Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Окт 2014, 21:54

kristina_8709 написа:Здравеите детето ми е на 9 месеца и половина дадонино мога ли да давам? Следобед какво може да давам?не харесва кисела,нишестетата и кашите. Благодаря предварително!


Здравейте,
не ви препоръчвам да давате данонино. Може да давате плодово пюре и да пробвате различни варианти на каши.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот TanyaAlex » 13 Окт 2014, 06:46

Д-р Кисьова здравейте! Искам да Ви попитам след като започнах захранването с оризова каша, която давах 7 дни и оттогава насам всеки следващ продук по 5 дни, мога ли през 7 месец да запона да давам домашно приготвени сокове от круша и ябълка?? Искам да знам, ако мога в какво количество? Също така искам да Ви попитам, мога ли захранването с нов продук да е 3 дни и 3 дни почивка? Досега съм давала нова храна само на обяд и нямам заместено хранене. Каква трябва да е консумацията на храна при 7 месечно бебе? Благодаря предварително и се извинявам за многото въпроси, но ми е малко каша в главата.
TanyaAlex
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2014, 06:01

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Окт 2014, 07:22

TanyaAlex написа:Д-р Кисьова здравейте! Искам да Ви попитам след като започнах захранването с оризова каша, която давах 7 дни и оттогава насам всеки следващ продук по 5 дни, мога ли през 7 месец да запона да давам домашно приготвени сокове от круша и ябълка?? Искам да знам, ако мога в какво количество? Също така искам да Ви попитам, мога ли захранването с нов продук да е 3 дни и 3 дни почивка? Досега съм давала нова храна само на обяд и нямам заместено хранене. Каква трябва да е консумацията на храна при 7 месечно бебе? Благодаря предварително и се извинявам за многото въпроси, но ми е малко каша в главата.


Здравейте,
може да давате по 50 мл сок сутрин или следобед между храненията. Обедното хранене трябва да сте го заменили вече със зеленчуково пюре. На обяд трябва да давате един ден зеленчуково, един ден месно пюре. Следобедната закуска трябва да бъде каша или плодов кисел. Сутрин след седмия месец постепенно ще и давате за закуска и попара от сухар, масло и сирене.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот kristina_8709 » 30 Окт 2014, 09:17

Здравейте детето ми е на 10 месеца.Започнах да давам пюрета с месо всеки ден,един ден риба и един ден зеленчуково.Как да давам жълтъка? Вечерното хранене винаги постно ли трябва да е?От кога се дават сокове от цитрусови плодове?
Манго подходящо ли е да се предлага?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Ное 2014, 23:29

kristina_8709 написа:Здравейте детето ми е на 10 месеца.Започнах да давам пюрета с месо всеки ден,един ден риба и един ден зеленчуково.Как да давам жълтъка? Вечерното хранене винаги постно ли трябва да е?От кога се дават сокове от цитрусови плодове?
Манго подходящо ли е да се предлага?


Здравейте,
давате на обяд един ден зеленчуково, един ден месно пюре, като в деня в който давате зеленчуково пюре добавете и жълтък, като започнете с 1/4 жълтък и постепенно увеличите количеството му. Давайте един път седмично и риба, като с рибата не давате жълтък. Цитрусови плодове и сокове от тях не се препоръчват до 1 годишна възраст, ако детето е с предразположение към алергия или има някои в семейството с алергии и до по-късна възраст.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Nadinka » 28 Яну 2015, 15:00

Здравейте, д-р Кисьова. Детенцето ми е на 2г. и 2м. Тежи 10 500кг. Ходи на ясла вече. Няма алергии. Мога ли да давам зърнена закуска Нескуик на нестле. И колко често, например всеки ден, сутрин или вечер, защото тя много обича прясно мляко вечер.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Фев 2015, 18:18

Nadinka написа:Здравейте, д-р Кисьова. Детенцето ми е на 2г. и 2м. Тежи 10 500кг. Ходи на ясла вече. Няма алергии. Мога ли да давам зърнена закуска Нескуик на нестле. И колко често, например всеки ден, сутрин или вечер, защото тя много обича прясно мляко вечер.


Здравейте,
не ви препоръчвам от сега да започнете с даването на нескуик зърнене закуска, по-добре изчакайте, тъй като поради съдържанието на какао се харесва на децата и може после да ви откаже да приема други храни, а не може всеки ден да и я давате. По-добре ако обича мляко да и слягате бисквити или овесени ядки. Да и предлагате разнообразна храна.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот mimsim » 16 Мар 2016, 11:43

Здравейте, д-р Кисьова! Синът ми е на 3 месеца. От месец и половина отказва да суче, така че се цедя и го храня с биберон. Бяхме на 3-часов режим на хранене, но след неуспешен опит да го върна на гърда, режимът му се разбута и сега от 6 дни се храни на поискване, през час, през два. Изяжда на ден по около 600мл кърма и адаптирано мляко около 250 мл. Пропуиснах да спомена,че се роди 4,2 кг, а в края на втория месец беше 5,8 кг. Вече е наддал на около 7 кг. По колко е нормално да яде? Правим опити да се върнем пак на режимно хранене,за сега са неуспешни. Благодаря предварително!
mimsim
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2016, 11:32

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Miboga » 24 Окт 2016, 19:01

Здравейте,
Детето ми е на осем месеца и половина. Последните два месеца на консултация е все 8 кг и ръста му и двата пъти беше 69 см. До 4 месеца Бебо беше само на кърма, след което последва захранване - зеленчуково пюре, месно , млечни каши. В момента сме на детска кухня и той всичко си яде. Имам ли повод за притеснение от това, че не наддава при положение , че не е злояд. Нашата педиатъра ме уверява, че всичко е наред, и аз й имам вяра, просто искам още едно мнение!Благодаря!
Miboga
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2016, 18:39

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Окт 2016, 17:15

mimsim написа:Здравейте, д-р Кисьова! Синът ми е на 3 месеца. От месец и половина отказва да суче, така че се цедя и го храня с биберон. Бяхме на 3-часов режим на хранене, но след неуспешен опит да го върна на гърда, режимът му се разбута и сега от 6 дни се храни на поискване, през час, през два. Изяжда на ден по около 600мл кърма и адаптирано мляко около 250 мл. Пропуиснах да спомена,че се роди 4,2 кг, а в края на втория месец беше 5,8 кг. Вече е наддал на около 7 кг. По колко е нормално да яде? Правим опити да се върнем пак на режимно хранене,за сега са неуспешни. Благодаря предварително!


Здравейте,
на 3 месеца трябва да яде 7 пъти по 130 мл, на 4 месеца по 140 мл на хранене.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта