Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 16 Юли 2014, 14:44

В кои каши съдържат най-много желязо?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот gergana900212 » 16 Юли 2014, 16:44

здравейте , имам запитване относно моят син който е на 3 месеца от 2 месеца сме на АМ -НАН , и доста често повръща обикновенно ,( не е на фотан ) сменихме много млека и резултат никакъв , ( ганчев, аптамин, фризолак) направихме и снимка на стомахчето от която се вийда че няма проблеми . Какво да предприема в този случай , докато беше нА кърма не е повръщал . Благодаря .
gergana900212
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2014, 00:20

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Юли 2014, 13:09

desidenis написа:Здравейте,
Днес навършваме 9 месеца, храним се 5 пъти на ден, вечерно време и нощно му давам Фризолак2, 180мл. вода и 6 мерителни лъжици Фризолак, обаче като количество му идва малко търси още и плаче. Въпросът ми е може ли да се увеличи дозата на 210мл. вода и 7 л. Фризолак. На кутията с АМ не пише тези съотношения, но аз си спомням от големият ми син, беше на НАН и му давах 210мл. вода с 7 л. АМ.
Искам да попитам и макарони с малко захар може ли да му давам, в готовите пюрета които му давам ема кус-кус, а също ядем и бисквити.
Благодаря!
Поздрави!


Здравейте,
може да му правите повече мляко в съотношение 7 лъжички и 210 мл вода, но е добре да не му давате повече от 190, в редки случай до 200 мл, не трябва да свиква на по-големи количества. За неговата възраст 190 милилитра са подходящи. В детските магазини продават бебешки макарони, те са с по-дребен размер на частиците и са подходящи за малки деца. Може да му слагате малко сирене и масло, но не добавяйте захар. Ако е свикнал на Фризолак 2 и го понася добре не е необходимо да го сменяте.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 21 Юли 2014, 22:39

Здравейте!
Моля Ви,кажете ми при хемоглобин 100 какво да и давам освен пуешко и броколи..и жълтък..5 дена поред и давам само това и вече и омръзна,не иска да яде ..нз какво да правя..и избиха едни ситни твърди на пипане пъпцичи..по крачетата и ръчичките и дупенцето.това дали е от топлото.често се изпотява докато спи,но си я къпя редовно..постоянно си лапа ръцете иска нещо все да дъвче,сърбят я венците,много е крива и не иска да яде..дали от пъпчиците,и има нещо..или от храната която повтарям само и само да повиши желязото.нз ..помогнете ми..кажете ми с нещо да мажа пъпчиците..и кажете ми в кой други храни или каши.плодове.меса..съдържат желязо..личната ни каза само пуешко броколи и чай от коприва..искам и Вашия съвет.. :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот valentinaxvx » 23 Юли 2014, 12:00

здравейте,аз искам да ви попитам от кога може да се започне с даването на кисело мляко? моето бебче е на 4 месеца и 13 дни.Интересувам се понеже с финансите сме много зле и няма да мога да си позволя вече да давам по 15 лв през 3 дни за сухо мляко :cry: киселото мляко ми се явява като по - ефтин вариант.Благодаря
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 27 Юли 2014, 14:26

valentinaxvx написа:здравейте,аз искам да ви попитам от кога може да се започне с даването на кисело мляко? моето бебче е на 4 месеца и 13 дни.Интересувам се понеже с финансите сме много зле и няма да мога да си позволя вече да давам по 15 лв през 3 дни за сухо мляко :cry: киселото мляко ми се явява като по - ефтин вариант.Благодаря


Здравейте,
разбирам, че имате затруднения, но до една годишна възраст е най-добре да давате изкуствено мляко, ако намерите пари да си го позволите. След петия месец ще започнете да захранвате детето и ще намалеят приемите на мляко за деня.

Поздрави,
д-р кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 27 Юли 2014, 14:34

s_ivelina написа:Здравейте!
Моля Ви,кажете ми при хемоглобин 100 какво да и давам освен пуешко и броколи..и жълтък..5 дена поред и давам само това и вече и омръзна,не иска да яде ..нз какво да правя..и избиха едни ситни твърди на пипане пъпцичи..по крачетата и ръчичките и дупенцето.това дали е от топлото.често се изпотява докато спи,но си я къпя редовно..постоянно си лапа ръцете иска нещо все да дъвче,сърбят я венците,много е крива и не иска да яде..дали от пъпчиците,и има нещо..или от храната която повтарям само и само да повиши желязото.нз ..помогнете ми..кажете ми с нещо да мажа пъпчиците..и кажете ми в кой други храни или каши.плодове.меса..съдържат желязо..личната ни каза само пуешко броколи и чай от коприва..искам и Вашия съвет.. :roll:


Здравейте,
в никакъв случай не трябва да и давате еднообразна храна. Трябва да редувате различни месни пюрета, да давате и различни зеленчукови пюрета. Давайте през ден месно пюре, а в деня в който давате на обяд зеленчуково пюре трябва да давате и жълтък. Следобед и давайте каша, а плодовете пюрета може да давате между основните хранения. Относно обривът трябва да се види от лекар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 28 Юли 2014, 17:30

Колко трябва да нормалния хемоглобин?Пак и пуснахме кръвна картина сега хемоглобина и е 104..тази седмица смятам да я запиша на детска кухня..пъпките минаха..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 31 Юли 2014, 11:47

s_ivelina написа:Колко трябва да нормалния хемоглобин?Пак и пуснахме кръвна картина сега хемоглобина и е 104..тази седмица смятам да я запиша на детска кухня..пъпките минаха..


На колко месеца станахте?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 31 Юли 2014, 17:54

7 месеца и половина..от няколко дена си я захраних с глутен и нямаме никакви проблеми..хапва си добре всичко..каквото дойде това хапва..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта