Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Май 2014, 16:48

Valentina81 написа:Здравейте,

Бебето ми е на два месеца и не може да ака. Захранени сме в болницата с АМ, тъй като имам малко кърма и дохранвам. Когато се прибрахме вкъщи започнаха мъките с акото. Пиехме Аптамил Комфорт, но се запекохме и не бяхме акали 4 дни. Педиатърката ми направи забележка да не я оставям беба така повече от 48 часа. Като минат, да помагам. Даде ни релаксит да правим клизми, тъй като термометъра не ни помага. Сменихме и млякото на Лактана Био 1. За един месец да се е изакала сама 4-5 пъти. Когато и помагам забелязвам бели топчета в акото и малко слуз. Акото е зелено , но не е супер гъсто. На последната консултация споделих отново проблема. Пак сменихме млякото на Фризовом+ капки био гайа. Увеличих малко кърмата и от 7 хранения, две са изцяло на кърма. Страх ме е да ползваме непрекъснато този релаксит. Даже чакам малко повече от два дни с надеждата сама да се изака. Но не го прави. Като не ака става нервна и много плаче. Коликите минаха отдавна. Правя масажче, присвивам крачета.. Нищо не помага. Другата седмица ще запиша час за лекар. Смятате ли, че от това тормозене с термометър и клизма дупето е станало лениво? Имам чувството, че вече съвсем не може сама да ака.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Valentina81 » 19 Май 2014, 17:15

Valentina81 написа:Здравейте,

Бебето ми е на два месеца и не може да ака. Захранени сме в болницата с АМ, тъй като имам малко кърма и дохранвам. Когато се прибрахме вкъщи започнаха мъките с акото. Пиехме Аптамил Комфорт, но се запекохме и не бяхме акали 4 дни. Педиатърката ми направи забележка да не я оставям беба така повече от 48 часа. Като минат, да помагам. Даде ни релаксит да правим клизми, тъй като термометъра не ни помага. Сменихме и млякото на Лактана Био 1. За един месец да се е изакала сама 4-5 пъти. Когато и помагам забелязвам бели топчета в акото и малко слуз. Акото е зелено , но не е супер гъсто. На последната консултация споделих отново проблема. Пак сменихме млякото на Фризовом+ капки био гайа. Увеличих малко кърмата и от 7 хранения, две са изцяло на кърма. Страх ме е да ползваме непрекъснато този релаксит. Даже чакам малко повече от два дни с надеждата сама да се изака. Но не го прави. Като не ака става нервна и много плаче. Коликите минаха отдавна. Правя масажче, присвивам крачета.. Нищо не помага. Другата седмица ще запиша час за лекар. Смятате ли, че от това тормозене с термометър и клизма дупето е станало лениво? Имам чувството, че вече съвсем не може сама да ака.

Здравейте, как е бебчето след приема на фризовом. От изхождането с термометър не са му станали по лениви червата на вашето бебе. По-добре е ако има тежък запек да му слагате релаксит и да го изхождате с термометър, ако се наложи вашия педиатър ще ви изпише и изилакс свещитчки. Има ли други симптоми детенцето ви, като обриви, повръщане, боледувало ли е досега? Опитайте се да стимулирате кърмата си, приемайте повече течности, купете си чай за кърмачки, хранете се редовно.

Поздрави,
д-р Кисьова



Здравейте,

Благодаря за бързия отговор. Малко ме успокоихте, че няма да му станат лениви червата. Бебето не е боледувало. В много добро настроение е, има тонус. Няма обриви, нито повръща. Аз се храня добре. Цедя се редовно. Пия рицинус комунис, лактогонни чайове и сминдух. Всички те допринесха да се увеличи кърмата ми, но за съжаление не е достатъчно. Трети ден сме на фризовом, не е акала. Утре имам час при гастроентерелог. Нормално ли е в акото да има слуз. Изглежда като сополче, няма червен цвят?
Благодаря.
Предварително благодаря!
Valentina81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2014, 19:17

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Май 2014, 19:08

Valentina81 написа:
Valentina81 написа:Здравейте,

Бебето ми е на два месеца и не може да ака. Захранени сме в болницата с АМ, тъй като имам малко кърма и дохранвам. Когато се прибрахме вкъщи започнаха мъките с акото. Пиехме Аптамил Комфорт, но се запекохме и не бяхме акали 4 дни. Педиатърката ми направи забележка да не я оставям беба така повече от 48 часа. Като минат, да помагам. Даде ни релаксит да правим клизми, тъй като термометъра не ни помага. Сменихме и млякото на Лактана Био 1. За един месец да се е изакала сама 4-5 пъти. Когато и помагам забелязвам бели топчета в акото и малко слуз. Акото е зелено , но не е супер гъсто. На последната консултация споделих отново проблема. Пак сменихме млякото на Фризовом+ капки био гайа. Увеличих малко кърмата и от 7 хранения, две са изцяло на кърма. Страх ме е да ползваме непрекъснато този релаксит. Даже чакам малко повече от два дни с надеждата сама да се изака. Но не го прави. Като не ака става нервна и много плаче. Коликите минаха отдавна. Правя масажче, присвивам крачета.. Нищо не помага. Другата седмица ще запиша час за лекар. Смятате ли, че от това тормозене с термометър и клизма дупето е станало лениво? Имам чувството, че вече съвсем не може сама да ака.

Здравейте, как е бебчето след приема на фризовом. От изхождането с термометър не са му станали по лениви червата на вашето бебе. По-добре е ако има тежък запек да му слагате релаксит и да го изхождате с термометър, ако се наложи вашия педиатър ще ви изпише и изилакс свещитчки. Има ли други симптоми детенцето ви, като обриви, повръщане, боледувало ли е досега? Опитайте се да стимулирате кърмата си, приемайте повече течности, купете си чай за кърмачки, хранете се редовно.

Поздрави,
д-р Кисьова



Здравейте,

Благодаря за бързия отговор. Малко ме успокоихте, че няма да му станат лениви червата. Бебето не е боледувало. В много добро настроение е, има тонус. Няма обриви, нито повръща. Аз се храня добре. Цедя се редовно. Пия рицинус комунис, лактогонни чайове и сминдух. Всички те допринесха да се увеличи кърмата ми, но за съжаление не е достатъчно. Трети ден сме на фризовом, не е акала. Утре имам час при гастроентерелог. Нормално ли е в акото да има слуз. Изглежда като сополче, няма червен цвят?
Благодаря.
Предварително благодаря!


Заради наличието на слуз е добре да се направи микробиологично изследване на изпражнения. Има ли в семейството ви някой с алергии? Напишете ми утре какво ви е назначил гастроентеролога.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Valentina81 » 21 Май 2014, 18:05

Dr Galina Kisyovа написа:
Valentina81 написа:
Valentina81 написа:Здравейте,

Бебето ми е на два месеца и не може да ака. Захранени сме в болницата с АМ, тъй като имам малко кърма и дохранвам. Когато се прибрахме вкъщи започнаха мъките с акото. Пиехме Аптамил Комфорт, но се запекохме и не бяхме акали 4 дни. Педиатърката ми направи забележка да не я оставям беба така повече от 48 часа. Като минат, да помагам. Даде ни релаксит да правим клизми, тъй като термометъра не ни помага. Сменихме и млякото на Лактана Био 1. За един месец да се е изакала сама 4-5 пъти. Когато и помагам забелязвам бели топчета в акото и малко слуз. Акото е зелено , но не е супер гъсто. На последната консултация споделих отново проблема. Пак сменихме млякото на Фризовом+ капки био гайа. Увеличих малко кърмата и от 7 хранения, две са изцяло на кърма. Страх ме е да ползваме непрекъснато този релаксит. Даже чакам малко повече от два дни с надеждата сама да се изака. Но не го прави. Като не ака става нервна и много плаче. Коликите минаха отдавна. Правя масажче, присвивам крачета.. Нищо не помага. Другата седмица ще запиша час за лекар. Смятате ли, че от това тормозене с термометър и клизма дупето е станало лениво? Имам чувството, че вече съвсем не може сама да ака.

Здравейте, как е бебчето след приема на фризовом. От изхождането с термометър не са му станали по лениви червата на вашето бебе. По-добре е ако има тежък запек да му слагате релаксит и да го изхождате с термометър, ако се наложи вашия педиатър ще ви изпише и изилакс свещитчки. Има ли други симптоми детенцето ви, като обриви, повръщане, боледувало ли е досега? Опитайте се да стимулирате кърмата си, приемайте повече течности, купете си чай за кърмачки, хранете се редовно.

Поздрави,
д-р Кисьова



Здравейте,

Благодаря за бързия отговор. Малко ме успокоихте, че няма да му станат лениви червата. Бебето не е боледувало. В много добро настроение е, има тонус. Няма обриви, нито повръща. Аз се храня добре. Цедя се редовно. Пия рицинус комунис, лактогонни чайове и сминдух. Всички те допринесха да се увеличи кърмата ми, но за съжаление не е достатъчно. Трети ден сме на фризовом, не е акала. Утре имам час при гастроентерелог. Нормално ли е в акото да има слуз. Изглежда като сополче, няма червен цвят?
Благодаря.
Предварително благодаря!


Заради наличието на слуз е добре да се направи микробиологично изследване на изпражнения. Има ли в семейството ви някой с алергии? Напишете ми утре какво ви е назначил гастроентеролога.



Здравейте,

Извинете, че се забавих с отговора. Бяхме на гастроентерелог, каза че коремчето и е добре, бъбреците функционират нормално, въобще е напълно здрава. Да продължавам с Фризовома, кърмата и биогайата, но да не я стимулирам на 48 часа, а да почакам повече, да й дам възможност самичка да се опита. Като минат 4-5 дни тогава да помагам. Наличието на слуз според лекаря е от раздразнено дебело черво в резултат от честото насилствено стимулиране. Не взе проба. .ще чакам следващата консултация с педиатъра и ако няма подобрение ще настоявам за проба. Ще ви пиша пак.
Valentina81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2014, 19:17

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 22 Май 2014, 13:36

Здравейте,
Извинете, че се забавих с отговора. Бяхме на гастроентерелог, каза че коремчето и е добре, бъбреците функционират нормално, въобще е напълно здрава. Да продължавам с Фризовома, кърмата и биогайата, но да не я стимулирам на 48 часа, а да почакам повече, да й дам възможност самичка да се опита. Като минат 4-5 дни тогава да помагам. Наличието на слуз според лекаря е от раздразнено дебело черво в резултат от честото насилствено стимулиране. Не взе проба. .ще чакам следващата консултация с педиатъра и ако няма подобрение ще настоявам за проба. Ще ви пиша пак.[/quote]

Здравейте,
радвам се, че ехографията на коремните органи на бебето ви няма отклонения. Ако бебето не се изходи само до 3 дни, на четвъртия е добре да му слагате от Релаксит, за да се изходи по-лесно. Ако няма подобрение в изпражненията и продължава да има слуз повече от една седмица, се обърнете към педиатъра на детето, за да се пуснат допълнително и микробиологични изследвания.
Желая ви успех!
Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Valentina81 » 24 Май 2014, 16:35

Dr Galina Kisyovа написа:Здравейте,
Извинете, че се забавих с отговора. Бяхме на гастроентерелог, каза че коремчето и е добре, бъбреците функционират нормално, въобще е напълно здрава. Да продължавам с Фризовома, кърмата и биогайата, но да не я стимулирам на 48 часа, а да почакам повече, да й дам възможност самичка да се опита. Като минат 4-5 дни тогава да помагам. Наличието на слуз според лекаря е от раздразнено дебело черво в резултат от честото насилствено стимулиране. Не взе проба. .ще чакам следващата консултация с педиатъра и ако няма подобрение ще настоявам за проба. Ще ви пиша пак.


Здравейте,
радвам се, че ехографията на коремните органи на бебето ви няма отклонения. Ако бебето не се изходи само до 3 дни, на четвъртия е добре да му слагате от Релаксит, за да се изходи по-лесно. Ако няма подобрение в изпражненията и продължава да има слуз повече от една седмица, се обърнете към педиатъра на детето, за да се пуснат допълнително и микробиологични изследвания.
Желая ви успех!
Поздрави,
д-р Кисьова[/quote]


Здравейте,

Искам да ви се похваля, че днес за пръв път от един месец моето момиченце се изака самичко. Няма бели топчета, няма слуз. Поплака малко, но успя сама. Дано да има ефект от това мляко и капките. Дано да му се регулира стомаха. Много съм щастлива и дано не е единичен случай. Благодаря ви!
Valentina81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2014, 19:17

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Май 2014, 11:22

Здравейте,

Искам да ви се похваля, че днес за пръв път от един месец моето момиченце се изака самичко. Няма бели топчета, няма слуз. Поплака малко, но успя сама. Дано да има ефект от това мляко и капките. Дано да му се регулира стомаха. Много съм щастлива и дано не е единичен случай. Благодаря ви![/quote]

Здравейте,
радвам се, че имате подобрение! Постепенно ще се подобри състоянието и.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Bogdana » 17 Сеп 2014, 12:37

Здравейте, имам си дъщеричка на 20 дена. За жалост имахме усложнения след раждането и от стрес кърмата ми спря, тя беше на антибиотик, на система, на лампа за жълтеницата. Слава Богу сле добре, но още от болницата я захраниха с FRIZOLAK 1 от тогава сме на него и не съм го сменяла, но трудно се изхожда, по два дена не ходи, изпражненията са твърди, искам да сменя млякото, но нейният педиатър ми каза, че не било хубаво да го сменям, защото била болна, трябвало да се възстанови напълно и че при смяна на млека отказвали бебетата да пият - после какво сме щели да правим? Пробвала съм с термометър, изаква се, но пък така щяла да свикне, разтривам й коремчето по посока на часовниковата стрелка, но пък това не помага, иначе си се храни добре, не повръща, наддава си на тегло, какво да правя?! Какво е Вашето мнение?
Bogdana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Сеп 2014, 12:15

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 23 Сеп 2014, 18:03

Bogdana написа:Здравейте, имам си дъщеричка на 20 дена. За жалост имахме усложнения след раждането и от стрес кърмата ми спря, тя беше на антибиотик, на система, на лампа за жълтеницата. Слава Богу сле добре, но още от болницата я захраниха с FRIZOLAK 1 от тогава сме на него и не съм го сменяла, но трудно се изхожда, по два дена не ходи, изпражненията са твърди, искам да сменя млякото, но нейният педиатър ми каза, че не било хубаво да го сменям, защото била болна, трябвало да се възстанови напълно и че при смяна на млека отказвали бебетата да пият - после какво сме щели да правим? Пробвала съм с термометър, изаква се, но пък така щяла да свикне, разтривам й коремчето по посока на часовниковата стрелка, но пък това не помага, иначе си се храни добре, не повръща, наддава си на тегло, какво да правя?! Какво е Вашето мнение?


Здравейте,
на този етап продължете с масажчетата на коремчето и при необходимост с изхождане с термометър и като навърши един месец може да се консултирате отново с вашия Педиатър, за да смени млякото на бебето ви.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот TanyaAlex » 13 Окт 2014, 06:21

Здравейте д-р Кисьова! Имам голям проблем с моят 7 месечен син. Започнах да го захранвам 4 дни преди да навърши 6 месеца и дотогава съм нямала никакъв проблем с изпражненията. Кърмя го от първия ден, когато се роди. Изхожданията му до преди 2 седмици бяха редовни по 1-2 на ден след представяне на твърда храна и 5-6 когато беше само на кърма. Преди 2 седмици той беше хванал настинка и аз бях спряла за около 10 дни да захранвам до пълното му възстановяване. Преди няколко дни започнах да му давам отново твърда храна, която вече съм му предлага и преди и знам, че не е имал реакция досега. Това, което се случи беше запек за 5 дни, като на 6-тия ден сама на своя глава му сложих глицеринова свещичка за да предизвикам иззакване. През периода на запека спрях да давам твърда храна и отново минах само на кърма.Това, което ме притеснява, е че след като вчера му сложих свещичката днес отново е запечен и нямаше ако, а само пърдене. Правя му масаж на коремчето и упражнение тип "колело" след всяка смяна на памперса.Давам му също така и Био ГАя всяка сутрин. Искам също така да упомена и че от самото раждане той имаше рефлукс, който е почти спрял след захранването.За мен това, че той е запечен не е нормално, имайки предивд че аз му давах разхлабващи храни като круша,тиква и безглутенова овесена каша.Моля ви за помощ как да помогна на моят син да възстанови баланса на изхожданията както преди? Мислте ли, че трябва да продължа само на кърма имайки предвид че той на 7 месеца е едва 6 кг и 700 грама.Досега е наддавал много добре и в един момент не само че не качва килограми, но и беше загубил по време на боледуването си.Благодаря предварително!
TanyaAlex
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2014, 06:01

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта