко години.
Независимо от болестите ми и лекарствата, никога преди 25-ти август не съм имал проблеми с ерекцията. Пенисът ми до споменатата дата безотказно е бил съвсем твърд, досущ качествена продукция на „Стомана“ Перник. Да, но от 25-ти август насам се появиха сериозни проблеми. Поддържам моногамна връзка с жена от 7 години, виждаме се горе–долу веднъж месечно, защото живеем на 200 километра един от друг, а и тя има своите ангажименти и отговорности. Връзката ни е силна, емоционално-сексуална, краткото време, в което сме заедно е огънят в моя живот. Чел съм подробно за причиняваните от диабета увреждания, ала не съм очаквал така внезапно да ме връхлети почти пълна импотентност. На 25-ти август… жената, с която искам да бъда, лежи до мен, гали ме, целува ме, говори ми, а членът ми виси като шнура на тостера в кухнята, по него нито прав ток, нито поне променлив! Искам да съм с нея неистово, ала душата ми е извън тялото, седи отстрани, гледа и нищо не може да направи…Трябваше да отидем на ресторант, да хапнем, да се приберем, че чак тогава да достигна ерекция, но се получи някак половинчато, без да мога да повторя, не ми стана втори път. Ако съм имал сексуален проблем в битието си, то е била превъзбудата, първия път често свършвам по-бързо, вторият обаче е много по-наситен и качествен, а и аз съм по-спокоен и с повече самоконтрол. Та, вече минаха 2 седмици и нещо, обаче нямам никакво подобрение. Усещам слабост, хич не мога да се възбудя през деня, единствено късно вечер успявам. Никога не ми е трябвал особен стимул, няколко образа в главата, или пък една-две целувки, те са ми били напълно достатъчни. Сега на моменти се усещам направо без пенис. Поразрових се в нета, направих план, който искам да споделя:
1. Изчаквам няколко седмици, че да видя дали ще има положителна промяна /до момента никаква/.
2. Поръчвам си Трибестан и започвам с него /не намерих нищо по-подходящо за мен в нета, не знам дали инхибиторите от рода на Виагра, Левитра и Циалис са удачен вариант за моето сърце, не знам дали имам нужда и от съдоразширяващи/.
3. Тръгвам по лекари: ендокринолог, андролог, сексолог.
4. Купувам си пистолет.
Мислите ли, че редът е подходящ и какво бихте ми препоръчали? Като ендокринолог, бихте ли ме насочили към изследвания? Дали да не си пусна анализ на нивата на тестостерон? Всъщност, доста съм объркан и в главата ми е голям притеснителен хаос.

Благодаря предварително!

Уважаеми marin69,
периодът е твърде кратък за да се каже дали имате проблем. За да се правят такива крайни и драматични заключение е необходимо да се наблюдава постоянна или повтаряща се неспособност за постигне и/или задържане на ерекция за осъществяваните задоволителен полов акта.
Мит е, че при всеки опит може да се получи ерекция.
Не разбирайте, че пренебрегвам оплакванията Ви, но смятам, че те са сигнал да се прегледате, а не присъда. Имате рискови фактори за поява на такъв проблем.
За да се получи ерекция е необходимо взаимодействието на много органи и системи. Като диабетик имате повишен риск за поява на увреда на съдовете и нервите участващи в този процес. Имате и сърдечно-съдово заболяване и дислипидемия, които също въздействат негативно. При неадекватно компенсиране на заболяването на щитовидната жлеза също може да има проблеми. Предвид споделените от вас здравословни проблеми е препоръчително да се провери компенсацията на диабета, нивата на липидите, на ТСХ, тестостерона и пролактина. Уместно е да Ви прегледа уролог, както и да се направи общ преглед и да се прецени дали няма здравословен проблем, които да е първопричината.
Посещението при сексолог би Ви помогнало. Емоциите са честа причина за проблеми с ерекцията. Трябва да преодолеете стреса от случилото Ви се, за да можете да продължите нататък.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот marin69 » 11 Сеп 2017, 15:52

Д-р Йорданова,
Благодаря Ви за отговора. Забравил съм да спомена, че преди два месеца гликираният ми хемоглобин беше 7.8, най-високата до монета стойност за мен. Вече съм се вкарал в релси, използвам редовно глюкомера и поддържам захар между 4 и 10, с няколко хипота през последните две седмици, но и те са част от този процес на регулиране, а и от болестта.
Благодаря Ви още веднъж, със сигурност ще ме види уролог, както и ще си направя необходимите изследвания. Надявам се да имам подобрение, така или иначе става дума за интимност веднъж месечно, а не за младежки маратони.
marin69
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 08:41

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Георги атанасов » 30 Ное 2017, 12:28

Здравейте. Откриха ми диабет тип 2 преди година. В момена съм на Метфогама 850 мг сутрин и обед като вечер е 1200мг. Сутрин приемам и 2 мг неуглим. Въпреки това сутрин захарта е 10-12 , както и преди като приемах от 850 мг Метфогама, обед и вечер е около о под 5. Моля Ви за съвет и евентулно за промяна на лекарствата за да се овладеят сутрешните стойности
Георги атанасов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2017, 12:15

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Георги атанасов » 30 Ное 2017, 12:51

Забравих да спомена, че също имам и проблем с ерекцията. При консултация с уролог и направени изследвания се установиха ниски нива на тестостерон. Препоръката бе Прегнил. Удачно ли този медикамент понеже първо е скъп и второ трудно се намира? Ще има ли ефект и дали е необходима нова консултация или замяна на лекарството? България Ви предварително.
Георги атанасов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2017, 12:15

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Дек 2017, 00:27

Георги атанасов написа:Здравейте. Откриха ми диабет тип 2 преди година. В момена съм на Метфогама 850 мг сутрин и обед като вечер е 1200мг. Сутрин приемам и 2 мг неуглим. Въпреки това сутрин захарта е 10-12 , както и преди като приемах от 850 мг Метфогама, обед и вечер е около о под 5. Моля Ви за съвет и евентулно за промяна на лекарствата за да се овладеят сутрешните стойности

Уважаеми Георги атанасов,
Захарният диабет е заболяване, което изисква често проследяване и периодично преоценяване на лечението. Нивата на кръвната захар на гладно са високи и се налага корекция в лечението. За да се прецени какво трябва да се промени е необходимо да се проследи не само кръвната захар на гладно, но и стойностите й през деня, както и нивата на НвА1с.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Дек 2017, 00:40

Георги атанасов написа:Забравих да спомена, че също имам и проблем с ерекцията. При консултация с уролог и направени изследвания се установиха ниски нива на тестостерон. Препоръката бе Прегнил. Удачно ли този медикамент понеже първо е скъп и второ трудно се намира? Ще има ли ефект и дали е необходима нова консултация или замяна на лекарството? България Ви предварително.

Уважаеми Георги атанасов,
Ниските нива на тестостерон могат да са предизвикани от различни заболявания. Преди включване на лечение, трябва да се прецени каква е причината.
Когато се включва дадено лечение, трябва ясно да се дефинират целите, които си поставяме. Когато се търси подобряване качеството на живота и ерекцията се включва лечение с тестостерон. Ако обаче целта е подобряване на качеството на спермата във връзка с безплодие може да се включи лечение с Прегнил.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот AtanasPachov » 22 Яну 2018, 18:36

Здравейте ! Имам въпрос към г-жа Йорданова !
Във връзка с други болести ми пуснаха един път ПКК и всички хормони, кръвна захар, обременяване с глюкоза и от нея резултати са :
кръвна захар - 0 мин : 4,7
60 мин : 7,1
120 мин : 7,6
180 мин : 4,0

Инсулин - 0 мин : 7,15 mIU/L
60 мин : 56,25
120 мин : 76,77

Лекарката ми каза, че имам инсулинова резистентност и ми изписа глюкофаж.
Но по информация от интернет, разбрах, че хома индекс от 1.4 не е проблем и индикация за инсулинова резистентност, но по нейно мнение имаме "отлитане на инсулина". Но категорично като гледах разни таблици и референтни стойности, нямам проблеми, даже си е добре при мене нещата, та затова искам мнение и от Вас !
Благодаря Ви !
AtanasPachov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Сеп 2017, 16:49

Re: Захарен диабет - онлайн консултация с лекар ендокринолог

Мнениеот AtanasPachov » 22 Яну 2018, 18:47

Да, забравих да кажа - HOMA индекса е 1,4
AtanasPachov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Сеп 2017, 16:49

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта